Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το χαρτί στον HP Officejet 6500


papresa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχω το συγκεκριμένο πολυμηχάνημα 4-4,5 χρόνια είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα του και ειδικά σε σχέση με τα προηγούμενα 2 [Lexmark, Canon (παρά το καλό όνομα ήταν μάπα)]. Πριν λίγες μέρες ήθελα να εκτυπώσω από το TAXISnet τον ΦΠΑ μου, σήμερα κάτι άλλο και τις 2 φορές αγανάκτησα. Ενώ έχω χαρτιά, δεν τραβάει, αν αφήσω ένα μετά από 10 προσπάθειες το παίρνει, και στις 2 φορές μου μάζεψε κι από ένα μέσα. Η εκτύπωση είναι καλή, όταν αποφασίσει να την κάνει. Τι μπορεί να συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, έχω το συγκεκριμένο πολυμηχάνημα 4-4,5 χρόνια είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα του και ειδικά σε σχέση με τα προηγούμενα 2 [Lexmark, Canon (παρά το καλό όνομα ήταν μάπα)]. Πριν λίγες μέρες ήθελα να εκτυπώσω από το TAXISnet τον ΦΠΑ μου, σήμερα κάτι άλλο και τις 2 φορές αγανάκτησα. Ενώ έχω χαρτιά, δεν τραβάει, αν αφήσω ένα μετά από 10 προσπάθειες το παίρνει, και στις 2 φορές μου μάζεψε κι από ένα μέσα. Η εκτύπωση είναι καλή, όταν αποφασίσει να την κάνει. Τι μπορεί να συμβαίνει.

Mαλλον σου εχει σπασει σπασει ενα γραναζακι στον μηχανισμο του pick arm assembly και δεν επισκευαζεται.Δεν υπαρχουν ανταλλακτικα

Επεξ/σία από Roger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Αν και το post είναι παλιό συμπληρώνω για όποιον αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα ότι πέρα από το θέμα του καθαρισμού που δείχνει το παραπάνω βίντεο, μπορεί να έχει φύγει από την θέση του, ή δεξιά ή αριστερά από την εξογκωμένη μεταλλική επιφάνεια που θα έπρεπε να βρίσκεται, ένα γρανάζι που δίνει κίνηση στα 2 ροδάκια που τραβάνε το χαρτί όπως δείχνει το βίντεο που παραθέτω  https://www.youtube.com/watch?v=ksliY2NS_BE . Στον δικό μου εκτυπωτή έβαλα κόλα στιγμής για να κολλήσω το σημείο, αν και κανονικά θέλει εποξική κόλα για πλαστικό και μέταλλο, γυρίζοντας ανάποδα τον εκτυπωτή με το σκάνερ κάτω (όπως έκαναν στο βίντεο) και φωτίζοντας στις σχισμές που έχει η βάση του χαρτιού για να κεντράρω σωστά το σημείο που ήθελε κόλα. Θα βρείτε και άλλα βίντεο που σπάνε κομμάτι της βάσης του χαρτιού για να έχουν πρόσβαση αλλά ήθελα να αποφύγω αυτό το ενδεχόμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...