Προς το περιεχόμενο

Rising Storm 2: Vietnam


SoFGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκατσε κανενας πριν το uninstall να δει ενα artillery strike στα 50  μετρα απο την θεση του ? ( η napalm στα 150μ ) τους ακρωτηριασμους και τα αιματα ισως ? 

 

τωρα δεν ξερω, αν εχετε βρει αλλο game στην ιδια κλιμακα ( 32 vs 32  + οχηματα ) με την ιδια ή/και παλαιοτερη γραφικων ( UE 3.5 )  να εχει αντικειμενικα καλυτερo eye candy  να μου το πειτε και εμενα ....

 

OK κι εγω θα γουσταρα UE4 και σε αυτο και  στο KF2 αλλα τι να κανουμε τωρα ? εδω οι αλλοι δινουν  50 ευρω καθε χρονο για run n gun στην μπουρουχα την id tech 3 IW engine και  4 ωρες single player .... 

 

 

το stuttering ειναι οντως ενοχλητικο γιατι χανεις ολο τον ειρμο σου, σχεδον τοσο κακο οσο το dx12 στο bf1 :P

 

 εγω βρηκα ακρη κρατωντας τα settings απο το supremacy video ( 0:42 )  , απλα πηγα το texture απο ultra σε high και το framerate smoothing το ξε-τικαρα  ( με 62 fps δεν εχω εμφανες stutter αλλα μου πεφτουν "λιγα"  , με μεγαλυτερο οριο απλα  μαμιεται το συμπαν )  μια μεση λυση για οποιον δεν θελει να βλεπει 200 και 300fps σε κλειστους χωρους ειναι να βαλει limiter απο RTSS ( προσθετει καπου 10ms input lag mind you ) 

 

 επαιξα αρκετη ωρα  χθες παντως χωρις θεμα, μεχρι που αρχισε καποιο memory leak και γονατισε ολο το μηχανημα ( 8gb ram + 8gb page file not stronk :P )  νταξει ειπανε  Q2 release και μεχρι τωρα εχουν γινει τεραστιες βελτιωσεις  ! στις προηγουμενες beta πχ οποτε εβλεπα huey city απλα αλλαζα server !!   #hope 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω δεν ειχα stuttering, γενικά έτρεχε απροβληματιστα με πολύ υψηλα frame rate, ως επι το πλείστον τα διπλάσια και παραπανω απο 60fps με ολα τέρμα εκτος απο motion blur, depth of field, και fxaa που το έβαλα medium.

 

λογικά οταν κυκλοφορήσει κανονικά θα τρέχει καλύτερα, θα βγουνε και drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RISING STORM 2: VIETNAM OFFICIALLY GOES INTO ACTION ON MAY 30th, CELEBRATES ANNOUNCEMENT WITH OPEN BETA

19 MAY - [TW]YOSHIRO
ROSWELL, GA – May 19, 2017 – Tripwire Interactive is pleased to announce today the official release date for Rising Storm 2: Vietnam, the sequel to the smash hit Rising Storm, PC Gamer’s 2013 ‘Multiplayer Game of the Year’. The game will be available to play at 12:00PM Pacific Time on Tuesday 30th May. Fans who pre-ordered should be able to pre-load before that. The game will also be available to buy via Steam, at a 10% discount for the day, with the Standard Edition available for $24.99 and the Digital Deluxe Edition priced at $29.99 normally.

 

To celebrate the impending release of Rising Storm 2: Vietnam, Publisher Tripwire Interactive and developer Antimatter Games are kicking off an Open Beta that begins today and runs until 4:00PM EDT on Monday, May 22nd. This will act just like a Free Weekend - head for the Steam Store page, download and play!

 

Tripwire Interactive is also including a new “goodie” for Killing Floor 2 PC owners who pre-order or buy the Rising Storm 2: Vietnam Digital Deluxe Edition. They will receive four bonus Rising Storm 2: Vietnam themed weapons skins to use in Killing Floor 2 for the PC. Those weapon skins include the RPG-7 rocket launcher, the M16 with M203 grenade launcher attachment, the M1911 automatic pistol and the classic Lever Action Rifle. Note – the weapon skins will be available as part of Killing Floor 2’s next major update which will be announced at a later date.

 

KF2_Skins_DDE_Promo.jpg

 

Tripwire and Antimatter Games have also created and released a series of tutorial videos for Rising Storm 2: Vietnam that offer up some great insights into the various aspects of gameplay. They can be viewed here.

 

Rising Storm 2: Vietnam is currently under development by Antimatter Games and will be published by Tripwire Interactive for PC. 

 

αυτα ειναι ! - these are !!

 

red-sox-champagne.gif

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα τα "ενδιαφεροντα" σημεια απο τα προηγουμενα 2 βιντεο και ενα φρεσκο με μαχες 8V8

 

njoy :)

 

managed to record 1 full supremacy + 1 full territories game during the closed beta 7

 

 

youtube.com/watch?v=48Y94agSAgY&t=9m14s

 

 

youtube.com/watch?v=YYTjy7XyvZ0&t=26m07s

 

 

here's some skirmish mode footage that i recorded this morning, just in case you're not in the mood for the usual 32v32 clusterfuck :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=p8fK9CrWg7s

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πήρα και εγώ γιατί καιρό είχα να παίξω κάτι πιο σκληροπυρηνικό. Τα γραφικά είναι απλά ικανοποιητικά αλλά το gameplay -για μένα-είναι αυτό που θέλω από ένα fps. Δηλαδή δύσκολο, απαιτεί συνεργασία και δεν συγχωρεί λάθη. Ο ήχος κινείτε σε καλά επίπεδα και οι χάρτες είναι καλοφτιαγμένοι. Αν βρω χρόνο θα γράψω περισσότερα άλλη στιγμή.

Για μένα το παιχνίδι αποτελεί μια καλή επιλογή για κάποιον που θέλει κάτι άλλο από BF και COD.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

mini review

 

https://www.youtube.com/watch?v=hFDIGghMNa8

 

παρτε ενα τελευταιο βιντεο απο μενα, οτι τραβηξα τραβηξα για τωρα - το βραδυ τελειωνει η beta :/

 

https://www.youtube.com/watch?v=r7bzR99aGZ4

 

αναθεμα αν καταλαβα τι ακριβως κανει το κουμπι ambush και το reinforcements :P

επισης δεν μπορουσα να βλεπω στον χαρτη ποια squad ειναι η bravo ποια η alpha κοκ

εβγαλα τα απωθημενα μου παντως μιας και ειχα παιξει αρκετα commander στο BF2 σε αντιθεση με τα επομενα της σειρας

που δεν μπηκε ποτε αυτος ο ρολος ή/και οταν εμπαινε ητανε σαν afterthought ( βλεπε BF4 που δεν σε αφηνε να πολεμησεις κιολας )

 

 

highlights το 13:24 και το 27:22 - heavy sway is heavy ! μπορεις δηλαδη να τρεχεις σαν το σκυλι αλλα μην περιμενεις μετα να πετυχεις τιποτα χωρις να σταματησεις να λαχανιαζεις ...

 

edit : ας ειναι καλα ο γουγλης

Vietnam commander abilities:

- Barrage

- Surface-to-Air Missiles (can shoot down all aerials: player choppers and commander abilities)

- Ho Chi Minh Trail (half spawn time (no penalties for extra deaths))

- Ambush Deployment (spawn on commander)

- Eyes in the Jungle (scout ability without any counter/detection method)

https://steamcommunity.com/app/418460/discussions/0/343787283766127336/

Επεξ/σία από SoFGR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ρε γμτ... Δε με έχει πείσει... Χώρια που το Βιετνάμ μου είναι εντελώς αδιάφορο σαν πολεμική περίοδος...

Η κίνηση είναι λίγο πλαστική, σα να παίζω quake arena...

Θα περιμένω μάλλον να διαβάσω εδώ τι θα γραφτεί και μετά βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα δεν μου αρέσει καθόλου η κίνηση του παίκτη.

 

Παρόλα αυτά μου αρέσει αρκετά ο πόλεμος του Βιετναμ και από ότι βλέπω το παιχνίδι κυκλοφορεί στα κλειδάδικα με μόλις ένα 10αρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα δεν μου αρέσει καθόλου η κίνηση του παίκτη.

 

Παρόλα αυτά μου αρέσει αρκετά ο πόλεμος του Βιετναμ και από ότι βλέπω το παιχνίδι κυκλοφορεί στα κλειδάδικα με μόλις ένα 10αρικο.

Εγώ, τελική τιμή με ΦΠΑ, ασφάλειες, κλπ, το βρίσκω 17.50€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, τελική τιμή με ΦΠΑ, ασφάλειες, κλπ, το βρίσκω 17.50€

Στα 13€ το βρίσκεις περίπου αν βγάλεις και την ασφάλεια (περιττή έτσι και αλλιώς) πάει στα 10€

 

https://www.kinguin.net/category/36468/rising-storm-2-vietnam-digital-deluxe-steam-cd-key/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 13€ το βρίσκεις περίπου αν βγάλεις και την ασφάλεια (περιττή έτσι και αλλιώς) πάει στα 10€

 

https://www.kinguin.net/category/36468/rising-storm-2-vietnam-digital-deluxe-steam-cd-key/

Ο Kinguin, ζητάει φωτοτυπίες ταυτότητας/διαβατηρίου κλπ, στην πρώτη αγορά όπως οι περισσότεροι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Kinguin, ζητάει φωτοτυπίες ταυτότητας/διαβατηρίου κλπ, στην πρώτη αγορά όπως οι περισσότεροι;

Όχι εμένα δεν μου έχει ζητήσει ποτέ τίποτα. 

 

Έχω αγοράσει και με Paysafe και με Mastercard.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...