Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και πολύγωνα να ήταν το game πάλι θα το έπαιζα ευχάριστα. Υπερβολές imho αλλα καθένας ότι γουστάρει κάνει με τα φράγκα του. Και εγώ έφαγα ένα κoλυμα με το ποσο καλο είναι το νερό αλλα 5 δευτερα μετά είδα ένα ψάρι το πυροβόλησα και never looked back :D Πάντως ειλικρινά ελάχιστο clipping και σχεδόν ανύπαρκτο popping. Πάντως όσο καλά και να γίνουν τα graphs τα μαλλιά συνεχίζουν να είναι μούφα :D

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οπως την βρισκει ο καθενας ναι..

Δεν εχω καποιο λογο να υπερβαλω,ουτε να παρω το μερος σε καποιο fan club..

Aπο οτι βλεπεις εχω πλεον ολες τις πλατφορμες.

Λεω οτι βλεπουν τα ματια μου,αλλη ευαισθησια εχουν τα δικα μου,αλλα τα δικα σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Οχι κανεις λαθος,τα βιντεακια δεν αποδιδουν την πραγματικη εικονα για να την πιασουν τα ματια μας,συν οτι δεν τα λενε ολα αναλυτικα στα reviews για να μην φανει η μεγαλη διαφορα στις 2 κονσολες..

Δεν ειναι μονο η μεγαλυτερη αναλυση,εχει volumetric lighting,volumetric clouds,καλυτερες σκιες,μεγαλυτερο draw distance,εχει καλυτερη επεξεργασια νερου και καλυτερα textures..

Aυτα τουλαχιστον εχω προσεξει μεχρι τωρα με 2 ωρες μονο στο xbox και καμια 10αρια στο Pro.

Μου κανει εντυπωση αυτό που λες,διοτι τετοια διαφορα αναμεσα στα γραφικα δεν ειδα να την αναφερει ολοκληρο  digital foundry,στα αναλυτικα τους βιντεα για ολες τις κονσολες.Volumetric clouds volumetric lighting  υπαρχουν μεσα στο παιχνιδι σε ολες τις εκδοσεις,Αν δεν υπηρχαν αυτά τα επιπροσθετα  εφε θα ειχαν επισημανθει σιγουρα.Το  digital foundry  δεν κανει ταρζανιες,και ότι δει τα  αναφερει παντα,.Απλα εσυ τα βλέπεις στα ματια  σου  καλυτερα,  λογου τις επιπλέον δυναμη που εχει η κονσολα (xbox one x)

10 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Και πολύγωνα να ήταν το game πάλι θα το έπαιζα ευχάριστα. Υπερβολές imho αλλα καθένας ότι γουστάρει κάνει με τα φράγκα του. Και εγώ έφαγα ένα κoλυμα με το ποσο καλο είναι το νερό αλλα 5 δευτερα μετά είδα ένα ψάρι το πυροβόλησα και never looked back :D Πάντως ειλικρινά ελάχιστο clipping και σχεδόν ανύπαρκτο popping. Πάντως όσο καλά και να γίνουν τα graphs τα μαλλιά συνεχίζουν να είναι μούφα :D

Εσυ που το παιζεις σε  ps4.Συννεφάκια υπαρχουν στον ουρανο?😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Μου κανει εντυπωση αυτό που λες,διοτι τετοια διαφορα αναμεσα στα γραφικα δεν ειδα να την αναφερει ολοκληρο  digital foundry

Αναφερουν μερικα στο βιντεο αλλα στα συγκριτικα με τις αλλες κονσολες δεν δινουν τοση εμφαση επιτηδες για τον λογο που σου ανεφερα..

Και μην ξεγιελιεσαι,δεν ειναι δικαστες αυτοι,ενα καναλι εχουν και θελουν να τα εχουν και με ολους καλα..

Μην κοιτας που εγινε θεμα στο ιντερνετ με το HDR και αναγκαστηκαν να βγαλουν 2ο βιντεο για να μην πεσουν στα ματια του κοσμου επειδη δεν εκαναν σωστη αναλυση στα προηγουμενα..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Acmilangr2 είπε

Δεν ξεεω για εσάς. Αλλά με κουράζει πολύ αυτή η τεράστια μετακίνηση.

Δηλαδή  είμαι σε μια αποστολή που με βάζει να πάρω πίσω το χρέος του Γερμανού, και τα 3 σημεία είναι όσο πιο μακρυά γίνεται. Δηλαδή γιατί; για να κάνει η Rockstar το παιχνίδι να φτάνει 50 ώρες; 

Ελπίζω η συνέχεια να μην είναι έτσι. 

Αυτό ενδεχομένως είναι το μοναδικό πράγμα που μπορεί να με ενόχλησε λίγο στο παιχνίδι (ελάχιστα βέβαια). Στο Chapter 4 πάντως δεν το συναντάω και συχνά, αν και υπάρχουν στιγμές που θα σε στείλει στην άλλη μεριά του χάρτη για ένα quest. Το καλό είναι ότι σχεδόν πάντα μου τυχαίνουν διάφορα περιστατικά στο δρόμο και βοηθάνε στο να μην γίνει αγγαρεία η μετακίνηση από το ένα σημείο στο άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Αναφερουν μερικα στο βιντεο αλλα στα συγκριτικα με τις αλλες κονσολες δεν δινουν τοση εμφαση επιτηδες για τον λογο που σου ανεφερα..

Και μην ξεγιελιεσαι,δεν ειναι δικαστες αυτοι,ενα καναλι εχουν και θελουν να τα εχουν και με ολους καλα..

Μην κοιτας που εγινε θεμα στο ιντερνετ με το HDR και αναγκαστηκαν να βγαλουν 2ο βιντεο για να μην πεσουν στα ματια του κοσμου επειδη δεν εκαναν σωστη αναλυση στα προηγουμενα..

Είναι επαγγελματιες οσο να είναι.Και το περιεχομενο που βγαζουν και μας το δινουν απλοχερα,ειναι από δουλεια  πολλων ωρων για  να μαθαίνουμε περισσοτερα πραγματα.Και παλι κανεις λαθος,μιας και ηταν οι πρωτοι  που το αναφέρανε για το ψευτικο  hdr ,σε αθρο τους  στο  eurogamer.(εκει ανηκουν)Και κατι  τελευταιο!!! το  development  του παιχνιδιού βασιστηκε στην  εκδοση του ps4 pro.Οπωτε δεν υπαρχει περιπτωση να λειπουν όλα αυτά τα προσθετα εφε  που αναφέρεις.

Αρκετα το αναλυσαμε το πραγμα.Σημασια εχει ότι είναι παιχνιδαρα  σε οποια κονσολα και να το βιωνεις.

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Δεν μπορω ξενερωσα..

Το patch θα βγει καποια στιγμη ενταξει,θα τους παρει λιγο χρονο μαλλον γιατι πρεπει να γινει μεγαλη αλλαγη σε βαθος..

Το θεμα ειναι οτι δεν θα καταφερει να φτασει επιπεδα των exclusive της sony και για αυτο προτιμησα να παρω το xbox.

Μπορει να φανει υπεροπτικο σε καποιους αλλα μετα απο 3 χρονια μεταβασης σε 4k δεν μπορω να παιξω το red στο Pro..

Προσπαθησα αλλα δεν μου βγηκε..

Με συμπαθειο αλλα πρεπει να εισαι ειδικη περιπτωση ανθρωπου που αντι να χαιρεται το gaming με τετοιο εξοπλισμο  (oled) αναλωνεται σε μικρολεπτομερειες των γραφικων χανωντας το νοημα 

Ποτε με τα benchmarks στα pc και τωρα με τις κονσολες 

Οτι στο xbox ειναι πιο sharp σιγουρα ,  αλλα δεν ειναι αυτος λογος να παιρνεις ολοκληρη κονσολα για να παιξεις ενα παιχνιδι με ελαχιστες βελτιωσεις που δυσκολα θα προσεχε ο περισσοτερος κοσμος 

Oλοι χαιρωνται το παινχιδι στις κονσολες  και κανενας δεν ασχολειται με τα συγκριτικα , πλην των πισαδων που δεν το εχουν 

Επεξ/σία από 7700K
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Με τόσα πούρα που έχω καπνίσει χαλαρά :D

  Ε  πεστο ότι υπαρχουν και  volumetric  τσιγαρα μεσα στο παιχνιδι,διοτι ειχα αρχισει να ανυσηχω με αυτά που διαβαζω😂

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Αναφερουν μερικα στο βιντεο αλλα στα συγκριτικα με τις αλλες κονσολες δεν δινουν τοση εμφαση επιτηδες για τον λογο που σου ανεφερα..

Και μην ξεγιελιεσαι,δεν ειναι δικαστες αυτοι,ενα καναλι εχουν και θελουν να τα εχουν και με ολους καλα..

Μην κοιτας που εγινε θεμα στο ιντερνετ με το HDR και αναγκαστηκαν να βγαλουν 2ο βιντεο για να μην πεσουν στα ματια του κοσμου επειδη δεν εκαναν σωστη αναλυση στα προηγουμενα..

εχεις δει διαφορες και στο 1080 στο χβοχ ον χ ? η μιλαμε μονο για 4k ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαφορές ρε σεις υπάρχουν και στα βίντεο του YouTube και μάλιστα πολύ μεγάλες. Στο Ps4 pro δείχνουν όλα πολύ πιο ψεύτικα από ότι στο xbox one x. Το εμπειρο το μάτι το καταλαβαίνει αμέσως. 

 

Το απλό Ps4 έχει επιδόσεις 2012 και το Pro 2014. Δεν μπορούν να αποδώσουν σωστά αυτό που δίνει το xbox όπως είναι λογικό. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To εμπειρο το ματι καταλαβαινει διαφορες και απο youtube videos χωρις βεβαια να εχει δει live τις 2 εκδοσεις. Οι επιδοσεις 2012 2014 πως ακριβως προκυπτουν? 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Arkin είπε

Διαφορές ρε σεις υπάρχουν και στα βίντεο του YouTube και μάλιστα πολύ μεγάλες. Στο Ps4 pro δείχνουν όλα πολύ πιο ψεύτικα από ότι στο xbox one x. Το εμπειρο το μάτι το καταλαβαίνει αμέσως. 

Το απλό Ps4 έχει επιδόσεις 2012 και το Pro 2014. Δεν μπορούν να αποδώσουν σωστά αυτό που δίνει το xbox όπως είναι λογικό. 

Tα γραφικα ειναι ακριβως τα ιδια σε ολες τις εκδοσεις (νομιζω στο Χbox οne εχουν κανει καποιες μικρες υποχωρησεις, αλλα οχι κατι σπουδαιο). Δεν υπαρχει καμια διαφορα σε οτι αναλυση εχω δει.

Λογικο ειναι να δειχνουν φαινομενικα χειροτερα τα γραφικα στο PRO ετσι οπως τα καταφεραν(με το ''φιλτρο θολούρας''). Εδω ακομα και το PS4 απλο δειχνει πολυ πιο crisp απο το PRO.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...