Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φοβαμαι οτι οσο πιο ρεαλιστικα γινονται τα παιχνιδια αλλο τοσο χαλαει και η τελικη εμπειρια, χαντετε το νοημα σιγα σιγα, ειπαμε ωραιος ο ρεαλισμος αλλα αμα το παρατραβανε χανεται το νοημα του ''αγνου game'' 

Για παραδειγμα αμα καταντησει το gaming για να πας απο το x μερος του χαρτι στο b για να παρεις το mission και να κανεις τοση ωρα οση κανεις στη πραγματικοτητα να πας απο κεντρο Αθηνας-Θεσαλλονικη με ενα μεσο οχημα τοτε αυτο δεν θα λεγεται ''παιχνιδι'' αλλα αγγαρεια και ταλαιπωρια, αποψη μου, και δεν αναφερομαι για το rdr2 γιατι δεν εχω αποψη δεν το εχω ξεκινησει καν, μια γενικοτερη αποψη ας πουμε και λιγο σχετικη με τα οσα διαβαζω για το game.

rdr2.png

https://www.gamerevolution.com/guides/449965-red-dead-redemption-2-slow-looting-speed-up-animations-walking

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το πιο μούφα game της χρονιάς.
Συγκεκριμένα στο pc δεν παίζει...
Πάω στο metatric να του βάλω 0.
Καλό λιώσιμο στους κονσολάδες και σε αναμονή να το πάρω και να λιώσω και εγώ.(στο ps4)
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Φοβαμαι οτι οσο πιο ρεαλιστικα γινονται τα παιχνιδια αλλο τοσο χαλαει και η τελικη εμπειρια, χαντετε το νοημα σιγα σιγα, ειπαμε ωραιος ο ρεαλισμος αλλα αμα το παρατραβανε χανεται το νοημα του ''αγνου game'' 

Για παραδειγμα αμα καταντησει το gaming για να πας απο το x μερος του χαρτι στο b για να παρεις το mission και να κανεις τοση ωρα οση κανεις στη πραγματικοτητα να πας απο κεντρο Αθηνας-Θεσαλλονικη με ενα μεσο οχημα τοτε αυτο δεν θα λεγεται ''παιχνιδι'' αλλα αγγαρεια και ταλαιπωρια, αποψη μου, και δεν αναφερομαι για το rdr2 γιατι δεν εχω αποψη δεν το εχω ξεκινησει καν, μια γενικοτερη αποψη ας πουμε και λιγο σχετικη με τα οσα διαβαζω για το game.

rdr2.png

https://www.gamerevolution.com/guides/449965-red-dead-redemption-2-slow-looting-speed-up-animations-walking

Ελα δεν το σταματας αυτό το πραγμα?Κουρασες.Ενταξει την ειπες την γνωμη σου για το παιχνιδι και για τα τρολ ποστ που ανεβαζεις,.

1 λεπτό πριν, dreaming123 είπε

Το πιο μούφα game της χρονιάς.
Συγκεκριμένα στο pc δεν παίζει...
Πάω στο metatric να του βάλω 0.
Καλό λιώσιμο στους κονσολάδες και σε αναμονή να το πάρω και να λιώσω και εγώ.(στο ps4)
 

Ότι να ναι μερικοι εδώ μεσα πραγματικα.Μπαινουμε να διαβασουμε εντυπώσεις,και  ο άλλος μου ποσταρει τα μηδενικα του μετακριτικ.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Με αυτα που διαβαζω απο πολλους για το χειρισμο, τη θολουρα στο ps4 (''pro''), τα framedrops και αλλα πολλα, οχι μονο απο εδω στο insomnia, και σε αλλα forum και απο οτι μου λενε και αλλοι, μολης εσωσα 57 ευρω που θα φαω σε σουβλακια (και οχι μονο) και νιωθω ευτυχης! 🤗

Σε pc οταν παει στο 20αρικο απο κανα κλειδαδικο τυπου ''cd keys'' και αν... Παω να παιξω λιγο odyssey τωρα.... 😎

Καλα ρε συ διαβαζα ενα σχολιο σου 20 σελιδες πιο πισω και ελεγες πια ubisoft κτλ και οτι ειτε θα το παιξεις στα 30 ειτε 60 δεν σε νοιαζει και οτι το odyssey ειναι βραστα και reskin του origins και τωρα διαβαζω τελειως τα αντιθετα. 

4 ώρες πριν, optimus prime είπε

Κατι δεν παει καλα με την εκδοση του playstation,δεν εχω παιξει ποτε ξανα παιχνιδι που να ειναι τοσο θολο.

Και δεν μιλαμε τωρα για θολουρα σε μακρινες αποστασεις,πραγματα τα οποια ειναι ενα μετρο μπροστα σου και δυσκολευεσαι να τα ξεχωρισεις.

Για μενα δεν ειναι playable και εαν οντως ετσι ειναι και δεν υπαρχει καποιο τεχνικο προβλημα που μπορει να διορθωθει θα το παρατησω..

Οταν ερθει στον υπολογιστη θα το απολαυσουμε οπως πρεπει. Μεχρι τοτε εχουμε δεκαδες παιχνιδαρες για να περασουμε ομορφα την ωρα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Καλα ρε συ διαβαζα ενα σχολιο σου 20 σελιδες πιο πισω και ελεγες πια ubisoft κτλ και οτι ειτε θα το παιξεις στα 30 ειτε 60 δεν σε νοιαζει και οτι το odyssey ειναι βραστα και reskin του origins και τωρα διαβαζω τελειως τα αντιθετα. 

Ηταν το hype που "μιλούσε" δεν ειναι οτι ξαφνικα θεωρω σουπερ το odyssey, αλλα εξακολουθώ να το θεωρω ενα reskin του origins, πιστευα ομως πως το rdr2 θα ηταν ανάλογο του hype και των προσδοκιών μου και σαφως ετη φωτος ανώτερο απ το odyssey.. ομως με αυτα που διαβαζω.. απογοητευτικα. Και με το performance και με το gameplay, τονιζω απο αυτα που διαβαζω. 

Kαι ειπα ειτε 30 ειτε 60, και εδω παμε στα 26-27 frames.. too much

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ηταν το hype που "μιλούσε" δεν ειναι οτι ξαφνικα θεωρω σουπερ το odyssey, αλλα εξακολουθώ να το θεωρω ενα reskin του origins, πιστευα ομως πως το rdr2 θα ηταν ανάλογο του hype και των προσδοκιών μου και σαφως ετη φωτος ανώτερο απ το odyssey.. ομως με αυτα που διαβαζω.. απογοητευτικα.

Ειπα και εγω γιατι απο την 40 σελιδα πηδηξα στην τελευταια και διαβασα το δικο σου σχολιο παλι. Και το RDR κορυφη ειναι απλα θελει σωστο hardware. Με 1.8tflops και 4tflops δεν γινεται δουλεια. Οταν ερθει στο pc και μπει σε 10tflops μηχανημα θα αναδειχθει οπως εγινε με το gta 5. Συν ολα τα mods που θα μπουν. Υπομονη ομως να δουμε ποτε θα παει για release.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας παίξει καμποσες ώρες και εγώ θα πω ότι είναι ρεαλιστικό παιχνίδι με απίστευτα γραφικά (το παίζω στο Χ) ..με τον χειρισμό κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής (όσοι παίζουν σε pc μπορεί να έχουν και εγώ θυμάμαι όταν έπαιζα εκεί και πήγα σε PlayStation δυσκολεύτηκα στην αρχή)...ο αργος του ρυθμός δεν με έχει ενοχλήσει καθόλου μέχρι στιγμής...ίσα ίσα που μου αρέσει γιατί ζω και καταλαβαίνω τον κόσμο του καλύτερα ...μην διαβάζεται τα αρνητικά σχόλια από κάποιους που τα γράφουν επειδή δεν βγήκε σε pc η από κάποιους που δεν έχουν συνηθίσει το χειριστήριο...το παιχνίδι οποίος έχει κονσόλα πρέπει να το δοκιμάσει ...μιλάμε για ανεπανάληπτη εμπειρία...

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, labrosviz είπε

Έχοντας παίξει καμποσες ώρες και εγώ θα πω ότι είναι ρεαλιστικό παιχνίδι με απίστευτα γραφικά (το παίζω στο Χ) ..με τον χειρισμό κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής (όσοι παίζουν σε pc μπορεί να έχουν και εγώ θυμάμαι όταν έπαιζα εκεί και πήγα σε PlayStation δυσκολεύτηκα στην αρχή)...ο αργος του ρυθμός δεν με έχει ενοχλήσει καθόλου μέχρι στιγμής...ίσα ίσα που μου αρέσει γιατί ζω και καταλαβαίνω τον κόσμο του καλύτερα ...μην διαβάζεται τα αρνητικά σχόλια από κάποιους που τα γράφουν επειδή δεν βγήκε σε pc η από κάποιους που δεν έχουν συνηθίσει το χειριστήριο...το παιχνίδι οποίος έχει κονσόλα πρέπει να το δοκιμάσει ...μιλάμε για ανεπανάληπτη εμπειρία...

Ρε φιλε ακριβως αυτο.απορω και αναρωτιεμαι μηπως γραφουν για αλλο παιχνιδι.και να φανταστεις απο black ops 4  πηγα σαυτο.4 ωρες εχω παιξει στο x και δεν με προβληματισε κατι.ισα ισα μαρεσει που καποιες σφαιρες πανε στο γαμο του καραγκιοζη επειδη δεν σημαδευω καλα και δεν πεφτουνε ολοι σαν τα κοκορια οπως με τον rambo.στις αλλες κονσολες δεν ξερω τι γινεται και ισως καποιοι εχουν δικιο.αλλα στο x νομιζω οτι ειμαι εγω ο ιδιος μεσα στο παιχνιδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικα τα νεα που διαβαζω, παιδια ειναι οντως unplayable, γρηγορα αγγλιες να παρουμε και εμεις που περιμενουμε μεταχειρισμενο με 30ευρω μια ωρα αρχιτερα, εαν ειναι τοσο χαλια πριν τα χριστουγεννα τοσο θα εχει μεταχειρισμενο. :) :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, gust είπε

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Όσο για το χ θα το τσιμπουσα αλλά μετά θα έπρεπε να ψάχνω για γυναίκα......

Ποια retail συμφέρει από άποψη τιμής και περιεχομένου;

Special, ultimate, απλη?

Δεν έδωσε κάνεις την δέουσα σημασία. Αυτή είναι μάστιγα του 21ου αιώνα! Μα να μην μπορείς να απολαύσεις αυτό που θέλεις όπως θέλεις;! 😛 Ντροπή αίσχος! 😛

Πάντως από τα σχόλια γενικότερα φαίνεται ότι στο Pro έχεις την χειρότερη εμπειρία και πλησιάζει την αποτυχία με τις επιλογές που έκαναν. 

 

Η καλύτερη εμπειρία μακράν με το X και μετά απλό PS4. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, estel92 είπε

απενεργοποιήστε το HDR να ισιώσουνε τα ματάκια σας από την θολούρα  :)ΓΙΑ PS4 PRO

Aυτο βοηθαει ναι,το δοκιμασα και χωρις HDR και φαινεται οτι αφαιρει καπως μια στρωση απο την θολουρα και ζωντανευει τα χρωματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 hours ago, giorgosmcmc said:

Φοβαμαι οτι οσο πιο ρεαλιστικα γινονται τα παιχνιδια αλλο τοσο χαλαει και η τελικη εμπειρια, χαντετε το νοημα σιγα σιγα, ειπαμε ωραιος ο ρεαλισμος αλλα αμα το παρατραβανε χανεται το νοημα του ''αγνου game'' 

Για παραδειγμα αμα καταντησει το gaming για να πας απο το x μερος του χαρτι στο b για να παρεις το mission και να κανεις τοση ωρα οση κανεις στη πραγματικοτητα να πας απο κεντρο Αθηνας-Θεσαλλονικη με ενα μεσο οχημα τοτε αυτο δεν θα λεγεται ''παιχνιδι'' αλλα αγγαρεια και ταλαιπωρια, αποψη μου, και δεν αναφερομαι για το rdr2 γιατι δεν εχω αποψη δεν το εχω ξεκινησει καν, μια γενικοτερη αποψη ας πουμε και λιγο σχετικη με τα οσα διαβαζω για το game.

Μάλλον τα sandbox games δεν είναι για εσένα τότε, χωρίς παρεξήγηση. Αυτό που εσύ ορίζεις ως «ταλαιπωρία», οι περισσότεροι fans των open-world games το αναζητάμε στα games μας.

----------------------------------------------

Για πέστε λίγο αν ξέρετε, το Χ1Χ σε 1080p TV κάνει downscale σε 1080p; Κερδίζουμε τζάμπα ΑΑ ή μπα;

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, spartan29gr είπε

 

Ότι να ναι μερικοι εδώ μεσα πραγματικα.Μπαινουμε να διαβασουμε εντυπώσεις,και  ο άλλος μου ποσταρει τα μηδενικα του μετακριτικ.

Πλάκα κάνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...