Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 λέμε τόσες σελίδες για τον ρεαλισμό του παιχνιδιού και δικαίως γιατί είναι  επαναστατικό στον τομέα αυτό αλλά έχω δυο απορίες ....

1 ρίχνω headshot στον άλλο από τα 3 μέτρα και ξανά σηκώνετε και με πυροβολεί? Πως γίνεται κάτι τέτοιο?

2. Κάποια σπίτια που συναντάμε και είναι κλειδωμένες οι πόρτες , δεν μπορούμε να μπούμε? Πχ να τις σπάσουμε να τις ανατινάξουμε η να σπάσουμε κάποιο παράθυρο?  Δεν κατάφερα τίποτα από όλα αυτά . Ξέρετε τι παίζει με τα παραπάνω?

τελος δεν έχω καταλάβει ακόμα τα ζώα που σκοτώνω πως μπορώ να τα δώσω στο camp για φαγητό κλπ...

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, ababapanos είπε

 λέμε τόσες σελίδες για τον ρεαλισμό του παιχνιδιού και δικαίως γιατί είναι  επαναστατικό στον τομέα αυτό αλλά έχω δυο απορίες ....

1 ρίχνω headshot στον άλλο από τα 3 μέτρα και ξανά σηκώνετε και με πυροβολεί? Πως γίνεται κάτι τέτοιο?

2. Κάποια σπίτια που συναντάμε και είναι κλειδωμένες οι πόρτες , δεν μπορούμε να μπούμε? Πχ να τις σπάσουμε να τις ανατινάξουμε η να σπάσουμε κάποιο παράθυρο?  Δεν κατάφερα τίποτα από όλα αυτά . Ξέρετε τι παίζει με τα παραπάνω?

τελος δεν έχω καταλάβει ακόμα τα ζώα που σκοτώνω πως μπορώ να τα δώσω στο camp για φαγητό κλπ...

1)κακως 

2)σε πολλά παιχνίδια τα έχουν έτσι. Να μην μπορείς να έχεις πρόσβαση γιατί δεν έχουν σχεδιαστεί καν από μέσα. Σκέψου παράδειγμα. Είναι ποτέ δυνατόν στο GTA να έχουν φτιάξει όλα τα κτήρια εσωτερικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, postfire είπε

λοιπον το παιχνιδι τα σπαει ετσι απλα!!!

ουτε για χεσιμο δεν θα σηκωθω!! 😁

Αχχαχχα.φιλε μιαζει ατελειωτο.εχω παιξει καμια δεκαρια ωρες και απλα δεν εχω κανει απολυτως τιποτα.κανα 2 αποστολες.δεν εχω λεφτα να αγορασω τιποτα καλο.οσο το προχωρας ειναι πιο εθιστικο γιατι δεν εχω συναντησει τιποτα που να εχει επαναληφθει πιο πριν.βαζω στοχο να παω καπου και στον δρομο συνανταω αλλα πραγματα και παω ακριβως αντιθετα απο εκει που ηθελα.το καλο ειναι που βρηκα εναν τυπο μοναχικο σε ενα ποταμι να ψαρευει και του πηρα το καλαμι και τωρα μπορω να ψαρεψω κιολας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, music_lover είπε

Είσαι σίγουρος πως έχεις ρυθμίσει σωστά την τηλεόραση σου?

πχ σε HDR περιεχόμενο, οι OLED θέλουν το Black Level στο Low με το PS4 στο Limited RGB Range.

H tv ειναι καλιμπραρισμενη απο επαγγελματια και σε HDR οπως και σε SDR..

Η εικονα μου ειναι τελεια σε ολα τα αλλα παιχνιδια,Netflix κτλ...

Ενα απο τα πολλα νηματα στο reddit..

Θα περιμενω patch..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ababapanos είπε

 λέμε τόσες σελίδες για τον ρεαλισμό του παιχνιδιού και δικαίως γιατί είναι  επαναστατικό στον τομέα αυτό αλλά έχω δυο απορίες ....

1 ρίχνω headshot στον άλλο από τα 3 μέτρα και ξανά σηκώνετε και με πυροβολεί? Πως γίνεται κάτι τέτοιο?

2. Κάποια σπίτια που συναντάμε και είναι κλειδωμένες οι πόρτες , δεν μπορούμε να μπούμε? Πχ να τις σπάσουμε να τις ανατινάξουμε η να σπάσουμε κάποιο παράθυρο?  Δεν κατάφερα τίποτα από όλα αυτά . Ξέρετε τι παίζει με τα παραπάνω?

τελος δεν έχω καταλάβει ακόμα τα ζώα που σκοτώνω πως μπορώ να τα δώσω στο camp για φαγητό κλπ...

Για το headshot  να σου πω την αληθεια δεν το εχω παρατηρησει.το μονο που παρατηρησα ειναι αντι να τον πετυχενω κεφαλι πετυχα μερικες φορες το καπελο και τουντο εβγαλα.η επομενη στο κεφαλι μενει κοκορος.θα το παρατηρησω παντος.δες μη πετυχενεις καπελο.το ζωο απλα καντο drop μεσα στο camp οπου νανε.θα παρατηρησεις μετα αν δεν εχουν βαλει κατσαρολα να βραζει οπου θα βαλουν.και μπορεις να φας και εσυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Θα περιμενω patch..

Εγω παλι θα περιμενω pc edition να το ευχαριστηθώ με τη ψυχη μου, δε πηραμε ps4 pro για να παίζουμε "σαπια και θολα γραφικα" 

Μεχρι τοτε, odyssey και gow ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Εγω παλι θα περιμενω pc edition να το ευχαριστηθώ με τη ψυχη μου, δε πηραμε ps4 pro για να παίζουμε "σαπια και θολα γραφικα" 

Μεχρι τοτε, odyssey και gow ;)

Να το πουλήσεις γιωργο

Παρεπιπτοντως ξεκινησα και εγω το  odyssey  και είναι πολύ καλο.

Δωρεαν  free theme. Για το  red dead redemption 2 *(Στο αμερικανικο  store)

https://mp1st.com/news/get-this-free-red-dead-2-ps4-theme-download-link-within

Οσοι εχουν!! να το κατεβασουν διοτι αξιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Εγω παλι θα περιμενω pc edition να το ευχαριστηθώ με τη ψυχη μου, δε πηραμε ps4 pro για να παίζουμε "σαπια και θολα γραφικα" 

Μεχρι τοτε, odyssey και gow ;)

Ποσες φορες θα το γραψεις ομως? Θα αρχισω να τις μετραω, μας τα εχετε πρηξει με το pc, ανοιξτε θεμα εκει να γραψετε για την κυκλοφορια του. Θελουμε να μαθουμε για το game οσοι δε το αγορασαμε ακομα και καθε 4 ποστ, ενα ασχετο για το pc

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 6
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέρα από το ότι είναι υπέροχο, 2-3 πραγματάκια με χαλάνε:

1. Δεν εξηγούνται καλά διάφορα πράματα, από ότι βλέπω βέβαια αυτές οι εξηγήσεις έρχονται παίζοντας αποστολές. Θα δείξει. Για παράδειγμα η χρήση της μπαντάνας, ακόμα δεν έχω καταλάβει αν όντως χρησιμεύει κάπου και πως, και πόσο.

2. Η κίνηση σε κλειστούς χώρους και στο camp. Ήθελε ένα τσακ πιο γρήγορη. 

3. Η νύχτα είναι αρκετά φωτεινή. Του χει φανεί κανενός άλλου;

4. Μάλλον έχει θεματάκια με το save. Μου έπεσε το τουφέκι σε μάχη και πέθανα. Κάνοντας load πριν τη μάχη δεν τo είχα πια.

Εντιτ:

5. Το cover system. Αρκετά ατσούμπαλο. Ήλπιζα σε κάτι τύπου uncharted. -Μάλιστα τώρα που το σκέφτομαι και το shooting στο U4 ήταν πιο φιλικό στον παίχτη-

6. Ήθελα περισσότερη μουσική στο παρασκήνιο όσο τριγυρνάς στον κόσμο.

Κατά τα άλλα δεν χορταίνω να το παίζω. (Ps4 slim, λίγο ζόρι οι πόλεις στα fps αλλά ξεχνιέται)

Επεξ/σία από vocals_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, estel92 είπε

το παιχνίδι όντως είναι πολύ *** και πολύ όμορφο αλλά σε καμία περίπτωση δεν πιάνει επιπέδου HORIZON ZERO DAWN στα γραφικά.

Τι θέλει να πει ο ποιητής? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Όχι δεν είναι. Βασικά στο tank feel φταίνε και τα 30FPS + controller + V-Sync. Άμα έχεις συνηθίσει υψηλά Hz με G-Sync τώρα ξενερώνεις μόλις πιάσεις την κονσόλα. Γι' αυτό λέω ότι το παιχνίδι θα δείξει τι πραγματικά είναι όταν βγει στο PC.

Δεν νομιζω οτι ειναι αυτο για κανενα λογο, τα loot animations, τα 2sec hold x button για το παραμικρο, τα tank controls, το press/hold x to run χωρις καθολου analog support, το κακο cover mechanic και τα 150 κιλα του χαρακτηρα δεν θα φτιαξουν με πολλα fps και mouse/kb support. Tο μονο που σιγουρα θα γινει 10000000 καλύτερο ειναι το shooting, τουλάχιστον θα έχεις αυτο το κομμάτι enjoyable.

Το παιχνιδι χρειάζεται καποια QoL updates για αρχη, ειναι κριμα γιατι ειναι υπερβολικα καλοφτιαγμενο και φαίνεται πόση δουλειά εχει πέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...