Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά με τα controls, νομίζω ότι υπάρχει μια παρεξήγηση με τα παιχνίδια της Rockstar, και αυτή είναι ότι ΔΕΝ φτιάχνει παιχνίδια shoot 'em up!

Δεν είναι το κύριο χαρακτηριστικό τους το πώς θα σκοτώσεις τους άλλους, αλλά το πώς θα προχωρήσεις μπροστά σε έναν κόσμο εξαιρετικά φτιαγμένο.

Και για αυτό, άλλωστε, δεν θυμάμαι παιχνίδι τους που να έχω κολλήσει επειδή δεν μπορούσα να σκοτώσω κάποιον boss/κάποια πίστα.

Είναι έτσι φτιαγμένα ώστε να πας πιο κάτω και να απολαύσεις το ταξίδι.

 

Πάμε πίσω στο RDR2, χθες πηγαίνω μια βόλτα, με φωνάζει ένας μεθύστακας, τα πίνουμε -βασικά τον κερνάω- και στο τέλος λιποθυμάει. Ε... να μην τον κλέψω τότε; :D

 

Επεξ/σία από dolph
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Pakmanis είπε

Περιμένω σαν τρελος να τελιωσω το Ασασινς για να το παρω στα χερια μου :)

Επειδή είχα το ίδιο θέμα... Άσε το asasins στην άκρη και πιάσε RDR2. Εξάλλου έχουν ανακοινώσει κάτι ωραία expansions για το AC που ξεκινάν το Δεκέμβρη, οπότε το πιάνουμε μετά αυτό καλύτερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα controls ακολουθούν το pace του υπολοιπου game, είναι πολύπλοκα και απλά θες χρόνο να τα συνηθίσεις. Aμα τα controls ήταν arcade όπως τα αλλα το ίδιο θα γινόταν και στο game. Επίτηδες είναι έτσι τα controls, ξέρουν τι κάνουν. Υπάρχουν πολλά guides να βοηθήσουν οποιον έχει πρόβλημα με αυτό. Τώρα άμα παίζεις 10 παιχνίδια συγχρόνως λογικό να έχεις θέμα. Προσωπικά το μονο που μου την σπάει λίγο είναι ότι το animation ακυρώνεται με το stick και όχι με button.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Τα controls ακολουθούν το pace του υπολοιπου game, είναι πολύπλοκα και απλά θες χρόνο να τα συνηθίσεις. Aμα τα controls ήταν arcade όπως τα αλλα το ίδιο θα γινόταν και στο game. Επίτηδες είναι έτσι τα controls, ξέρουν τι κάνουν. Υπάρχουν πολλά guides να βοηθήσουν οποιον έχει πρόβλημα με αυτό. Τώρα άμα παίζεις 10 παιχνίδια συγχρόνως λογικό να έχεις θέμα. Προσωπικά το μονο που μου την σπάει λίγο είναι ότι το animation ακυρώνεται με το stick και όχι με button.

Σωστά κάτι παρόμοιο είχε γίνει και με τα NBA 2k

Επεξ/σία από Daemonos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν συμφωνω καθολου,  ας αφησω το shooting, για αρχη εξηγησε μου τη χρηση αναλογικου μοχλου εφοσον δεν υπαρχει sensitivity stage καθολου, δηλαδη και στην πραγματικοτητα ειτε θα τρεχεις max speed σαν παλαβος ειτε θα πηγαινεις σαν 90χρονο παπουδι?? :P Ας παραλειψω και το γεγονος οτι σε αναγκαζει το παιχνιδι οποτε θελει να πηγαινεις σαν χελωνα χωρις λογο..

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει sensitivity στο walk και στο sneak. Το τρέξιμο απλά έχει δυο stages και για αυτό έχει πέσει τόσο focus στο άλογο ώστε να κανεις όλο το running με αυτό. Επίσης ακόμα ένας λόγος είναι ότι θέλουν να κρατήσουν τον ρεαλισμό και μην τρέχεις μέσα σε πόλεις σαν τρελός. Δεν είναι τυχαίο ότι σε κλειδώνει το speed μέσα στο camp και σε κτίρια. ;) Δεν μπορεί να αρέσει σε όλους. Εγώ που δεν τρέχω σε games χωρίς λόγο έχω βρει την χαρά μου :) Συνήθεια θέλει και να μπεις στο τρόπο σκέψεις του game. Δεν είναι για όλους συμφωνώ.

p.s. Επίσης παίζει να είναι από τα ελάχιστα games που έχω δει που είναι όλα τα animation ακόμα και αυτά μέσα στο gameplay είναι motion capture.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλεπω κανενα sensitivity στο walk να σου πω την αληθεια, πηγαινεις το ιδιο αργα εκτος αν πατησεις X για toggle run (οταν σε αφηνει). Δεν θα επρεπε να υπαρχει sensitivity stage και ας ηταν αργο το transition, για παραδειγμα αυτο που σου λεω κανει μπαμ σε gunfights με cover, το συστημα εκει ειναι απαισιο, ο Arthur ειναι τοσο αργος που λες δεν γινεται οποιοσδηποτε IRL θα πηγαινε πιο γρηγορα. αν τον πυροβολουσαν :P Αν ειχε sensitivity να αλλαζεις απο slow walk >fast walk>run και μετα sprint με το X θα ηταν πολυ καλυτερο και πιο ρεαλιστικο imo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά θα ήταν να είχε και ένα ενδιάμεσο "γρήγορο βάδισμα", ανάμεσα στο περπάτημα και το τρέξιμο...αλλα οκ... βολευόμαστε με ότι μας δίνει τώρα.
Ερώτηση...
Σε ένα cabin απο μια αποστολή βρήκα ενα χάρτη για κάποιο θησαυρό... αλλα δεν μου εμφανίζει που ειναι το σημείο στον Μεγάλο χάρτη.(ή δεν το βλέπω?)
Το σημείο θα εμφανιστεί αργότερα?.. ή απλα πρέπει να το βρώ τυχαία?

Επεξ/σία από InfinitySurfer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, InfinitySurfer είπε

Καλά θα ήταν να είχε και ένα ενδιάμεσο "γρήγορο βάδισμα", ανάμεσα στο περπάτημα και το τρέξιμο...αλλα οκ... βολευόμαστε με ότι μας δίνει τώρα.
Ερώτηση...
Σε ένα cabin απο μια αποστολή βρήκα ενα χάρτη για κάποιο θυσαυρό... αλλα δεν μου εμφανίζει που ειναι το σημείο στον Μεγάλο χάρτη.(ή δεν το βλέπω?)
Το σημείο θα εμφανιστεί αργότερα?.. ή απλα πρέπει να το βρώ τυχαία?

θα το βρεις αν εισαι παρατηρητικος ,τυχαια αν περασεις απο το σημειο  , η' αν googlareis. 

Eπισης  τυχερεεεεεεε κονομησες !

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok thnx...δεν πρόκειτε να googlaro τίποτα προς το παρόν... μέχρι τουλάχιστον να έχω βρεθεί σε μεγάλο αδιέξοδο... προς το παρον το αφήνω και όπως παει..θα προσπαθήσω να το βρώ έτσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε μάγκες, 

Δεν πατάς Χ --> περπάτημα

Πατημένο Χ --> Γρήγορο Περπάτημα

Πατάς κατ' επανάληψη το Χ --> τρέξιμο

 

Ακόμα και Dive κάνεις όπως ο Max Payne Με το τετράγωνο/Χ νομίζω την ώρα που σημαδεύεις

Που είδατε οτι δεν έχει?! Οο

Επίσης διαβάστε παρακαλώ ΑΥΤΟ και AYTO

Επεξ/σία από Daemonos
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα επρεπε να γινονται με το analog stick +1 ενα ακομα step για fast walk για αυτο και το νοημα να ειναι "analog" και οχι με press X, επισης σε toggle mode το εχω και τα εχω κανει αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος camp δεν υπάρχει γρήγορο περμάτημα... το έχω σε toggle to Run...και έχει μόνο δύο σημεία...Περπάτημα----> Τρέξιμο.

Με mouse/keyboard πιστεύω ότι βγαίνουν οι μάχες κανονικά, ας ειναι και αργή η κινηση του Arthur.... αλλα τώρα... αν εκει που πηγαίνω στον δρόμο με περικυκλώσουν δεν μπορώ να τους βγάλω.... πρέπει να κάνω reload...και να πάω κατευθείαν (αφου ξέρω ότι θα μου την πέσουν) σε ενα στρατηγικό σημείο πίσω απο κανα βράχο για να μπορέσω να τους βγάλω λίγο λίγο.

Επισης ένα tip που έχω να δώσω ειναι να απενεργοποιήσετε το Autosave.
Από τότε που το έκλεισα έχω βρεί την υγειά μου.
Δεν μου κάνει overwrite σε άσχετα σημεία, πάνω σε δικά μου saves.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...