Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, spinemm είπε

Οποιος μπορει να διαθεσει 110Ε θα του προτεινα να παρει την collector's, παροτι διαβαζα σχεδόν παντου ότι δεν είναι "τιμια" για τα λεφτα που ζηταει και παραλιγο να μην παρω την προπαραγγελια που ειχα κανει, αφου διαβασα ότι είναι sold out & rare πια, τελικα πηγα και την παρελαβα….

Ειλικρινα δεν το μετανιωσα  KAΘΟΛΟΥ…. μεταλλικο κουτι!!!! όχι πλαστικουρα, κλειδαρια, παζλ "τιμιο", το "χρυσο" νομισμα νομιζω οοοοολα τα λεφτα, η τραπουλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ, ο καταλογος καλος αν και απλο χαρτι, η μπαντανα πολύ ομορφη, οι καρφιτσες με τα οπλα επισης "τιμιες", τα τσιγαροκουτα επισης πολύ ομορφα, αντιθετα ο treasure map δεν θα ελεγα ότι αξιζει…εχει υφη ρiζοχαρτου και ακομα δεν εχω καταλαβει που είναι τι....νομιζω ότι οποιος εχει "πορωθει" με το RDR η collector's είναι must have!!!

Αυτά τα λιγα...ακομα είμαι στην αρχη αλλα ειλικρινα νομιζω ότι είναι ότι καλυτερο εχω παιξει σε αυτή την γενια κονσολων μετα τα ΜGS5, Breath of the wild και το FORZA HORIZON 4....(ξερω ακυρη συγκριση όμως αυτά τα τρια παιχνίδια με εχουν "κρατησει" περισσοτερη ωρα κοντα στο gaming … κατι που ουτε καν το τελευταιο Gears of War ή το UNCHARTED4 δεν καταφεραν...)

 

squawk> Ra-ak! Trinkets, yes. Pretty trinkets! Ak! Power, great power. Ra-kaw! Power in trinkets! Ak-caw!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτα εσενα μορει να σου φαινονται μπιχλιμπίδια, σε αλλους όμως μπορει να αρεσει να μαζευουν μπιχλιμπίδια....αλλωστε ολες οι συλλεκτικες μπιχλιμπίδια εχουν μεσα εάν το δεις "ωμα"...αλλα καλυτερα αλλα χειροτερα…. η συγκεκριμενη λοιπον, εκτιμω οτι εχει ωραια  μπιχλιμπίδια!!! εάν θες και μπορεις, αγοράζεις, εάν δεν θες ή δεν μπορεις όχι...τοσο απλα...δεν σου εβαλε κανεις το μαχαιρι στο λαιμο...νομιζω...

Επεξ/σία από spinemm
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dolph είπε

Είμαι χθες σε μια φάση που αναγκάζομαι να σκοτώσω έναν πάνω στα βουνά και πριν προλάβω να τον κρύψω με βλέπει κάποιος μάρτυρας.

Μπαμ, τον καθαρίζω και αυτόν, άντε να κρύψω και αυτόν, με βλέπει άλλος.

Καβαλάω το άλογο τον κυνηγάω, μπαμ και αυτός, με βλέπει άλλος, πάλι κυνήγι, πάλι τα ίδια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, spinemm είπε

Κοιτα εσενα μορει να σου φαινονται μπιχλιμπίδια, σε αλλους όμως μπορει να αρεσει να μαζευουν μπιχλιμπίδια....αλλωστε ολες οι συλλεκτικες μπιχλιμπίδια εχουν μεσα εάν το δεις "ωμα"...αλλα καλυτερα αλλα χειροτερα…. η συγκεκριμενη λοιπον, εκτιμω οτι εχει ωραια  μπιχλιμπίδια!!! εάν θες και μπορεις, αγοράζεις, εάν δεν θες ή δεν μπορεις όχι...τοσο απλα...δεν σου εβαλε κανεις το μαχαιρι στο λαιμο...νομιζω...

Η συλλεκτικη ειναι ομορφη και θεματικη,αλλα για 200ευρω που ζηταει μαζι με την Ultimate edition(αν θες να εχεις το απολυτο πακετο)θα περιμενα προσωπικα κατι παραπανω να εδινε περαν απο αυτα μεσα στο σεντουκι.

Για μενα προσωπικα δεν αξιζει η εν λογω συλλεκτικη για τα χρηματα που ζηταει αν και ειναι ωραια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

9 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Η συλλεκτικη ειναι ομορφη και θεματικη,αλλα για 200ευρω που ζηταει μαζι με την Ultimate edition(αν θες να εχεις το απολυτο πακετο)θα περιμενα προσωπικα κατι παραπανω να εδινε περαν απο αυτα μεσα στο σεντουκι.

Για μενα προσωπικα δεν αξιζει η εν λογω συλλεκτικη για τα χρηματα που ζηταει αν και ειναι ωραια.

To ότι θα επρεπε αν μη τι άλλο να ειχε μεσα το παιχνιδι εστω και σε downloadable code δεν διαφωνω, στα 200Ε μαζι με steelbook και παιχνιδι πιθανον θα το σκεφτομουν….όμως και παλι θα την αγοραζα…..απλα δεν βρηκα ετοιμοπαραδοτη την ultimate στα Public....εστω και ετσι ειλικρινα δεν το εχω μετανιώσει…. (ας μην θυμηθώ την ultra collectors του Project Cars 2 που ειχα δωσει 430Ε και ειλικρινα ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ ουτε για 200.....)

Επεξ/σία από spinemm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τους θησαυρούς τους βρίσκετε μόνοι σας ή έχετε κάποια βοήθεια από τις special edition που αγοράσατε (γιατί κάτι τέτοιο πρέπει να διάβασα); Γιατί εγώ έχω απλά αυτό το πατσαβουρόχαρτο με μια ζωγραφιά και δεν βγάζω άκρη με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BlueBlade είπε

Ρε παιδιά τους θησαυρούς τους βρίσκετε μόνοι σας ή έχετε κάποια βοήθεια από τις special edition που αγοράσατε (γιατί κάτι τέτοιο πρέπει να διάβασα); Γιατί εγώ έχω απλά αυτό το πατσαβουρόχαρτο με μια ζωγραφιά και δεν βγάζω άκρη με τίποτα.

Είναι σχετικά απλό αρκεί να ξέρεις να παρατηρείς το χάρτη, για να βρεις το σημείο θα πρέπει να έχεις εξερευνήσει η περάσει απο την συγκεκριμένη περιοχή. Δηλαδή έχει κάποια χαρακτηριστικά landmarks που σε καθοδηγούν, τα άλλα είναι θέμα πόσο πολύ θα περπατήσεις εκει γύρω μέχρι να το βρείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Daemonos είπε

Είναι σχετικά απλό αρκεί να ξέρεις να παρατηρείς το χάρτη, για να βρεις το σημείο θα πρέπει να έχεις εξερευνήσει η περάσει απο την συγκεκριμένη περιοχή. Δηλαδή έχει κάποια χαρακτηριστικά landmarks που σε καθοδηγούν, τα άλλα είναι θέμα πόσο πολύ θα περπατήσεις εκει γύρω μέχρι να το βρείς.

To oποίο σημείο μπορεί να είναι και στην άλλη άκρη του χάρτη από το σημείο που βρήκα τον τύπο και μου έδωσε το χάρτη σωστά; Όπως και να έχεις κρατάω τους χάρτες και κάποια στιγμή θα τους βρω και τους θησαυρούς. Έτσι και αλλιώς στο Chapter 3 βλέπω ότι μαζεύεις αρκετά εύκολα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

To oποίο σημείο μπορεί να είναι και στην άλλη άκρη του χάρτη από το σημείο που βρήκα τον τύπο και μου έδωσε το χάρτη σωστά; Όπως και να έχεις κρατάω τους χάρτες και κάποια στιγμή θα τους βρω και τους θησαυρούς. Έτσι και αλλιώς στο Chapter 3 βλέπω ότι μαζεύεις αρκετά εύκολα λεφτά.

Εντάξει δεν το έχουν τραβήξει τόσο πολύ να σε ταλαιπωρήσουν, δηλαδή 1, 2 που έχω κάνει ήταν νορμάλ οι αποστάσεις. Μην το αυτό, κάνε το free roam σου κάνε τα quest σου και κάποια στιγμή κάτι θα πετύχεις κάτι θα πάρει το μάτι σου, σιγά σιγά καθώς ανοίγει και ο χάρτης και μαθαίνεις περιοχές. Φαντάσου έκανα το horseman 3 (αν δεν κάνω λάθος) που πρέπει να πας απο την valentine στη Rhodes με το άλογο σε λιγότερο απο 6 λεπτά νομίζω... ε πάνω στο δρόμο το πέτυχα τυχαία το σημείο με το face rock. 

Επεξ/σία από Daemonos
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Ρε παιδιά τους θησαυρούς τους βρίσκετε μόνοι σας ή έχετε κάποια βοήθεια από τις special edition που αγοράσατε (γιατί κάτι τέτοιο πρέπει να διάβασα); Γιατί εγώ έχω απλά αυτό το πατσαβουρόχαρτο με μια ζωγραφιά και δεν βγάζω άκρη με τίποτα.

Και εγω τυχαια το βρηκα το landmark  για κυνηγι ειχα παει και εκανε και μια μικρη αποστολη απο  random που συνταντησα στον δρομο .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα τι εγινε.....οσοι παιζατε σημερα σηκωσατε κεφαλι, και τοσες μερες γκρινιαζαν οσοι εχουν pc.😛 ειπα και εγω γιαυτο το επος γκρινιαζουν..

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Καταλαβα τι εγινε.....οσοι παιζατε σημερα σηκωσατε κεφαλι, και τοσες μερες γκρινιαζαν οσοι εχουν pc.😛 ειπα και εγω γιαυτο το επος γκρινιαζουν..

lol οσοι εχουν pc δεν μπορουν να εχουν και ps4 ετσι?? Γιατι τα βλεπετε ολα οπαδικα? Ναι κάποιοι γκρινιάζουν γιατι τίποτα δεν ειναι τέλειο, τα controls είναι απλά bad αν είναι έπος ναι είναι αλλα με flaws..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν έχει manual save όπου θες είναι πολύ σπαστικό.
Κατά λάθος μπέρδεψα κουμπι, και πυροβόλησα μέσα στον οικισμό..και ξεσηκώθηκε το σύμπαν να με κυνηγάει.
Και σε μια άλλη φάση έχασα το δέρμα αρκουδας που κουβαλούσα στην κατασκήνωση, γιατι μπλέχτηκα χωρίς να θέλω στην επιστροφή σε κάτι πιστολίδια και με τσακίσανε.... αντε πάλι απο την αρχή το όλο quest.
Αν είχε τουλάχιστον 2-3 autosaves αντι για ένα που το κάνει overwrite, κάτι θα γινότανε.

Επίσης κάτι που δεν μου αρέσει πολύ ειναι η διάρκεια του κύκλου μέρα/νύχτα.(πολύ σύντομος)
'Επρεπε να το είχανε σε options αυτό, να ρυθμίζεις εσύ πόσο θέλεις να διαρκεί.

Γενικά πάντως έχει πολύ φαση... και θέλει τον χρόνο του. Είναι ότι πρέπει για τον χειμώνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...