Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Μια ερωτηση στους κατοχους ps4/pro μιας και διαβαζω σχολια περι ομορφιας(ψιλο αυτονοητο γιατι δεν αναφερω τους κατοχους xbox πιστευω).

Το Horizon Zero Dawn το εχετε παιξει? :P

Το λεω γιατι εδω και καιρο εχω την εντυπωση οτι ειτε ο κοσμος το εχει ξεχασει(μιας και δεν το αναφερει στο κομματι του open world σχεδιασμου)ή δεν το εχει παιξει καθολου/προσπερασει :D

Ναι το Red Dead ειναι εντυπωσιακο,ειδικα στο κομματι της κλιμακας και του οριζοντα οπως και των npc(και φυσικα διαλογων και setting στην Αγρια Δυση)αλλα δεν ειναι το μονο εντυπωσιακο Open world που εχουμε δει στο ps4(φυσικα καποιος αλλος μπορει να πει το ιδιο και για το Witcher αν και εχει κατωτερα γραφικα στο ps4).

Αυτο το λεω γιατι εχοντας παιξει(και κανει πλατινα)το Horizon(και το witcher 3 σε pc),δυσκολα να πω οτι εντυπωσιαστηκα πραγματικα με το Red Dead,χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν ειναι ενα πολυ ομορφο παιχνιδι φυσικα.

Το RDR είναι ανώτερο από το Horizon και φυσικά από το Witcher 3 του 2015.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, insaneblyat είπε

To Ps4 Pro τρεχει τα παιχνιδια σε αναλυσεις καπου κοντα στα 1440p σε πολλες περιπτωσεις και σε 1800p με τεχνικες upscaling ανεβαζουν τη ποιοτητα κοντα στο 4k. To Checkerboard Upscaling  ειναι στην ουσια η κυρια μεθοδος που χρησιμοποιει η sony και δεν ειναι απλο Upscaling διοτι τα γραφικά του παιχνιδιού παράγονται (συνήθως) σε 1400p ή 1800p ανάλυση και έπειτα ένας ειδικός αλγόριθμός αναλαμβάνει να δημιουργήσει την τελική 4K εικονα που συμφωνα με τη Sony δεν απεχει πολυ απο το native 4k 2160p. Στη περιπτωση του Red Dead απο οτι εχω καταλαβει καπου μαλλον τα θαλασσωσε η Rockstar με το Checkerboard Upscaling και για αυτο υπαρχουν παραπονα απο χρηστες ps4 pro με 4k οθονες.

Το πρόβλημα δεν είναι στο checkerboard upscaling αυτό-καθ' αυτό, όσο στο πολύ επιθετικό anti aliasing σε συνδυασμό με το checkerboard. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, insaneblyat είπε

Το παιχνιδι το παιζω σε απλο ps4 και ειναι οτι πιο ομορφο υπαρχει εκει εξω στις κονσολες στα open world παιχνιδια. Δηλαδη θες να μας πεις οτι τα games ειναι ομορφα αποκλειστικα σε κατοχους 4k συστηματων και monitors-tv, αραξε λιγο τη πετσα σου φιλε το 95% των gamers δεν παιζουν σε 4k. Στο pc συγκεκριμενα απο οσο ξερω αποτελουν μονο το 1% των χρηστων.

Εδω καλα καλα το 1080p το παλευαν οι κονσολες της τωρινης γενιας το XBOX One αδυνατει στη πλειοψηφια των παιχνιδιων να τρεχει 1080p. Με λιγα λογια σε αυτη τη γενια αναδειχθηκε το FHD χωρις περιορισμους με παιχνιδια-σταθμους για παραδειγματα οποτε ασε τη κλαψα και απολαυσε το παιχνιδι και οταν βγει και σε pc μαζι θα παμε να το αγορασουμε

Δεν με νοιαζει τι κανουν οι αλλοι ρε αδερφε,τι μου λες για ποσοστα των ποσοστων ..

Εγω ειδα οτι υπαρχει προβλημα και το ανεφερα..

Tα παιδια που εχουν xbox x και το παιζουν οπως πρεπει ειναι οι τυχεροι,σε εμας εκατσε στραβα.

Το πιο πιθανο ειναι να το διορθωσουν με καποιο μελλοντικο patch,ελπιζω δλδ γιατι θα ειναι πολυ ασχημο να το αφησουν σε αυτη την κατασταση..

Aυτο δεν σημαινει οτι ετσι οπως ειναι τωρα για αυτους που το παιζουν σε 4k tv με Hdr,ακομα και χωρις το Hdr ειναι ενα ματσο χαλια και ο φωτισμος και οι σκιες και τα χρωματα..

Παιχνιδαρα μεν αλλα ειναι σαν να εχει μπει βαζελινη στην οθονη σου και μια λαμπα 1000 watt στην θεση του ηλιου..

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γατάκια... Εγώ θα το ξεκινήσω τελευταίος το παιχνίδι και θα με ζηλεύετε που εγώ θα το ζω ενώ εσείς θα το έχετε τερματίσει... 

 

Γατάκια.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι πανέμορφο, ειδικά τις απογευματικές - νυχτερινές ώρες. Χαλαρά το πιο όμορφο open-world παιχνίδι αυτή τη στιγμή. Κάτσε να βγει και στο PC να φανεί όλη η δόξα του στα 60FPS να δεις τι θα γίνει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το παιχνίδι είναι πανέμορφο, ειδικά τις απογευματικές - νυχτερινές ώρες. Χαλαρά το πιο όμορφο open-world παιχνίδι αυτή τη στιγμή. Κάτσε να βγει και στο PC να φανεί όλη η δόξα του στα 60FPS να δεις τι θα γίνει.

Θα παιχτεί ΚΑΙ εκεί όταν έρθει η ώρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, johny.keha είπε

Εγώ που έχω PS4 απλό και όχι προ, να το πάρω η όχι?

Να το πάρεις. Γιατί το gameplay είναι κορυφή (από όσο λένε) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτο μια χαρά είναι. Εκτός από πόλεις που τανκαρει λίγο το frame rate όλα τα άλλα είναι κομπλέ. 

Απλά, όπως λένε όλοι, είναι λίγο αργό. Δες λίγο let's play αν θες αν και πρέπει να το πιάσεις για να καταλάβεις ακριβώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το movement/looting μέσα στα σπίτια είναι εκνευριστικά αργό πάντως. Λες και το 'χουν κάνει επίτηδες έτσι για να κρατήσει παραπάνω ώρες. Ενώ το movement με το άλογο είναι κομπλέ, ο χαρακτήρας ο ίδιος είναι λες και κουνάς tank παρά άνθρωπο.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Το movement/looting μέσα στα σπίτια είναι εκνευριστικά αργό πάντως. Λες και το 'χουν κάνει επίτηδες έτσι για να κρατήσει παραπάνω ώρες.

Δεν το έχω δει,αλλα μου αρέσει ο ρεαλισμός

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Το να κουνιέται ο χαρακτήρας σαν να είναι 150 κιλά δεν είναι ρεαλισμός.

Τόσο πια; μήπως είναι πολύ χοντρός; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...