Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικες  οι διαφορεs to X ειναι δυνατοτερη κονσολα .Μας χαλαει αυτο ?

Οχι το μειζον θεμα ειναι πως εχουμε υμνους και διθυραμβικες κριτικες για το διαφαινομενο επος RDR2. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, ΘοδωρηςGR είπε

Αυτη η παιχνιδαρα λετε να βγει σε PC? Εχω φαει τρελο hype και δεν εχω κονσολα ρε γμτ...

Όλα έτσι δείχνουν, λογικά σε κανέναν χρόνο (αν όχι παραπάνω) που θα έχει σαρώσει όλες τις αγορές η έκδοση για κονσόλες μπορεί να βγάλουν και μια Pc έκδοση να μαζέψουν και μερικά ακόμα. Αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9h40m. Για να μπαίνουμε σιγά σιγά στο κλίμα...

ps:

20 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Κατω απο 30 fps δε θα επαιζα παιχνίδι ουτε δωρεαν.

Ο καθένας με τα γούστα του; Άλλοι παίζουν για τα fps, άλλοι για την ανάλυση και τα textures, άλλοι για τον καναπέ, άλλοι για τις ίντσες της οθόνης, άλλοι για να περάσει ευχάριστα μισή ώρα. Το 1+ δις που θα έχει πάλι η Rockstar σε εισπράξεις από day one να φανταστώ θα είναι από όσους δεν πολυενδιαφέρονται για τα fps.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

H ultimate toy Γερμανου   εχει μεσα δισκακια ?

Η ultimate ειναι η Steelbook που ανεβασα πιο πισω σε video,το εγραψα κιολας στην περιγραφη :)

Επεξ/σία από Fulgore
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Όλα έτσι δείχνουν, λογικά σε κανέναν χρόνο (αν όχι παραπάνω) που θα έχει σαρώσει όλες τις αγορές η έκδοση για κονσόλες μπορεί να βγάλουν και μια Pc έκδοση να μαζέψουν και μερικά ακόμα. Αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμα.

την μαθαν την δουλεια,εχει να πεσει double dip μολις βγει στο PC και tripple dip μολις το κανουν port στις next gen κονσολες... Με την ιδια οικονομικη πολιτικη του GTA V,η περιουσια της R* θα φυλασεται σε πλακες χρυσου σε καποιο φυλακιο υψιστης ασφαλειας

20 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Λογικες  οι διαφορεs to X ειναι δυνατοτερη κονσολα .Μας χαλαει αυτο ?

Οχι το μειζον θεμα ειναι πως εχουμε υμνους και διθυραμβικες κριτικες για το διαφαινομενο επος RDR2. 

Το μειζον θεμα ειναι να ψοφησει η κατσικα του γειτονα. Αν δεν υπηρχε το X,τωρα ολοι θα λεγαν με διαφορα η καλυτερη εκδοση το Pro και θα νιωθαν ικανοποιηση με την συγκεκριμενη αποδοση(μιας και δεν θα υπηρχε καλυτερη). Με το που υπαρχει καλυτερη,ξαφνικα ειναι οριακα unplayable :D

Επεξ/σία από Alastor192
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ βλέπω μεγάλες διαφορές στο Xone απο του PS4 pro στο βίντεο.

Έχω περιέργεια πως δουλεύει όταν πέφτει κάτω απο τα 30fps. Γιατί στα 30fps είναι V-SYNC με 1/2 των 60hz

όταν πέφτει στα 29 μήπως τελικά πέφτει στα 15fps και άντε στην καλύτερη 20fps (αν υποθέσουμε οτι έχει triple buffering);

κάτι τέτοιο πιστεύω....

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Εγώ βλέπω μεγάλες διαφορές στο Xone απο του PS4 pro στο βίντεο.

Έχω περιέργεια πως δουλεύει όταν πέφτει κάτω απο τα 30fps. Γιατί στα 30fps είναι V-SYNC με 1/2 των 60hz

όταν πέφτει στα 29 μήπως τελικά πέφτει στα 15fps και άντε στην καλύτερη 20fps; (αν υποθέσουμε οτι έχει triple buffering)

κάτι τέτοιο πιστεύω....

Οι μονες κονσόλες που εχουν φρειμ ντροπς κοντα στα  25 φρειμς μεσο ορο(και μονο μεσα στις μεγαλες πολεις_.ειναι οι base κονσόλες.ps4.xbox.Δες το βιντεο του  digital foundry  αναλυτικα για να σου φυγουν οι αποριες

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spartan29gr είπε

Οι μονες κονσόλες που εχουν φρειμ ντροπς κοντα στα 20 με 25 φρειμς.ειναι οι base κονσόλες.ps4.xbox.Δες το βιντεο του  digital foundry  αναλυτικα για να σου φυγουν οι αποριες

Ναι οκ. 

η απορία μου είναι και για αυτές τις κονσόλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Όταν κάτι είναι τόσο καλο wgaf για τα graphs, εδώ παίζαμε το πρώτο RDR με 17 frames. :D Guys πόση ώρα παίρνει το install από physical?

Βλέπεις ταινία μέχρι να γίνει το install 😜
 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...