Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Tα γραφικα ειναι ακριβως τα ιδια σε ολες τις εκδοσεις (νομιζω στο Χbox οne εχουν κανει καποιες μικρες υποχωρησεις, αλλα οχι κατι σπουδαιο). Δεν υπαρχει καμια διαφορα σε οτι αναλυση εχω δει.

Λογικο ειναι να δειχνουν φαινομενικα χειροτερα τα γραφικα στο PRO ετσι οπως τα καταφεραν. Εδω ακομα και το PS4 απλο δειχνει πολυ πιο crisp απο το PRO.

Σε ολα τα βιντεο που ειδα στο youtube παντως φαινεται ξεκαθαρα η υπεροχη του xbox. Στο απλο ps4 ειναι τα πιο θολα. Δεν γνωριζω αν ειναι θεμα patch η αν φταιει κατι αλλο αλλα για να καταλαβαινω διαφορες απο μερικα βιντεο του youtube τοτε σε μεγαλες τηλεορασεις η διαφορα θα ειναι ακομα μεγαλυτερη. Σε ιδια αναλυση ηταν ολα στο youtube. 

Εδω δειχνει και του xbox one του απλου που ειναι ακομα χειροτερο απο το ps4 παιζει στα 1300gflops εχει δηλαδη gpu των 50 ευρω. Κοιτα ποσα καθαρα ειναι τα textures στο xbox one σε συγκριση με τα αλλα. Και του ps4 pro ειναι καλυτερα των απλων xbox one ps4. Αυτο βλεπω εγω τουλαχιστον.

 

 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο απλο Ps4 ειναι πιο καθαρα απο το pro. Δες το link του digital foundry καποιες σελιδες πισω νομιζω.

Αν δεν κανω λαθος οι ιδιοι ειπαν σε προηγουμενο βιντεο, οτι τα παιχνιδια ειναι ακριβως τα ιδια στα υπολοιπα assets. Eκτος απο αναλυση.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PDS13 είπε

Στο απλο Ps4 ειναι πιο καθαρα απο το pro. Δες το link του digital foundry καποιες σελιδες πισω νομιζω.

Αν δεν κανω λαθος οι ιδιοι ειπα σε προηγουμενο βιντεο, οτι τα παιχνιδια ειναι ακριβως τα ιδια στα υπολοιπα assets. Eκτος απο αναλυση.

Ναι θα το δω. Ξεχασα να βαλω το βιντεο πιο πανω. Δες το λιγο και πες μου πιο σου φαινεται καλυτερο και πιο χειροτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Ναι θα το δω. Ξεχασα να βαλω το βιντεο πιο πανω. Δες το λιγο και πες μου πιο σου φαινεται καλυτερο και πιο χειροτερο.

Για του λογου το αληθες.

* Visual parity in terms of rendering for all versions. (same assets/foliage etc)

https://www.resetera.com/threads/red-dead-redemption-2-df-analysis-read-op.76899/

 

Απλα με την θολουρα που εχει το PRO ολα δειχνουν χειροτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PDS13 είπε

Για του λογου το αληθες.

* Visual parity in terms of rendering for all versions. (same assets/foliage etc)

https://www.resetera.com/threads/red-dead-redemption-2-df-analysis-read-op.76899/

Απλα με την θολουρα που εχει το PRO ολα δειχνουν χειροτερα.

Πολυ ενδιαφερον οτι γραφει εδω. Στο ps4 pro εφοσον ισχυει η θολουρα και χωρις hdr καποια χαζομαρα εχουν κανει οποτε αναμενετε διορθωση. Στο ps3 τo rdr 1 ηταν τραγικο.

 

* XBX runs in native 4K
* PS4 Pro 1920 x 2160
* XBX best performance with a few drops in towns
* PS4 Pro next best thing with solid framerate in wilderness but again dropping some frames in towns.
* PS4/XB One have better overall performance than RDR1 had in 360/ps3 hardware. There are drops even to the low-mid 20s at some points though.
* Visual parity in terms of rendering for all versions. (same assets/foliage etc)
* PS4 1080p
* XB One 864p
* No evidence of dynamic resolution in any of the versions tested.
* DF consider the game a stunning achievement regardless and believe the XBX X version is the best and by a considerable margin.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι στο Ps3 υπηρχαν διαφορες και στο foliage εκτος απο αναλυση, αλλα και μεγαλυτερη διαφορα στο frame rate.

Γενικα ολες οι εκδοσεις πιο προσεγμενες σε ενα μ.ο σε σχεση με το πρωτο RDR, oποτε δεν υπαρχει και λογος για γκρινια. Εκτος απο την δικαιολογημενη για την PRO εκδοση.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά καταλαβαίνω  τον εκνευρισμό η το ότι δηποτε προκαλεί αυτη η θολούρα η τα γραφικά αλλά μην σπαμαρετε το θρεντ άλλο με αυτό το θέμα. Εγώ είμαι εδώ για το game play και για απορίες συζητήσεις σχετικά με το in game και όχι γιατί το προ πιάνει τόσα και το xbox τόσα... 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, Lecter D είπε

Ρε παιδιά καταλαβαίνω  τον εκνευρισμό η το ότι δηποτε προκαλεί αυτη η θολούρα η τα γραφικά αλλά μην σπαμαρετε το θρεντ άλλο με αυτό το θέμα. Εγώ είμαι εδώ για το game play και για απορίες συζητήσεις σχετικά με το in game και όχι γιατί το προ πιάνει τόσα και το xbox τόσα... 

Συμφωνώ με αυτό. Η συζήτηση για τη θολούρα και τα συγκριτικά εξαντλήθηκε, και εφόσον δεν υπάρχει κάτι νεότερο από patch για το PS4 αναλώνεστε στα ίδια και κουράζετε. 

  • Like 3
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάγκες με κουράσατε τώρα 4 σελίδες διαβάζω μόνο για αναλύσεις και fps και θoλούρες κτλ...

Ρε απολαύστε την παιχνιδάρα και αφήστε τα αυτά!! Εγώ γουστάρω τέρμα το game, και δεν είδα καμία θωλούρα (πέραν του effect ομίχλης) και παίζω σε ultraHD 55άρα με ps4 Pro. 

Επίσης δεν έχω δεχτεί να ασχοληθώ με ΚΑΝΕΝΑ βίντεο με τα gold glitch ακόμα και guide να διαβάσω.... Χάνει το νόημα το παιχνίδι και σας προτείνω να μην ασχοληθείτε με αυτά!! Κυνηγούσα κάτι Bison στα plains και έπιασε hard μπόρα... τα effects της ομίχλης με την βροχή και τους κεραυνούς ήταν απλά Jaw Dropping!!! δεν ξέρω αν έχετε πετύχει έτσι φάση! 

Επεξ/σία από Daemonos
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το παιζω χωρίς guides κλπ... και όπως μου βγει. Αν τύχει και πετύχω κάτι αξιόλογο στην εξερεύνηση καλά θα είναι. Αν και μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει εξερεύνηση...μόνο στον δρόμο για αποστολές.
Μου τη σπάει που στο youtube πετάγονται κάτι βίντεο, με τίτλους που spoilaroun αλλα οκ...μικρό το κακό.
Αυτό που μου αρέσει είναι οτι δίνει την αίσθηση οτι ο κόσμος είναι ζωντανός ακομα και όταν δεν είσαι παρών εκει.... χθές, ενώ πηγαινα μια απο Valentine... βλέπω στην άκρη του δρόμου, ένα κομμένο πόδι...αλλα δεν είδα πουθενά σώμα..... ωχ, λέω... μακελίο θα έγινε έδω το βράδυ.. ή θα του την έπεσε κανα Puma :))
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, InfinitySurfer είπε

Και εγώ το παιζω χωρίς guides κλπ... και όπως μου βγει. Αν τύχει και πετύχω κάτι αξιόλογο στην εξερεύνηση καλά θα είναι. Αν και μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει εξερεύνηση...μόνο στον δρόμο για αποστολές.
Μου τη σπάει που στο youtube πετάγονται κάτι βίντεο, με τίτλους που spoilaroun αλλα οκ...μικρό το κακό.
Αυτό που μου αρέσει είναι οτι δίνει την αίσθηση οτι ο κόσμος είναι ζωντανός ακομα και όταν δεν είσαι παρών εκει.... χθές, ενώ πηγαινα μια απο Valentine... βλέπω στην άκρη του δρόμου, ένα κομμένο πόδι...αλλα δεν είδα πουθενά σώμα..... ωχ, λέω... μακελίο θα έγινε έδω το βράδυ.. ή θα του την έπεσε κανα Puma :))
 

Χαχχαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Acmilangr2 είπε

Παίζετε με aim assist on ; σαν cheat μου φαίνεται 

Ναι ξεκαθαρα ,δεν μου αρεσει ο μαζοχισμος σε αυτα τα επιπεδα χαχαχα .

ΚΑποιος που ρωτησε για το δευτερο holster ξεκλειδωνει απο το story mission  αλλα εγω επειδηγ τα κονομησα νωρις με το treasure map  το πηρα αν θυμαμαι καλα απο τον trapist .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, InfinitySurfer είπε

Και εγώ το παιζω χωρίς guides κλπ... και όπως μου βγει. Αν τύχει και πετύχω κάτι αξιόλογο στην εξερεύνηση καλά θα είναι. Αν και μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει εξερεύνηση...μόνο στον δρόμο για αποστολές.
Μου τη σπάει που στο youtube πετάγονται κάτι βίντεο, με τίτλους που spoilaroun αλλα οκ...μικρό το κακό.
Αυτό που μου αρέσει είναι οτι δίνει την αίσθηση οτι ο κόσμος είναι ζωντανός ακομα και όταν δεν είσαι παρών εκει.... χθές, ενώ πηγαινα μια απο Valentine... βλέπω στην άκρη του δρόμου, ένα κομμένο πόδι...αλλα δεν είδα πουθενά σώμα..... ωχ, λέω... μακελίο θα έγινε έδω το βράδυ.. ή θα του την έπεσε κανα Puma :))
 

Ψάξε λίγο καλύτερα.... ;)

15 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ναι ξεκαθαρα ,δεν μου αρεσει ο μαζοχισμος σε αυτα τα επιπεδα χαχαχα .

ΚΑποιος που ρωτησε για το δευτερο holster ξεκλειδωνει απο το story mission  αλλα εγω επειδηγ τα κονομησα νωρις με το treasure map  το πηρα αν θυμαμαι καλα απο τον trapist .

Σωστά! και εγώ το ίδιο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...