Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα μου αρεσει αυτη η λεπτομερεια που εχει στα interactions και το αργο της ολης φασης..

Το κανει ξεχωριστο απο τα υπολοιπα..

1 ώρα πριν, polakis21 είπε

Γιατι ρε παιδια λετε να βγαλουμε το hdr; Τι παιζεται;

Αφαιρει λιγο την θολουρα αλλα στην δικη μου tv προσεξα οτι χαλαει το κοντραστ του μαυρου και τα σκοτεινα σημεια φαινονται πολυ πιο μαυρα απο οσο πρεπει.

Αφησε το καλυτερα,μην το πειραξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

επιτελους ενα game που δεν τρεχεις σαν τον αυτιστικο να προλαβεις να το τελειωσεις τις 2 πρωτες μερες αλλα σε κραταει απο μονο του σε αργες ταχυτητες μπας και δεις και κανα background και νιωσεις λιγο και τους χαρτες και και... 

ταχυτητα, μια μαστιγα απο την οποια υποφερουν τα περισσοτερα games αυτην την περιοδο που τα τελειωνουν ο κοσμος μπαμ μπαμ και μετα δε σου μενει τιποτα. Δειτε AC1. Σε βαζανε να περνας απο τα χωρια σε low profile και μπορουσες να βλεπεις και γυρω σου. Μου ειχε λειψει αυτο στα games και το rdr2 μου το ξαναδωσε.

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Φοβαμαι οτι οσο πιο ρεαλιστικα γινονται τα παιχνιδια αλλο τοσο χαλαει και η τελικη εμπειρια, χαντετε το νοημα σιγα σιγα, ειπαμε ωραιος ο ρεαλισμος αλλα αμα το παρατραβανε χανεται το νοημα του ''αγνου game'' 

Για παραδειγμα αμα καταντησει το gaming για να πας απο το x μερος του χαρτι στο b για να παρεις το mission και να κανεις τοση ωρα οση κανεις στη πραγματικοτητα να πας απο κεντρο Αθηνας-Θεσαλλονικη με ενα μεσο οχημα τοτε αυτο δεν θα λεγεται ''παιχνιδι'' αλλα αγγαρεια και ταλαιπωρια, αποψη μου, και δεν αναφερομαι για το rdr2 γιατι δεν εχω αποψη δεν το εχω ξεκινησει καν, μια γενικοτερη αποψη ας πουμε και λιγο σχετικη με τα οσα διαβαζω για το game.

rdr2.png

https://www.gamerevolution.com/guides/449965-red-dead-redemption-2-slow-looting-speed-up-animations-walking

Aδερφέ κούρασες πραγματικά.

Σου είπαμε εμείς την άποψη μας, είπες και εσύ την δική σου (πολλές φορές) ας σταματήσει αυτό το πράγμα. Έχεις φτάσει σε σημείο απλά να δυσφημείς το παιχνίδι (το οποίο δεν έχεις παίξει καν) και μας παρουσιάζεις σαν επιχειρήματα τον κάθε βλαμμένο ανώνυμο τύπο που ανεβάζει μια κριτική Online.

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Ρε παιδια απο που παιρνω το καλο αλογο απο το preorder της special edition; Ειναι αυτο που εχω απο την αρχη;

Ειναι αυτο που έχεις στην αρχή....αλλα μετά στο αλλάζει... εγω μόλις μπήκα Chapter 2, και δεν το έχω ξαναπάρει πίσω, γιατί το πηγαίναν σερί οι αποστολές, και με είχε στο άλλο... πιστεύω να το ξαναβρώ εδώ τώρα.

...κατα τα άλλα...
Το παιχνιδί έχει φτιαχτεί για ένα συνγκεκριμένο playstyle.
Εγω που είμαι απο PC, δυσκολεύτικα λίγο με τα του controller, αλλα το συνηθίζεις όσο παίζεις.
Αν προσαρμοστούμε στον τρόπο που το έχουν φτιάξει να παίζεται, μια χαρά παει το παιχνίδι.
Απλά δεν θέλει να μπει κάποιος μέσα και να περιμένει το playstyle που έχει συνηθίσει απο άλλα παιχνίδια.


Προσωπικά μου αρέσει πολύ (μέχρι τώρα) και gameplay, και design, και μουσική.. και ο ρυθμός του.... έχουν έναν ρεαλισμό.
Είναι μια ταινία που την κατευθύνεις εσύ.... και μου αρέσει πολύ αυτό σε παιχνίδια.

Επεξ/σία από InfinitySurfer
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι 4-5 ωρες chapter 2, μεχρι στιγμης ειναι ResidentSleeper Redemption 2...

675.jpg

Καταλαβαινω το appeal του ρεαλισμου σε ενα horror/survival horror game αλλα σε ενα western σε καμια περιπτωση. Θελεις καλο πρωταγωνιστη (ο Arthur μου φαινεται εντελως αδιαφορος) και θελεις να σε κρατησει η υποθεση απο την αρχη, για παραδειγμα στο GTA V εισαι απο την αρχη στην τσιτα σε βαζει στο κλιμα αμεσως. Συνεχιζω και ελπιζω να ανοιξει αρκετα το παιχνιδι, ειμαι ακομα σε denial φαση.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ειμαι 4-5 ωρες chapter 2, μεχρι στιγμης ειναι ResidentSleeper Redemption 2...

675.jpg

Καταλαβαινω το appeal του ρεαλισμου σε ενα horror/survival horror game αλλα σε ενα western σε καμια περιπτωση. Θελεις καλο πρωταγωνιστη (ο Arthur μου φαινεται εντελως αδιαφορος) και θελεις να σε κρατησει η υποθεση απο την αρχη, για παραδειγμα στο GTA V εισαι απο την αρχη στην τσιτα σε βαζει στο κλιμα αμεσως. Συνεχιζω και ελπιζω να ανοιξει αρκετα το παιχνιδι, ειμαι ακομα σε denial φαση.. :P

Περίμενεις την PCMR version. I can feel you.😍

59293b3d71f9b.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διάλογοι τα σπάνε και το όλο feeling του σαν Western. Αλλά αυτό το νωχελικό movement/looting μου τη σπάει να πω την αλήθεια και ελπίζω να το συνηθίσω σύντομα. Δηλαδή και ο τρόπος που κινείσαι στις μάχες δεν είναι ρεαλιστικός, δεν θα σερνόταν έτσι κάποιος που πυροβολούσε και τον πυροβολούσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Οι διάλογοι τα σπάνε και το όλο feeling του σαν Western. Αλλά αυτό το νωχελικό movement/looting μου τη σπάει να πω την αλήθεια και ελπίζω να το συνηθίσω σύντομα. Δηλαδή και ο τρόπος που κινείσαι στις μάχες δεν είναι ρεαλιστικός, δεν θα σερνόταν έτσι κάποιος που πυροβολούσε και τον πυροβολούσαν.

Θα συμφωνήσω για το feeling, εκει φαίνονται τα production values αλλα πες μου ενα διαλογο που σου εχει μεινει? Ενα χαρακτηρα να παρουσιαζει ενδιαφέρον εκτος απο τον van der Linde για προφανείς λόγους.. :P Στα υπολοιπα και εγω το ιδιο απλα ελπιζω να το συνηθίσω..

Και οσοι λενε "ρεαλισμος" "δεν χρειαζεται να ειναι ολα shooting και γρηγορα" κτλπ να θυμισω οτι παιζεις ενα open world game στημένο στην Αγρια Δυση, υποτίθεται οτι πρέπει να εχει shooting και non stop action οχι tedious mechanics.. Δεν ειναι Amnesia η κανενα ψυχολογικό θρίλερ να το καταλαβω..

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι λετε παντος εγω 4 ωρες που επαιξα το ευχαριστηθηκα παρα πολυ.λιγο στην αρχη με τα χιονια μου ηταν λιγο βαρετο αλλα μετα που εγκατασταθηκαμε στο  camp ηταν τρομερο.γραφικα τελεια.οθονη κρυσταλινη και δεν υπαρχει φραγκο στην τσεπη.και ο αλλος θελει να κανεις και donate στο camp ,και πας και τραβας μια ληστεια και μετα γινεται χαμος στο τουφεκιδι.μαρεσει η κινηση του και οτι δεν τους πετυχενεις ευκολα.

Σας μιλαει ανθρωπος πειτε με  ανωμαλο στα games αν θελεται αλλα εβαλα το witcher 3 και σε 2 ωρες το πουλησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι προφανές τουλάχιστον στις πρώτες ώρες ότι είναι story driven game στυλ last of us. Το "αργό" gameplay κτλ πιθανώς να έχει να κάνει με αυτό γιατί συνήθως κατά την ώρα του "riding" πχ μιλάνε οι NPCs εξηγούν κτλ. και σε βάζουν μέσα στην ιστορία και στον κόσμο του παιχνιδιού.

Ακατάπαυστο πιστολίδι θα βρείτε στο Call of Duty. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα τις τελευταιες τρεις σελιδες και νομιζα οτι γραφετε για αλλο παιχνιδι αφου κοιταξα να δο αν οντως ειμαι στο thread του red dead,γιατι τοσο hate ρε παιδια,το παιχνιδι δεν ειναι map payne εδω μιλαμε για αγρια δυση λογικο να ειναι αργο και τα οπλα να εχουν βαρυ χειρισμο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, ADHD είπε

Και οσοι λενε "ρεαλισμος" "δεν χρειαζεται να ειναι ολα shooting και γρηγορα" κτλπ να θυμισω οτι παιζεις ενα open world game στημένο στην Αγρια Δυση, υποτίθεται οτι πρέπει να εχει shooting και non stop action οχι tedious mechanics.. Δεν ειναι Amnesia η κανενα ψυχολογικό θρίλερ να το καταλαβω..

Για πες μας λοιπόν ένα open world game στην Άγρια Δύση που τα κάνει αυτά που λες και άρα υποτίθεται ότι και το RDR 2 πρέπει να τα κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...