Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, InfinitySurfer είπε

Αυτό που δεν έχει manual save όπου θες είναι πολύ σπαστικό.
Κατά λάθος μπέρδεψα κουμπι, και πυροβόλησα μέσα στον οικισμό..και ξεσηκώθηκε το σύμπαν να με κυνηγάει.
Και σε μια άλλη φάση έχασα το δέρμα αρκουδας που κουβαλούσα στην κατασκήνωση, γιατι μπλέχτηκα χωρίς να θέλω στην επιστροφή σε κάτι πιστολίδια και με τσακίσανε.... αντε πάλι απο την αρχή το όλο quest.
Αν είχε τουλάχιστον 2-3 autosaves αντι για ένα που το κάνει overwrite, κάτι θα γινότανε.

Επίσης κάτι που δεν μου αρέσει πολύ ειναι η διάρκεια του κύκλου μέρα/νύχτα.(πολύ σύντομος)
'Επρεπε να το είχανε σε options αυτό, να ρυθμίζεις εσύ πόσο θέλεις να διαρκεί.

Γενικά πάντως έχει πολύ φαση... και θέλει τον χρόνο του. Είναι ότι πρέπει για τον χειμώνα.

Eχει  manual save τι ακριβωςεννοεις ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, InfinitySurfer είπε

manual save..μονο στο camp εχει...και στον οικισμό....όχι όποτε θέλεις.

Κανεις manual save οποτε θες απο το μενου επιλογων και συγκεκριμενα στο  story .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΔΕΝ έχει παντού ανοιχτό το manual save.

Είναι κλειδωμένο όταν είσαι στη γύρα.

Αλλά αυτό για μένα είναι καλό.

Γενικότερα, ό,τι σε κάνει να λες «αχ και να το είχα σώσει πριν από λίγο» είναι καλό, γιατί σε κάνει να ζεις με τις συνέπειες των πράξεων σου και της πορείας της ιστορίας, και έτσι να μπαίνεις περισσότερο μέσα στο παιχνίδι. 

 

 

Επεξ/σία από dolph
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εχω δει δεν εχει οταν εισαι σε mission οπου μπορεις ετσι και αλλιως να την κανεις restart, αλλιως εχει και στον κοσμο εχω κανει πολλες φορες (τωρα οτι buggare η μια ειναι αλλη ιστορια αλλα οκ :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, dolph είπε

ΔΕΝ έχει παντού ανοιχτό το manual save.

Είναι κλειδωμένο όταν είσαι στη γύρα.

Αλλά αυτό για μένα είναι καλό.

Γενικότερα, ό,τι σε κάνει να λες «αχ και να το είχα σώσει πριν από λίγο» είναι καλό, γιατί σε κάνει να ζεις με τις συνέπειες των πράξεων σου και της πορείας της ιστορίας, και έτσι να μπαίνεις περισσότερο μέσα στο παιχνίδι. 

Mονο οταν ειναι σε εξελιξη mission toy  main story  δεν σε αφηνει  νομιζω ,ολες τις αλλες φορες επιτρεπεται .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Βγηκε patch? Το φτιαξανε ή στα βιντεο που βλεπαμε αρχικα στο digital foundry ηταν σε 2160p και επεφτε τοσο το framerate?

Σε  2160p λογικα ειχαν κανει το συγκριτικο αναμεσα σε ps4 pro  και  xbox one x.Το συγκεκριμενο βιντεο απλα βαζει μεσα και το παιχνιδι, που  τρεχει  μονο σε 1080p τηλεοράσεις.Και το αποτέλεσμα είναι καλυτερο σε αυτή την αναλυση.Το καρφωτο 30αρι τα λεει όλα για την εκδοση (παντα του  ps4pro)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ADHD είπε

Το δοκιμασα 1080p και ηταν θολο, εχω το καλυτερο αποτέλεσμα με hdr=off in-game και 4k/RGB στα video settings του ps4.

Εγω αναφέρομαι στο καρφωτο 30αρι σε ps4pro αλλα μονο σε 1080π αναλυση.Οσο αναφορα για το  hdr ,το εχουμε ξαναπει ότι είναι μαπα.Μαλιστα σημερα λενε ότι είναι και εντελος ψευτικο.Αλλα το καλο είναι ότι θα βγει διορθωτικο πατας(ελπιζω και για την θολουρα)

Μόλις τώρα, spartan29gr είπε

Εγω αναφέρομαι στο καρφωτο 30αρι σε ps4pro αλλα μονο σε 1080π αναλυση.Οσο αναφορα για το  hdr ,το εχουμε ξαναπει ότι είναι μαπα.Μαλιστα σημερα λενε ότι είναι και εντελος ψευτικο.Αλλα το καλο είναι ότι θα βγει διορθωτικο πατς(ελπιζω και για την θολουρα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Εγω αναφέρομαι στο καρφωτο 30αρι σε ps4pro αλλα μονο σε 1080π αναλυση.Οσο αναφορα για το  hdr ,το εχουμε ξαναπει ότι είναι μαπα.Μαλιστα σημερα λενε ότι είναι και εντελος ψευτικο.Αλλα το καλο είναι ότι θα βγει διορθωτικο πατας(ελπιζω και για την θολουρα)

Γενικα δεν παρατηρω ιδιαιτερα framedrops για να το γυρισω σε 1080p και να εχω θολούρα αυτο θελω να πω, ειμαι πολυ ικανοποιημενος με τον οπτικο τομεα οπως το εχω. Καλα patch θα βγει σιγουρα ομως δεν υπαρχει περίπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Ένα πολύ δυνατο συγκριτικο αναμεσα σε hzd και rdr 2

Το παιχνιδι σε λιγοτερο από μια εβδομαδα καταφερε να βγαλει κερδη της ταξεως των 725  εκατομμυριων δολαριων.Μιλαμε για το δευτερο καλυτερο ρεκόρ ολλων τον εποχων,πισω από το  gtav (1 δισεκατομμυριο δολαρια)

 

https://www.businesswire.com/news/home/20181030005459/en/

 

giphy.gif

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ADHD είπε

Παρτε αλλο ενα comparison:

Ποσο μπροστά απο την εποχη του ηταν το πρωτο πραγματικα..

Απο την εποχη του σιγουρα ηταν μπροστα ,τωρα απλα δεν βλεπεται κατι που ειναι λογικο βεβαια  ,οπως μπροστα απο την εποχη του ειναι και το RDR2 σε  μια σειρα απο τομεις τωρα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...