Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χαζευα και αλλα βιντεακια απο συγκριτικα και πραγματικα τα εχουν κανει μανταρα στο pro. Πιο ομορφα και πιο crispy φαινονται στο xbox one x αλλα απο οτι παρατηρησα εχει λιγο παραπανω exposure στο φως κατα τα αλλα η διαφορα κανει μπαμ αφου στο προ φαινεται μια θολουρα οπως ανεφεραν κ αλλοι εδω μεσα..Μεταξυ Ps4 & xbox απλου εκει φαινεται καλυτερο στο πρωτο.

Θεωρω οτι θα βγει patch για το pro δεν μπορει να το αφησουν ετσι φαινεται πολυ χαλια.Αν εξαιρεσεις το xbox one x ολα τα αλλα φαινεται να πιξελιαζουν υπερβολικα και ειδικα στις πιο οικονομικες κονσολες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Acmilangr2 είπε

Τόσο πια; μήπως είναι πολύ χοντρός; 

Όχι δεν είναι. Βασικά στο tank feel φταίνε και τα 30FPS + controller + V-Sync. Άμα έχεις συνηθίσει υψηλά Hz με G-Sync τώρα ξενερώνεις μόλις πιάσεις την κονσόλα. Γι' αυτό λέω ότι το παιχνίδι θα δείξει τι πραγματικά είναι όταν βγει στο PC.

Μόλις τώρα, icenex είπε

Χαζευα και αλλα βιντεακια απο συγκριτικα και πραγματικα τα εχουν κανει μανταρα στο pro. Πιο ομορφα και πιο crispy φαινονται στο xbox one x αλλα απο οτι παρατηρησα εχει λιγο παραπανω exposure στο φως κατα τα αλλα η διαφορα κανει μπαμ αφου στο προ φαινεται μια θολουρα οπως ανεφεραν κ αλλοι εδω μεσα..Μεταξυ Ps4 & xbox απλου εκει φαινεται καλυτερο στο πρωτο.

Θεωρω οτι θα βγει patch για το pro δεν μπορει να το αφησουν ετσι φαινεται πολυ χαλια.Αν εξαιρεσεις το xbox one x ολα τα αλλα φαινεται να πιξελιαζουν υπερβολικα και ειδικα στις πιο οικονομικες κονσολες.

Δεν φαίνεται καθόλου χάλια στο pro και αυτά είναι υπερβολές. Το παίζω σε 4K TV(Non-HDR) και δείχνει μια χαρά και το λέω εγώ που στο PC βάζω σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια SweetFX για να δείξουν πιο ''καθαρά''.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στην κινηση του παιχτη γιατι δεν βλεπω καμια διαφορα με το gta?οσο για τα γραφικα που λετε; τοσο χαλια ειναι στις αλλες κονσολες; δηλαδη καμια σχεση με τα βιντεο που το δειχνουν πολυ καλο;εγω στο θεμα γραφικων με 4κ τv και χ αντιμετωπιζω εικονικη πραγματικοτητα.πολυ πιο ρεαλιστικους και αληθινους κοσμους και τοπια απο το horizon  που επαιξα και τρελα αnimation και psychiks.πολυ κοντα με.το να βλεπεις πραγματικη ταινια.ωρες ωρες σταματαω και χαζευω πανω απο τα βουνα.και ξαναλεω καμια διαφορα στην κινηση του παιχτη απο το gta v στο τρεχα , κοιτα τριγυρω δεξια, αριστερα,πηδα.μηπως εχουν κανει καμια πατατια στις αλλες κονσολες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Γι' αυτό λέω ότι το παιχνίδι θα δείξει τι πραγματικά είναι όταν βγει στο PC.

γιατί θα βγεί στο pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

 Γι' αυτό λέω ότι το παιχνίδι θα δείξει τι πραγματικά είναι όταν βγει στο PC.

 

Toν console gamer δεν τον ενδιαφερει αν θα βγει στο pc και πως θα δειχνει στο pc. Oριακα ισως να τον ενδιαφερει η remastered εκδοση στα PS5-XBOX2.

Αλλα σε 2-3 χρονια ποιος νοιαζεται. Στις νεες κονσολες θα εχουμε πολυ ανωτερα γραφικα απο το RDR2 oποιασδηποτε remastered εκδοσης. Το μονο που θα μου κινησει το ενδιαφερον τοτε, θα ειναι καποια VR εκδοση.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, johny.keha είπε

Έχω ακούσει ότι είναι το καλύτερο παιχνίδι των τελευταίων χρόνων , συμφωνείται?

πιστευω πως όχι γιατί το παιχνίδι έχει καποια θεματα, το fighting system το shooting και το looting ειναι κατω του μετριου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Όχι δεν είναι. Βασικά στο tank feel φταίνε και τα 30FPS + controller + V-Sync. Άμα έχεις συνηθίσει υψηλά Hz με G-Sync τώρα ξενερώνεις μόλις πιάσεις την κονσόλα. Γι' αυτό λέω ότι το παιχνίδι θα δείξει τι πραγματικά είναι όταν βγει στο PC.

Δεν φαίνεται καθόλου χάλια στο pro και αυτά είναι υπερβολές. Το παίζω σε 4K TV(Non-HDR) και δείχνει μια χαρά και το λέω εγώ που στο PC βάζω σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια SweetFX για να δείξουν πιο ''καθαρά''.

Τι να σου πω εγω λεω οτι ειδα απο συγκριτικα βιντεακια τωρα αν λογω συμπιεσης του βιντεο στο youtube το δειχνει τοσο χαλια τι να πω, που δεν νομιζω η διαφορα ειναι διαφορα οπως και να εχει.Λεω οτι εκαναν πατατα με το hdr δεν μιλαω οτι ειναι χαλια γενικοτερα τα γραφικα του, καθως επισης εν συγκρισει με το xbox one x ολα αυτα.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, optimus prime είπε

Λοιπον βρηκα fix που σε εμενα τουλαχιστον μου αλλαξε ολο το παιχνιδι,τον κακο φωτισμο,τα μουντα χρωματα,την θολουρα που υπηρχε σε εναν μεγαλο βαθμο και οχι μονο αυτο αλλα ειδα βελτιωση στα textures,γενικα το HDR ειναι σωστο..

Aυτο ειναι για οσους παιζουν το παιχνιδι σε Ps4 pro και 4κ tv με HDR.

Απο τις ρυθμισεις του PS4 sound and screen αλλαξτε το video output settings σε 1080p.

Δεν ξερω τι *** εχουν κανει στο παιχνιδι αλλα αλλαζοντας το output τα διορθωνει ολα.. 

Επιτελους η νυχτα και ο φωτισμος ειναι οπως πρεπει..

Είσαι σίγουρος πως έχεις ρυθμίσει σωστά την τηλεόραση σου?

πχ σε HDR περιεχόμενο, οι OLED θέλουν το Black Level στο Low με το PS4 στο Limited RGB Range.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...