Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

57 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ναι ΟΚ χαίρω πολύ με την διαφορά οτι κάθε panel είναι διαφορετικό και απαιτεί ξεχωριστό καλιμπραρισμα 👻

Αν αυτός που έρθει να σου κάνει το calibration δε χρησιμοποιεί κάποια εξειδικευμένη συσκευή γι'αυτό το σκοπό (η οποία φυσικά κοστίζει και δεν την δανείζεσαι σαν τη σκάλα του γείτονα) δε καταλαβαίνω γιατί να μη μπορείς να το κάνεις μόνος σου. Διορθώστε με κιόλας γιατί εγώ το έκανα μόνος μου το calibration στη Β7 και θεωρώ πως είναι μια χαρά για τα δικά μου δεδομένα. Σορρυ για το άσχετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, shadowlike είπε

Αν αυτός που έρθει να σου κάνει το calibration δε χρησιμοποιεί κάποια εξειδικευμένη συσκευή γι'αυτό το σκοπό (η οποία φυσικά κοστίζει και δεν την δανείζεσαι σαν τη σκάλα του γείτονα) δε καταλαβαίνω γιατί να μη μπορείς να το κάνεις μόνος σου. Διορθώστε με κιόλας γιατί εγώ το έκανα μόνος μου το calibration στη Β7 και θεωρώ πως είναι μια χαρά για τα δικά μου δεδομένα. Σορρυ για το άσχετο.

Μα φυσικά θα έρθει με ειδική συσκευή, με τα μάτια του μόνο θα ερθει? Βλεπουν και τα δικα μας μια χαρά.

Αλλα δεν βλέπουν οσο η ειδική συσκευή και για αυτό το καλιμπραρισμα χωρίς αυτήν είναι κατά προσέγγιση και κατα οτι αρέσει στα μάτια μας και οχι οτι πρεπει να βλέπουν αυτά απο το panel.

Και εγω μόνος την έκανα φυσικά αλλα αμφιβάλλω για τις σωστές ρυθμίσεις ειδικά στα games οταν πχ το ενα δείχνει μια χαρά και το αλλο όχι.

Αναλογο πρόβλημα είχαμε με το horizon μέχρι που ενεργοποίησαμε την δυναμική αντιθεση στο low. Δεν ξερω αν βοηθάει αυτό στο rdr2 αν και αλλο μοντέλο εχω εγω, άλλο εσυ και άλλο ο optimus.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

O Καστρονής(Αν θυμάμαι σωστά το όνομά του) είναι γνωστός στην Αθήνα που τον φέρνεις σπίτι και σου κάνει καλιμπράρισμα. Τον αναφέρουν στο AVClub νομίζω.

Συνεχίζοντας το μήνυμά σου, να πω ότι το όνομά του είναι Μανώλης Καστρουνής και είναι κορυφή! Είναι επαγγελματίας calibrator και έρχεται στο χώρο σου με πληθώρα μηχανημάτων για να σου καλιμπράρει Tv, προβολέα, να σου σετάρει ήχο/ηχεία κλπ. Φυσικά και είναι αστείο να συγκρίνουμε αυτό το καλιμπράρισμα με τις όποιες ρυθμίσεις βρίσκουμε στο νετ.

 Για περισσότερα και τηλέφωνο επικοινωνίας, η σελίδα του είναι http://perfectimage.gr/

Σορυ για το οφ τοπικ

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Gagaras είπε

Συνεχίζοντας το μήνυμά σου, να πω ότι το όνομά του είναι Μανώλης Καστρουνής και είναι κορυφή! Είναι επαγγελματίας calibrator και έρχεται στο χώρο σου με πληθώρα μηχανημάτων για να σου καλιμπράρει Tv, προβολέα, να σου σετάρει ήχο/ηχεία κλπ. Φυσικά και είναι αστείο να συγκρίνουμε αυτό το καλιμπράρισμα με τις όποιες ρυθμίσεις βρίσκουμε στο νετ.

 Για περισσότερα και τηλέφωνο επικοινωνίας, η σελίδα του είναι http://perfectimage.gr/

Σορυ για το οφ τοπικ

O Μανωλης ρυθμιζει και τις δικες μου,κορυφαια προσωπικοτητα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οποιος εχει ορεξη και γουσταρει να ασχοληθει να κανει μονος του calibr

το βρισκεις στο νετ

 

Επεξ/σία από postfire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26% progression, κανω save στο camp χτες το βραδυ κανω load σημερα με βγαζει με αλλα ρουχα αλλο αλογο (αλλα με το ιδιο ονομα που ειχα δωσει) και χωρις καθολου weapons, επισης κανω 2 βηματα και μου βγαζει auto-save prompt, οσο και αν προσπαθω να κανω reload το manual save δεν γίνεται τιποτα.

Καλή φαση.. :P 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Καρφωτο 30αρι και στο  ps4 pro  σε 1080π αναλυση.

Βγηκε patch? Το φτιαξανε ή στα βιντεο που βλεπαμε αρχικα στο digital foundry ηταν σε 2160p και επεφτε τοσο το framerate?

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγει patch για το Pro συντομα,εχουν επικοινωνησει πολλοι με το support της Rockstar και απαντησαν οτι  δουλευουν για να λυσουν το προβλημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dolph είπε

@ADHD

Αν βγεις από το camp μάλλον θα είναι όλα καλά. 

Μετα απο 50 reload εφτιαξε τελικα, βγηκα απο το camp πηγα μεχρι valentine να αγορασω αλλα οπλα και παλι τιποτα.. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...