Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το War Horse και το Outlaw Survival Kit αν τα λέω σωστά τα έχουν συγκεκριμένες εκδόσεις του παιχνιδιού ή όλες;

Κάτι είδα για την έκδοση Day1 που πουλάνε κάποια σκρουτζομάγαζα αλλά από το εξώφυλλο δεν διακρίνω κάποια διαφορά με αυτά που δεν λένε Day1 στον τίτλο.

Επιπλέον αν το βρω μεταχειρισμένο θα πρέπει να μην έχει γίνει claim το War Horse και το Kit;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ChrisAce είπε

Το War Horse και το Outlaw Survival Kit αν τα λέω σωστά τα έχουν συγκεκριμένες εκδόσεις του παιχνιδιού ή όλες;

Κάτι είδα για την έκδοση Day1 που πουλάνε κάποια σκρουτζομάγαζα αλλά από το εξώφυλλο δεν διακρίνω κάποια διαφορά με αυτά που δεν λένε Day1 στον τίτλο.

Επιπλέον αν το βρω μεταχειρισμένο θα πρέπει να μην έχει γίνει claim το War Horse και το Kit;

Ναι αν και οι περισσοτεροι λενε οτι δεν ειναι χρησιμοποιημενοι οι κωδικοι και οταν το τσιμπας συνειδητοποιεις οτι τους εχουν χρησιμοποιησει.Εμενα προσωπικα αυτο εχει γινει 2 φορες που στην αγγελια τους ελεγαν οτι δεν ητανε χρησιμοποιημενοι.Ισως επεσα στην περιπτωση δυστυχως δεν μπορεσα να βαλω αρνητικη κριτικη μιας και οι 2 τυποι εκλεισαν τις αγγελιες πριν προλαβω.Δεν σημαινει οτι ειναι ο κανονας αλλα εγω εχω ηδη 2/2 με παραπληροφορηση οσον αφορα τους κωδικους.

Για μενα αν θες κωδικους πηγαινε σε καινουργιο αλλιως μεταχ. σφραγισμενο...Εγω πλεον αυτο κανω αφου την εχω πατησει αλλιως πηγαινε και να ευχεσαι να εχεις τιμιο πωλητη.

Επεξ/σία από icenex
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, icenex είπε

Ναι αν και οι περισσοτεροι λενε οτι δεν ειναι χρησιμοποιημενοι οι κωδικοι και οταν το τσιμπας συνειδητοποιεις οτι τους εχουν χρησιμοποιησει.Εμενα προσωπικα αυτο εχει γινει 2 φορες που στην αγγελια τους ελεγαν οτι δεν ητανε χρησιμοποιημενοι.Ισως επεσα στην περιπτωση δυστυχως δεν μπορεσα να βαλω αρνητικη κριτικη μιας και οι 2 τυποι εκλεισαν τις αγγελιες πριν προλαβω.Δεν σημαινει οτι ειναι ο κανονας αλλα εγω εχω ηδη 2/2 με παραπληροφορηση οσον αφορα τους κωδικους.

Για μενα αν θες κωδικους πηγαινε σε καινουργιο αλλιως μεταχ. σφραγισμενο...Εγω πλεον αυτο κανω αφου την εχω πατησει αλλιως πηγαινε και να ευχεσαι να εχεις τιμιο πωλητη.

Ωραία ξεκαθάρισε με τα μεταχειρησμενα.

Λυπάμαι που έπεσες σε τέτοιους πωλητές βέβαια..αν έχεις κρατησει την συνομιλία που αναφέρετε από τον πωλητή ξεκάθαρα ότι δεν έχει χρησιμοποιήσει τους κωδικούς τότε ρίξε μια ματιά στους κανόνες των αγγελιών ίσως κάτι να μπορείς να κάνεις. Δεν ξέρω, λέω ίσως..

Όσο για το ποιες εκδόσεις έχουν μέσα αυτούς τους κωδικούς ξέρουμε; Δηλαδή αν το πάρω καινούργιο θα τους έχει μέσα η πρέπει να βρω συγκεκριμένη εκδοση;

Επεξ/σία από ChrisAce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφτασα για πρωτη φορα στην μεγαλυτερη πόλη του rdr 2. Στην Saint Denis...Επαθα πλακα.Σαν να ζω σε εικονική πραγματικοτητα τον 19 αιωνα .Σε αυτην την πόλη τώρα θα έχω έδρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, ChrisAce είπε

Ωραία ξεκαθάρισε με τα μεταχειρησμενα.

Λυπάμαι που έπεσες σε τέτοιους πωλητές βέβαια..αν έχεις κρατησει την συνομιλία που αναφέρετε από τον πωλητή ξεκάθαρα ότι δεν έχει χρησιμοποιήσει τους κωδικούς τότε ρίξε μια ματιά στους κανόνες των αγγελιών ίσως κάτι να μπορείς να κάνεις. Δεν ξέρω, λέω ίσως..

Όσο για το ποιες εκδόσεις έχουν μέσα αυτούς τους κωδικούς ξέρουμε; Δηλαδή αν το πάρω καινούργιο θα τους έχει μέσα η πρέπει να βρω συγκεκριμένη εκδοση;

Το μονο που μπορει να γινει ειναι αρνητικη κριτικη δυστυχως επεσα σε περιπτωσεις που εχουν λιγες κριτικες που καλλιστα θα μπορει να τις εκαναν φιλοι τους και τους βλεπω μπαινουν μια στο τοσο.Βεβαια ξαναλεω δεν ειναι ο κανονας εδω αλλος μου πουλησε παιχνιδι με σπασμενη θηκη και στην αγγελια δεν το ανεφερε καν και τι μου ειπε ο θεουλης οτι τωρα που ερχοταν να κανουμε την συναλλαγη πηγε να το ανοιξει να δει αν ειναι μεσα το δισκακι κ του εσπασε...Πολυ τραβηγμενη συμπτωση αν θες την γνωμη μου και εχει χαρη που εκανα ενα μικρο ταξιδι για την συναλλαγη αλλιως σιγα μην το επαιρνα λυπηθηκα την βενζινη που εκαψα και τον χρονο μου.Λιγοι ειναι αυτοι που ειναι με μπεσα εγω πχ οταν πουλησα ξανα το παιχνιδι με την σπασμενη θηκη το αναφερα στην αγγελια μου.Τεσπα μην το ψαχνεις παντως οι εκδοσεις αυτες εδω ειναι δες το λινκ και τι περιλαμβανουν..εννοειτε οτι θα εχουν μεσα τους κωδικους αν τα παρεις σφραγισμενα.Αλλα νομιζω οι περισσοτερες εχουν εξαντληθει που δινουν bonus πραγματα.https://www.gamespot.com/articles/red-dead-redemption-2-ultimate-edition-special-ver/1100-6459384/

 Τωρα με απλες εκδοσεις που εχουν Preorder bonus πρεπει να μιλησεις και το σιγουρεψεις με το εκαστοτε καταστημα.

Εδω σε αυτο το καταστημα αναφερει συγκεκριμενα τι περιλαμβανει το preorder bonus.

https://www.eshopkos.gr/playstation4games/11812-red-dead-redemption-2-d1-edition-pre-order-bonus-ps4.html

Επεξ/σία από icenex
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ChrisAce είπε

Το War Horse και το Outlaw Survival Kit αν τα λέω σωστά τα έχουν συγκεκριμένες εκδόσεις του παιχνιδιού ή όλες;

Κάτι είδα για την έκδοση Day1 που πουλάνε κάποια σκρουτζομάγαζα αλλά από το εξώφυλλο δεν διακρίνω κάποια διαφορά με αυτά που δεν λένε Day1 στον τίτλο.

Επιπλέον αν το βρω μεταχειρισμένο θα πρέπει να μην έχει γίνει claim το War Horse και το Kit;

Τα παραπανω dlc να ξερεις παντως οτι ειναι αχρηστα και δεν υπαρχει λογος να σκασεις.

Εχει ουτως ή αλλως αρκετα αλογα το παιχνιδι μεσα και ασε που αν σου ψοφησει το αλογο για χ,ψ λογο μετα παει το εχασες.

Δεν εχω κοιταξει τιμες μτχ προσφατα αλλα αν το βρεις πχ 40ευρω,παρτο χτες.Ακομα και 45ευρω ειναι μια χαρα τιμη.

Πιο πολυ να σε πειραζει αν το παιχνιδι θα εχει μεσα τον χαρτη της πολης σε φυσικη μορφη(οπως και στα GTA)παρα για τα παραπανω dlc.

Μην σκας τσαμπα δεν αξιζουν ουτε 5 ευρω αυτα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τα παραπανω dlc να ξερεις παντως οτι ειναι αχρηστα και δεν υπαρχει λογος να σκασεις.

Εχει ουτως ή αλλως αρκετα αλογα το παιχνιδι μεσα και ασε που αν σου ψοφησει το αλογο για χ,ψ λογο μετα παει το εχασες.

Δεν εχω κοιταξει τιμες μτχ προσφατα αλλα αν το βρεις πχ 40ευρω,παρτο χτες.Ακομα και 45ευρω ειναι μια χαρα τιμη.

Πιο πολυ να σε πειραζει αν το παιχνιδι θα εχει μεσα τον χαρτη της πολης σε φυσικη μορφη(οπως και στα GTA)παρα για τα παραπανω dlc.

Μην σκας τσαμπα δεν αξιζουν ουτε 5 ευρω αυτα.

Ειδικά όταν στη Lake Isabella μπορείς να βρεις τσάμπα ίσως το καλύτερο άλογο του παιχνιδιού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι το καλύτερο συνολικά αλλά το ομορφότερο white Arabian και μάλιστα από την αρχή του παιχνιδιού . Ρε σεις στο online σου πουλάνε και horse insurance :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Ειδικά όταν στη Lake Isabella μπορείς να βρεις τσάμπα ίσως το καλύτερο άλογο του παιχνιδιού.

Ποτε μου δεν ασχοληθηκα προσωπικα με τα αλογα να σου πω την αληθεια. Εχει τοσους διαλογες,τοσα cutscenes,και μπολικη δραση το παιχνιδι που το τελευταιο που με ενδιεφερε ηταν τα στατιστικα του αλογου.

Το ολο point μου ειναι οτι τα παραπανω dlc που αναφερονται,ειναι dlc που σε αλλα παιχνιδια αντε να κοστιζαν ξερω γω 1ευρω το καθενα,ειναι τελειως αναξια αναφορας σε σχεση με το υπολοιπο παιχνιδι.

Αν μπορει να γλυτωσει 10-15ευρω απο καποιο μεταχειρισμενο,μπορει να αγορασει ξερω γω ενα παιχνιδι τωρα τις γιορτες σε εκπτωση,υπαρχει τεραστια γκαμα μεχρι τα 20ευρω για να σκαει στο αν θα εχει τα εν λογω dlc η εκδοση που θα παρει ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ το θυμάμαι και ας έχουν περάσει μήνες .Μάλιστα το warhorse είχε ένα bug και το εχανες και σου ερχόταν εγκεφαλικό που το πλήρωσες .Για να πειράξω και τον Fulgore  :P  πως γίνεται να μη ξέρεις τα στατιστικά σε μπαμ μπουμ wild west που κάνουν τη διαφορά horse /guns /gold είναι το σενάριο . Πάντως μη το πάρετε μτχ από public ότι έκδοση και εχει used codes σίγουρα .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες συνεχόμενες σε working day?! :D Για εσάς είναι η ζωή :D Εγώ σερί πάνω από 2-3 ώρες δεν μπορώ, χρειάζομαι χαλαρά break μια ώρα.

Το online τι φάση guys, φτιάξανε τίποτα?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2018 στις 2:48 ΜΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

12 ώρες συνεχόμενες σε working day?! :D Για εσάς είναι η ζωή :D Εγώ σερί πάνω από 2-3 ώρες δεν μπορώ, χρειάζομαι χαλαρά break μια ώρα.

Το online τι φάση guys, φτιάξανε τίποτα?!

2 ωρες αντε πες στις 3 ωρες ομως πονανε γονατα και κοκκαλα και η βολτουλα μεχρι το περιπτερο/σουπερ μαρκετ "επειδη ξεχασες να παρεις τσαι" γινεται απαραιτητη. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2018 στις 2:25 ΜΜ, JTRGamer είπε

12 ώρες σερί έκλεισα μόλις.Ποιο είναι το ρεκόρ σας εσας στο rdr 2?

9 η 10 εδώ νομίζω αλλά ήταν Σάββατο... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...