Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Εγώ πάντως σε απλό Ps4 δεν αντιμετωπίζω τέτοιο θέμα, όλα λειτουργούν άψογα και στον τεχνικό τομέα δεν έχω κανένα παράπονο. Δεν μήπως φταίει κάτι από εσένα, καμία τηλεόραση, καλώδιο κτλ.

Μια χαρα ειναι ολο το setup μου,το anti alliasing σε συνδυασμο με το checkerboarding που επελεξαν ειναι ενα ματσο χαλια..

Δεν ειμαι ο μονος που το βλεπει αυτο απο οτι διαβαζω και σε αλλα φορουμ..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Μια χαρα ειναι ολο το setup μου,το anti alliasing σε συνδυασμο με το checkerboarding που επελεξαν ειναι ενα ματσο χαλια..

Δεν ειμαι ο μονος που το βλεπει αυτο απο οτι διαβαζω και σε αλλα φορουμ..

Τι να πω, εμένα φαίνεται μια χαρά πάντως, σε καμία περίπτωση unplayable.

15 λεπτά πριν, dolph είπε

Πρώτες εντυπώσεις :

- Τα καλύτερα γραφικά που έχω δει σε παιχνίδι (είμαι σε XBOX ONE X)

- Πολύ στρωτό για day 1, αλλά στο shooting υπάρχει θέμα (ή απλά δεν το έχω καταλάβει ακόμα). Ακόμα και στο λάσο, δεν κατάφερα να ρίξω, όσο και αν ακολούθησα τις οδηγίες.

Tι θέμα υπάρχει στο shooting; Ίδιο με προηγούμενα παιχνίδια της Rockstar είναι (GTA V, Max Payne 3 κτλ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlueBlade είπε

Τι να πω, εμένα φαίνεται μια χαρά πάντως, σε καμία περίπτωση unplayable

Δεν κανει αυτο το αθλιο checkerboarding το δικο σου φιλε μου,λογικο ειναι να μην μπορεις να το δεις..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα γραφικα δεν ειναι επιπεδου god of war σε καμια περιπτωση, αλλα ουτε ομως και unplayable, τουλαχιστον στο προ που παιζω εγω ειναι πανεμορφο δεν καταλαβαινω τι θολουρα εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Tι θέμα υπάρχει στο shooting; Ίδιο με προηγούμενα παιχνίδια της Rockstar είναι (GTA V, Max Payne 3 κτλ.)

Υπάρχουν στιγμές που δεν ακούει καθόλου το control.

Για παράδειγμα, στην αρχική αποστολή που στην πέφτουν οι λύκοι, το όπλο δεν κατάφερα να το κάνω να πυροβολήσει ποτέ. Με δυσκολία έφτασα στο άλογο για να πάρω το πιστόλι και να κάνω δουλειά.

 

Λίγο μετά , εκεί που πας να πιάσεις με το λάσο το μέλος της αντίπαλης συμμορίας, ποτέ δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει.

Επεξ/σία από dolph
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον πρωτες εντυπώσεις σε ps4 pro+ks8000 η κάπως έτσι tv με hdr on.

Το παιχνιδι ειναι απίστευτα θολό, τοσο που δεν μπορουσα να ξεχωρίσω αν ειναι ομίχλη η απλα η θολούρα αυτο που εβλεπα, τελικα ηταν η θολούρα. :P Οκ δεν με ενοχλει και τοσο δεν θα κολλήσουμε στα γραφικά και στο framerate, θα το επαιζα και με γραφικά ps2 αν επρεπε.

Παμε λιγο στο gameplay, ειναι αργο και οταν λεω αργο εννοω ΑΡΓΟ, ολες οι κινησεις παιρνουν 100 ωρες για να γινουν, ακομα και μια στροφη 180 μοιρών. Θελεις να κανεις το πιο απλο πραγμα οπως πχ να βαλεις ενα ελαφι στο αλογο? (αν καταφερεις να το πετυχεις αλλα για αυτο αργοτερα :P) Θα πρεπει να κρατησεις πατημενο το τετραγωνο να το σηκωσεις αργα αργα μετα να ξανακρατησεις πατημενο το τετραγωνο για να το βαλεις στο αλογο μετα αφου φτασεις αργα αργα και παλι να κρατησεις πατημενο το τριγωνο να δεσεις το αλογο να ξανακρατησεις πατημενο το τετραγωνο για να παρεις το ελαφι απο τη σελα και να πας αργα αργα στον προορισμο σου. Ναι καταλαβαινω το νοημα του slow paced και του αλλου υφους και θα ημουν οκ αν δεν ηταν ενα massive open world game, αν μιλουσαμε για ενα γραμμικο ατμοσφαιρικό παιχνίδι των 10 ωρων τοτε ναι κανενα προβλημα ισα ισα λες οτι ειναι και πολυ ρεαλιστικο. Οταν μιλαμε ομως για ενα τεραστιο open world παιχνιδι (και χωρις fast travel μαλλον) τοτε δεν νομιζω οτι ειναι και η καλύτερη επιλογή.

Ο χαρακτηρας επισης ειναι πολυ βαρυς και παει υπερβολικα αργα σε καποια σημεια στο περπατημα, δεν υπαρχει sensitivity ειτε θα τρεχεις και θα μεινες απο stamina ειτε θα πηγαινεις υπερβολικα αργα σε σημειο μη ρεαλιστικο, ουτε εγω σε χαλαρο περπατημα διακοπες σε νησι δεν παω τοσο αργα. :P Ξαναλεω πριν μου πει καποιος "μα realism" κτλπ, ειναι ωραιο αλλα ΔΕΝ κανει για ενα τεραστιο open world, εκει θελεις να εξερευνεις να κανεις συνεχως πραγματα και πρεπει η ταχυτητα και η αποκριση να ειναι μεγαλη δεν μπορεις να τρως μισή ώρα για βασικά πράγματα. Δεν ξερω αν ειμαι spoiled απο το ACO οπου η κινηση του χαρακτηρα ειναι απιστευτα smooth αλλα προς το παρον στο RDR δεν μου αρεσει καθολου, το θεωρω unresponsive και borderline unplayable. Δεν λεω να κανει και parkour ο χαρακτηρας σαν το ACO και να ανεβαινει ταρατσες με ενα κουμπι αλλα οκ αυτοι το πηγαν σε αλλο επίπεδο.

Παμε τωρα στο χειροτερο σημειο του παιχνιδιου μεχρι στιγμης, το shooting.. Ok εκει μου ηρθαν αμεσως TLOU flashbacks και λεω οχι ρε γαμωτο γιατι το εκαναν αυτο.. :P Ναι εχει auto-aim, εχει το dead eye αλλα πραγματικα δεν μπορω να σημαδεψω με το DS4 απλα δεν μπορω, ειδικα στο hunt εκανα fail τα shots απο τα 10 μετρα ποσες φορες. Επισης το νιωθω παρα πολυ delayed καμια σχεση και με GTA V. Αλλα δεν θα πω περισσοτερα γιατι δεν το εχω δει πολυ σε σχεση με το movement που πηρα μια καλη ιδεα νομιζω.

Πραγματικα το περιμενα αυτο το παιχνιδι δεν ξερω και εγω ποσο και δυστυχως οι πρωτες εντυπωσεις δεν ειναι και τοσο θετικες, φταιει οτι εχω συνηθισει πλεον σε mouse/kb και απλα shooting games σε κονσολα δεν μπορω να παιξω, φταιει οτι ερχομαι απο ~80h ACO και η διαφορα στην αποκριση κανει μπαμ. Αρχιζω να πιστευω οτι πλεον σε κονσολα απλα δεν μπορω να παιξω shooters και πρεπει να περιοριστω σε rpg και soulsborne στυλ.

Ευχομαι απλα να το ανακοινωσουν για pc να το παιξουμε σαν ανθρωποι και δεν το λεω με καμια fanboy διαθεση.

Τελος η γκρίνια, παω να συνεχίσω και ελπιζω να συνηθισω και στο επομενο post να λεω τι παιχνιδαρα ειναι.. :P 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, katman2000 είπε

τα γραφικα δεν ειναι επιπεδου god of war σε καμια περιπτωση, αλλα ουτε ομως και unplayable, τουλαχιστον στο προ που παιζω εγω ειναι πανεμορφο δεν καταλαβαινω τι θολουρα εννοεις?

Ε τωρα εαν δεν μπορεις να το διακρινεις τοτε η δεν δινεις σημασια σε τετοια πραγματα και σου φαινονται ολα πανεμορφα,που ειναι καλο αυτο για εσενα η δεν εισαι αντικειμενικος.

Εγω δεν μιλησα για γραφικα,για αντικειμενα,προσωπα,χαρακτηρες κτλ που χανουν την λεπτομερεια,ειδικα μεσα σε κλειστους χωρους ειναι αστα να πανε..

Νμζ οτι απεκτησα ξαφνικα υπερμετρωπια και θελω γυαλια..

Τελος παντων θα δουμε μηπως ειναι κατι που θα διορθωθει,ελπιζω πως ναι.

6 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ευχομαι απλα να το ανακοινωσουν για pc να το παιξουμε σαν ανθρωποι και δεν το λεω με καμια fanboy διαθεση.

Αυτο ακριβως ναι..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, ADHD είπε

 

 

H απλα ξανα-μαθε να παιζεις με χειριστηριο noooob:P

Kαποτε ηξερες!

 

Περα απο την πλακα εμενα οι μαχες μου φαινονται απλα κακες ως μετριες στα παιχνιδια της R. Kαι το λεει καποιος που προτιμα χειριστηριο απο ποντικι.

Για την θολουρα φταιει το checkerboarding μαλλον. Ειναι απο τις χειροτερες εφαρμογες αν οχι η χειροτερη. Νομιζω το εγραψε και αυτος απο το DF στο resetera.

Kαλυτερα να εδιναν απλα μια καθαρα πιο μεγαλη αναλυση απο το απλο PS4 χωρις upscale.

Σε καποιες εικονες η απλη ps4 εκδοση δειχνει καθαροτερη απο την PRO! Προκειται για κατορθωμα μαλλον...

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα δεν εχω καν ορεξη για τρολλαρισμα, το παρατησα ενω ειχα σκοπο να λιώσω το βραδυ και παω frustrated και σχεδόν depressed να παιξω blops 4.. :P Ενταξει περασα το τρενο και τα controls ειναι απλα αθλια, τη μια ειναι hold square για ενα action την αλλη ειναι hold triangle την αλλη ειναι press R2 την αλλη press L (!) και ολα αυτα delayed οσο δεν παει μαζι με το αθλιο shooting.. WTF rockstar ΔΙΑΛΕΞΕ ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΙ ΓΙΑ ACTION ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ????

Επισης σε εσωτερικο χωρο ειναι σαν να παιζω ξερω γω heavy rain σε 1024x768 με 4fps..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eντάξει σχετικά με το shooting αν κάποιος παίζει σε Pc τότε όντως θα του φανεί περίεργο και δύσκολο. Αλλά προσωπικά με το Dead eye και το aim assist δεν έχω κάποιο παράπονο. Για τις κινήσεις του παίκτη από ότι φαίνεται είναι πως το βλέπει ο καθένας, εμένα ας πούμε μου αρέσει και με βάζει περισσότερο μέσα στο παιχνίδι, για μερικούς είναι αισχρό. Είναι καθαρά υποκειμενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Κατι δεν παει καλα με την εκδοση του playstation,δεν εχω παιξει ποτε ξανα παιχνιδι που να ειναι τοσο θολο.

Και δεν μιλαμε τωρα για θολουρα σε μακρινες αποστασεις,πραγματα τα οποια ειναι ενα μετρο μπροστα σου και δυσκολευεσαι να τα ξεχωρισεις.

Για μενα δεν ειναι playable και εαν οντως ετσι ειναι και δεν υπαρχει καποιο τεχνικο προβλημα που μπορει να διορθωθει θα το παρατησω..

Στο pro και σε 4K mode το παιχνίδι είναι λες και έχει βαζελίνη η οθόνη lol . Υπάρχει και reddit thread  

. Ότι να ναι έκαναν με το Taa η με το checkerboarding μάλλον. Σε 1080 mode είναι καλύτερα τα πράγματα . Θέλει fix asap είμαι chapter 2 και μάλλον θα σταματήσω να περιμένω μπας και βγει κανα patch . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με αυτα που διαβαζω απο πολλους για το χειρισμο, τη θολουρα στο ps4 (''pro''), τα framedrops και αλλα πολλα, οχι μονο απο εδω στο insomnia, και σε αλλα forum και απο οτι μου λενε και αλλοι, μολης εσωσα 57 ευρω που θα φαω σε σουβλακια (και οχι μονο) και νιωθω ευτυχης! 🤗

Σε pc οταν παει στο 20αρικο απο κανα κλειδαδικο τυπου ''cd keys'' και αν... Παω να παιξω λιγο odyssey τωρα.... 😎

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ADHD είπε

Λοιπον πρωτες εντυπώσεις σε ps4 pro+ks8000 η κάπως έτσι tv με hdr on.

Το παιχνιδι ειναι απίστευτα θολό, τοσο που δεν μπορουσα να ξεχωρίσω αν ειναι ομίχλη η απλα η θολούρα αυτο που εβλεπα, τελικα ηταν η θολούρα. :P Οκ δεν με ενοχλει και τοσο δεν θα κολλήσουμε στα γραφικά και στο framerate, θα το επαιζα και με γραφικά ps2 αν επρεπε.

Παμε λιγο στο gameplay, ειναι αργο και οταν λεω αργο εννοω ΑΡΓΟ, ολες οι κινησεις παιρνουν 100 ωρες για να γινουν, ακομα και μια στροφη 180 μοιρών. Θελεις να κανεις το πιο απλο πραγμα οπως πχ να βαλεις ενα ελαφι στο αλογο? (αν καταφερεις να το πετυχεις αλλα για αυτο αργοτερα :P) Θα πρεπει να κρατησεις πατημενο το τετραγωνο να το σηκωσεις αργα αργα μετα να ξανακρατησεις πατημενο το τετραγωνο για να το βαλεις στο αλογο μετα αφου φτασεις αργα αργα και παλι να κρατησεις πατημενο το τριγωνο να δεσεις το αλογο να ξανακρατησεις πατημενο το τετραγωνο για να παρεις το ελαφι απο τη σελα και να πας αργα αργα στον προορισμο σου. Ναι καταλαβαινω το νοημα του slow paced και του αλλου υφους και θα ημουν οκ αν δεν ηταν ενα massive open world game, αν μιλουσαμε για ενα γραμμικο ατμοσφαιρικό παιχνίδι των 10 ωρων τοτε ναι κανενα προβλημα ισα ισα λες οτι ειναι και πολυ ρεαλιστικο. Οταν μιλαμε ομως για ενα τεραστιο open world παιχνιδι (και χωρις fast travel μαλλον) τοτε δεν νομιζω οτι ειναι και η καλύτερη επιλογή.

Ο χαρακτηρας επισης ειναι πολυ βαρυς και παει υπερβολικα αργα σε καποια σημεια στο περπατημα, δεν υπαρχει sensitivity ειτε θα τρεχεις και θα μεινες απο stamina ειτε θα πηγαινεις υπερβολικα αργα σε σημειο μη ρεαλιστικο, ουτε εγω σε χαλαρο περπατημα διακοπες σε νησι δεν παω τοσο αργα. :P Ξαναλεω πριν μου πει καποιος "μα realism" κτλπ, ειναι ωραιο αλλα ΔΕΝ κανει για ενα τεραστιο open world, εκει θελεις να εξερευνεις να κανεις συνεχως πραγματα και πρεπει η ταχυτητα και η αποκριση να ειναι μεγαλη δεν μπορεις να τρως μισή ώρα για βασικά πράγματα. Δεν ξερω αν ειμαι spoiled απο το ACO οπου η κινηση του χαρακτηρα ειναι απιστευτα smooth αλλα προς το παρον στο RDR δεν μου αρεσει καθολου, το θεωρω unresponsive και borderline unplayable. Δεν λεω να κανει και parkour ο χαρακτηρας σαν το ACO και να ανεβαινει ταρατσες με ενα κουμπι αλλα οκ αυτοι το πηγαν σε αλλο επίπεδο.

Παμε τωρα στο χειροτερο σημειο του παιχνιδιου μεχρι στιγμης, το shooting.. Ok εκει μου ηρθαν αμεσως TLOU flashbacks και λεω οχι ρε γαμωτο γιατι το εκαναν αυτο.. :P Ναι εχει auto-aim, εχει το dead eye αλλα πραγματικα δεν μπορω να σημαδεψω με το DS4 απλα δεν μπορω, ειδικα στο hunt εκανα fail τα shots απο τα 10 μετρα ποσες φορες. Επισης το νιωθω παρα πολυ delayed καμια σχεση και με GTA V. Αλλα δεν θα πω περισσοτερα γιατι δεν το εχω δει πολυ σε σχεση με το movement που πηρα μια καλη ιδεα νομιζω.

Πραγματικα το περιμενα αυτο το παιχνιδι δεν ξερω και εγω ποσο και δυστυχως οι πρωτες εντυπωσεις δεν ειναι και τοσο θετικες, φταιει οτι εχω συνηθισει πλεον σε mouse/kb και απλα shooting games σε κονσολα δεν μπορω να παιξω, φταιει οτι ερχομαι απο ~80h ACO και η διαφορα στην αποκριση κανει μπαμ. Αρχιζω να πιστευω οτι πλεον σε κονσολα απλα δεν μπορω να παιξω shooters και πρεπει να περιοριστω σε rpg και soulsborne στυλ.

Ευχομαι απλα να το ανακοινωσουν για pc να το παιξουμε σαν ανθρωποι και δεν το λεω με καμια fanboy διαθεση.

Τελος η γκρίνια, παω να συνεχίσω και ελπιζω να συνηθισω και στο επομενο post να λεω τι παιχνιδαρα ειναι.. :P 

Γιου τζαστ χαβ το γκιτ γκουντ. 😁

FB_IMG_1540395959266.jpg

1 ώρα πριν, PDS13 είπε

H απλα ξανα-μαθε να παιζεις με χειριστηριο noooob:P

Kαποτε ηξερες!

 

ΠΕΣΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ !!!🤩

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω Θεέ μου η συζήτηση σιγά σιγά ρέπει προς τον απύθμενο βάλτο του "PC vs consoles", καιρός να την κάνουμε από αυτήν για να πάμε να παίξουμε το παιχνίδι. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...