Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Ακου 3 σε παιχνιδι rockstar! Ακομα και στο χειροτερο παιχνιδι που εχω παιξει ποτε δεν ξερω αν θα εβαζα 3. 

Καλά μην νομίζεις ότι οι περισσότεροι που γράφουν τέτοιες μπαρούφες έχουν όντως παίξει το παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Ρε μην κοιτατε user reviewwwsss:p

Ακου 3 σε παιχνιδι rockstar! Ακομα και στο χειροτερο παιχνιδι που εχω παιξει ποτε δεν ξερω αν θα εβαζα 3. 

Ακριβως αυτο, πρεπει να ειναι τιποτα candy crush για να βαλεις 3, η εστω κανενα H γνωση ειναι δυναμη :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ηταν το καλυτερο παιχνιδι της δεκαετιας μεχρι προχθες? Το gta?ε αυτο το ρημαδι ειναι καλυτερο.αρα μενουν 2 χρονια μπας και βγει καλυτερο (χλωμο)

 

31 Οκτωβρη ειναι το haloween αμερικη.ολοι Arthur Morgan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είδα τις πρώτες 2-3 ώρες του σε stream (xbonex) πάντως είδα ένα απίστευτα polished game όσο αναφορά τον τεχνικό τομέα. Art style, texture work και lighting πραγματικά next gen. Χιόνι και γενικότερα weather conditions που δεν έχω ξαναδεί σε άλλο παιχνίδι και πως αυτά επηρεάζουν το terrain και τα physics στην κίνηση του παίκτη/αλόγου. Voice Acting αντίστοιχου βεληνεκούς με το God Of War αλλά σε πολύ μεγαλύτερη κλίμακα λόγω πολλαπλών NPC. Εξωπραγματικά camera work, character και facial animations σε third person/cinematic views και decent σε 1st person. ΤΡΕΛΟ gore (αν φάνε κοντινό hs με τη κοντόκαννη σπάνε κεφάλια πάνω στο χιόνι). Τρομερή ατμόσφαιρα σαν gang member και ενδιαφέρον story line. Γενικά προχώραγες και αλληλεπιδρούσες με το παραμικρό από τους NPC (αν τους σκούνταγες, αν τους χάζευες επίμονα, αν τους έβρισκες με το άλογό σου κλπ). Μπορεί να στη λέγαν πχ αν δεν είχες κάνει καλή δουλειά στο κυνήγι. AI εντελώς άλλου επιπέδου.

Και έχεις όλα αυτά δεμένα με το κλασικό RDR gunplay... Σπαμάρεις draw weapon για autoaim ή νιώθεις ανάπηρος παλεύοντας με το right stick. Και εντάξει πες εγώ δεν είμαι god gamer και ο καλύτερος παίχτης, τύποι σαν τον grimmz με τρελό ρεπερτόριο σε fps όμως που στρίμαραν και κάναν 10 miss στη σειρά σε φαινομενικά ακίνητους στόχους δε σας προβληματίζει? Αν γουστάρετε να σπαμάρετε autoaim και deadeye στα σουτεράκια σας πάω πάσο αυτό δεν είναι απλά goty, αλλά ίσως και το game της δεκαετίας για εσάς.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Επειδη δε θελω να ρισκάρω και δε ψηνομαι να παιζω 25 fps αναμενω για rdr2-pc edition και επενδυω για Ghost of Tsushima ;)

Και παιδια το οτι ενα παιχνιδι φτιάχνεται 50 χρονια ή 450 χρονια δε σημαινει απαραιτητα οτι πρωτον ειναι υποχρεωτικο να αρεσει σε ολους ουτε ουτε να ειναι και καλο

Εγω σε αντίθεση με καποιους αλλους εμπιστεύομαι περισσότερο το user score παρα τα πληρωμένα reviews απ το καθε ενα. Ps4=exclusives, τι να κανουμε θα το παιξω 60αρι και native 4k οταν βγει σε pc με καμια 2080 ti και αγιος ο Θεος 😎

Screenshot_20181026-190310_Chrome.jpg

φιλαρακι σε βλεπω και ταλαντευεσαι πολλες ωρες τωρα. αυτο που εχω να πω ειναι οτι δεν υπαρχει θεμα με τα fps και στερεισαι απιστευτο παιχνιδι. ακομα και να πεσουν 1-2 δεν θα προλαβεις καν να το καταλαβεις με αυτα που θα βλεπεις εκει μεσα. το να πω οτι βλεπεις ταινια ειναι απλα λιγο. αυτος που εγραψε αυτο το πραγμα μπορω να σου εγγυηθω οτι δεν τοπαιξε καν ακομα. δεν ισχυουν καν αυτα που γραφει. καλη επιλογη σου ευχομαι

Επεξ/σία από babality
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω στα μονα παιχνιδια που μπορω να δω διαφορα απο τα 30 στα 60 frames ειναι τα racing και τα fps.στα αλλα παλευω να δω καποια διαφορα αλλα μπα.

Στα περισσοτερα 3rd person ειναι πολυ καλη η εμπειρια.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chrisgewrgi είπε

Εγω στα μονα παιχνιδια που μπορω να δω διαφορα απο τα 30 στα 60 frames ειναι τα racing και τα fps.στα αλλα παλευω να δω καποια διαφορα αλλα μπα.

Εγώ στα μόνα παιχνίδια που δε μπορώ να δω διαφορά από τα 30 στα 60 είναι τα tbs, τα card games και τα myst clones. 😀

Σε όλα τα άλλα κάνει μπαμ, ειδικά τα fighting, τα racing και τα fast paced fps είναι για μένα σχεδόν unplayable στα 30 ανάλογα με το αν έχουν κάνει σωστή δουλειά στο motion blur για να ξεγελάνε κάπως το μάτι (όπως πχ στο πρώτο crysis). Στα υπόλοιπα είδη (πχ RDR2) αν έχουν τουλάχιστον ομαλά frametimes και δε κάνουν βούτες συνέχεια στα 15-20, απλά συμβιβάζεσαι με την ιδέα (όχι οτί δε καταλαβαίνεις την διαφορά όμως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στο απλό Xbox One η θολούρα είναι απίστευτη, πραγματικά δεν βλέπεται.

1 λεπτό πριν, gust είπε

Παιδιά ποια έκδοση αγοράζουμε κονσόλα και edition?

Ps

Έχω απλό PS4 και απλό one

PS4 με κλειστά μάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gust είπε

Παιδιά ποια έκδοση αγοράζουμε κονσόλα και edition?

Ps

Έχω απλό PS4 και απλό one

Στο απλο one δεν δειχνει τοσο ωραιο οσο στο ps4.εχει καλη διαφορα.και πρεπει να εχει και καλα frames drops στο one. Στο one x παιζει λες και το εφτιαξε η nasa.οποτε μαζι με το παιχνιδι παρε και ενα one x 😛

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...