Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, cons1985 είπε

Epilogue 2 και εγώ.... ακριβώς αυτό! Πως παίζεις μετά άλλο παιχνίδι; Έχω και το god of war και δεν έχω ανοίξει κάτι το κουτί του. Λίγα παιχνίδια σου προκαλούν τέτοιο συναίσθημα...

E καλά δεν έχεις και το Until Dawn στην άκρη :D Το GOW ίσως είναι το καλύτερο τελευταίο game για να σου φύγει το στερητικό μετά το RDR2 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

E καλά δεν έχεις και το Until Dawn στην άκρη :D Το GOW ίσως είναι το καλύτερο τελευταίο game για να σου φύγει το στερητικό μετά το RDR2 ;)

Ναι συμφωνω με αυτο εχει πολυ καλη επιλογη για follow up  και εναν απο τους καλυτερους τιτλους της γενιας και με χαοτικη διαφορα το καλυτερο του franchise .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και για εμένα θέλει ένα 15ώρο να προσαρμοστείς στους μηχανισμούς του. Δεν είναι τέλειο (έχει συστήματα τα οποία δεν είναι συνεπή στο στόχο τους) αλλά σίγουρα είναι παιχνίδι που το βάζω μαζί με τα metal gear solid, witcher 3 κλπ Τα οποία guess what ...επίσης δεν είναι τέλεια.

Για εμένα το RDR2 μας έδειξε ότι η έμφαση στο ρεαλισμό και το immersion μπορεί να "χρωματίσει" ένα παιχνίδι πολύ διαφορετικά χωρίς αυτό να συνεπάγεται ότι είναι καλό ή κακό. Είναι αυτό που είναι για το καθένα μας αλλά το σίγουρο είναι πως σαν συνολική προσπάθεια είναι ένα βήμα μπροστά. Αξίζει κάποιος έστω να το παίξει σαν ιστορία. Ναι έχει το σπαστικό ότι απο τη μια σου δίνει την ελευθερία να κάνεις ότι θες και απο την άλλη σε τραβάει επάνω σε "ράγες" για να σου αφηγηθεί μια ιστορία. Αλλά ποίο παιχνίδι το πετυχαίνει τόσο καλά αυτό; Να έχει δηλαδή τέτοιο βαθμό ελευθερίας και ταυτόχρονα να είναι το απόλυτο cinematic experience; αυτό παραμένει ένα challenge για τις επόμενες γενιές παιχνιδιών.

Προσωπικά με το που μπήκα στο κόσμο του RDR2 ένιωσα αυτό το feeling οτι το next-gen είναι εδώ πλέον. Πολύ λίγα παιχνίδια το καταφέρνουν αυτό σε κάθε γενιά.

Επεξ/σία από shadowlike
  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, CallMeRp είπε

To παιχνίδι είναι έπος!Εγώ εντόπισα ένα μόνο αρνητικό.Θέλει χρόνο.Θέλει πολύ χρόνο... 😛

Βασικα δεν ισχυει και τοσο. Απειρα βραδια το εβαζα κανα μισαωρο ή ωρα, χαλαρα βολτιτσα, κυνηγι κλπ. Δηλαδη δεν ειχε το κακο του bloodborne, που αν το εβαζες ήθελες κανα διωρο στην ξεφτιλα, και μεσα στο αγχος βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dakangr είπε

Βασικα δεν ισχυει και τοσο. Απειρα βραδια το εβαζα κανα μισαωρο ή ωρα, χαλαρα βολτιτσα, κυνηγι κλπ. Δηλαδη δεν ειχε το κακο του bloodborne, που αν το εβαζες ήθελες κανα διωρο στην ξεφτιλα, και μεσα στο αγχος βεβαια.

Ο φίλος λέει ότι χρειάζεται χρόνο γενικά (λόγο του μεγέθους του) και εσύ λες ότι μικρά sessions της μισής ώρας είναι δυνατά, καμια σχέση δηλαδή 🤣Αυτό που λέει ο φίλος είναι fact αυτό που λες εσύ τελείως υποκειμενικό για τον καθένα και τελείως άσχετο με το quote που έκανες αλλα whatever. 😀

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ο φίλος λέει ότι χρειάζεται χρόνο γενικά (λόγο του μεγέθους του) και εσύ λες ότι μικρά sessions της μισής ώρας είναι δυνατά, καμια σχέση δηλαδή 🤣Αυτό που λέει ο φίλος είναι fact αυτό που λες εσύ τελείως υποκειμενικό για τον καθένα και τελείως άσχετο με το quote που έκανες αλλα whatever. 😀

Βρε καταλαβα τι εννοει, αλλα εννοω οτι με τα μικρα sessions, δεν σου φαινεται η μεγαλη διαρκεια του παιχνιδιου, γιατι μπορεις να παιζεις μιση ωρα την ημερα, και παλι να προχωραει η ιστορια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, metallica 13 είπε

Μόνο σε μένα άρεσε πιο πολύ ο arthur από τον john σαν χαρακτήρες?πραγματικά ο John είναι σαν παιδάκι μπροστά του!

Και εγω την ιδια ακριβως αισθηση εχω απο τους 2 χαρακτηρες .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά ο John είναι πιο ώριμος επειδή έχει ευθύνες-οικογένεια, είναι πιο καθημερινός , πιο μεστός πιο ανθρώπινος άρα και πιο ξενέρωτος 😀. Ο Αρθουρ είναι loose cannon και δεν του καίγεται καρφί. Είναι μια αντίθεση και αυτή, απο τη μια παίζεις ένα χαρακτήρα ο οποίος δεν έχει να χάσει τίποτα και απο την άλλη έναν που έχει να χάσει τα πάντα.

Επεξ/σία από shadowlike
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά  και ο John στο 1 στο μετέπειτα μου φάνηκε  loose cannon . Εχεις την ψευδαισθηση οτι μπορείς να επηρεάσεις τη μοίρα του κάθε πρωταγωνιστή και με το prequel / sequel έχεις και ένα story που δε πρέπει να έχει ασυνέπειες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...