Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε δεν το λες και "κανονικο" fast travel..

2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μονο η έλλειψη fast travel φτάνει για να qq/rg όλοι underage. :D

Το κακο shooting δεν εχει να κανει με underage παντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, panther_512 είπε

Πάντως  οι επιλογές που έγιναν στα gameplay mechanics έχουν τον αντίκτυπό τους, με σημαντική ψαλίδα στα user reviews στο metacritic.

Αντε παλι  με τα  user reviews  στο μετακριτικς.Για πια σημαντικη ψαλιδα λες?για τις κουλουρες με μηδενικα που δινουν τα τρολς εκει μεσα επιτησες για να του ριξουν τον μεσο ορο?

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το metacritic αποτελεί στατιστικό εργαλείο, το έχω αναλύσει πολλές φορές στο παρελθόν, οπότε δεν θα ξανά επεκταθώ. Για κάθε τρολομηδενικο, υπάρχει και το 10ρακι.

Εγώ επικεντρώθηκα στα critical user reviews και όχι στα μηδενικά, των οποίων τα σημεία στα οποία ασκείται κριτική δεν διαφέρουν από αυτά που διαβάσαμε και εδώ. 

Ο μέσος όρος των users είναι σχεδόν ο ίδιος τόσο για το PS4 όσο και για το Xbox, και δίνει μια πολύ συγκεκριμένη εικόνα για πολύ συγκεκριμένα στοιχεία του παιχνιδιού. 

Η αρνητική κριτική επικεντρώνεται στο χειρισμό του χαρακτήρα, τα combat mechanics και σε λοιπά gameplay στοιχεία. 

Και στο τέλος της ημέρας, το τι συμβαίνει στο metacritic επηρεάζει το πόσο απολαμβάνεις το παιχνίδι εσύ? Αν βγει κάνα update που να κάνει refine τα παραπάνω, εσύ μείνε με την παρούσα έκδοση 😋

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γνωστό ότι η πλειοψηφία δεν γουστάρει ρεαλισμό αλλα επειδή είναι Rockstar θα το παίξουν και οι γάτες, οποτε ίσος να είναι καλο αυτό γενικότερα μπας και αρχίσουμε και βλέπουμε περισσότερο ρεαλισμό στα games. Το game δεν έχει κανένα θέμα άμα εξαιρέσεις μερικά bugs, οποτε έχει να κάνει μονο με γούστο και όχι ποιότητα. Και όσοι κράζουν μια χαρά παίζουν στα κρυφά :D

 

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

 

Εξαρτάται από τη Rockstar. Αν δούμε optimizations στο χειρισμό και στα tedious gameplay elements, τοτε by default ήθελαν optimization. 

Αν από την άλλη τα παραπάνω αποτελούν μελετημένη απόφασή τους για να αυξήσουν το ρεαλισμό και δεν τα βελτιστοποιησουν παρά το σχετικό κράξιμο , μπράβο τους. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, panther_512 είπε

 

Το metacritic αποτελεί στατιστικό εργαλείο, το έχω αναλύσει πολλές φορές στο παρελθόν, οπότε δεν θα ξανά επεκταθώ. Για κάθε τρολομηδενικο, υπάρχει και το 10ρακι.

Εγώ επικεντρώθηκα στα critical user reviews και όχι στα μηδενικά, των οποίων τα σημεία στα οποία ασκείται κριτική δεν διαφέρουν από αυτά που διαβάσαμε και εδώ. 

Ο μέσος όρος των users είναι σχεδόν ο ίδιος τόσο για το PS4 όσο και για το Xbox, και δίνει μια πολύ συγκεκριμένη εικόνα για πολύ συγκεκριμένα στοιχεία του παιχνιδιού. 

Η αρνητική κριτική επικεντρώνεται στο χειρισμό του χαρακτήρα, τα combat mechanics και σε λοιπά gameplay στοιχεία. 

Και στο τέλος της ημέρας, το τι συμβαίνει στο metacritic επηρεάζει το πόσο απολαμβάνεις το παιχνίδι εσύ? Αν βγει κάνα update που να κάνει refine τα παραπάνω, εσύ μείνε με την παρούσα έκδοση 😋

Όχι απλα ασχολουμε κυριως με επαγγελματικα ριβιους για να διαβασω μια αποψη για ένα παιχνιδι,και όχι την κάθε κυρα κατινα  στο  μετακριτικ 

Υ.Γ 10αρακι και από το edge  το επος.

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/11/2018 στις 2:05 ΜΜ, music_lover είπε

Σιγά μην πέσει την black friday, σαν ζεστό ψωμί πουλάει, δεν προβλέπεται μείωση τιμής.

Κανένα bundle μαζί με χειριστήριο ή 2 games μαζί ίσως αλλά μείωση τιμής ενώ πουλάει σαν τρελό δεν παίζει.

εγώ βάζω στοίχημα για 45-48 ευρώ ψηφιακό στο bf

 

και αν αξίζει καθόλου το online εννοείται καλύτερα ψηφιακό

 

εγώ πάντως θα περιμένω μιας και δεν πρόκειται να το παίξω άμεσα έτσι κι αλλιώς 

 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ παντως παιδια παιχνιδαρα, οπτικα και ηχητικα μαγικο αλλα εχω φτασει 31% και δεν υπαρχει σεναριο και εξελιξη τιποτα. Απλα κανω διαφορες αποστολες και περιφερομαι. Δεν εχω καταλαβει που παει το πραμα...Σαν να μην υπαρχει καν σεναριο

Επεξ/σία από polakis21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η R* ποτε δεν το ειχε στο shooting πάντως, ουτε στο gameplay αλλα γενικα της συγχωρούν πολλα.

Τωρα για τα reviews τι να πω, ειναι παρα πολυ ευκολο να δωσεις 10/10 στο rdr2 ειδικα αν εισαι "professional reviewer" το παιχνιδι ειναι φτιαγμένο για να σε εντυπωσιάζει. Εχει υψηλα production values, απιστευτη λεπτομερεια, τρεχει παρα πολυ καλα καΙ γενικα δεν εχει κατι να πιαστείς για να βαλεις 8/10 ας πουμε. οσοι τόλμησαν να μιλησουν για τα clunky controls κτλπ ηξεραν οτι θα ειχαν να αντιμετωπισουν ενα στρατό οπαδων που θα ελεγαν "το edge εβαλε 10/10,  R E A L I S M" κτλπ οποτε πηγαν με το ρεύμα και καλα εκαναν για την επαγγελματικη τους καριέρα.

Αν δείτε streamers/youtubers σχεδον ΟΛΟΙ οσοι εχω δει σε κάποιο σημείο θα παραπονεθούν για τα controls, δεν βρηκα ουτε εναν (και δεν μιλαω για 17 χρονα που ηρθαν απο το fortnite) να το αποθεώνει μονο και να λεει οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Επισης υπαρχουν αρκετα ωραια posts και στο reddit και gamefaqs και σε κάποια mixed του metacritic τα οποια κανουν ευστοχη κριτική. Για εμενα τα παραπανω εχουν μεγαλύτερο βάρος από ένα 10/10 του οποιουδήποτε "επαγγελματία". 

Παρ'ολα αυτα το συνεχιζω (οχι στα κρυφα :P ) και ειναι ενα απίστευτα well made παιχνιδι απλα να κλεισω τα μάτια και να λεω "10/10 GOAT" δεν μπορω να το κανω, εκτος και αν το τελειώσω και εχει τοσο epic ιστορία και ending που δεν θα με νοιαξουν καθόλου αυτά γιατι στην τελικη μετράει η γεύση που θα σου αφήσει στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα με τα controls. και το gunplay μαρέσει και το control του αλόγου αλλά και του Arthur. Εντάξει δεν είναι τέλεια ας πούμε αλλα δεν μπορώ να πω οτι αντιμετώπισα πρόβλημα. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, ADHD είπε

Ε δεν το λες και "κανονικο" fast travel..

 

Ισχυει,δεν ειναι κανονικο fast travel με την εννοια  πως δεν μπορεις να ξαναγυρισεις πισω με τον ιδιο τροπο .Ειναι one way .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ισχυει,δεν ειναι κανονικο fast travel με την εννοια  πως δεν μπορεις να ξαναγυρισεις πισω με τον ιδιο τροπο .Ειναι one way .

Γενικά το fast travel μου χαλάει όλη την αίσθηση του Open World.... Εξάλλου αν κάνεις fast travel, χάνεις όλη την μαγεία του rdr2, έχει φανταστικά τοπία - και εκτός απο αυτό χάνεις random encounters, τοποθεσίες για inspect, το treasure hunt πάει στράφι, και ένα σορό άλλα πράγματα (δεν θέλω να σας κάνω spoil).

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Daemonos είπε

Γενικά το fast travel μου χαλάει όλη την αίσθηση του Open World.... Εξάλλου αν κάνεις fast travel, χάνεις όλη την μαγεία του rdr2, έχει φανταστικά τοπία - και εκτός απο αυτό χάνεις random encounters, τοποθεσίες για inspect, το treasure hunt πάει στράφι, και ένα σορό άλλα πράγματα (δεν θέλω να σας κάνω spoil).

Δεν διαφωνω καθολου,ουτε εγω κανω εκτος απο σπανιες φορες που θελω να παω σε καποιο shop να παρω κατι μονο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...