Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, katman2000 είπε

Παιδια, πεζω στο pro Και εχω χαζεψει,34 χρονια gamer τετoια πλακα στο λογο μου δεν εχω ξαναπαθει,αντε ισως στο witcher 3.

Για γραφικα λες η για ατμοσφαιρα και ιστορια;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Όσο για το χ θα το τσιμπουσα αλλά μετά θα έπρεπε να ψάχνω για γυναίκα......

Ποια retail συμφέρει από άποψη τιμής και περιεχομένου;

Special, ultimate, απλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, orck είπε

Για γραφικα λες η για ατμοσφαιρα και ιστορια;

Γενικοτερα σε ατμοσφαιρα,σκηνοθεσια,φωτογραφια μεχρι ηχο ολα ειναι ενα ονειρο.τα γραφικα δεν με τρελαναν και τοσο αν και πρεπει να πω οτι παιζω 1080 supersampling.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Λίγο ''βαρύ'' δεν είναι το movement του χαρακτήρα ή μου φαίνεται ;

Ναι! Ναι! Αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που παρατήρησα κι εγώ όταν το έβαλα και με ξετρέλανε! Να σφίξω και μετά να φιλήσω τα χέρια αυτωνών που το έφτιαξαν. Επιτέλους ένας βαρύς κι ασήκωτος χαρακτήρας όπως επιτάσσει το ύφος του παιχνιδιού και η εποχή. Όχι σαν το (ασύγκριτο κατά τ' άλλα) Witcher 3 που ο Geralt περπατούσε, έστριβε και χοροπηδούσε χαρωπά χειρότερα κι από Assassin's Creed. Ίσως το μοναδικό πράγμα που με χάλασε σε αυτό το παιχνίδι και δεν το συνήθισα ποτέ.

1 ώρα πριν, katman2000 είπε

Παιδια, πεζω στο pro Και εχω χαζεψει,34 χρονια gamer τετoια πλακα στο λογο μου δεν εχω ξαναπαθει,αντε ισως στο witcher 3.

0147.png0147.png0147.png

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά παίζω το game στο Xbox one Χ , 4Κ HDR σε OLED TV και το παιχνίδι οπτικά είναι απίστευτο . Τι έχουν φτιάξει  οι άνθρωπο; Και Καμία σχέση με τις θολούρες που λένε σε ps4 , και τα frames καρφωμένα 30. 

Πραγματικα οποίος έχει την δυνατότητα δεν το σκέφτεται καν , πάει κάρφωτα σε Χ

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μένα μου αρέσει αυτό το slow-paced του χαρακτήρα. Δείχνει πιο ρεαλιστικό έτσι.
Φυσικά μπορείς να τον έχεις να τρέχει κιολας...αν θες.

Επεξ/σία από InfinitySurfer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σποιλερ αποριας στο Chapter 2

Spoiler

Βρισκω στο χαρτη το barbershop αλλα δεν μπορω να το βρω στην πραγματικοτητα.Δεν μπορω να παω σε ενα μερος να κουρευτω και ειμαι σαν ρεμαλι.Επισης λεει οτι μπορω να αλλαξω ρουχα καπου.Που;Εχω φαει τον κοσμο στο camp που εχουμε κατασκηνωσει, αλλα δεν το βρισκω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Slow pace καλοδεχουμενο αλλα παραειναι slow σε καποια aspects του gameplay feel.

Το looting μετα απο μαχες παιρνει πολυ χρονο, στα ντουλαπια βγαζεις τα πραματα ενα ενα πατωντας με διακρκεια το κουμπι και βλεπεις και το animation κλπ. Ελπιζω οτι οσο παιζεις συνηθιζεται, θα μπορουσε ομως για πρακτικους λογους καποια πραγματα να γινονται πιο γρηγορα.

Συν οτι κουραζει πολυ η στοχευση, φουλ aim assist και αστοχω απο τα 2 μετρα που λεει ο λογος. Και ειναι γενικα μια αρκετα αργη διαδικασια, δε θυμιζει διαδικασια στιγμιαιων αποφασεων.

Ειναι και λιγο clunky το movement γενικοτερα, αλλες φορες παει πολυ αργα χωρις λογο, σαν σεντερ μπακ που δε στροφαρει ή πρεπει να εχεις συνεχεια πατημενο το x οταν οδηγας αλογο αλλά για να σπρινταρεις τρεχοντας on foot πρεπει να σπαμαρεις το x και παει λεγοντας.

Αυτα τα πραγματακια ειναι και τα μονα ενοχλητικα μεχρι στιγμης για αυτη την παιχνιδαρα, εχοντας μολις παιξει το tutorial και πριν αρχισω το πραγματικο open world. Μαλλον φταιει η εταιρεια παραγωγης, διαβαζω στο reddit οτι ετσι το εχει η rockstar με τα controls στο shooting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει toggle στα settings για τον καλπασμό του αλόγου, για να μην έχεις πατημενο συνέχεια το Χ για να τρέξει...

νομίζω μπορει να γίνεται και για το περπάτημα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, James. είπε

Σποιλερ αποριας στο Chapter 2

  Απόκρυψη περιεχομένων

Βρισκω στο χαρτη το barbershop αλλα δεν μπορω να το βρω στην πραγματικοτητα.Δεν μπορω να παω σε ενα μερος να κουρευτω και ειμαι σαν ρεμαλι.Επισης λεει οτι μπορω να αλλαξω ρουχα καπου.Που;Εχω φαει τον κοσμο στο camp που εχουμε κατασκηνωσει, αλλα δεν το βρισκω!

Spoiler

Barbershop δεν ξέρω, αλλά μπροστά από εκεί που κοιμάσαι στο Camp έχει ένα μέρος για να κουρευτείς/ξυριστείς και για να αλλάξεις ρούχα στο κιβώτιο μπροστά από το κρεβάτι σου.

 

27 λεπτά πριν, anthony_88 είπε

Slow pace καλοδεχουμενο αλλα παραειναι slow σε καποια aspects του gameplay feel.

Το looting μετα απο μαχες παιρνει πολυ χρονο, στα ντουλαπια βγαζεις τα πραματα ενα ενα πατωντας με διακρκεια το κουμπι και βλεπεις και το animation κλπ. Ελπιζω οτι οσο παιζεις συνηθιζεται, θα μπορουσε ομως για πρακτικους λογους καποια πραγματα να γινονται πιο γρηγορα.

Συν οτι κουραζει πολυ η στοχευση, φουλ aim assist και αστοχω απο τα 2 μετρα που λεει ο λογος. Και ειναι γενικα μια αρκετα αργη διαδικασια, δε θυμιζει διαδικασια στιγμιαιων αποφασεων.

Ειναι και λιγο clunky το movement γενικοτερα, αλλες φορες παει πολυ αργα χωρις λογο, σαν σεντερ μπακ που δε στροφαρει ή πρεπει να εχεις συνεχεια πατημενο το x οταν οδηγας αλογο αλλά για να σπρινταρεις τρεχοντας on foot πρεπει να σπαμαρεις το x και παει λεγοντας.

Αυτα τα πραγματακια ειναι και τα μονα ενοχλητικα μεχρι στιγμης για αυτη την παιχνιδαρα, εχοντας μολις παιξει το tutorial και πριν αρχισω το πραγματικο open world. Μαλλον φταιει η εταιρεια παραγωγης, διαβαζω στο reddit οτι ετσι το εχει η rockstar με τα controls στο shooting.

Προσωπικά το προτιμώ έτσι, καλύτερα να κάνει πολύ ώρα για loot από το να πέφτουν όλα τα πράγματα από τα πτώματα και εσύ να περνάς απλά από πάνω.

Επίσης πρέπει να καταλάβουμε ότι το RDR δεν είναι ένα GTA σε άλλο Setting, το ύφος του είναι σοβαρό και απαιτεί Slow Pace ρυθμό. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι δεν παει καλα με την εκδοση του playstation,δεν εχω παιξει ποτε ξανα παιχνιδι που να ειναι τοσο θολο.

Και δεν μιλαμε τωρα για θολουρα σε μακρινες αποστασεις,πραγματα τα οποια ειναι ενα μετρο μπροστα σου και δυσκολευεσαι να τα ξεχωρισεις.

Για μενα δεν ειναι playable και εαν οντως ετσι ειναι και δεν υπαρχει καποιο τεχνικο προβλημα που μπορει να διορθωθει θα το παρατησω..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Κατι δεν παει καλα με την εκδοση του playstation,δεν εχω παιξει ποτε ξανα παιχνιδι που να ειναι τοσο θολο.

Και δεν μιλαμε τωρα για θολουρα σε μακρινες αποστασεις,πραγματα τα οποια ειναι ενα μετρο μπροστα σου και δυσκολευεσαι να τα ξεχωρισεις.

Για μενα δεν ειναι playable και εαν οντως ετσι ειναι και δεν υπαρχει καποιο τεχνικο προβλημα που μπορει να διορθωθει θα το παρατησω..

Εγώ πάντως σε απλό Ps4 δεν αντιμετωπίζω τέτοιο θέμα, όλα λειτουργούν άψογα και στον τεχνικό τομέα δεν έχω κανένα παράπονο. Δεν μήπως φταίει κάτι από εσένα, καμία τηλεόραση, καλώδιο κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες εντυπώσεις :

- Τα καλύτερα γραφικά που έχω δει σε παιχνίδι (είμαι σε XBOX ONE X)

- Πολύ στρωτό για day 1, αλλά στο shooting υπάρχει θέμα (ή απλά δεν το έχω καταλάβει ακόμα). Ακόμα και στο λάσο, δεν κατάφερα να ρίξω, όσο και αν ακολούθησα τις οδηγίες.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...