Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθω να συνδεθω στο social Club επειδη διαβασα σου δινει στατιστικα οπως ποσες ωρες εχεις παιξει.

Η ολη διαδικασια μεγιστη κρεπαλη.

Κανω social club account απο το laptop.

Μετα κανω sony account επειδη δεν ειχα (ειμαι εξωσυστημικος και δε παιζω online)

Για να κανω το account ηθελε να ανεβω στη τελευταια εκδοση PS4 fw. Λεω δε βαριεσαι και να βγει JB στην 6.00 καποια στιγμη ας το χασω

Κανει 1,5 ωρα να το κατεβασει γιατι για καποιο λογο αργουσε το download δε κατεβαινε ουτε με το 30% ταχυτητα της συνδεσης μου

Μετα αφου εγκαθιστω το update, κανω επιτελους signup, απανταω σε 1267 ασχετες ερωτησεις και μου πρηξε τον ... εγκεφαλο

Και αφου επιτελους αποκτω sony account τρεχω rdr2, Μου λεει εχει game update. Παω να κανω Login στο social club, Μου λεει α θες και το τελετυαιο game update

Κοιταζω στα downloads της κονσολας. 9 gb αρχειο 13 ωρες κατεβασμα εκτιμωμενος

Ελεοοοοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςςς

 

Πως γινεται για απλα πραματα να τρωμε μια μερα λες και ειμαστε πιτσιρικια

Επι της ουσιας, επειδη ειμαι νεος χρηστης PS4, και δε ξερω πολλα. Μπορω να κατεβασω αυτο το κολοαρχειο καθως κοιμαμαι απο καποιο rest mode, η πρεπει να ακουω ολο το βραδυ τη κονσολα να φυσαει

Επεξ/σία από therock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 ώρες πριν, therock είπε

Προσπαθω να συνδεθω στο social Club επειδη διαβασα σου δινει στατιστικα οπως ποσες ωρες εχεις παιξει.

Η ολη διαδικασια μεγιστη κρεπαλη.

Κανω social club account απο το laptop.

Μετα κανω sony account επειδη δεν ειχα (ειμαι εξωσυστημικος και δε παιζω online)

Για να κανω το account ηθελε να ανεβω στη τελευταια εκδοση PS4 fw. Λεω δε βαριεσαι και να βγει JB στην 6.00 καποια στιγμη ας το χασω

Κανει 1,5 ωρα να το κατεβασει γιατι για καποιο λογο αργουσε το download δε κατεβαινε ουτε με το 30% ταχυτητα της συνδεσης μου

Μετα αφου εγκαθιστω το update, κανω επιτελους signup, απανταω σε 1267 ασχετες ερωτησεις και μου πρηξε τον ... εγκεφαλο

Και αφου επιτελους αποκτω sony account τρεχω rdr2, Μου λεει εχει game update. Παω να κανω Login στο social club, Μου λεει α θες και το τελετυαιο game update

Κοιταζω στα downloads της κονσολας. 9 gb αρχειο 13 ωρες κατεβασμα εκτιμωμενος

Ελεοοοοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςςς

Πως γινεται για απλα πραματα να τρωμε μια μερα λες και ειμαστε πιτσιρικια

Επι της ουσιας, επειδη ειμαι νεος χρηστης PS4, και δε ξερω πολλα. Μπορω να κατεβασω αυτο το κολοαρχειο καθως κοιμαμαι απο καποιο rest mode, η πρεπει να ακουω ολο το βραδυ τη κονσολα να φυσαει

Εννοειται κατεβαζει με ρεστ mode η κονσολα. Θελει υπομονη για το πρωτο update το παιχνιδι, αλλα αξιζει και με το παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει με ποια εννοια. Εγω το κανα απλα επειδη μου ζητηθηκε για social club

Εν τελει 13 ωρες δειχνει πως εχω παιξεξ και νομιζα οτι εχω φορτωσει τουλαχιστον 20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όνομα του θεού...προσπάθησε κανεις να πάει στον τρομπετίστα στο St. Denis και να σφυρίξει το άλογο?! Πέθανα σοβαρά...μετά από τόσες ώρες αυτό το game συνεχίζει και με εκπλήσσει. Επίσης πήγα στον Trapper για να αγοράσω κάτι και κοιτούσα καλύμματα από μπότες και πρόσεξα ότι ακριβώς κάτω από το πόδι του Arthur είχε λίγο νερό το οποιο είχε physics όταν κινούσε το πόδι του...δηλαδή λεπτομέρεια που μάλλον δεν πρόκειται να την δεις, απίστευτοι οι τυπάδες.

 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 κουλά με το άλογο,το πρώτο σε μία απο τις αποστολές οπου αφηνεις το αλογο να πας με κανο,τελειωνοντας τη το,αλογο ..πουθενα.

Μονο το backup στο χαρτη υπηρχε και στο σταβλο τπτ επισης,

Στη δευτερη περιπτωση αποβιβαζομαι απο το τρενο και σφυρωντας το αλογο περνα μπροστα απο το τρενο και σκοτωνεται..

Ενα ακομα απο τα ενοχλητικα bugs,το θεμα με τις αμαξες οταν φρακαρουν σε εμποδια,δλδ στον επιλογο πηγαινοντας την πρωτη αποστολη

προμηθειες σε μια φαρμα,βγαινοντας απο το strawberry,στην στροφη κολλανε τα αλλογα σε μια ..πετρα,και σε μερικα δευτερα τρωω failed mission

επειδη κολλησε η αμαξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/3/2019 στις 3:21 ΜΜ, momotis είπε

2 κουλά με το άλογο,το πρώτο σε μία απο τις αποστολές οπου αφηνεις το αλογο να πας με κανο,τελειωνοντας τη το,αλογο ..πουθενα.

Μονο το backup στο χαρτη υπηρχε και στο σταβλο τπτ επισης,

Στη δευτερη περιπτωση αποβιβαζομαι απο το τρενο και σφυρωντας το αλογο περνα μπροστα απο το τρενο και σκοτωνεται..

Ενα ακομα απο τα ενοχλητικα bugs,το θεμα με τις αμαξες οταν φρακαρουν σε εμποδια,δλδ στον επιλογο πηγαινοντας την πρωτη αποστολη

προμηθειες σε μια φαρμα,βγαινοντας απο το strawberry,στην στροφη κολλανε τα αλλογα σε μια ..πετρα,και σε μερικα δευτερα τρωω failed mission

επειδη κολλησε η αμαξα.

Αν βρηκες κουλα και μπαγκς στο στορι μοουντ, δοκιμασε το ονλαιν... Θα τρελαθεις απο τα μπαγκς.

Και παντα ,ειτε στορι ειτε ονλαιν,σφυρας στο αλογο με το που ανεβεις σε κατι αλλο(κανο,καρο κτλ),για να σε ακολουθει

Επεξ/σία από tsilitheo1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, martin27 είπε

Επαιξα λιγο online αλλα δε με ενθουσιασε καθολου,μημπως δεν του αφιερωσα πολυ χρονο ή οντως ετσι ειναι.

Ειναι το τι σου αρεσει.... Αν θες απλα να κανεις επαλαμβανομενες αποστολες( επανεκτησε το καρο,παραδωσε τα μειλς,σκοτωσε το αρκουδι κτλ), καλο ειναι... Ειναι και κατι τυποι που τα εχουν βαλει με θεους και διαολους και θα στην πεσουν να σου χαλασουν την αποστολη. Ή και εκτος αποστολης,απλα για σου δειξουν οτι εχουν κακαλα. Μεχρι να αρχισουν να τρωνε εκρηκτικες σφαιρες... Μετα μασανε χορταρι και την κανουν για αλλο σεσσιον... Γενικα παντως το ονλαιν του δεν αξιζει αν δεν εισαι επιθετικος γκειμερ(εκει στοχευει η ροκσταρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ακόμη δε το έχω τελειώσει, προσπαθώ να τα κάνω όλα και τελευταίο το story. Πραγματικά όσοι το έχετε τελειώσει τι παίζετε μετά. Εγώ μόνο με την ιδέα να παίξω οτιδήποτε άλλο ξενερώνω

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οταν το τελειωσα και συνειδητοποιησα οτι τελος το παιχνιδι, νοσηλευτηκα σε ψυχιατρικη κλινικη.Κανω την θεραπεια μου, παιρνω στην ωρα τα χαπια μου και ελπιζω να μου φυγει απο το κεφαλι οτι τελος η παιχνιδαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με αυτά και με αυτά, μόλις το ξεκίνησα και εγώ. Είμαι στα πολύ αρχικά στάδια (μόλις τελείωσα το mission με το τόξο) και θα το πάρω όσο πιό αργά γίνεται για να πάρω τα μέγιστα από τον κόσμο του. Με μέσο όρο μία ώρα την ημέρα, το βλέπω να μου παίρνει κάνα δίμηνο-τρίμηνο  :lol:

Έχοντας πλήρη γνώση για τα αρνητικά που έχουν διατυπωθεί και εδώ και αλλού για το game, το παιχνίδι δεν μου επιφυλάσει εκπλήξεις ώστε να δυσαρεστηθώ.

Το ψευδο-HDR του για παράδειγμα υποβαθμίζει την εικόνα στην TV μου (ΧΕ9005). Όλα τα μαύρα γίνονται ξεπλυμμένο γκρί. Το ήξερα εκ των προτέρων. Το έβαλα μιά στιγμή στο ΟΝ, το επιβεβαίωσα ότι η εικόνα ήταν χάλια, και κατευθείαν στο OFF. 

Τον χειρισμό για δεδομένα dual-analog δεν τον βρήκα εκνευριστικό. Αφαίρεσα τα aim assist, μείωσα deadzones και νομίζω είμαι κάπου εκεί. Κατα τα άλλα μου αρέσει πολύ το "βαρύ" στον χειρισμό του Arthur, δίνει αληθοφάνεια, και ταιριάζει απόλυτα με τον τρόπο που θα ήθελα να βιώσω το παιχνίδι, αλλά καταλαβαίνω αυτούς που δεν τους αρέσει.

Το μόνο πραγματικό πρόβλημα που έχω, είναι ότι την ώρα που το παίζω (22:00-23:00) τραβούσε πάρα πολύ ένα καλό ουϊσκάκι για παρέα, αλλά με το μωρό να μου κάνει almost deplete τις μπαταρίες μου, θα πρέπει να αρκεστώ με τον καφέ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Και με αυτά και με αυτά, μόλις το ξεκίνησα και εγώ. Είμαι στα πολύ αρχικά στάδια (μόλις τελείωσα το mission με το τόξο) και θα το πάρω όσο πιό αργά γίνεται για να πάρω τα μέγιστα από τον κόσμο του. Με μέσο όρο μία ώρα την ημέρα, το βλέπω να μου παίρνει κάνα δίμηνο-τρίμηνο  :lol:

Έχοντας πλήρη γνώση για τα αρνητικά που έχουν διατυπωθεί και εδώ και αλλού για το game, το παιχνίδι δεν μου επιφυλάσει εκπλήξεις ώστε να δυσαρεστηθώ.

Το ψευδο-HDR του για παράδειγμα υποβαθμίζει την εικόνα στην TV μου (ΧΕ9005). Όλα τα μαύρα γίνονται ξεπλυμμένο γκρί. Το ήξερα εκ των προτέρων. Το έβαλα μιά στιγμή στο ΟΝ, το επιβεβαίωσα ότι η εικόνα ήταν χάλια, και κατευθείαν στο OFF. 

Τον χειρισμό για δεδομένα dual-analog δεν τον βρήκα εκνευριστικό. Αφαίρεσα τα aim assist, μείωσα deadzones και νομίζω είμαι κάπου εκεί. Κατα τα άλλα μου αρέσει πολύ το "βαρύ" στον χειρισμό του Arthur, δίνει αληθοφάνεια, και ταιριάζει απόλυτα με τον τρόπο που θα ήθελα να βιώσω το παιχνίδι, αλλά καταλαβαίνω αυτούς που δεν τους αρέσει.

Το μόνο πραγματικό πρόβλημα που έχω, είναι ότι την ώρα που το παίζω (22:00-23:00) τραβούσε πάρα πολύ ένα καλό ουϊσκάκι για παρέα, αλλά με το μωρό να μου κάνει almost deplete τις μπαταρίες μου, θα πρέπει να αρκεστώ με τον καφέ.

Με 1 ωρα την μερα ρε συ αν ασχοληθεις και με side activities  θες ενα 6μηνο να το τελειωσεις χαχααχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...