Προς το περιεχόμενο

Rising Storm 2: Vietnam


SoFGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Έτσι και αλλιώς με το gaming για την πλάκα μας ασχολούμαστε (τουλάχιστον εγώ).

Δηλαδή αν δεν ασχολιοσουν για την πλακα σου, τι συστημα θα ειχες; Ετσι απο περιεργεια ρωταω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσους χάρτες θα έχει το παιχνιδι στην κυκλοφορια του, δηλαδη πέρα απο αυτους της beta (ομολογουμένως καλοσχεδιασμένους)  θα έχεις και αλλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήθελα ένα shooter με ρεαλιστικό movement/animation αλλα από ότι φαίνεται δεν παίζει να δω ποτε :(

 

 

+1

 

 

Εμένα πιο πολύ τα γραφικά με ενόχλησαν. Χτυπάνε άσχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 χαρτες στο launch  + περισσοτεροι αργοτερα σε free update  οπως μας εχει συνηθισει η TWI 

 

http://www.pcgamer.com/red-orchestra-2-mapping-contest/ 

 

εννοειται θα εχει και υποστηριξη για steam workshop, να τα βλεπουν αυτα μερικοι καραγκιοζηδες εκει εξω που ζητανε 4 και 5 15ευρα σε εναν χρονο.  ( ή  σου λενε  δωσε 50 ευρω ατοκο δανειο για να εχεις προσβαση στα DLC που ΘΑ βγαλουμε ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εξαιρετικος ο τροπος αποδοσης των οπλων, τα αυτοματα τυφέκια τα έχω σχεδον πάντα βολη κατα βολή, κατά ρυπάς μόνο σε καμια σηραγγα ή μέσα σε κτηριο. Αμα πυροβολεις κατα ρυπάς κάποιον που βρισκεται  μακρια (ας πουμε 80 ή 100 μετρα) εχοντας πατημένη τη σκανδάλη (δεξι κλικ) δεν τον πετυχαινεις με τιποτα. Αυτη η αληθοφάνεια στα πλαισια ενος πολεμικου shooter ειναι απο το πολυ θετικα σημεια του παιχνιδιου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν δεν ασχολιοσουν για την πλακα σου, τι συστημα θα ειχες; Ετσι απο περιεργεια ρωταω. 

Καλά τώρα εσύ θες και απάντηση στην π@π@ρολογί@ σου ή απλά νιώθεις ικανοποίηση που μου την "είπες" τώρα;

Ωραία θα σου απαντήσω.Για το λόγο που έχω αγοράσει όπλο που κάνει 4500 ευρώ και πάω για κυνήγι 2-3 φορές το χρόνο. Κοινώς για την κ@βλ@ μου. Είπαμε "περί ορέξεως". Σου φτάνει η απάντηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1260710343244.jpg

 

:P

 

περα απο την πλακα, εισαι ολιγον τι προκλητικος ( οχι πολυ, οσο πατα ο φιλης :D ) 

μια ερωτηση σου εκανε ο ανθρωπας και εσυ του απαντησες με τον τροπο που του  απαντησες, ζηταω και εγω συγνωμη γιατι νομιζα οτι ησουνα οντως γεννηθης το '66  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τώρα εσύ θες και απάντηση στην π@π@ρολογί@ σου ή απλά νιώθεις ικανοποίηση που μου την "είπες" τώρα;

Ωραία θα σου απαντήσω.Για το λόγο που έχω αγοράσει όπλο που κάνει 4500 ευρώ και πάω για κυνήγι 2-3 φορές το χρόνο. Κοινώς για την κ@βλ@ μου. Είπαμε "περί ορέξεως". Σου φτάνει η απάντηση; 

Γεωργιε , εσυ; :o

 

Η σιωπη μου προς απαντηση σου ρε συ... Δεν εχω κατι να απαντησω, θα δημιουργηθει "συρραξη". 

Η ερωτηση ηταν πραγματικη. Η απαντηση ομως...  Αστα να πανε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Η ερώτηση δεν πήγαινε για σένα. Μήτσος εδώ  :P  .Ας το ελαφρύνουμε λίγο όμως.Κοιτάξτε.Όσο προκλητική ήταν η ερώτηση δεν ήταν η απάντηση αντίστοιχα .Μάλλον όσο πατά ο Πάγγαλος  :P . Εξέφρασα μια γνώμη για το παιχνίδι και "με πήρατε από τα μούτρα".Απλά πρέπει να δεχόμαστε ότι υπάρχουν άνθρωποι που έχουν διαφορετικές απόψεις και γούστα και πρέπει αυτά να γίνονται σεβαστά. Όσο για εμένα ναι είμαι ένας πολύ casual παίκτης του Σαββατοκύριακου κυρίως.Δεν λέω gamer γιατί είναι πολύ βαρύγδουπο και δεν με αντικατοπτρίζει αυτός ο τίτλος.Τώρα γιατί έχω τέτοιον υπολογιστή ας πούμε ότι είναι ένα από τα δυο-τρία "πάθη" μου μαζί με τα όπλα για το κυνήγι και τα αυτοκίνητα.Τα δύο από αυτά κατάφερα να τα αποκτήσω όσο για το τρίτο μόνο από μακριά και "φάτε μάτια ψάρια" λόγω έλλειψης αρκετών δεκάδων χιλιάδων ευρώ  :D.Τέλος πάντων sorry αν σύγχυσα κανέναν και no hard feelings.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σημειωσουλα μονο. Προκλητικη ερωτηση δεν υπηρξε!

Υπηρξε μια αχρειαστη λεπτομερεια απο πλευρας σου , που οδηγησε στην ερωτηση μου, και η απαντηση σου ηταν με διαφορα πολυ πιο προκλητικη απο οσο νομιζεις :) Αν δεις λιγο πιο καλα ποιος εχει αρπαξει ποιον απο τα μουτρα , θα καταλαβεις. 

Δε θελω να το πλατυνω, να το ελαφρυνω θελω. 

Οσο για το συστημα και το "cusual ΣΚ παικτης" , ο καθενας μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του , και αυτα ειδικα μετα την απαντηση σου! 

Χρυσοστομος btw :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Η ερώτηση δεν πήγαινε για σένα. Μήτσος εδώ  :P  .Ας το ελαφρύνουμε λίγο όμως.Κοιτάξτε.Όσο προκλητική ήταν η ερώτηση δεν ήταν η απάντηση αντίστοιχα .Μάλλον όσο πατά ο Πάγγαλος  :P . Εξέφρασα μια γνώμη για το παιχνίδι και "με πήρατε από τα μούτρα".Απλά πρέπει να δεχόμαστε ότι υπάρχουν άνθρωποι που έχουν διαφορετικές απόψεις και γούστα και πρέπει αυτά να γίνονται σεβαστά. Όσο για εμένα ναι είμαι ένας πολύ casual παίκτης του Σαββατοκύριακου κυρίως.Δεν λέω gamer γιατί είναι πολύ βαρύγδουπο και δεν με αντικατοπτρίζει αυτός ο τίτλος.Τώρα γιατί έχω τέτοιον υπολογιστή ας πούμε ότι είναι ένα από τα δυο-τρία "πάθη" μου μαζί με τα όπλα για το κυνήγι και τα αυτοκίνητα.Τα δύο από αυτά κατάφερα να τα αποκτήσω όσο για το τρίτο μόνο από μακριά και "φάτε μάτια ψάρια" λόγω έλλειψης αρκετών δεκάδων χιλιάδων ευρώ  :D.Τέλος πάντων sorry αν σύγχυσα κανέναν και no hard feelings.

Θα πρέπει να καταλάβεις ότι όταν μπαίνεις σε ένα θέμα για να μη συμβαδίσεις με τη μάζα είναι σα να πηγαίνεις στο γήπεδο σαν φιλοξενούμενος, στην κερκίδα των γηπεδούχων και να τους τα χώνεις.Ε απλά θα σε φάνε.Το ίδιο έπαθα κι εγώ με το θέμα του bf3.Μόλις τόλημσα να πω ότι φίλε το βρίσκω χάλια, πέσανε όλοι πάνω.Ουυυυυ ξου ξου ξουυυυ, μην το αγοράζεις άμα δε θες, ξέρω καίνε τα 60€, άμα δε θες μην σχολιάζεις στο θέμα και άλλα φαιδρά. Γι αυτό λοιπόν από τότε δε λέω τη γνώμη μου για κανένα παιχνίδι στο φόρουμ γιατί αισθάνομαι ότι δεν ενδιαφέρει κανέναν και ομοίως δεν διαβάζω ιδιαίτερα συστηματικά και των άλλων γιατί επίσης δεν με ενδιαφέρει η γνώμη του καθενός για το κάθε παιχνίδι.Κανα βιντεάκι, κανά νέο και καυλάντα μόνο. Δοκίμασέ το.  B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακός imho, η ανταλλαγή απόψεων είναι από τα πιο σημαντικά στο forum, ήσουν άτυχος και έπεσες σε κολλημένους που συμβαίνει αλλα wgaf είναι forum και όχι real life bud ;) Από εκεί και πέρα να λέμε και το λάθος (χωρίς φυσικά να απευθύνομαι σε σένα) ότι υπάρχουν πολλοί που πετάγονται και λένε "μούφα το game", ok μούφα αλλα γιατί ρε αδελφέ?! Δηλαδή χωρίς επιχειρήματα δεν υπάρχει νόημα, ναι ok δεν σου αρέσει το genre του game καλός γιατί έχει να κάνει με γούστο, αλλα να μου λες μούφα combat system ενώ δεν ξες κανένα με καλύτερο ε wtf?! You see my point?! So άρχισε να λες την γνώμη σου σωστά και μην σε νοιάζει, οι άλλοι έχουν το πρόβλημα όχι εσύ ;) Στην τελική για αυτό υπάρχει και το ignore list :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω να παιξω αρκετο καιρο red orchestra και δεν μπορω να προσαρμοστω.Τα γραφικα μετρια αλλα δεν νομιζω να χαλανε την ατμοσφαιρα του παιχνιδιου.Μου αρεσε η ανακρουση στα οπλα που κανει το παιχνιδι πιο ρεαλιστικο.Ενα κακο που δεν ξερω αν φταiει το δικο μου το συστημα ειναι οτι ειχα πολλα lag spikes.Πολλες φορες ψοφαγα γιατι εκεινη τη στιγμη θα λαγκαρε το παιχνιδι.Σαν γενικη εικονα μου αρεσε το παιχνιδι και ηταν αυτο που περιμενα να δω.Αν με ρωτησεις αν θα το επερνα θα ελεγα  μαλλον οχι παρολο που εχει χαμηλη τιμη 13ευρω .Ο λογος ειναι οτι εχω χρονια να παιξω πιο tactical shooter και δεν ξερω αν μπορεσω να ξαναμπω στο κλιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...