Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Το online , free roam και τετια ποτε θα μας ερθει;

Δεν δουλεύουμε στην Rockstar dude :-D

Επίσης ναι ok το ξέρουμε στο X φαίνεται καλύτερα, πόση ώρα θα μας τα πρήζεται ξανά και ξανά τα ίδια?! Αφήστε τουλάχιστον να γράψουν άτομα που παίζουν το game και μετά συνεχίστε το spam σας. Αρκετά σας τρώμε στην μάπα στο PC forum με τα technical shit all the mofo time.

Ούτε σήμερα τελικά οποτε για δευτερα το κόβω :( Optimus ισχύει ακόμα ο καφές buddy?! :P

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 3
  • Thanks 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα καθοροτερο στο xbox απο οτι στο ps4 pro. 4100tflops με 6000 η διαφορα φαινεται και στο ps4 των 1.8 ειναι πολυ χειροτερο. Το παιχνιδι θελει δυναμη για να αναδειχθει. Κοιταξτε ποσο πιο αληθινο φαινεται στο xbox x σε φωτισμο textures κτλ 

 

 

5 ώρες πριν, optimus prime είπε

Εμενα μου αρεσει αυτη η λεπτομερεια που εχει στα interactions και το αργο της ολης φασης..

Το κανει ξεχωριστο απο τα υπολοιπα..

Αφαιρει λιγο την θολουρα αλλα στην δικη μου tv προσεξα οτι χαλαει το κοντραστ του μαυρου και τα σκοτεινα σημεια φαινονται πολυ πιο μαυρα απο οσο πρεπει.

Αφησε το καλυτερα,μην το πειραξεις.

Δηλαδη εχεις hdr=θολουρα no hdr=χαλια αντιθεση? Ανεβασε λιγο φωτεινοτητα απο τηλεοραση αν μαυριζουν αρκετα σε σημεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, katman2000 είπε

διαβασα τις τελευταιες τρεις σελιδες και νομιζα οτι γραφετε για αλλο παιχνιδι αφου κοιταξα να δο αν οντως ειμαι στο thread του red dead,γιατι τοσο hate ρε παιδια,το παιχνιδι δεν ειναι map payne εδω μιλαμε για αγρια δυση λογικο να ειναι αργο και τα οπλα να εχουν βαρυ χειρισμο.

Δεν ειναι hate το να κανεις κριτικη σε ενα παιχνιδι..

Ουτε ειναι και το πρωτο που παιζουμε για να μεινουμε με το στομα ανοιχτο και να τρελαθουμε,ολα εχουν καποια θεματα.

Ειναι πολυ βαρυς ο Morgan,δεν θα επρεπε να ηταν τοσο για να ειναι ρεαλιστικη η κινηση του.

Ειναι λες και του εχουν βαλει διπλη ζωνη με βαριδια σαν αυτη που βαζουν οι δυτες..

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Δηλαδη εχεις hdr=θολουρα no hdr=χαλια αντιθεση? Ανεβασε λιγο φωτεινοτητα απο τηλεοραση αν μαυριζουν αρκετα σε σημεια.

Ναι ετσι ειναι,μου χαλαει την ολη εικονα του παιχνιδιου και μου αρεσει .

H tv μου ειναι καλιμπραρισμενη απο επαγγελματια,δεν την πειραζω για κανενα λογο..

Ειναι το μοναδικο παιχνιδι που εχω συναντησει τετοια θολουρα τα τελευταια χρονια..

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Optimus ισχύει ακόμα ο καφές buddy?!

Εχω εσπρεσιερα σπιτι και καλη..😉

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Υπάρχει και στο ευρωπαικό, το κατέβασα μια χαρά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου οταν βγαινεις και λες 3-4 πραγματα και ολα ειναι αρνητικα δεν ειναι κρητικη ειναι κραξιμο. κρητικη ειναι οταν αναφερεις αρνητικα αλλα λες και τα θετικα

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, katman2000 είπε

φιλε μου οταν βγαινεις και λες 3-4 πραγματα και ολα ειναι αρνητικα δεν ειναι κρητικη ειναι κραξιμο. κρητικη ειναι οταν αναφερεις αρνητικα αλλα λες και τα θετικα

Κραξιμο το λαμβανεις εσυ,δεν παει να πει οτι ειναι και ετσι..

Οταν εχεις προ παραγγειλει ενα παιχνιδι συνηθως το κανεις γιατι εισαι fan η πιστευεις οτι θα σου αρεσει πολυ.

Τωρα δεν φταιω εγω εαν εκει στην Rockstar επελεξαν την χειροτερη μορφη anti alliasing και μια τεχνικη checkerboard που θα περιμενα να δω απο ενα μικροτερο στουντιο.

Να λεμε και τα στραβα γιατι οταν βγαινουν ολοι και μοιραζουν 10αρια και δεν αναφερουν τετοια σημαντικα τεχνικα θεματα κανουν κακο σε εμας γιατι οι devs νμζουν οτι ολα ειναι ροδινα..

Σε ολα τα αλλα το παιχνιδι ειναι κορυφη,και σε animation και σε διαλογους κτλ..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είπα και αλλού, το λέω και εδώ. Είναι η πρώτη φορά μετά απο πολλά χρόνια αγορών τίτλων της R* day one, που δεν θα μπώ στον κόπο να αγοράσω το παιχνίδι. Η τακτική τους είναι γνωστή, όπως και στο GTAV. Βγάζουμε το παιχνίδι που αναμφίβολα είναι σχεδιασμένο για πολύ πιο εξελιγμένο hw, σε μια τεράστια εγκατεστημένη βάση χρηστών με μηχανήματα 5 ετίας, δένουμε το γαϊδαρο μας με ρεκόρ πωλήσεων, ε και ας αγκομαχούν 3 απο τα 4 ports, δεν χάλασε και ο κόσμος, έτσι κι αλλιώς όσοι καίγονται θα το αγοράσουν θέλουν-δεν θέλουν. Θα το βγάλουμε και σε PC και στις επόμενες κονσόλες ως την πραγματική definite έκδοση που είχαμε στον νού μας κατα την ανάπτυξη με ένα κάρο βελτιώσεις, και θα τα αρπάξουμε και απο εκεί. Θα τους κόψουμε και το online όπως κάναμε στο GTAV του 360/PS3, και όλα μια χαρά. Έτσι βγαίνουν τα κουκιά για την Rockstar τα τελευταία 7-8 χρόνια και "σε όποιον αρέσει".

Και για όσους σπεύδουν να απαντήσουν κακοπροαίρετα, είμαι ίσως το μεγαλύτερο fanboy της R* εδώ μέσα και έχω δώσει μάχες για το GTAV σε ελληνικά φόρα πολύ προτού βγεί σε όσους το αμφισβητούσαν λέγοντας τους οτι θα σπάσει κάθε ρεκόρ και οτι θα είναι το πιο επιτυχημένο παιχνίδι ever.. και ήταν. Δεν αμφισβητώ οτι το RDR2 είναι αυτό που γράφουν τα reviews, είναι σίγουρο οτι είναι το benchmark στα open world πλέον.. αλλά το ότι δεν είναι παιχνίδι για αυτή την γενιά σίγουρα δεν είναι. Και προσωπικά απο την R* δεν περιμένω πολλά. Ίσως κάνουν downgrade κάποια εφφέ όπως στο GTAV που μείωσαν το traffic density και έβγαλαν το subsurface scattering για να μην πέφτουν τα καρέ.. και μετά απο πολύ κράξιμο στα φόρα αναγκάστηκαν να επαναφέρουν κάποια απο αυτά. Λέω ίσως.. Αλλά και πάλι δεν θεωρώ οτι θα βελτιωθεί σημαντικά η όλη κατάσταση. Μόνο όσοι έχουν X1X μπορούν να απολαύσουν το παιχνίδι όπως πρέπει γιατί ουσιαστικά πλησιάζει specs που θα δούμε στην επόμενη γενιά. Αν και ξαναλέω οτι η PC έκδοση θα είναι τόσο βελτιωμένη που όσοι το αγόρασαν τώρα θα νιώσουν μαλάκες, το έχουμε ξαναδεί το έργο. 

Οπότε ναι, αναμενόμενα όλα αυτά που βλέπουμε για την απόδοση του τίτλου. Εδώ θα είμαστε και θα δείτε πως θα είναι η enchanced έκδοση για PC-PS5/XB2.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας στο metacritic θα δείς βαθμολογίες 0, ναι 0 απο pc users γιατί το παιχνίδι δεν έρχεται στα pc..πόση βλακεία να αντέξεις?

Και όταν μάλιστα η ίδια η Rockstar δεν είπε ποτέ ότι δεν θα το φέρει στο pc, κάθε φορά τα μεταφέρει εκεί με μια χρονική διαφορά..

Και λογικό αν σκεφτείς ότι η πειρατεία στο pc τείνει στο +άπειρο.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κύριοι, χαλαρώστε και μιλήστε για τη δική σας εμπειρία με το παιχνίδι. Όχι για τους άλλους που σχολιάζουν. Δεν σας βγαίνει σε καλό. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαι πλεον στις 15ωρες και αντι το παιχνιδι να αρχιζει να ``κουραζει`` γινεται ακομα πιο εθιστικο,απιστευτα πραγματα,απιστευτη πλοκη δεν ξερω τι να παινεσω πρωτα.Bεβαια η γενια που μεγαλωσε με pupg και fortnite χαλιεται απο τη θωλουρα και τον σχεδιασμο στα προσωπα χαχα τι να πει κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκαθαρισουμε κατι, επειδη σε καποιους απο εμας δεν αρεσουν και τοσο η μας χαλαει κατι στις πρωτες ωρες στο παιχνιδι δεν σημαινει οτι:

1. Το παιχνιδι ειναι κακο η λεμε οτι ειναι κακο απαραιτητα, ισως απλα δεν ειναι για εμας, ισως απλα θελει περισσοτερο χρονο.

2. Δεν ειμαστε (τουλαχιστον εγω) ενα μάτσο τρολλς που μπηκαν να γραψουν αρνητικά απλα για να γράψουν σαν τα 0/10 του metacritic.

3. Δεν εχουμε ολοι ADHD και μπορουμε να παιξουμε μονο CoD και mindless μπιστολιδι... :P 

Εχω παιξει το πρωτο πανω απο 200h, στο GTA V το οποιο λατρεψα εχω επισης πανω απο 500h μαζι με την εκδοση για xbox 360, εχω παιξει ολα τα sandbox της rockstar απο το πρωτο GTA, εκανα pre-order την ultimate ενα μηνα πριν με κλειστα ματια,  δεν ειμαι καποιος που δεν ηξερε τι αγόραζε η δεν εχει εμπειρια με το genre ουτε καποιος που εχει οφελος να μην ειναι καλο το παιχνιδι ισα ισα.

Τωρα στην περιπτωση του RDR2 η rockstar οπως το βλεπω εγω πηγε να κανει κατι εντελως διαφορετικο, πραγματικα θα εβαζα 9/10 αν ηταν απλα ενα gta v reskin με ενα ok story, τωρα ομως το παιχνιδι με κανει να μην απολαμβάνω τα πιο απλα πραγματα με την χωρις λόγο πολυπλοκοτητα του για χαρη του ρεαλισμου. Πραγματικα προσπαθω παρα πολυ να μου αρεσει, λεω οκ δεν παιζεις sandbox δες το σαν ενα linear story game και ναι εχει καποια πολυ ωραια στοιχειά, απιστευτη λεπτομέρεια, φοβερό setting κτλπ. Αλλα για εμενα λειπει το ολο "fun" σε ολα, με τα tank controls το free roaming δεν ειναι enjoyable, με τα "hold x/y/z, press L" pointless actions (οπως εκει πχ με τον τροχο που εφυγε απο την αμαξα) απλά πράγματα γίνονται tedious χωρίς νόημα. Γενικα νομιζω οτι το παιχνιδι παιρνει πολυ στα σοβαρα τον εαυτό του κατι που γενικα δεν ειναι στο στυλ της rockstar.

Πληρωσα 100ε για το παιχνιδι και νομιζω μπορω να λεω τη γνωμη μου ελευθερα χωρις να αντιμετωπίζω ειρωνείες του στυλ "go play cod" αντι αυτου νομιζω θα ηταν πιο παραγωγικη μια κουβεντα με επιχειρήματα χωρις οπαδισμους.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, ADHD είπε

 Αλλα για εμενα λειπει το ολο "fun" σε ολα, με τα tank controls το free roaming δεν ειναι enjoyable, με τα "hold x/y/z, press L" pointless actions (οπως εκει πχ με τον τροχο που εφυγε απο την αμαξα) απλά πράγματα γίνονται tedious χωρίς νόημα. Γενικα νομιζω οτι το παιχνιδι παιρνει πολυ στα σοβαρα τον εαυτό του κατι που γενικα δεν ειναι στο στυλ της rockstar.

 

Βασικα για μενα εκει ειναι που πλεον χανουν πολλα παιχνιδια.Στο οτι προσπαθουν υπερβολικα να γινουν "σοβαρα" και να μην ειναι videogames.Δηλαδη να ειναι fun να τα παιζεις.

Τωρα χωρις να θελω να ξεκινησω πολεμο θεωρω οτι σχεδον σε ολα τα παιχνιδια της R εκει που πραγματικα υστερουν ειναι στα tank controls οπως λες και γιαυτο το λογο σπανιως παιζω τα παιχνιδια της.Τωρα δεν σημαινει οτι δεν ειναι βγαζει καλα παιχνιδια.Aπλως δεν ειναι και του στυλ μου.Για μενα ενα πολυ ωραιο video ειναι του videogamedunkey που κανει αναλυση στα παιχνιδια της rockstar και εξηγει ποια ειναι τα στοιχεια που τον ενοχλουν.Αξιζει να του ριξετε μια ματια.

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...