Προς το περιεχόμενο

canon eos 750d vs canon eos 700d


raven21gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερίζω το φόρουμ

 

Μετα από αρκετα χρόνια συμβίωσης ήρθε ο καιρός να αφήσω στην άκρη την υπέροχή Sx30is και να πάω σε dslr. Mε ενδιαφερει αρκετα η νυχτερινη λήψη και τα τοπία . Αρχικά ήθελα 6d αλλά που λεφτα :mad: :mad: :mad: :mad: . Οπότε πεφτω αναγκαστηκά σε cropped αισθητηρες και πιο entry μοντέλα μέχρι 500 ευρω για σώμα.

Ειμαι αναμεσα σε αυτες τις δύο και μόνο . Τι λέτε αξίζει τη διαφορά η 750d ή και με την 700d θα κάνω τη δουλεία μου?

Επεξ/σία από raven21gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορα της 750D με την 700D ειναι αρκετη.

 

Αν και σε αυτη την κατηγορια εαν δεν εχεις ηδη φακους πας σε Nikon

δεν εχω φακους ηαλήθεια είναι. Σε nikon ποια μπορείτε να μου προτείνετε καθότι δεν εχω ασχοληθεί. Είναι ευχρηστες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μενου ειναι χειροτερα μεν απο την Canon, υστερει λιγο σε βιντεο αλλα σε φωτογραφια ειναι σαφως καλυτερος αισθητηρα και μπορεις να πας σε πιο φθηνο μοντελο.

 

Ακομη και η D3300 για φωτογραφια ειναι θεωρω καλυτερη απο τις Canon.

 

Σε καθε περιπτωση προκειται για καλες καμερες και τις διαφορες θα τις δεις μολις θα εισαι κι εσυ σε επιπεδο αναλογο που μπορεις να τις εκμεταλευτεις πληρως. Δεν ειναι οι Canon δηλαδη μια κακη αγορα, αλλα μπορεις ομως με την πιο φθηνη D3300 να κανεις το ιδιο τουλαχιστον (αν οχι και καλυτερα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλες οι διαφορές μεταξύ nikon d3400 και canon 750d σε ένα βίντεο.

https://www.youtube.com/watch?v=c_m4h5RbjV4

 

Βασικό πλεονέκτημα της nikon η απουσία AA φίλτρου, τα 60p στο fullHD βίντεο άντε και το bluetooth είναι ικανά να κοντράρουν τη συγκεκριμένη canon;

Πιστεύω ιδιαίτερα σε πρωτάρη οι ευκολίες της canon βαραίνουν αρκετά στην εκλογή.

Επεξ/σία από thepoint
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πριν λιγες μερες που το εψαχνα και ειχα ανοιξει ενα θεμα μου ειχαν προτινει την d3300
η http://www.kotsovolos.gr/site/imaging/digital-cameras/dslr/158835-canon-eos700d-18-55is

τι λεει? τι διαφορες εχει? ειναι καλυτερη ή χειροτερη?? αξιζει λετε? ή προς τα χριστουγεννα μπορει να δουμε κατι καλυτερο?

Επεξ/σία από johny135
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...