Προς το περιεχόμενο

H Huawei παρουσίασε το Mate 9 με Leica dual-camera setup και τιμή €699


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εσυ Huawei στα 700???? Next.. Xiaomi και τα μυαλά στα κάγκελα! Και αν πάει και αυτή στα 700 πάμε στον επόμενο.. Επιλογές υπάρχουν όταν δεν είσαι fanboy..

Next!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της εδωσε εκει μια αδεια η Γκουγκλ για να κατασκευασει ενα νεξους κ την ψωνισε.

Ζηταει 700ε για fullHD οθονη και μαλιστα LCD, με HiSilicon Kirin soc.

Ξεσπαθωσαν και οι Κινεζοι και την ειδαν Απλ ξαφνικα.

 

Τι μας περιμενει ακομα... :(

Εχεις την παραμικρή ιδέα για τον Hisilikon Kirin ?? Τον εχεις δοκιμάσει ; Γιατι πραγματικά ειναι ένας απο τους καλύτερους επεξεργαστές.Οποίος εχει ή είχε Mate 8, P9 κτλ ξέρει. Και Οχι δεν εχω huawei συσκευή αλλα παλιότερα τις ειχα όλες τις τις ναυαρχίδες

Χωρίς να γνωρίζεις βγαίνεις και λες κατι το οποίο θα επηρεάσει καο άλλους άσχετους εδω μεσα. Να μου πεις οι άλλοι δεν λενε κοτσάνες ; ναι , αλλα φίλτατε ειναι και π τρόπος που τα λες , ειδικά για τον επεξεργαστή. Αν θες μιλαμε και σε νούμερα και επιδόσεις για τον hisilikon για να σου απόδειξω τα λεγόμενα μου

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις την παραμικρή ιδέα για τον Hisilikon Kirin ?? Τον εχεις δοκιμάσει ; Γιατι πραγματικά ειναι ένας απο τους καλύτερους επεξεργαστές. Οποίος εχει ή είχε Mate 8, P9 κτλ ξέρει. Και Οχι δεν εχω huawei συσκευή αλλα παλιότερα τις ειχα όλες τις τις ναυαρχίδες

Χωρίς να γνωρίζεις βγαίνεις και λες κατι το οποίο θα επηρεάσει καο άλλους άσχετους εδω μεσα. Να μου πεις οι άλλοι δεν λενε κοτσάνες ; ναι , αλλα φίλτατε ειναι και π τρόπος που τα λες , ειδικά για τον επεξεργαστή. Αν θες μιλαμε και σε νούμερα και επιδόσεις για τον hisilikon για να σου απόδειξω τα λεγόμενα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι για γέλια ... προσπαθεί να μπεί στο premium club ανεβάζοντας τις τιμές ... IPS ( ψέμα ) , camera LEICA ( ψέμα ) ... ότι νάνε για τα χάπατα της τεχνολογίας ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά που επισημαινεις θεωρείς ότι είμαι fanboy? Στα 200 ευρώ ναι είμαι.. Στα παραπάνω ούτε καν..

Άρα είσαι και εσύ Fan κάποιας εταιρίας :P Πάντως το έχουν τερματίσει με τις τιμές φέτος Samsung, Huawei, Apple 800-1400€ κινητά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι επειδή έχουν τρελή ζήτηση. πραγματικά τα κινητά είναι οι μόνες ηλεκτρονικές συσκευές που πουλούν συνεχώς και μαζικά. τέτοια ζήτηση τα κινητά , ούτε ψωμί να ήταν. γι'αυτό και αισίως φτάσαμε το χιλιάρικο. 

και τα desktop πάνε σχεδόν σε αχρηστία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι επειδή έχουν τρελή ζήτηση. πραγματικά τα κινητά είναι οι μόνες ηλεκτρονικές συσκευές που πουλούν συνεχώς και μαζικά. τέτοια ζήτηση τα κινητά , ούτε ψωμί να ήταν. γι'αυτό και αισίως φτάσαμε το χιλιάρικο. 

και τα desktop πάνε σχεδόν σε αχρηστία.

Το θέμα είναι ότι αυτοί που αγοράζουν τα κινητά σαν τα ψωμιά είναι αυτοί που αγόραζαν υπολογιστές μόνο για σερφάρισμα και Chatting στα κοινωνικά δίκτυα. Αυτοί λοιπόν δεν χρειάζονται πλέον υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα είσαι και εσύ Fan κάποιας εταιρίας :P Πάντως το έχουν τερματίσει με τις τιμές φέτος Samsung, Huawei, Apple 800-1400€ κινητά

κάνεις λάθος φιλε μου. Ίσως δεν ήταν σωστό να χρησιμοποιηθεί το "και τα μυαλά στα κάγκελα". Φαν είσαι αν ακολουθείς ότι κι αν σου πλασαρουν. Είναι το πρώτο xiaomi που πήρα το redmi note 3 pro. Δε τους ακολουθώ. Τώρα αν χαλάσει και εχω καλύτερη πρόταση πχ από meizu τότε θα παω εκεί. Αν είναι στα ίδια τότε ναι θα προτιμήσω xiaomi μόνο και μόνο επειδή το εχω δοκιμάσει και μου αρέσει. Την Samsung την εγκατελειψα από note 3 που ξέφυγε το θέμα με τις τιμές. Πλέον σου δίνουν όλοι τόσα πολλά που η πλειοψηφία χρηστών δε τα χρειάζεται. Επειδή ξεφεύγουμε όμως εκτός θέματος, να ξαναπω, 700 για κινητό ποτέ. Με 700 παίρνω 55αρα 4k.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι αυτοί που αγοράζουν τα κινητά σαν τα ψωμιά είναι αυτοί που αγόραζαν υπολογιστές μόνο για σερφάρισμα και Chatting στα κοινωνικά δίκτυα. Αυτοί λοιπόν δεν χρειάζονται πλέον υπολογιστή.

άρα φαντάσου πόσοι ήταν πραγματικώς αυτοί που είχαν τον υπολογιστή λόγω ανάγκης και πόσοι λόγω μόστρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τούμπανο αλλα απο Κίνα με 300+ ευρώ ειναι πολλα. Μ αυτά τα λεφτα τσιμπάς σαμσουνγκ η μήλο παλαιότερα μοντέλα κ κανεις κ το κομμάτι σου..

 

Ε, ναι ρε φιλε. Γιατί το smartphone το θες για να κάνεις ποζεριές. Όχι για να καλύπτει τις ανάγκες σου με τις επιδόσεις του ή τη χρησιμότητά του...

 

Τι άλλο θα ακούσω εδώ μέσα ρε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή είναι φυσιολογική για αρχική αν σκεφτεί κανένας ότι και οι άλλες ναυαρχίδες με τέτοιες τιμές άρχισαν και παραπάνω.Μετά από λίγους μήνες θα πέσει η τιμή.Εγώ προσωπικά θα το πάρω αλλά να πέσει αρκετά.Επειδή σε ένα κινητό κοιτάζω κατά κύριο λόγο τη κάμερα και τη μπαταρία και μετά επεξεργαστή γιατί δε το πολυδουλεύω τόσο πολύ θα στραφώ στη huawei(κάτοχος huawei w1 ascend που εδώ και 4-5 χρόνια,δε θυμάμαι ακριβώς δε μου έχε βγάλει κανένα πρόβλημα).στα + θα βάλω την κάμερα που φαίνεται πολύ δυνατή(με όλα αυτά που έχει μέσα της).Φαίνεται ότι η συνεργασία με τη leica ήταν σωστή επιλογή και φυσικά έχουν κάνει πολύ δυνατή διαφήμιση(μην ξεχνάμε τη διαφήμιση του p9 και τι βαριά ονόματα του θεάματος το διαφημίζουν) Για τη μπαταρία δε θα πω τίποτα γιατί η huawei κ η xiaomi είναι top στη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.Για τον επεξεργαστή όπως προείπα για τα δικά μου δεδομένα φαίνεται πολύ δυνατός σε συνδυασμό με τη ram που έχει.Συγγνώμη αν κούρασα με τα πολλά που έγραψα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Huawei είναι η 2η μεγαλύτερη κατασκευάστρια στο android. Έτσι απλώς μια υπενθύμιση σε όσους ζουν σε παράλληλο σύμπαν και "αποδέχονται" ανάλογες τιμές από άλλες εταιρίες πιο "γνωστές". Η Xiaomi όταν έρθει επίσημα Ευρώπη (και αρχίσει να πληρώνει για πατέντες δηλαδή) θα έχει ανάλογες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τούμπανο αλλα απο Κίνα με 300+ ευρώ ειναι πολλα. Μ αυτά τα λεφτα τσιμπάς σαμσουνγκ η μήλο παλαιότερα μοντέλα κ κανεις κ το κομμάτι σου..

 

AAAAAAAAXAXAXAXAXAXAXAXA ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΛ!!!!!

 

Υ.Γ. για όποιον δεν κατάλαβε: Samsung & Apple στην Κίνα φτιάχνονται as well και στο ίδιο εργοστάσιο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...