Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δεν έχω χάσει ποτε λεφτά, ούτε καν το ήξερα ότι γίνετε, ακόμα και να παραδοθείς στον νομο το ποσο που σου κρατάει είναι λιγότερο από το υπάρχον bounty. Επίσης στο camp έχει σημασία πόσες φορες κανεις donate όχι ποσα λεφτά βάζεις. Αυτό περί chapter 4 και ότι όλοι σου επιτίθονται δεν κατάλαβα, το honor δεν έχει ιδιαίτερη σημασία στην συμπεριφορά τον random NPCs, το πως είσαι εμφανισιακά έχει.

p.s. Μονο ένα σημείο πέτυχα που σου κλέβουν τα πάντα αλλα τα παίρνεις πίσω.

Yeah... Aberdeen pig farm... Bro and sister after launch

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, therock είπε

Ειμαι chapter 4, σποιλερ για οσου δεν εχουν φτασει, και προσεξτε οι υπολοιποι τα σποιλερ προς εμενα αμα ειστε παρακατω.

Εχει αγριεψει το παινχιδι, πλεον βρισκεις το μπελα σου χωρις καν να ψαχνεσαι. Ολο στη στηνουν, σε ληστευουν, σου τη πεφτουν και καταληγεις να χανεις χρημα. Καθε φορα που εχανα η ξυπναγα φυλακη εχανα κατοσταρικα, οποτε ειπα να παω να παρω το πιο ακριβο αλογο, και να δωρισω τα υπολοιπα στο καταυλισμο να παρω honor Και να εξοπλισω τα παντα στο μαξ (εφοσον δεν εχει τραπεζα να κανεις καταθεσεις να τα ασφαλισεις, η τουλαχιστον μεχρι εδω που ειμαι δεν εχω βρει τετοια λειτουργια, περα απο

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

τη ληστεια στο τελος του προηγουμενου κεφαλαιου

.

Αφου πηρα ενα αλογο με 950 δολλαρια, και εδωσα τα υπολοιπα και εμεινα στον ασο γιατι χρημα ισον εννοια, και αυτο αποδειχτηκε μολις βρεθηκαν οι ηρωες μεσα στο πολιτισμος, καλπαζα αδεκαρος και ξεγνοιαστος μεχρι που σταματησα παλι για μια που ζηταγε βοηθεια. Παντοτε ψιλιασμενος για ενεδρα και τυχον αναποδιες, απλα συμμετεχω για αν δω πως θα εξελιχθει μηπως ξεκλειδωσω κανα event η παρω κανα σπανιο αντικειμενο. Η τυπισσα μου την εσκασε και βγηκαν 3 απο δεντρα, αφου καταφερα να τους κουμπωσω ολους, ειδα οτι το αλογο ηταν κατω, και δεν ειχα reviver. Εκανα καμπ μπας και καπως το παραγω, αλλα δεν. Εσβησα κονσολα αλλα μου κρατησε save οτνα κατασκηνωσα. Λεω δε μπορει αν παω σε σταβλο θα το βρω εκει, απλα μου το παιρνει για να αναγκασω να ληστεψω καποιον να του παρω το αλογο. Εν τελη απο κατι ασχετο κατεληξα να χασω αλογο 950 δολ!

Εν τελη τωρα λεω να πουλησω οτι item εχω, να γεμισω reviver, και μονο καποια βασικα αντικειμενα για dead eye Και Health, αλλα ειμαι πλεον πολυ στη μπουκα χωρις να το ζητω

Γιατί δε πηγές σε κάποιο local store να πάρεις ενα reviver;Με saves δεν παίζεις;honor παίρνεις και για τα θελήματα σου στο camp.950€ για άλογο too much...εισαι large😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από μήνες χαλαρού παιξίματος, ελλείψει χρόνου, τελείωσα σήμερα το παιχνίδι (όχι τον επίλογο ακόμα) και νιώθω όπως όταν τελειώνει μια αριστουργηματική ταινία, όπως όταν θυμάμαι διακοπές από την εφηβεία μου : συγκίνηση.

Ο Arthur Morgan είναι αναμφισβήτητα ο πιο ολοκληρωμένος χαρακτήρας που έχει εμφανιστεί ποτέ σε video game. 

Για το παιχνίδι δεν θα πω ότι είναι το καλύτερο όλων των εποχών γιατί δεν μπορεί να υπάρξει αντικειμενική απάντηση σε αυτό το ερώτημα, αλλά είναι σίγουρα η πιο ολοκληρωμένη ιστορία που έχουμε δει σε video game.

Μας λείπει ήδη.

 

Spoiler

R.I.P Arthur

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από dolph
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ έχει δύο μήνες περίπου που το ξεκίνησα, και λόγω απουσίας εννιαίου gaming χρόνου, αναγκαστικά το παίζω πολύ χαλαρά τα Σαββατοκύριακα. Το παιχνίδι έχει τέτοιο ρυθμό, που είναι αδύνατο να το παίξεις σε short bursts της μιάς ώρας, όπως κάνω με άλλα games. 

Τώρα να καταλάβετε μόλις τελείωσα την πρώτη αποστολή με το ψάρεμα στη βάρκα.

Στο παιχνίδι έχει δοθεί τεράστια έμφαση στη λεπτομέρεια. Ο κόσμος του είναι τρομερά ρεαλιστικός. Οι χαρακτήρες είναι άρτια υλοποιημένοι και o Arthur μου αρέσει πολύ. Σίγουρα παίζω ένα must-play παιχνίδι.

 

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

μπρεηκιν νιουζ

το logo "beta" εφυγε απο το rdr online, 3gb patch download.

απειρα patch notes, additions και fixes που κανουν το game πολυ πιο stable. εδω

https://support.rockstargames.com/articles/360022898254/RDR2-Title-Update-1-09-Notes-PS4-Xbox-One?_ga=2.29867641.715889108.1557862807-1529306566.1552940624

οι κατοχοι ps4 χωρις psplus παιζουν δωρεαν mexri 27 μαιου οπότε ειναι οτι πρεπει για δοκιμη. βλεπε εδω

https://blog.us.playstation.com/2019/05/14/red-dead-online-world-updates-new-missions-poker-and-the-road-ahead/

additions που μπηκαν τωρα και additions που θα μπουν το καλοκαιρι να φαν κ κοτες, εδω

https://www.rockstargames.com/newswire/article/60954/Red-Dead-Online-World-Updates-New-Missions-Poker-and-The-Road-Ahead?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=reddeadonline-05142019&utm_content=newswire

 

καλη διασκεδαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2019 στις 8:23 ΠΜ, panther_512 είπε

Και εγώ έχει δύο μήνες περίπου που το ξεκίνησα, και λόγω απουσίας εννιαίου gaming χρόνου, αναγκαστικά το παίζω πολύ χαλαρά τα Σαββατοκύριακα. Το παιχνίδι έχει τέτοιο ρυθμό, που είναι αδύνατο να το παίξεις σε short bursts της μιάς ώρας, όπως κάνω με άλλα games. 

Τώρα να καταλάβετε μόλις τελείωσα την πρώτη αποστολή με το ψάρεμα στη βάρκα.

Στο παιχνίδι έχει δοθεί τεράστια έμφαση στη λεπτομέρεια. Ο κόσμος του είναι τρομερά ρεαλιστικός. Οι χαρακτήρες είναι άρτια υλοποιημένοι και o Arthur μου αρέσει πολύ. Σίγουρα παίζω ένα must-play παιχνίδι.

τρομερη παραγωγη, φοβερες λεπτομερειες οκ, αλλα το gameplay δε σου φαινεται καπως απλοικο? πανε εδω, πανε εκει που βγαινει η κουκιδα στο χαρτι. Πατα τα κουμπακια που σου λεει το παιχνιδι  να πατησεις...Σαν ενα απεραντο QTE...To shooting δεν ειναι καθολου fun με το autoaim, τα duels αδιάφορα, δεν θα μπορουσαν να είχαν προσθέσει καποια boss fights για ποικιλια?  Να πω την αληθεια εχει περασει πολυς καιρος, αλλα θυμαμαι να ειχα περάσει καλυτερα με το red dead revolver...

Επαναλαμβάνω η ιστορια, οι χαρακτηρες, ο ζωντανος κόσμος, οι διαλογοι, πιθανότατα είναι οτι καλυτερο εχουμε δει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά στο gameplay έδωσαν περισσότερη βάση στην αληθοφάνεια, από ότι στη λειτουργικότητα. Για αυτό και δεν υπάρχει η αμεσότητα μεταξύ του τί θέλεις να κάνεις και το πότε γίνεται αυτό στην οθόνη. Σαν να καθοδηγείς τον Arthur και όχι να τον ελέγχεις με την ακρίβεια ας πούμε ενός arcade παιχνιδιού.

Στην αρχή είχα απενεργοποιήσει όλα τα assists και έπαιξα αρκετά έτσι, αλλά κάποια στιγμή αποδέχτηκα ότι το παιχνίδι δεν φτιάχτηκε με αυτή τη φιλοσοφία, οπότε τα έβαλα όλα default και δεν ξανααχολήθηκα με fine tuning.

Κατανοώ πλήρως όσους το θεωρούν masterpiece, όπως και αυτούς που σκάλωσαν στα αρνητικά που βρήκαν στο gameplay και τους χάλασε την εμπειρία.

Εμένα το παιχνίδι μου αφήνει την ίδια γεύση κάθε φορά όπως όταν βλέπω μια πολύ καλή ταινία ή διαβάζω ένα πολύ καλό βιβλίο, και συνειδητά δεν μπαίνω στη διαδικασία να αποδομώ τα διάφορα gaming στοιχεία του.

 

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Βασικά στο gameplay έδωσαν περισσότερη βάση στην αληθοφάνεια, από ότι στη λειτουργικότητα. Για αυτό και δεν υπάρχει η αμεσότητα μεταξύ του τί θέλεις να κάνεις και το πότε γίνεται αυτό στην οθόνη. Σαν να καθοδηγείς τον Arthur και όχι να τον ελέγχεις με την ακρίβεια ας πούμε ενός arcade παιχνιδιού.

Στην αρχή είχα απενεργοποιήσει όλα τα assists και έπαιξα αρκετά έτσι, αλλά κάποια στιγμή αποδέχτηκα ότι το παιχνίδι δεν φτιάχτηκε με αυτή τη φιλοσοφία, οπότε τα έβαλα όλα default και δεν ξανααχολήθηκα με fine tuning.

Κατανοώ πλήρως όσους το θεωρούν masterpiece, όπως και αυτούς που σκάλωσαν στα αρνητικά που βρήκαν στο gameplay και τους χάλασε την εμπειρία.

Εμένα το παιχνίδι μου αφήνει την ίδια γεύση κάθε φορά όπως όταν βλέπω μια πολύ καλή ταινία ή διαβάζω ένα πολύ καλό βιβλίο, και συνειδητά δεν μπαίνω στη διαδικασία να αποδομώ τα διάφορα gaming στοιχεία του.

Εγω τα ειχα ολα τα assist  γιατι ειμαι φυγοπονος χαχαχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xavier είπε

τρομερη παραγωγη, φοβερες λεπτομερειες οκ, αλλα το gameplay δε σου φαινεται καπως απλοικο? πανε εδω, πανε εκει που βγαινει η κουκιδα στο χαρτι. Πατα τα κουμπακια που σου λεει το παιχνιδι  να πατησεις...Σαν ενα απεραντο QTE...To shooting δεν ειναι καθολου fun με το autoaim, τα duels αδιάφορα, δεν θα μπορουσαν να είχαν προσθέσει καποια boss fights για ποικιλια?  Να πω την αληθεια εχει περασει πολυς καιρος, αλλα θυμαμαι να ειχα περάσει καλυτερα με το red dead revolver...

Επαναλαμβάνω η ιστορια, οι χαρακτηρες, ο ζωντανος κόσμος, οι διαλογοι, πιθανότατα είναι οτι καλυτερο εχουμε δει...

Θα διαφωνήσω απίστευτα :D Για μένα είναι το πιο γεμάτο open-world game ever, απλά άμα δεν κυνηγάς η δεν ασχολείσαι με challenges και collectibles τότε ίσος γίνει αυτό που λες. Είναι το μοναδικό game που με κάνει να "χάνομαι" καθώς πηγαίνω στο waypoint.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Θα διαφωνήσω απίστευτα :D Για μένα είναι το πιο γεμάτο open-world game ever, απλά άμα δεν κυνηγάς η δεν ασχολείσαι με challenges και collectibles τότε ίσος γίνει αυτό που λες. Είναι το μοναδικό game που με κάνει να "χάνομαι" καθώς πηγαίνω στο waypoint.

εγω συνηθως το γυρνουσα στο cinematic, απο το ενα σημείο στο αλλο. Στην αρχη και εγω ετσι ημουν, ιδιως στο ξεκινημα οταν ασχολιομουν με το κηνυγι...αλλα μετα δεν εβρισκα νοημα σε ολο αυτο...Λεφτα ειχα παντα, ολα τα οπλα φουλ customized, δεν ειχα λογο να ασχοληθω με το treasures/legendaries hunting. Πρεπει να το ομολογησω οτι δεν ειμαι καθολου fan των open world games...Tο exploring στο botw μου ειχε φανει  πολυ πιο ενδιαφερον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Σκεφτομαι να παρω τη physical edition αντι της digital. Ισχυει οτι περιεχει 2 cd αντι για 1. Αυτο γινεται μονο λογω του τεραστιου μεγεθους του παιχνιδιου? Τελος αξιζει το steelbook και τα υπολοιπα extras??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...