Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, katman2000 είπε

τι εννοεις στο pro δεν κανει supersampling? εισαι σιγουρος για αυτο ?

Καπου το ειχα διαβασει αλλα δεν βρισκω το Link

Λογικο ειναι παντως γιατι δεν χανει πλεον αυτα τα λιγα frames. Αν εκανε supersampling δεν θα κερδιζες κατι σε frames.

4 λεπτά πριν, TitanX είπε

Αντί να γράφουμε τι παιχνιδαρα ειναι, τι missions κάνουμε, κλπ κλπ εδώ και πόσες σελίδες διαβάζουμε για τα fps. Καρφωμένο στα 30 όχι εμένα στα 29 εμένα στα ξέρω γω πόσα, λες και έχω μπει σε φόρουμ με αγωνιστικά αυτοκινητα και καγκουρες με κολοφτιαγμενα Peugeot 106

Δεν υπηρξε καποια κοντρα.

Εμενα δεν με ενδιαφερουν αυτα τα 2 frames. Θα επελεγα αναλυση αλλα καποιος μπορει να θελει 30 καρφωμενα. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 λεπτά πριν, katman2000 είπε

τι εννοεις στο pro δεν κανει supersampling? εισαι σιγουρος για αυτο ?

Στο reddit διαβάζω ότι κάνει και κάποιοι που το έκλεισαν παρατήρησαν ότι έκανε λιγότερο θόρυβο το ps4 και είχαν βελτίωση στα fps, θα το δοκιμάσω και εγω αν βρω πώς γιατί ειμαι λίγο Noob στο ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, postfire είπε

Φανταζομαι ειναι τρελα λεφτα Ingame αλλα απο την αλλη δεν θα σου χαλασει το ολο παιχνιδι και μετα δεν θα σε νοιαζει αν πεθανεις κτλ? Επισης αυτα τα βαζεις σε καμια χρεωστικη καρτα στο camp αν θες η κανα σεντουκι για να μην τα χασεις?

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του ριξα μια γρηγορη ματια στο slim ενος φιλου, εμεινα με ανοιχτο το στομα με το τι λεπτομερεια εχουν τα αλογα.Σαν αληθινα.

Ο χειρισμος μου φανηκε υπερβολικα δυσκολος, δεν παιζει να δωσω 450 ευρω και να μην μπορω να το ευχαριστηθω.

Η θα περιμενω να βγει στο PC η μοναδικη μου ελπιδα να δουλευει ικανοποιητικα με το Xim Apex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just lol με τα posts μερικών. :D Ψάχνω για δεύτερο holster αλλα τζίφος, να υποθέσω ξεκλειδώνει later? Το αγαπημένο μου μέχρι στιγμής είναι μετά το fight να κλέβω καπέλα :D Btw το checkpoint system είναι λίγο buggy. Το DeadEye να φανταστώ ξεκλειδώνει και αλλα level σωστά? Βασικά όλα τα φράγκα φεύγουν στα bounties :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Εσείς που το προχώρησατε συνεχίζει να έχει διαδρομές με διαλόγους από Θεσσαλονίκη Αθήνα; 

Το παιχνίδι έχει τρομερά πολλούς διαλόγους... πολλούς απο τους οποίους δεν θα 
μπορέσουμε καν να ακούσουμε.
Οταν για παράδειγμα στην διαδρομή με τα άλογα, σου έχει δύο επιλογές να ρωτήσεις, και μέχρι να σου εξηγήσει την μία, εχετε φτάσει στον προορισμό. (δεν ξέρω αν αργότερα, σου δίνει πάλι ευκαιρία να ρωτήσεις και την άλλη επιλογή.)
Επισης την άλλη φορά είχα γυρίσει βράδυ αργά στο camp, και στην φωτια γύρω είχε δύο που συζητούσαν, και έλεγαν τις κάλτες τους... μετά απο λίγο πήγα και την έπεσα για υπνό στην σκηνή μου....ενω αυτοί ακόμα έλεγαν... και πόσα άλλα φαντάζομαι θα υπάρχουν που αν δεν ρωτήσεις τα άτομα σε συγκεκριμένες στιγμές, δεν θα εμφανιστούν καθόλου.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το ξεκινησα στο xbox και μπορω να πω οτι επιβεβαιωσα καποια πραγματα..

Στο Pro ακομα και χωρις HDR ειναι πολυ λαθος το gamma η φωτεινοτητα και το κοντραστ χρωματων..

Οποιαδηποτε προσπαθεια ρυθμισης απο τα settings της τηλεορασης δεν ειναι λυση και δεν προκειται να ερθουν στα ισια τους.

Στο xbox ολα αυτα αποδιδονται αψογα,παντα σε SDR γιατι και εκει το HDR απλα δεν ειναι HDR.

Oσον αφορα τα γραφικα για κονσολα παντα ειναι 2 κλασεις πανω απο το PRO στην τωρινη του κατασταση.

Δεν θα μπω σε λεπτομερειες απλα για οσους εχουν 4k tv και PRO θα τους συμβουλευα να σταματησουν και να περιμενουν καποιο fix γιατι χανουν πολλα απο αυτη την καταπληκτικη ατμοσφαιρα του κοσμου αυτου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Λοιπον το ξεκινησα στο xbox και μπορω να πω οτι επιβεβαιωσα καποια πραγματα..

Στο Pro ακομα και χωρις HDR ειναι πολυ λαθος το gamma η φωτεινοτητα και το κοντραστ χρωματων..

Οποιαδηποτε προσπαθεια ρυθμισης απο τα settings της τηλεορασης δεν ειναι λυση και δεν προκειται να ερθουν στα ισια τους.

Στο xbox ολα αυτα αποδιδονται αψογα,παντα σε SDR γιατι και εκει το HDR απλα δεν ειναι HDR.

Oσον αφορα τα γραφικα για κονσολα παντα ειναι 2 κλασεις πανω απο το PRO στην τωρινη του κατασταση.

Δεν θα μπω σε λεπτομερειες απλα για οσους εχουν 4k tv και PRO θα τους συμβουλευα να σταματησουν και να περιμενουν καποιο fix γιατι χανουν πολλα απο αυτη την καταπληκτικη ατμοσφαιρα του κοσμου αυτου.

Το ps4 pro εχει 4100gflops το xbox one x εχει 6000. 50% πανω δυναμη απολυτα λογικο αυτο που βλεπεις. Πολυ καθαροτερη εικονα και πιο smooth στο xbox. Απορω τι γινεται στο απλο ps4 των 1800gflops. Σκεψου οταν βγει στο pc με τα 13000gflops τι εχει να γινει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Σκεψου οταν βγει στο pc με τα 13000gflops τι εχει να γινει. 

Εκει θα κλειστεις σε ενα δωματιο και θα βγεις με κιτρινισμενα σωβρακα και γενια οταν θα το τελειωσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Εκει θα κλειστεις σε ενα δωματιο και θα βγεις με κιτρινισμενα σωβρακα και γενια οταν θα το τελειωσεις..

Μεσα στο 2019 ελπιζω να βγει να το παιξουμε οπως πρεπει. Διαβασα οτι ο moder που εχει βγαλει το natural vision στο gta 5 θα πιασει το rdr2 μολις βγει στον υπολογιστη. Θα δουμε πολυ ωραια πραγματα. Με αυτα που βλεπω τουλαχιστον στα ps4 δεν εντυπωσιαζομαι καθολου. Στο xbox δειχνει αρκετα πιο αληθινο και πολυ καθαρη εικονα καλυτερα fps κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχετε μάθει στα 60+ fps και δεν μπορείτε να παίξετε στα 30 τότε απλά περιμένετε να βγει το παιχνίδι στο pc..μην βγαίνετε και κράζετε τρεις την ώρα για αυτό λες και ανακαλύψατε την Αμερική, αυτές είναι οι κονσόλες, χρόνια τώρα, καλώρθατε στον κόσμο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...