Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, icenex είπε

Αυτα τα καλουδια τα βρισκεις μετα ingame ή ειναι μονο για οσους τα σκασουν?

Δεν το εχω ψαξει και πολυ αλλα απο την εμπειρια μου θα βρεις καλυτερα σχετικα συντομα, εκτος απο τo extra mission.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, icenex είπε

Δεν καταλαβα οτι το λες ειρωνικα.. τεσπα η απορια μου παραμενει περα απο το steelbook και οτι καλουδια υπαρχουν σε φυσικη μορφη τα Ingame bonus τα βρισκεις μετα στο παιχνιδι η μπα?Πχ το αλογο κτλ

Δεν ξέρω αν τα βρίσκεις ή όχι, αλλά μπορείς να βρεις καλύτερα όσο προχωράει η ιστορία. Από ότι καταλαβαίνω αυτά που δίνει ingame είναι ουσιαστικά για την αρχή του παιχνιδιού. Σαν boost. Το θέμα είναι αν σε ενδιαφέρουν οι έξτρα αποστολές και τα bonus που θα πάρεις για το RDR Online. Αν σε ενδιαφέρουν Go for it. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, geodevil said:

(Περί κονσολών)
Στο PS4 Pro παίζει μια χαρά το παιχνίδι. Αλλά έχω Full HD τηλεόραση και όχι 4Κ για να σας πω διαφορές εκεί.

Άρα ο μόνος τρόπος να παιχτεί σε 1080p με σταθερά 30 καρέ είναι στο PS4 Pro;

Το Χ1Χ πως το τρέχει σε Full HD TV; Κάνει downscale στα 1080p ή γυρνάει σε X1S mode (και άρα δεν βλέπεται);

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Άρα ο μόνος τρόπος να παιχτεί σε 1080p με σταθερά 30 καρέ είναι στο PS4 Pro;

 

Nαι η μονη καρφωμενη στα 30 εκδοση ειναι του ps4 pro στα 1080p (μονο στα 1080!)

Τοσο τo X οσο και το PRO(στην μεγαλυτερη αναλυση)εχουν καποιες πτωσεις. Σε ενα μεσο ορο δεν τα πανε ασχημα ομως.

To ιδιο ισχυει και για τα απλα PS4/Xbox one.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Άρα ο μόνος τρόπος να παιχτεί σε 1080p με σταθερά 30 καρέ είναι στο PS4 Pro;

Το Χ1Χ πως το τρέχει σε Full HD TV; Κάνει downscale στα 1080p ή γυρνάει σε X1S mode (και άρα δεν βλέπεται);

Σε  xbox one  x  τρεχει τελεια και χωρις θολουρα  σε οποια αναλυση και να το παιξει΄.3οαρι σταθερο και σε 4κ αλλα και σε 1080π

Μόλις τώρα, spartan29gr είπε

Σε  xbox one  x  τρεχει τελεια και χωρις θολουρα  σε οποια αναλυση και να το παιξεις 3οαρι σταθερο και σε 4κ αλλα και σε 1080π

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

My god τι έχουν κάνει οι τυπάδες...δεν περίμενα ποτε η Rockstar να βγάλει τόσο "ρεαλιστικό" game, loving it. :) Το shooting πάντως δεν με προβλημάτισε καθόλου, το UI είναι που θέλει λίγο συνήθεια. Επίσης δεν ξέρω για θολούρα αλλα το DOF είναι πολύ cinematic για το γούστο μου, στο μισό metro έχει blur αλλα ευτυχώς στα μονο cutscnenes είναι που φαίνεται πολύ. Ελπίζω τα story missions να συνεχίζουν να είναι τόσο καλά. Επίσης το voice acting του Morgan πιο spot on πεθαίνεις imho. :D Χαλαρά καμια 100+ ώρες.

Τέτοιες *** γράφεται και θα μας κάνετε να κάνουμε αναβάθμιση ή να πάρουμε νέο PS4!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, PDS13 είπε

Nαι η μονη καρφωμενη στα 30 εκδοση ειναι του ps4 pro στα 1080p (μονο στα 1080!)

Τοσο τo X οσο και το PRO(στην μεγαλυτερη αναλυση)εχουν καποιες πτωσεις. Σε ενα μεσο ορο δεν τα πανε ασχημα ομως.

To ιδιο ισχυει και για τα απλα PS4/Xbox one.

Που ξέρεις αν το Χ βουτάει απο τα 30 frames στα 1080p? Το συγκριτικό που παρέθεσες είναι 4k στο Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DarthGRE είπε

Που ξέρεις αν το Χ βουτάει απο τα 30 frames στα 1080p? Το συγκριτικό που παρέθεσες είναι 4k στο Χ.

Eχω την εντυπωση οτι κανει downsampling στα 1080p

Aν οχι, σιγουρα θα ειναι καρφωμενο στα 30 και εκει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, PDS13 είπε

Eχω την εντυπωση οτι κανει downsampling στα 1080p

Aν οχι, σιγουρα θα ειναι καρφωμενο στα 30 και εκει.

To X είναι καρφωμένο στα 30 στο 95% του παιχνιδιού, εξαιρουμένων κάτι μικρών hiccups και ενός cut scene που κανένας δεν ξέρει γιατί πέφτει. Αν το παίξεις σε 1080p, κάνει supersampling και δε νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να πιστεύει οτι πέφτει απο τα 30 σε κάποιο σημείο. Στο προηγούμενο σου πόστ είπες οτι μόνο στο PS4 μένει καρφωμένο στα 30, γι αυτό έσπευσα να σε διορθώσω προς αποφυγήν παραπληροφόρησης σε κάποιον που ψάχνεται και ενδιαφέρεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, DarthGRE είπε

 Αν το παίξεις σε 1080p, κάνει supersampling και δε νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να πιστεύει οτι πέφτει απο τα 30 σε κάποιο σημείο.

 

Aν κανει supersampling θα εχει το ιδιο frame rate με οταν παιζεις 4Κ. Θα πεφτει δλδ καποιες φορες κατω απο 30.

Στο Pro δεν κανει supersampling οποτε καταφερνει να κρατησει σταθερο 30αρι.

Καλα εκανες και το ανεφερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή το μάτι μου καταλαβαίνει, μέσα στις πόλεις σε πολλά σημεία πέφτει κάτω από τα 30 (ps4 pro). Και υποψιάζομαι ότι πέφτει στα μισά (15fps)  ώστε να είναι στο 1/4 των 60hz ώστε να μην έχει stutering (γνωστό πρόβλημα του vsync). 

Τώρα που το σκέφτομαι ίσως πάει και 20fps 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να γράφουμε τι παιχνιδαρα ειναι, τι missions κάνουμε, κλπ κλπ εδώ και πόσες σελίδες διαβάζουμε για τα fps. Καρφωμένο στα 30 όχι εμένα στα 29 εμένα στα ξέρω γω πόσα, λες και έχω μπει σε φόρουμ με αγωνιστικά αυτοκινητα και καγκουρες με κολοφτιαγμενα Peugeot 106

  • Like 5
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...