Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με εκτυπωτή hp deskjet 845c


hp2016

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Εδώ και πολλά χρόνια χρησιμοποιώ τον hp deskjet 845c. Πρόσφατα μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα. Ανοίγωντας τον μετακινείται η μπάρα με τα μελάνια τέρμα αριστερά και δεν επαναφέρετε για να λειτουργήσει κανονικά. Έπειτα από άνοιγμα του καπακιού η μπάρα παρέμεινε τέρμα αριστερά και δεν λεέι να μετακινηθεί αλλά την επαναφέρω στη μέση και έβγαλα τα μελάνια. Έκανα και άλλες προσπάθειες βγάζωντας καλώδια από την μπρίζα μπας λειτουργήσει τίποτα. Επιπλέον αναβοσβήνου τα φωτάκια του Power και του χαρτιού.Δεν ξέρω εάν η ζημιά του είναι ανεπανόρθωτη ή εάν επιλύεται εύκολα. Σας παρακαλώ τα φώτα σας. Εάν δεν είναι επιλύσιμη σκέφτομαι να τον αντικαταστήσω με ένα πολυμηχάνημα. Μετά από έρευνα κατέληξα στα εξής μοντέλα:

 

SAMSUNG XPRESS SL-M 2026

 

CANON PIXMA MX495

 

HP DESKJET INK ADVANTAGE 2135

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)


Κανείς να βοηθήσει ????

post-418495-0-68999800-1478275425_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις μελανια (που είναι και κεφαλή μαζί) που γνωρίζεις ότι δεν έχουν πρόβλημα δοκίμασε τα πάνω μήπως η ένδειξη εμφανίζεται λόγω προβληματικής κεφαλής. Η αγορά καινούργιων μελανιών δε νομίζω ότι συμφέρει καθώς ο εκτυπωτής είναι παλιός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έγχρωμο είναι το αυθεντικό ενώ το ασπρόμαυρο του πλαισίου και το έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές χώρις πρόβλημα. Καμιά άλλη ιδέα; Εάν δεν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να επιλύσω το πρόβλημα, μπορείτε να μου προτείνεται πολυμηχάνημα μέχρι 100e;


Εδώ ανεβάζω τη θέση που έχει κολλήσει και το μετακινώ μονάχα εάν ανοίξω το καπάκι χειροκίνητο σέρνοντας το προς τα δεξιά

post-418495-0-08668900-1478360623_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...