Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι διαβάζω εδώ ρε... Ότι σε 1080p δεν μπορεί να είναι κάτι πανέμορφο. 

Τα πάντα έχουν να κάνουν με την ανάλυση και τα fps πλέον. Όποιος έχει απλό ps4 θα πρέπει να ντρέπεται που το λέει. 

 

Επεξ/σία από Acmilangr2
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

25 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Τι διαβάζω εδώ ρε... Ότι σε 1080p δεν μπορεί να είναι κάτι πανέμορφο. 

Τα πάντα έχουν να κάνουν με την ανάλυση και τα fps πλέον. Όποιος έχει απλό ps4 θα πρέπει να ντρέπεται που το λέει. 

Εγω εχω το PS5 θα πρεπει να ντρεπεστε ολοι.
Εχει χαθει ο αρχικος σκοπος που παιζουμε παιχνιδια και πλεον οι περισσοτεροι κυνηγανε τα fps και εαν οι τριχες φαινονται σωστα. Τριχες...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά παίζω το παιχνίδι ( το εκάστοτε ) και το απολαμβάνω αν είναι του γούστου μου , από εκεί και πέρα δεν θα κάτσω να βρω αν φαίνεται στην μια κονσόλα / pc κτλπ ορισμένα σημεία πιο θολά ή τρέχει με 10 fps παραπάνω το οποίο πιστεύω ότι το 90 % ούτε που το καταλαβαίνει και είτε παίζω σε 1080 είτε σε 4κ 2k κτλπ σκοπός είναι να με τραβάει και να απολαμβάνω , όλα τα άλλα τα βρίσκω περιττά , ( παίζω σε 1080 40αρα και το βρίσκω εκπληκτικό )

Για αυτό άποψη μου είναι απολαμβάνουμε τα παιχνίδια που μας αρέσουν και το Red Dead Redemption 2 για εμένα είναι ένα από αυτά

  • Like 8
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου βγάζει την αίσθηση να θέλω συνέχεια να το παίζω ...πάω για καφέ σκέφτομαι ποτέ θα γυρίσω να παίξω ...με παίρνει η κοπέλια να κάνουμε κάτι κοιταω την ώρα να γυρίσω...αυτά που έχουν κάνει στο παιχνίδι δεν τα έχω ξαναδεί ...ο ρεαλισμός του σου δίνει την εντύπωση πως όλα είναι ζωντανά εκεί μέσα...τα animation που υπάρχουν παντού το κάνουν πανέμορφο...ξέρω μπορεί μερικούς να τους κουράζουν αλλά εγώ τα απολαμβάνω...ας δούμε και κάτι διαφορετικό ρε παιδιά...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, labrosviz είπε

Εμένα πάντως μου βγάζει την αίσθηση να θέλω συνέχεια να το παίζω ...πάω για καφέ σκέφτομαι ποτέ θα γυρίσω να παίξω ...με παίρνει η κοπέλια να κάνουμε κάτι κοιταω την ώρα να γυρίσω...αυτά που έχουν κάνει στο παιχνίδι δεν τα έχω ξαναδεί ...ο ρεαλισμός του σου δίνει την εντύπωση πως όλα είναι ζωντανά εκεί μέσα...τα animation που υπάρχουν παντού το κάνουν πανέμορφο...ξέρω μπορεί μερικούς να τους κουράζουν αλλά εγώ τα απολαμβάνω...ας δούμε και κάτι διαφορετικό ρε παιδιά...

Αυτό ειναι το μεγαλείο του RDR2. (ακόμα δεν το έπαιξα) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το metacritic μονο να θυμισω οτι και σε αλλα παιχνιδια με βροχη 10ρια εχουμε δει μηδενικα απο users οπως στο προσφατο god of war(ή το uncharted 4 ή το last of us ή μεχρι και στο Witcher 3),και φυσικα υπηρχε κοσμος στα forum που τα εν λογω παιχνιδια δεν τους αρεσαν τοσο πολυ.Βεβαια παρολα τα μηδενικα,βλεπουμε το user score στα παραπανω παιχνιδια πως ειναι πιο κοντα στις κανονικες βαθμολογιες.

Ειδικα στο θεμα του god of war αν θυμαστε αρκετοι δεν το ειχαν παρει το παιχνιδι τοσο ζεστα,παρολα τα 10ρια δεξια και αριστερα.

Το ιδιο και στο αλλο γνωστο open world που ειναι απο τα πιο αναγνωρισμενα παιχνιδια αυτης της γενιας,το Witcher 3 και αυτο με βροχη τα 10ρια και σε αρκετο κοσμο δεν του αρεσε καθολου.

Οπως εχουμε γραψει και στο παρελθον,δεν αρεσουν ολα τα παιχνιδια σε ολους το ιδιο και ειναι λογικο καποια πραγματα να χτυπανε πιο ασχημα περισσοτερο σε καποιους.

18 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Δεν ξερω τι λετε παντος εγω 4 ωρες που επαιξα το ευχαριστηθηκα παρα πολυ

 το witcher 3 και σε 2 ωρες το πουλησα.

Καλη ωρα οπως ο συμφορουμιτης πιο πισω.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια τον Karak περίμενα για να μου φύγει οποιοδήποτε ενδοιασμός έχω. Προσωπικά παρακαλάω για ρεαλιστικά games, slow walking, looting animations, etc. Επίσης τι κόλλημα έχετε φάει με το Metacritic, λες και είναι πρώτη φορα αυτό που γίνετε. Το user score είναι πάντα πιο αληθινό και για όσο μηδενικά υπάρχουν αλλα τόσα και ακόμα περισσότερα δεκαρια υπάρχουν. Συγκεκριμένα έχει 3 σελίδες δεκαρια και λίγο παραπάνω από μιση μηδενικά, σύνολο είναι 5 σελίδες, so wtf you on about? Αυτό γίνετε σε όλα τα sites με ratings, πάντα στην αρχή γίνετε bombing run. Παρόλα 1000 φορες user reviews από τα πληρωμένα critic reviews.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον βρηκα fix που σε εμενα τουλαχιστον μου αλλαξε ολο το παιχνιδι,τον κακο φωτισμο,τα μουντα χρωματα,την θολουρα που υπηρχε σε εναν μεγαλο βαθμο και οχι μονο αυτο αλλα ειδα βελτιωση στα textures,γενικα το HDR ειναι σωστο..

Aυτο ειναι για οσους παιζουν το παιχνιδι σε Ps4 pro και 4κ tv με HDR.

Απο τις ρυθμισεις του PS4 sound and screen αλλαξτε το video output settings σε 1080p.

Δεν ξερω τι *** εχουν κανει στο παιχνιδι αλλα αλλαζοντας το output τα διορθωνει ολα.. 

Επιτελους η νυχτα και ο φωτισμος ειναι οπως πρεπει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Λοιπον βρηκα fix που σε εμενα τουλαχιστον μου αλλαξε ολο το παιχνιδι,τον κακο φωτισμο,τα μουντα χρωματα,την θολουρα που υπηρχε σε εναν μεγαλο βαθμο και οχι μονο αυτο αλλα ειδα βελτιωση στα textures,γενικα το HDR ειναι σωστο..

Aυτο ειναι για οσους παιζουν το παιχνιδι σε Ps4 pro και 4κ tv με HDR.

Απο τις ρυθμισεις του PS4 sound and screen αλλαξτε το video output settings σε 1080p.

Ναι αλλά έτσι δεν δείχνει 1080p;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Ναι αλλά έτσι δεν δείχνει 1080p;

Οχι δεν δειχνει,εδω ειναι το περιεργο της υποθεσης..

Τωρα εχει γινει ***...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, optimus prime είπε

Οχι δεν δειχνει,εδω ειναι το περιεργο της υποθεσης..

χμ...μήπως τελικά το RDR είναι 1080p και το κάνει απλά upscale σε 4K;

μήπως για αυτό και η μεγάλη διαφορά με το Xone;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Acmilangr2 είπε

χμ...μήπως τελικά το RDR είναι 1080p και το κάνει απλά upscale σε 4K;

μήπως για αυτό και η μεγάλη διαφορά με το Xone;

Δεν ξερω τι γινεται,εχω χασει πασα ιδεα με αυτο που εχουν κανει.

Digital Foundry δεν ανεφεραν κατι τετοιο στα τεστ τους παντως..

Μπορει να με ξεγελαει κι εμενα το anti alliasing αλλα ειναι μια κλαση ανωτερο απο οτι με το checkerboard..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν πανω στην οΘονη γραφει Hunted, και στα καλα καθουμενα εμφανιζονται τυποι με αλογα που στο χαρτη φαινονται κοκκινες κουκιδες και με κυνηγανε, ειναι καταζητουμενοι αυτοι?Η εγω ειμαι καταζητουμενος και κυνηγανε εμενα?Χαζη ερωτηση ειναι ξερω.Νομιζω αυτοι καταζητουν εμενα,σωστα?Κατι ακομα?Εφοσον δεν εχω ανει πολλα εγκληματα και κλοπες,γιατι με κυνηγανε συνεχως οπου παω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

χμ...μήπως τελικά το RDR είναι 1080p και το κάνει απλά upscale σε 4K;

μήπως για αυτό και η μεγάλη διαφορά με το Xone;

1920x2160 είναι στο pro και κάνει reconstruction και upscaling με checkerboarding.

9 λεπτά πριν, James. είπε

Οταν πανω στην οΘονη γραφει Hunted, και στα καλα καθουμενα εμφανιζονται τυποι με αλογα που στο χαρτη φαινονται κοκκινες κουκιδες και με κυνηγανε, ειναι καταζητουμενοι αυτοι?Η εγω ειμαι καταζητουμενος και κυνηγανε εμενα?Χαζη ερωτηση ειναι ξερω.Νομιζω αυτοι καταζητουν εμενα,σωστα?Κατι ακομα?Εφοσον δεν εχω ανει πολλα εγκληματα και κλοπες,γιατι με κυνηγανε συνεχως οπου παω?

osahl.jpg

😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

χμ...μήπως τελικά το RDR είναι 1080p και το κάνει απλά upscale σε 4K;

μήπως για αυτό και η μεγάλη διαφορά με το Xone;

Λογικά το παιχνίδι φτιάχτηκε για 1080p.

30 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

 

Επεξ/σία από Misokatsu64
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...