Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι είχε το online στο πρώτο?! Μια χαρά ήταν για να ξεφύγεις από το main. Από εκεί και πέρα έχει δρόμο ακόμα αυτό, αλλα ναι, το GTAV είναι πιο casual και απευθύνεται σε περισσότερο κοινό, λογικό. Ένα game που να μην έχει BR mode υπάρχει?! 🤢

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Οχι γιατι δεν ειχα  ps3 τοτε ημουν μονο pc gaming με 3  pc    !Ειχα ps1 kai ps2 ομως !

 

5 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Εχω ακουσει  πολυ καλα λογια  οντως (οχι οτι ειχα αμφιβολια ) αλλα δυσκολευομαι πολυ να παιξω παιχνιδια προηγουμενης γενιας ,ο τεχνικος τομεας μου προκαλει εμετο .Ελπιζω σε ενα remaster /remake  καποια στιγμη .

Δες τουλαχιστον το story στο yt  :P αν και 4k σε xbox x πρεπει να ειναι σαν remaster ανετα. 

Αυτο που κανει στην ουσια το epilogue του 2 είναι να χτίζει την συνέχεια της ιστορίας στο 1 για αυτό ίσως σου φαίνεται κάπως εκτός ρυθμού και άκυρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, KilliK είπε
 
ναναι καλα οι υπαλληλοι-σκλαβοι της Rockstar. και για το αναμενομενο PC port.

Γιατί άμα δεν βγάλει πόρισμα ο Ελληνάρας δεν το ευχαριστιέται.

4 ώρες πριν, ADHD είπε

Αυτο που κανει στην ουσια το epilogue του 2 είναι να χτίζει την συνέχεια της ιστορίας στο 1 για αυτό ίσως σου φαίνεται κάπως εκτός ρυθμού και άκυρο. 

Αυτό ακριβώς, επειδή και εγώ δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με το Red Dead (ίσα ίσα είχα γράψει μερικές ώρες) ο επίλογος μου φάνηκε ότι απλά είναι εκεί για να μπαλώσει κάποιες ελάχιστες τρύπες στο σενάριο αλλά κυρίως για να δώσει λίγο βάθος στην ιστορία του πρώτου. Δεν θα πω ψέματα, στον επίλογο βαρέθηκα. Από τις απανωτές στιγμές δράσεις καταλήγεις να κάνεις αγγαρείες στην κυριολεξία. Νομίζω για όσους δεν έπαιξαν το πρώτο, το Red Dead 2 τελειώνει στο Chapter 6.

Επεξ/σία από BlueBlade
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Γιατί άμα δεν βγάλει πόρισμα ο Ελληνάρας δεν το ευχαριστιέται.

Αυτό ακριβώς, επειδή και εγώ δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με το Red Dead (ίσα ίσα είχα γράψει μερικές ώρες) ο επίλογος μου φάνηκε ότι απλά είναι εκεί για να μπαλώσει κάποιες ελάχιστες τρύπες στο σενάριο αλλά κυρίως για να δώσει λίγο βάθος στην ιστορία του πρώτου. Δεν θα πω ψέματα, στον επίλογο βαρέθηκα. Από τις απανωτές στιγμές δράσεις καταλήγεις να κάνεις αγγαρείες στην κυριολεξία. Νομίζω για όσους δεν έπαιξαν το πρώτο, το Red Dead 2 τελειώνει στο Chapter 6.

Υπάρχει εξήγηση για αυτό

 

Επεξ/σία από Daemonos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Αυτό ακριβώς, επειδή και εγώ δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με το Red Dead (ίσα ίσα είχα γράψει μερικές ώρες) ο επίλογος μου φάνηκε ότι απλά είναι εκεί για να μπαλώσει κάποιες ελάχιστες τρύπες στο σενάριο αλλά κυρίως για να δώσει λίγο βάθος στην ιστορία του πρώτου. Δεν θα πω ψέματα, στον επίλογο βαρέθηκα. Από τις απανωτές στιγμές δράσεις καταλήγεις να κάνεις αγγαρείες στην κυριολεξία. Νομίζω για όσους δεν έπαιξαν το πρώτο, το Red Dead 2 τελειώνει στο Chapter 6.

Βασικα δες το σαν prelude του πρωτου παρα σαν epilogue του 2 με εξαιρεση ισως το τελευταιο mission του epilogue 2 

Η ιστορία του Arthur τελειωνει στο chapter 6 απο κει και περα ειναι ολο John Marston με μερικες μικρες αναφορες στον Arthur. Παντως η προσοχη στη λεπτομερεια ειναι φανταστική, ακομα και το σημειο που σε αφήνει μετα τα credits εχει σημασία..

:P 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκίνησα και εγώ το παιχνίδι !Έχω παίξει κάνα δωδεκαωρο Δηλαδή τίποτα για το μέγεθος αυτού του παιχνιδιού..οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι πάρα πολύ καλές άλλα Υπάρχουν και πράγματα που δεν μου αρέσουν..Ο χειρισμός για παράδειγμα που πολλούς ενοχλεί εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί..Ναι ώρες ώρες είναι σπαστικός άλλα δεν μπορώ να παραβλεψω την εμμονή των δημιουργών να μας παρουσιάσουν κάτι που φαίνεται αληθινό..Εκεί για μένα έχουν κάνει και ένα μεγάλο λάθος Και ξεφεύγει λίγο από τον υποκειμενισμό του καθενος και αυτό είναι ο τεχνικός τομέας και ειδικά η χρήση του hdr!Όλο αυτό που βλέπουμε παιδιά δεν είναι broken απλά είναι αυτό που θέλει να δούμε ο δημιουργός!Όλα τα αχνά χρώματα η θολούρα Κτλπ είναι στα πλαίσια δημιουργίας ρεαλισμού!Τις περισσότερες φορές τα αποτελέσματα είναι εκπληκτικά άλλα Υπάρχουν και φορές που πράγματικα νιώθεις ότι παίζεις άλλο παιχνίδι Γιατί απλά αυτό που βλέπεις είναι πολύ άσχημο!θα ήθελα να update να ρυθμίσουν λίγο το θέμα του φωτισμού και των χρωμάτων για να μη Υπάρχουν τόσο μεγάλες αποκλίσεις στην ποιότητα της εικόνας!Είναι κρίμα γιατί είναι ένα από τα πιο άρτια παιχνίδια που Υπάρχουν εκεί έξω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ξεκίνησα κι εγώ δειλά δειλά χτες το βράδυ, ίσα ίσα έπαιξα λίγο τον πρόλογο. Εντάξει γραφικώς είναι εξαιρετικό το game (δεν τοπάρει το GoW βέβαια, αλλά οκ, άλλο sandbox multiplatform κι άλλο exclusive ημι-ανοιχτού τύπου) και γενικά ο Arthur έχει καλό learing curve, καμία σχέση με τον John στο πρώτο RDR.

Αυτό μου με προβλημάτισε ιδιαίτερα είναι το αρχικό loading time. Πρέπει να έκανε και ένα λεπτό να ξεκινήσει το πρώτο cinematic, τι φάση, έτσι είναι όλο το game στα loadings;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ξεκίνησα κι εγώ δειλά δειλά χτες το βράδυ, ίσα ίσα έπαιξα λίγο τον πρόλογο. Εντάξει γραφικώς είναι εξαιρετικό το game (δεν τοπάρει το GoW βέβαια, αλλά οκ, άλλο sandbox multiplatform κι άλλο exclusive ημι-ανοιχτού τύπου) και γενικά ο Arthur έχει καλό learing curve, καμία σχέση με τον John στο πρώτο RDR.

Αυτό μου με προβλημάτισε ιδιαίτερα είναι το αρχικό loading time. Πρέπει να έκανε και ένα λεπτό να ξεκινήσει το πρώτο cinematic, τι φάση, έτσι είναι όλο το game στα loadings;

Loading time? Μόνο κάθε φορά ανοίγεις το ps4  και  μπαίνεις στο παιχνίδι και πας να παίξεις το story έχει αυτό το μεγαλούτσικο loading  . Μετά δεν έχει πουθενά loading 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 minutes ago, Masma said:

Loading time? Μόνο κάθε φορά ανοίγεις το ps4  και  μπαίνεις στο παιχνίδι και πας να παίξεις το story έχει αυτό το μεγαλούτσικο loading  . Μετά δεν έχει πουθενά loading 

Thank god, αγχώθηκα πολύ.

Όταν χάνεις δηλαδή σε βάζεις σχετικά γρήγορα μέσα, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Thank god, αγχώθηκα πολύ.

Όταν χάνεις δηλαδή σε βάζεις σχετικά γρήγορα μέσα, έτσι;

Ναι πολυ γρηγορα ,οπως ειπωθηκε δεν εχει loading times .

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Thank god, αγχώθηκα πολύ.

Όταν χάνεις δηλαδή σε βάζεις σχετικά γρήγορα μέσα, έτσι;

να κανεις hybernate και οχι κανονικο shutdown κάθε φορα που κλεινεις τη κονσόλα... μετα ακομα και το boot loading του τελευταιου game που επαιξες θα είναι σαν να μην το έκλεισες ποτέ

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...