Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, ADHD είπε

Για να ξεκαθαρισουμε κατι, επειδη σε καποιους απο εμας δεν αρεσουν και τοσο η μας χαλαει κατι στις πρωτες ωρες στο παιχνιδι δεν σημαινει οτι:

1. Το παιχνιδι ειναι κακο η λεμε οτι ειναι κακο απαραιτητα, ισως απλα δεν ειναι για εμας, ισως απλα θελει περισσοτερο χρονο.

2. Δεν ειμαστε (τουλαχιστον εγω) ενα μάτσο τρολλς που μπηκαν να γραψουν αρνητικά απλα για να γράψουν σαν τα 0/10 του metacritic.

3. Δεν εχουμε ολοι ADHD και μπορουμε να παιξουμε μονο CoD και mindless μπιστολιδι... :P 

Εχω παιξει το πρωτο πανω απο 200h, στο GTA V το οποιο λατρεψα εχω επισης πανω απο 500h μαζι με την εκδοση για xbox 360, εχω παιξει ολα τα sandbox της rockstar απο το πρωτο GTA, εκανα pre-order την ultimate ενα μηνα πριν με κλειστα ματια,  δεν ειμαι καποιος που δεν ηξερε τι αγόραζε η δεν εχει εμπειρια με το genre ουτε καποιος που εχει οφελος να μην ειναι καλο το παιχνιδι ισα ισα.

Τωρα στην περιπτωση του RDR2 η rockstar οπως το βλεπω εγω πηγε να κανει κατι εντελως διαφορετικο, πραγματικα θα εβαζα 9/10 αν ηταν απλα ενα gta v reskin με ενα ok story, τωρα ομως το παιχνιδι με κανει να μην απολαμβάνω τα πιο απλα πραγματα με την χωρις λόγο πολυπλοκοτητα του για χαρη του ρεαλισμου. Πραγματικα προσπαθω παρα πολυ να μου αρεσει, λεω οκ δεν παιζεις sandbox δες το σαν ενα linear story game και ναι εχει καποια πολυ ωραια στοιχειά, απιστευτη λεπτομέρεια, φοβερό setting κτλπ. Αλλα για εμενα λειπει το ολο "fun" σε ολα, με τα tank controls το free roaming δεν ειναι enjoyable, με τα "hold x/y/z, press L" pointless actions (οπως εκει πχ με τον τροχο που εφυγε απο την αμαξα) απλά πράγματα γίνονται tedious χωρίς νόημα. Γενικα νομιζω οτι το παιχνιδι παιρνει πολυ στα σοβαρα τον εαυτό του κατι που γενικα δεν ειναι στο στυλ της rockstar.

Πληρωσα 100ε για το παιχνιδι και νομιζω μπορω να λεω τη γνωμη μου ελευθερα χωρις να αντιμετωπίζω ειρωνείες του στυλ "go play cod" αντι αυτου νομιζω θα ηταν πιο παραγωγικη μια κουβεντα με επιχειρήματα χωρις οπαδισμους.

Αυτό που λες έχει ένα point, εγω δεν αντεχω αυτους που βαζουν zoom επι 800 και το ένα εχει μεγαλυτερη αναλυση από το άλλο. Τετοιου είδους σύγκρισης είναι ανουσιες (παντα για εμενα), διοτι δεν αποδυκνειουν απολυτως τιποτα. Ένα παιχνιδι εχει 100 λογους να είναι ωραιο ή όχι. Τωρα αναφορικα με το κομματι που καποιοι ελεγαν ότι η Rockstar εβγαλε το παιχνιδι στο Ps4 το (οποιο αγκομαχαει) λογω του ότι εχει μεγαλο Pool και θα κονομήσει χοντρά, τι θα ήταν καλύτερο να έβγαινε μόνο στο xbox και οι υπόλοιποι να περιμέναμε να βγει στο PS5 ΟΤΑΝ ΒΓΕΙ KAI ΠΟΤΕ! Ίσως μετα από κανα 2-3 χρονια που θα βγει το καινούριο PS να κάνουν update τα γραφικά. Προς το παρόν ευχαριστηθείτε το στο PS4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, katman2000 είπε

.Bεβαια η γενια που μεγαλωσε με pupg και fortnite χαλιεται απο τη θωλουρα και τον σχεδιασμο στα προσωπα χαχα τι να πει κανεις.

Μαλλον εχεις μπερδευτει λιγο και βγαζεις απο μονο σου συμπερασματα..

Επειδη εισαι πιτσιρικος θα σου απαντησω σε πιο ηπιο τονο και θα σου πω οτι οταν εχεις παιξει ενα καρο παιχνιδια μετα απο τοσα χρονια και μπαινεις σε εναν κοσμο τοσο καλοσχεδιασμενο και ενεργητικο που σου τον διαφημιζουν οτι φτιαχτηκε απο την αρχη για αυτη την γενια αυτα τα πραγματα ειναι που προσεχεις και αυτα ειναι που χαλανε και την ατμοσφαιρα του..

A και ετσι για την ιστορια η δικη μου η γενια μεγαλωσε με Shinobi και Double dragon και οχι με pubg..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Αρκετα καθοροτερο στο xbox απο οτι στο ps4 pro. 4100tflops με 6000 η διαφορα φαινεται και στο ps4 των 1.8 ειναι πολυ χειροτερο. Το παιχνιδι θελει δυναμη για να αναδειχθει. Κοιταξτε ποσο πιο αληθινο φαινεται στο xbox x σε φωτισμο textures κτλ 

Δηλαδη εχεις hdr=θολουρα no hdr=χαλια αντιθεση? Ανεβασε λιγο φωτεινοτητα απο τηλεοραση αν μαυριζουν αρκετα σε σημεια.

Και η χρωματική παλέτα(Στο PS4 έχει κιτρινίλα) είναι πιο σωστή στο X1X. Λες και έχεις βάλει SweetFX είναι, αρκετή διαφορά.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Και η χρωματική παλέτα(Στο PS4 έχει κιτρινίλα) είναι πιο σωστή στο X1X. Λες και έχεις βάλει SweetFX είναι, αρκετή διαφορά.

Ναι το παρατηρησα φαινεται αρκετα ψευτικο στο ps4 pro σε πολλα σημεια. Το xbox δειχνει τη δυναμη του και εκει αξιζει να το παιξει καποιος αυτη τη στιγμη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το παιχνίδι έχει σημαντικά μειονεκτήματα στον τεχνικό τομέα(Πλην του X1X) και τα 10άρια που δίνουν τα sites δεν θα 'πρεπε να τα δίνουν. Είναι πολύ καλό ναι, είναι R* ποιότητα ναι, αλλά απέχει πολύ απ' το να 'ναι τέλειο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Μαλλον εχεις μπερδευτει λιγο και βγαζεις απο μονο σου συμπερασματα..

Επειδη εισαι πιτσιρικος θα σου απαντησω σε πιο ηπιο τονο και θα σου πω οτι οταν εχεις παιξει ενα καρο παιχνιδια μετα απο τοσα χρονια και μπαινεις σε εναν κοσμο τοσο καλοσχεδιασμενο και ενεργητικο που σου τον διαφημιζουν οτι φτιαχτηκε απο την αρχη για αυτη την γενια αυτα τα πραγματα ειναι που προσεχεις και αυτα ειναι που χαλανε και την ατμοσφαιρα του..

A και ετσι για την ιστορια η δικη μου η γενια μεγαλωσε με Shinobi και Double dragon και οχι με pubg..

φιλε μου ειμαι γεννημενος το 84 και γιαυτο ακριβως το λογο εχω μαθει να μην δινω βαση στα γραφικα αλλα στο gameplay και στο story εφωσον λοιπον και εσυ εισαι παλιος θα θυμασαι πολυ καλα οτι τα παιχνιδια που μεγαλωσαμε ουτε γραφικα ειχαν καλα ουτε φωτισμους,ομως η ποιοτητα εκεινων των παιχνιδιων δεν μπορει να συγκριθει με τα σημερινα ουτε για το χαβαλε.αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω σε απλο ps4.To παιχνιδι ειναι πανεμορφο παιζω non stop. Δεν εχω βρει τιποτα που να χαλαει την ατμοσφαιρα του ισως γιατι παιζω για να περασω καλα και οχι να βρω πραματα να γκρινιαξω.

Τρομαζω στην ιδεα του gta6 μετα απο αυτο που ειδα.Αν και λογικα θα ερθει πρωτα bully2 και μετα το gta.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει τωρα οταν μου λες ειναι πανεμορφο και το παιζεις σε 1080p καταλαβαινω οτι καπου εδω πρεπει να σταματησω..

Παω να συνεχισω μια παρτιδα ντομινο με τον Ηosea που εχω αφησει στην μεση..

 

  • Confused 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Ενταξει τωρα οταν μου λες ειναι πανεμορφο και το παιζεις σε 1080p καταλαβαινω οτι καπου εδω πρεπει να σταματησω..

 

Γιατι να μην ειναι? Επειδη ειναι 1080p? Kαι χαρακτηριζεις τον αλλον πιτσιρικά. 😕

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει 1080p παιζει το παλικαρι οχι 480.μην υπερβαλουμε.παντος ειπαμε να το κανουν ρεαλιστικο αλλα το παρακαναν.τρωω εναν τυπο με ενα πελοριο αλογο και καποιος με περνει ματι και με καρφωνει.γινομαι καταζητουμενος, και την ωρα που εχω βγαλει την σελα απο το αλογο μου και την εχω στα χερια να δω αν μπορω να την βαλω στου αλουνου που εφαγα, ερχονται και με σκοτωνουν.ε μετα ξυπνησα και το αλογο μου δεν ειχε σελα.εχασα οτι ειχα βαλει πανω της.τουφεκια τοξα χιλια δυο.με σκισε.και ακομα δεν ξερω που να παω να βρω σελα.εχει πολυ φαση το παιχνιδι παντος.τα σπαει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Πάντως το παιχνίδι έχει σημαντικά μειονεκτήματα στον τεχνικό τομέα(Πλην του X1X) και τα 10άρια που δίνουν τα sites δεν θα 'πρεπε να τα δίνουν. Είναι πολύ καλό ναι, είναι R* ποιότητα ναι, αλλά απέχει πολύ απ' το να 'ναι τέλειο.

Το τέλειο είναι κάτι πολύ σχετικό. Και ναι θα συμφωνήσω ότι δεν είναι 10/10 αλλά πρέπει να σκεφτείς ότι όλα είναι "σχετικά". Όταν ο ίδιος πχ. έχει βάλει 10/10 στο mario ή στο zelda που το story τους είναι 3 lvl κάτω από Λάμψη τότε πόσο να βάλει σε αυτό? Το ένα δίνει βαρύτητα στο gameplay το άλλο στο story. Πόσο να το βάλουν? Μόνοι τους παγιδεύτηκαν σε αυτή τη loopa με τα 97αρια για πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι γιατι δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου ουτε θελω να θαψω το παιχνιδι γιατι ειμαι hater..

Στο 2:40 ξεκιναει το σχολιασμο του για αυτο το χαλι που περιεγραψα..

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Οχι γιατι δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου ουτε θελω να θαψω το παιχνιδι γιατι ειμαι hater..

Στο 2:40 ξεκιναει το σχολιασμο του για αυτο το χαλι που περιεγραψα..

Παλι καλα δεν λες που ο συγκεκριμενος λεει ότι το παιχνιδι αξιζει με χιλια.Φοβομουν μηπως του δωσει και αυτος κανα μηδενικο σαν τα τρολς του μετακριτικ.😛

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...