Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, James. είπε

Οταν πανω στην οΘονη γραφει Hunted, και στα καλα καθουμενα εμφανιζονται τυποι με αλογα που στο χαρτη φαινονται κοκκινες κουκιδες και με κυνηγανε, ειναι καταζητουμενοι αυτοι?Η εγω ειμαι καταζητουμενος και κυνηγανε εμενα?Χαζη ερωτηση ειναι ξερω.Νομιζω αυτοι καταζητουν εμενα,σωστα?Κατι ακομα?Εφοσον δεν εχω ανει πολλα εγκληματα και κλοπες,γιατι με κυνηγανε συνεχως οπου παω?

Ολοι αυτοι που μενεται στο camp ειστε outlaw.οι τελευταιοι νομιζω;αυτοι την χρονολογια ηθελαν να εξαφανισουν τους outlaw και τις συμμοριες.γιαυτο και εχετε εγκατασταθει εκει πανω μακρια απο πολη, και o αρχηγος σας λεει να προσεχετε οπου πατε και οχι μλκιες κοντα στο camp και αποκαλειψουμε που κοιμομαστε.γιαυτο και αν φας κανεναν κοντα στο camp πρεπει να τον εξαφανισεις.μερικοι κιολας σε καταλαβενουν που εισαι outlaw και στην πεφτουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, James. είπε

Οταν πανω στην οΘονη γραφει Hunted, και στα καλα καθουμενα εμφανιζονται τυποι με αλογα που στο χαρτη φαινονται κοκκινες κουκιδες και με κυνηγανε, ειναι καταζητουμενοι αυτοι?Η εγω ειμαι καταζητουμενος και κυνηγανε εμενα?Χαζη ερωτηση ειναι ξερω.Νομιζω αυτοι καταζητουν εμενα,σωστα?Κατι ακομα?Εφοσον δεν εχω ανει πολλα εγκληματα και κλοπες,γιατι με κυνηγανε συνεχως οπου παω?

Οταν γινεις καταζητουμενος σε μια πολη πολλες φορες, σου βαζουν boynty και πρεπει να πας να το πληρωσεις αν δεν θες να σε κυνηγανε συνεχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, optimus prime είπε

Ενταξει τωρα οταν μου λες ειναι πανεμορφο και το παιζεις σε 1080p καταλαβαινω οτι καπου εδω πρεπει να σταματησω..

Παω να συνεχισω μια παρτιδα ντομινο με τον Ηosea που εχω αφησει στην μεση..

Το παιχνιδι το παιζω σε απλο ps4 και ειναι οτι πιο ομορφο υπαρχει εκει εξω στις κονσολες στα open world παιχνιδια. Δηλαδη θες να μας πεις οτι τα games ειναι ομορφα αποκλειστικα σε κατοχους 4k συστηματων και monitors-tv, αραξε λιγο τη πετσα σου φιλε το 95% των gamers δεν παιζουν σε 4k. Στο pc συγκεκριμενα απο οσο ξερω αποτελουν μονο το 1% των χρηστων.

Εδω καλα καλα το 1080p το παλευαν οι κονσολες της τωρινης γενιας το XBOX One αδυνατει στη πλειοψηφια των παιχνιδιων να τρεχει 1080p. Με λιγα λογια σε αυτη τη γενια αναδειχθηκε το FHD χωρις περιορισμους με παιχνιδια-σταθμους για παραδειγματα οποτε ασε τη κλαψα και απολαυσε το παιχνιδι και οταν βγει και σε pc μαζι θα παμε να το αγορασουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, primeragt είπε

Καλα μη σκας και αυτος τελικα σε 1080p το παιζει απλα του φαινετε λιγο καλυτερα γιατι το τρεχει σε καλη tv.

To Ps4 Pro τρεχει τα παιχνιδια σε αναλυσεις καπου κοντα στα 1440p σε πολλες περιπτωσεις και σε 1800p με τεχνικες upscaling ανεβαζουν τη ποιοτητα κοντα στο 4k. To Checkerboard Upscaling  ειναι στην ουσια η κυρια μεθοδος που χρησιμοποιει η sony και δεν ειναι απλο Upscaling διοτι τα γραφικά του παιχνιδιού παράγονται (συνήθως) σε 1400p ή 1800p ανάλυση και έπειτα ένας ειδικός αλγόριθμός αναλαμβάνει να δημιουργήσει την τελική 4K εικονα που συμφωνα με τη Sony δεν απεχει πολυ απο το native 4k 2160p. Στη περιπτωση του Red Dead απο οτι εχω καταλαβει καπου μαλλον τα θαλασσωσε η Rockstar με το Checkerboard Upscaling και για αυτο υπαρχουν παραπονα απο χρηστες ps4 pro με 4k οθονες.

Επεξ/σία από insaneblyat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, insaneblyat είπε

To Ps4 Pro τρεχει τα παιχνιδια σε αναλυσεις καπου κοντα στα 1440p σε ορισμενες περιπτωσεις και σε 1800p με τεχνικες upscaling ανεβαζουν τη ποιοτητα κοντα στο 4k. To Checkerboard Upscaling  ειναι στην ουσια η κυρια μεθοδος που χρησιμοποιει η sony και δεν ειναι απλο Upscaling διοτι τα γραφικά του παιχνιδιού παράγονται (συνήθως) σε 1400p ή 1800p ανάλυση και έπειτα ένας ειδικός αλγόριθμός αναλαμβάνει να δημιουργήσει την τελική 4K εικονα που συμφωνα με τη Sony δεν απεχει πολυ απο το native 4k 2160p. Στη περιπτωση του Red Dead απο οτι εχω καταλαβει καπου μαλλον τα θαλασσωσε η Rockstar με το Checkerboard Upscaling και για αυτο υπαρχουν παραπονα απο χρηστες ps4 pro με 4k οθονες.

Συμφωνω αλλα τελικα ο εν λογο συμφορουμιτης επελεξε στο ps4pro του να βγαζει 1080p εξοδο οποτε πανε περιπατο αυτα που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, DarthGRE είπε

Δεν το νομίζω φίλε μου. Στο Χ είναι εντυπωσιακότατο.

To ξερω φιλε μου, η κυρια βαση ειναι τα PS4 και Xbox για την αναπτυξη, μετα απο εκει προσαρμοζουν το παιχνιδι στα Pro και Χ με παραπανω textures και αναλυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, insaneblyat είπε

Το παιχνιδι το παιζω σε απλο ps4 και ειναι οτι πιο ομορφο υπαρχει εκει εξω στις κονσολες στα open world παιχνιδια. Δηλαδη θες να μας πεις οτι τα games ειναι ομορφα αποκλειστικα σε κατοχους 4k συστηματων και monitors-tv, αραξε λιγο τη πετσα σου φιλε το 95% των gamers δεν παιζουν σε 4k. Στο pc συγκεκριμενα απο οσο ξερω αποτελουν μονο το 1% των χρηστων.

Εδω καλα καλα το 1080p το παλευαν οι κονσολες της τωρινης γενιας το XBOX One αδυνατει στη πλειοψηφια των παιχνιδιων να τρεχει 1080p. Με λιγα λογια σε αυτη τη γενια αναδειχθηκε το FHD χωρις περιορισμους με παιχνιδια-σταθμους για παραδειγματα οποτε ασε τη κλαψα και απολαυσε το παιχνιδι και οταν βγει και σε pc μαζι θα παμε να το αγορασουμε

το παιχνίδι όντως είναι πολύ *** και πολύ όμορφο αλλά σε καμία περίπτωση δεν πιάνει επιπέδου HORIZON ZERO DAWN στα γραφικά.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση στους κατοχους ps4/pro μιας και διαβαζω σχολια περι ομορφιας(ψιλο αυτονοητο γιατι δεν αναφερω τους κατοχους xbox πιστευω).

Το Horizon Zero Dawn το εχετε παιξει? :P

Το λεω γιατι εδω και καιρο εχω την εντυπωση οτι ειτε ο κοσμος το εχει ξεχασει(μιας και δεν το αναφερει στο κομματι του open world σχεδιασμου)ή δεν το εχει παιξει καθολου/προσπερασει :D

Ναι το Red Dead ειναι εντυπωσιακο,ειδικα στο κομματι της κλιμακας και του οριζοντα οπως και των npc(και φυσικα διαλογων και setting στην Αγρια Δυση)αλλα δεν ειναι το μονο εντυπωσιακο Open world που εχουμε δει στο ps4(φυσικα καποιος αλλος μπορει να πει το ιδιο και για το Witcher αν και εχει κατωτερα γραφικα στο ps4).

Αυτο το λεω γιατι εχοντας παιξει(και κανει πλατινα)το Horizon(και το witcher 3 σε pc),δυσκολα να πω οτι εντυπωσιαστηκα πραγματικα με το Red Dead,χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν ειναι ενα πολυ ομορφο παιχνιδι φυσικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την γνωμη μου το Horizon εχει  οντως καλητερα γραφικα, οπως και το god of war και επισης μου αρεσαν πολυ τα γραφικα στα infamous, βεβαια σε τετοιο επος λιγη σημασια εχουν τα γραφικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοειται οτι ενα παιχνιδι κρινεται στο συνολο του(το Horizon πχ ηταν αισθητα κατωτερο στο κομματι των χαρακτηρων και διαλογων πχ),απλα το λεω γιατι βλεπω ολοι να λενε τα καλυτερα για το οπτικο open world κομματι χωρις να αναφερονται στα αλλα κορυφαια open world παιχνιδια αυτης της γενιας(βαζοντας μεσα και τα τελευταια AC φυσικα),που μου κανει τρομερη εντυπωση.

Θα μου ηταν πιο λογικο να διαβαζα οτι ειναι το ομορφοτερο open world παιχνιδι στην Αγρια Δυση και ενα απο τα ομορφοτερα open world παιχνιδια γενικα,ακριβως γιατι υπαρχουν και αλλα πολυ ομορφα open world παιχνιδια.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο σύνολο εννοείται ότι είναι αρκετά καλύτερο από το horizon και η αλληλεπίδρασης που έχεις στο κόσμο είναι το κάτι άλλο, αλλά στο θέμα γραφικών είναι απλά πολύ ωραίο μέχρι εκεί. 

Επεξ/σία από estel92
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...