Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Και με αυτά και με αυτά, μόλις το ξεκίνησα και εγώ. Είμαι στα πολύ αρχικά στάδια (μόλις τελείωσα το mission με το τόξο) και θα το πάρω όσο πιό αργά γίνεται για να πάρω τα μέγιστα από τον κόσμο του. Με μέσο όρο μία ώρα την ημέρα, το βλέπω να μου παίρνει κάνα δίμηνο-τρίμηνο  :lol:

Έχοντας πλήρη γνώση για τα αρνητικά που έχουν διατυπωθεί και εδώ και αλλού για το game, το παιχνίδι δεν μου επιφυλάσει εκπλήξεις ώστε να δυσαρεστηθώ.

Το ψευδο-HDR του για παράδειγμα υποβαθμίζει την εικόνα στην TV μου (ΧΕ9005). Όλα τα μαύρα γίνονται ξεπλυμμένο γκρί. Το ήξερα εκ των προτέρων. Το έβαλα μιά στιγμή στο ΟΝ, το επιβεβαίωσα ότι η εικόνα ήταν χάλια, και κατευθείαν στο OFF. 

Τον χειρισμό για δεδομένα dual-analog δεν τον βρήκα εκνευριστικό. Αφαίρεσα τα aim assist, μείωσα deadzones και νομίζω είμαι κάπου εκεί. Κατα τα άλλα μου αρέσει πολύ το "βαρύ" στον χειρισμό του Arthur, δίνει αληθοφάνεια, και ταιριάζει απόλυτα με τον τρόπο που θα ήθελα να βιώσω το παιχνίδι, αλλά καταλαβαίνω αυτούς που δεν τους αρέσει.

Το μόνο πραγματικό πρόβλημα που έχω, είναι ότι την ώρα που το παίζω (22:00-23:00) τραβούσε πάρα πολύ ένα καλό ουϊσκάκι για παρέα, αλλά με το μωρό να μου κάνει almost deplete τις μπαταρίες μου, θα πρέπει να αρκεστώ με τον καφέ.

Σου χω λυση, βαλε στο μπιμπερο λιγο ουισκακι, και Problem solved...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το παιχνίδι μου αρέσει πάρα πολύ. Διαβάζω τους τελευταίους μήνες και τη σειρά Dark Tower του King (στο βιβλίο που είμαι τώρα είναι πολύ Western η φάση) οπότε γενικά είμαι στο καλύτερο mode που θα μπορούσα να είμαι σε σχέση με τη θεματολογία. 

Το μόνο που με κούρασε στην αρχή ήταν η θολούρα των γραφικών. Ευτυχώς είδα στα ίντερνετς ότι μια επιλογή που είχα απενεργοποιημενη στην TV (reality creation), λειτουργεί σαν τα sharpening filters του Sweetfx στο PC και πραγματικά τώρα βλέπω άλλο παιχνίδι! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
2 ώρες πριν, jokul7 είπε

Το ξεκίνησα κι εγώ. 10% και ξαναένιωσα το συναίσθημα που είχα νιώσει στο witcher 3! Δεν θέλω να τελειώσει! Θα αρχίσω και Westworld season 2!

Δεν υπαρχει το παιχνιδι μιλαμε.Που να  δεις ποσο τυχαια γεγονότα θα βλέπεις στον δρομο σου.Αν ασχοληθείς και με το κυνηγι!!θα παθεις πλακα στο ποσο ρεαλιστικα τα ζωα αντιδρουν.Πρωτη φορα βλεπω τοσο αληθινη φυση( εξομοιωμενη απολυτα) μεσα από  ένα βιντεογκειμ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Δεν υπαρχει το παιχνιδι μιλαμε.Που να  δεις ποσο τυχαια γεγονότα θα βλέπεις στον δρομο σου.Αν ασχοληθείς και με το κυνηγι!!θα παθεις πλακα στο ποσο ρεαλιστικα τα ζωα αντιδρουν.Πρωτη φορα βλεπω τοσο αληθινη φυση( εξομοιωμενη απολυτα) μεσα από  ένα βιντεογκειμ.

Βασικά έχουν το καλύτερο path-finding από οποιοδήποτε game. Πάντως μέχρι να καταλάβω πως παίρνεις perfect pelt μου βγήκε η πιστη, με το που βρήκα το κόλπο έγινε αρκετά πιο εύκολο.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Βασικά έχουν το καλύτερο path-finding από οποιοδήποτε game. Πάντως μέχρι να καταλάβω πως παίρνεις perfect pelt μου βγήκε η πιστη, με το που βρήκα το κόλπο έγινε αρκετά πιο εύκολο.

Και εγω δυσκολευτηκα στην αρχη για perfect pelt γιατι ειδικα day one   δεν υπηρχαν οδηγιες .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, tsilitheo1 είπε

Dead eye guys....with headshot. Και στα πτηνα(sic) varmint rifle. Λασσο και μαχαιρι ή dead eye και χτυπημα στα ποδια. Αυτα απο 'μενα

Βασικά δεν πάει ακριβώς έτσι. Υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος και κάθε ζώο θέλει διαφορετικό όπλο. Το θέμα δεν είναι να κανεις perfect kill το θέμα είναι να βρείς perfect animal. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Δεν υπαρχει το παιχνιδι μιλαμε.Που να  δεις ποσο τυχαια γεγονότα θα βλέπεις στον δρομο σου.Αν ασχοληθείς και με το κυνηγι!!θα παθεις πλακα στο ποσο ρεαλιστικα τα ζωα αντιδρουν.Πρωτη φορα βλεπω τοσο αληθινη φυση( εξομοιωμενη απολυτα) μεσα από  ένα βιντεογκειμ.

Βασικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου το κυνήγι... Εκτός από το main story, με ενδιαφέρουν να δω όσα περισσότερα side stories γίνεται, και επίσης με ενδιαφέρουν οι θησαυροί, μυστήρια κλπ και το bounty hunting. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, tsilitheo1 είπε

Σιγουρα απο εκει ξεκιναει. Γιατι ολα τα ζωα οταν τα σημαδευεις σου δειχνουν τα αστερια τους

Και εγώ έτσι ξεκίνησα, με κυάλια study και μετά σου λέει τι χρειάζεται το καθένα για perfect αλλα το να ψάχνεις και να περιμένεις είναι πολύ χρονοβόρο και όχι πάντα επιτυχές. Βρήκα πολύ πιο εύκολο να τα κυνηγάς με το άλογο γιατί άμα τα track με hunter vision λέει το quality και γίνετε πολύ πιο εύκολο. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Και εγώ έτσι ξεκίνησα, με κυάλια study και μετά σου λέει τι χρειάζεται το καθένα για perfect αλλα το να ψάχνεις και να περιμένεις είναι πολύ χρονοβόρο και όχι πάντα επιτυχές. Βρήκα πολύ πιο εύκολο να τα κυνηγάς με το άλογο γιατί άμα τα track με hunter vision λέει το quality και γίνετε πολύ πιο εύκολο. ;)

perfect pelt σε τρυποκαρυδο? :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jokul7 είπε

Βασικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου το κυνήγι... Εκτός από το main story, με ενδιαφέρουν να δω όσα περισσότερα side stories γίνεται, και επίσης με ενδιαφέρουν οι θησαυροί, μυστήρια κλπ και το bounty hunting. 

Οταν θα μπεις στο ονλαιν,θα δεις τι καλος κυνηγος που θα γινεις😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες για το κυνήγι. 

Με τα κυαλια δεν είχα ασχοληθεί καθόλου. 

Το παιχνίδι είναι εξαιρετικό μέχρι εδώ που βρίσκομαι (27%).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...