Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Μα ακριβως αυτο λεω, το εγραψα και στο αναλογο topic, το spiderman ηταν καλο για ενα fast playthrough το main story και μετα ραφι, ολα τα υπολοιπα (εκτος main story) ηταν πιο βαρετα και απ το θανατο, γνωμη μου βεβαια, και μαλιστα ημουν ηδη στο 70% εδω και κανα μηνα που το παιζω γιατι επαιζα πολυ περιστασιακα λογω ελλειψης χρονου, οποτε το κανω ενα rushed να τελειωνουν και κατι τελευταια missions να ξεμπερδευω και να πιασω το red dead που φυσικα εκει το βλεπω να ασχολουμε για κανα χρονο μιας και δε νομιζω να με συγκινησει ευκολα και συντομα κατι περισοτερο για να το παρατησω.

 Και ακομη και να το βαρεθω μετα απο πολυ καιρο που δεν το βλεπω,  αυτο το game θα παει σε χρυσο ραφι. 

Δε παιζω βιαστικα τα παιχνιδια, απλως δινω σε καθε παιχνιδι το χρονο που του αναλογει, αλλα αξιζουν 1 εβδομαδα και αλλα αξιζουν ακομη και χρονια γιατι εχουν να σου προσφερουν ''απειρο υλικο''(βλεπε rdr2) ;)

*

111.png

 

Το spiderman υποτιθεται θελεις 50-60 ωρες για 100% και εσυ το ξεπεταξες στο μπαμ, και στο red dead θελεις 80 ωρες για 100% αλλα εσυ θα παιζεις για κανα χρονο. Δε βγαζω ακρη μαζι σου δικε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Το spiderman υποτιθεται θελεις 50-60 ωρες για 100% και εσυ το ξεπεταξες στο μπαμ, και στο red dead θελεις 80 ωρες για 100% αλλα εσυ θα παιζεις για κανα χρονο. Δε βγαζω ακρη μαζι σου δικε μου

Επειδη ακομα δεν επιασες το νοημα, πρωτον το spiderman δεν το επαιξα σε completionist mode γιατι το βαριομουν απιστευτα επειδη δε μου αρεσε πες το γουστο πες το πως δε με τραβαγε να ασχοληθω, πες το οπως θες.

50 ωρες σε πιο ονειρο το ειδες δε ξερω γιατι μου πηρε κατι περισοτερο απο 10 ωρες το main story για να το ολοκληρωσω συν μερικες ωρες για καμποσες ανουσιες secondary missions και αλλα διαφορα σε ενα ''νεκρο χαρτη''

Οσο ειναι το main story του spiderman ειναι 3 με 4 φορες  του rdr 2 (σε run mode!!!) συν οτι προσωπικα και χωρις να το εχω παιξει ακομα ξερω (και μη ρωτησεις γιατι) πως θα με τραβηξει χιλιες φορες περισοτερο σε ολα τα ''side'' και ''secondary'' απο καθε spiderman.

Oποτε ναι φυσικα και θα αφιερωσω πολυ περισοτερο χρονο και μαλιστα πιο αξιολογο απο το να μαζευω collectables και τσαντες (βλεπε spiderman) και ως επακολουθο αυτου με πολυ περισοτερη διαθεση. 

Μη συγκρινεις τα ασυγκριτα, και για του λογου το αληθες....

 

sdfsdfsdgsdgsdgdsgsd.png

Ελπιζω να επιασες το νοημα τωρα.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Εχεις δικιο, 25-30 ωρες θελει 100%, οχι 50 my bad 


That's all right 😎

1 λεπτό πριν, firepc είπε

απ οτι βλεπω στα streams, σαν το last of us ειναι

Αυτο και το last of us part 2 που ειδαμε στο demo εχουν physics απο αλλο πλανητη. Το εχουνε παει αλλου οι τυποι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε πρώτες εντυπώσεις οσοι το παίξατε πως ειναι απο θέμα ιστορίας , απο side quests και γενικά τι πράγματα έχει να κάνεις ειναι επαναλαμβανόμενα οπως σε τόσα παιχνίδια κουραστικά κτλπ ? , ρωτάω για αυτα κυρίως (μιας και μετα το oddysey σκέφτομαι να το τσιμπήσω) αφου απο θέμα γραφικών φαίνεται εκπληκτικό απο τα βίντεάκια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Ισχυει οτι εχει 100gb update ακομη και να παρεις το δισκακι? 🙄

Οχι δεν ισχυει .3 και κατι gb  εχει  update .

Eχω σηκωθει απο τις 5 για να παιξω ,ειμαι ακομα στο εισαγωγικο κομματι  οποτε δεν εχω αποψη ,αλλα το gunplay  ,ο ηχος  του και η αισθηση  που εχει το αλογο και ο παιχτης στα χιονια ειναι απο αλλο πλανητη .Eπισης σε αυτο το κομματι δεν ειναι διαθεσιμα ακομα τα πολλα bonus της ultimate .

Το βραδυ  μετα την δουλεια  θα κηρυξω επισημα το 2ημερο ολοκαυτωματος  δεν παιζει να βγω  απο το σπιτι θα σκιπαρω και το gym xaxa.

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχα δεν εισαι ο μονος που δεν θα βγει απο το σπιτι ολο το σ/κ. δεν θα περναεi η μερα στη δουλεια σημερα με τιποτα.7 ωρες και 59 λεπτα ειναι πολλα ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επαιξα το εισαγωγικό κομμάτι με τα πρώτα missions που είναι περισσότερο tutorials.

 Με το που το έβαλα ήταν 10:00 ... πότε πήγε 01:00 δε κατάλαβα. Το παιχνίδι φαίνεται χαοτικό και απο αυτό και μόνο αγχώθηκα κάπως, κατα τα αλλά σουπερ με μόνο μειον ότι μου την εσπασαν τα χιονια στην αρχή γιατι προσπαθούσα να καταλάβω γραφικά αλλα δεν, μετά βέβαια που βγήκα απο τα χιόνια επαθα εγκεφαλικό απο το επιπεδο λεπτομέριας και το ambient lighting . 

Επεξ/σία από shadowlike
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπάρχουν λόγια να περιγραφεί αυτό το εκπληκτικό έπος... Μια ωρίτσα πρόλαβα να παίξω, τώρα μένουν άλλες 299. Ελπίζω να περάσουν όσο πιο αργά γίνεται. 

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα λίγο εχθές το βράδυ πριν κοιμηθώ για να ρυθμίσω τα settings κλπ να είναι ετοιμο για σήμερα.. και το ξεκίνησα λίγο... σε βάζει μέσα στην ιστορία κατευθείαν, και αυτό είναι καλό σημάδι.
Επίσης το control είναι πολύ smooth πάνω στο άλογο...το φοβόμουν αυτό γιατι σε τέτοιου είδους παιχνίδια ειμαι του Mouse-keyboard,... αλλα απ'οτι φαίνεται μια χaρά θα πάει και με controler....(αν και δεν έχω μπει στο shooting ακόμα.)
Πρώτη επαφή λοιπόν θετική...και αυτο μου αρέσει...για να δούμε την συνέχεια.

θα πο παίξω και αυτό όπως το Witcher...χωρίς fast travel κλπ.. προβλέπετε να παίρνει πολύ καιρό με το playstyle που έχω.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...