Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
3 minutes ago, poihths said:

να κανεις hybernate και οχι κανονικο shutdown κάθε φορα που κλεινεις τη κονσόλα... μετα ακομα και το boot loading του τελευταιου game που επαιξες θα είναι σαν να μην το έκλεισες ποτέ

Καλά εννοείται, μόνο σε Rest την βάζω. Δεν θυμάμαι να την έχω κλείσει ποτέ κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, metallica 13 είπε

Το ξεκίνησα και εγώ το παιχνίδι !Έχω παίξει κάνα δωδεκαωρο Δηλαδή τίποτα για το μέγεθος αυτού του παιχνιδιού..οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι πάρα πολύ καλές άλλα Υπάρχουν και πράγματα που δεν μου αρέσουν..Ο χειρισμός για παράδειγμα που πολλούς ενοχλεί εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί..Ναι ώρες ώρες είναι σπαστικός άλλα δεν μπορώ να παραβλεψω την εμμονή των δημιουργών να μας παρουσιάσουν κάτι που φαίνεται αληθινό..Εκεί για μένα έχουν κάνει και ένα μεγάλο λάθος Και ξεφεύγει λίγο από τον υποκειμενισμό του καθενος και αυτό είναι ο τεχνικός τομέας και ειδικά η χρήση του hdr!Όλο αυτό που βλέπουμε παιδιά δεν είναι broken απλά είναι αυτό που θέλει να δούμε ο δημιουργός!Όλα τα αχνά χρώματα η θολούρα Κτλπ είναι στα πλαίσια δημιουργίας ρεαλισμού!Τις περισσότερες φορές τα αποτελέσματα είναι εκπληκτικά άλλα Υπάρχουν και φορές που πράγματικα νιώθεις ότι παίζεις άλλο παιχνίδι Γιατί απλά αυτό που βλέπεις είναι πολύ άσχημο!θα ήθελα να update να ρυθμίσουν λίγο το θέμα του φωτισμού και των χρωμάτων για να μη Υπάρχουν τόσο μεγάλες αποκλίσεις στην ποιότητα της εικόνας!Είναι κρίμα γιατί είναι ένα από τα πιο άρτια παιχνίδια που Υπάρχουν εκεί έξω!

Αυτό που λες με την εικόνα με προβληματίζει. Η οθόνη που παίζεις υποστηρίζει hdr? και αν ναι εσύ το χρησιμοποιείς? Εμένα σε samsung 55 4K HDR  μετά από λίγο ψάξιμο έχω πολύ καλή εικόνα. Με ενεργοποιημένο το HDR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Masma είπε

Αυτό που λες με την εικόνα με προβληματίζει. Η οθόνη που παίζεις υποστηρίζει hdr? και αν ναι εσύ το χρησιμοποιείς? Εμένα σε samsung 55 4K HDR  μετά από λίγο ψάξιμο έχω πολύ καλή εικόνα. Με ενεργοποιημένο το HDR

Γεια σου φίλε μου!Ναι υποστηρίζει η οθόνη hdr και γενικά είναι καλή τηλεόραση!sony bravia premium σειρά!η εικόνα σε default settings Δηλαδή στο 100 είναι πάρα πολύ σκοτεινή!Αν ανεβάσεις την φωτεινότητα φτιάχνουν τα πράγματα άλλα και πάλι η χρωματική παλέτα που τουλάχιστον Εγώ βλέπω έχει αυτά τα κινηματογραφικα χρώματα που ώρες ώρες είναι να σου πέφτει το σαγόνι άλλα είναι και κάποιες στιγμές που δεν αποδίδουν τόσο καλά!Δεν θα πειράξω τις γενικές ρυθμίσεις της τηλεοράσεις για το γενικά είναι  Καλά ρυθμισμένη και αποδίδει πόλυ καλά σε όλα τα άλλα παιχνίδια!Αν ψάξεις πάντως υπάρχει πολύ κόσμος που κάνει παράπονα για το hdr!

Επεξ/σία από metallica 13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Nα απενεργοποιήσεις το HDR, διότι δεν είναι πραγματικό και χάνεις σε ποιότητα εικόνας.

Αυτό είναι υποκειμενικό . Εγώ την καλύτερη για εμένα εικόνα για το RD2 την είδα με HDR+ και calibration στην οθόνη. ( hdr στο ps4 και στο παιχνίδι ενεργοποιημένα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τί συμβαίνει με το HDR στο RDR2 δεν είναι υποκειμενικό. Το παιχνίδι είναι SDR και το σπρώχνει στην κονσόλα ως HDR.

Δεν θα διαφωνήσω στο αν κατάφερες καλύτερη εικόνα με ενεργοποιημένο το HDR.

Και εγώ αν βάλω την TV μου να κάνει HDR SDR υλικό, σε κάποια θα έχω καλά αποτελέσματα, σε άλλα όμως όχι. Και έχει και άλλες περιπτώσεις όπου νομίζεις ότι η εικόνα είναι τέλεια και αν μετά βάλεις SDR καταλαβαίνεις ότι έχανες σε λεπτομέρειες, με καμένο λευκό ή/και κρασαρισμένα μαύρα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω παίξει ελάχιστα (κανά δίωρο όλο κι όλο) και μπορώ να πω ότι δεν τρελάθηκα από το γραφικό κομμάτι, αν και μετά το GoW μάλλον θα χρειαστεί να περάσει πολύ καιρός για να ενυπωσιαστώ με game κονσόλας (ίσως το tLoU2 να με καταφέρει, δεν ξέρω).

Εκεί που θέλω να εστιάσω είναι η μουσική του παιχνιδιού. Από το ελάχιστο που έχω ακούσει, μπορώ να πω ότι είναι μέσα στις καλύτερες που έχω ακούσει σε game. Απίστευτες μελωδίες, σε βάζουν κατευθείαν μέσα στο κλίμα της εποχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Τελειωσα χτες το wisdom for the elders  sidequest  ,ενταξει επικο  μονο η R*  τετοιο καυστικο χιουμορ .

δεν θα το λεγα και τοσο χιουμοριστικο bro ,το ολο σκηνικο αποτυπωνει την καφριλα που εξελισοταν την συγκεκρμενη εποχη και πως καποιοι εβγαζαν εκατομυρια εισ βαρος του φτωχου λαου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, katman2000 είπε

δεν θα το λεγα και τοσο χιουμοριστικο bro ,το ολο σκηνικο αποτυπωνει την καφριλα που εξελισοταν την συγκεκρμενη εποχη και πως καποιοι εβγαζαν εκατομυρια εισ βαρος του φτωχου λαου 

Καυστικο ειναι η λεξη κλειδι  η' μαυρο χιουμορ αν προτιμας !

Εδω μωρε εχει και τωρα καθυστερημενους που τα πιστευουν αυτα  δεν θα ειχε τοτε που το μορφωτικο επιπεδο ηταν ιδιαιτερα χαμηλο εως ανυπαρκτο .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50% κατω(35ευρω χωρις μεταφορικα)στο Γερμανικο amazon

https://www.amazon.de/ROCKSTAR-GAMES-no-Redemption-PlayStation/dp/B01M6Y1Y4A/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1545559442&sr=8-1&keywords=Red+Dead+Redemption+2+(PS4)

12 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Το user score θα παρει βουτια με τοσο online shitstorm . Θα περιμενω να το αγορασω 19,90 σε hardcopy :P

Μπα περιμενε να το δινουν τσαμπα στο ps plus/xbox gold καλυτερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mhlogiatros είπε

Το user score θα παρει βουτια με τοσο online shitstorm . Θα περιμενω να το αγορασω 19,90 σε hardcopy :P

Μα με τετοιο σχολιο τι θες να σου πω,μακαρι να πεσει σε 20ευρω?

Αν σε ενδιαφερουν τοσο τα σχολια για το Online και οχι το single player,πολυ απλα αυτο σημαινει οτι το παιχνιδι σου ειναι αδιαφορο.

Το παιχνιδι εχει την αναγνωριση και τις πωλησεις που εχει για το single player του και οχι για το Online,απλα τα πραγματα.

Επισης το GTA επρεπε να περασουν 4χρονια για να πεσει η τιμη του στα 20ευρω αρα.....

https://www.skroutz.gr/s/5011786/Grand-Theft-Auto-V-PS4.html?from=catspan&keyphrase=gta+v

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...