Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Eγω τι να πω..πανω που ειχα αποφασισει να το αγορασω μεσα στη βδομαδα ακουω απο αλλους οτι ειναι βαρετο και αργο,αλλοι λενε οτι αντι να παιζεις κανεις δουλειες και κυνηγας και αλλοι τα εχουν βαλει με το συστημα μαχης και την κινηση του πρωταγωνιστη.

Ισχυουν ολα αυτα η ειναι απλα υπερβολες?

Αν κοιταξες πιο πισω σελιδες,σιγουρα θα το γνωριζες :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Eγω τι να πω..πανω που ειχα αποφασισει να το αγορασω μεσα στη βδομαδα ακουω απο αλλους οτι ειναι βαρετο και αργο,αλλοι λενε οτι αντι να παιζεις κανεις δουλειες και κυνηγας και αλλοι τα εχουν βαλει με το συστημα μαχης και την κινηση του πρωταγωνιστη.

Ισχυουν ολα αυτα η ειναι απλα υπερβολες?

Φίλος δεν σε υποχρεώνει το game να κυνηγήσεις και ούτε παίρνει ώρες, με το που μάθεις τι και πως παίρνει ένα λεπτό, τα legendary animals θέλουν λίγο περισσότερο χρόνο και λογικό. Επίσης αυτό που είπα ο Φώτης νομίζω είναι αρκετό ώστε να πάρεις απόφαση, στην τελική πάνε νοίκιασε το για ένα σκ με 1.5 euro και μάθε από πρώτο χέρι.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Oχι ρε αδερφακι δεν θελω black ops 4,αλλα θελω τις 3-4 ωρες που θα κατσω να βγαλώ 2-3 αποστολες βασικες να δω λιγο ουσια της ιστοριας.

Τι να κανουμε θα το παρω και το πολυ πολυ το βαζω αγγελια ....

Παντως με τη rockstar πρωτη φορα στα χρονικα μου εκατσε στο μυαλο να κοιταξω κριτικες κλπ...συνηθως της τα εσκαγα χωρις δευτερη σκεψη.

ρε φιλε δηλαδη τις προηγουμενες φορες τα εσκαγες χωρις δευτερη σκεψη στη ροκσταρ και τωρα αναρωτιεσαι αν το παρεις και το βαλεις αγγελια? βγαζει νοημα αυτο η εγω ειμαι τρελος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι βγαζει..εχουμε 2018 οχι 2009 η νωριτερα.Αλλα οικονομικα τοτε αλλα τωρα αλλα προπερσι κλπ.

Και ελεος πια εδω μεσα μωρε με τα ψυχολογικα σας.

Μονο ο αλεξανδρος και ο Φωτης απαντησαν και με βοηθησαν καπως η μου εδωσαν ενα πατημα στην αποφαση μου παραπανω.

Ολοι οι αλλοι το μακρυ τους και το κοντο τους.Δε μπορει να σας μιλησει ανθρωπος εδω μεσα ολο ειρωνια και ιστορια.Αντε σας βαρεθηκα τοσα χρονια καποιους.

 

Επεξ/σία από FromDusk_TillDawn
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kυκλοφορησε φημη, λογω data mine και επισης λογω ενος γκλιτς στο παιχνιδι, η R* ετοιμαζει ριμεικ του 1 και θα το κουμπωσει σαν dlc για να συνεχιζεις το στορυ καπακι.... Βασικα το γκλιτς ειχε να κανει με την φωνη του πιτσιρικα Jack που ακουγεται σε καποια στιγμη σαν του μεγαλου Jack απο το 1. Και μετα διαβασα οτι βρηκαν μεσω ντατα μαινινγκ στοιχεια για τον χαρτη απο το 1. Ελπιζω να ισχυει γιατι το 1 δεν το χω παιξει και το γκειμ μεχρι τωρα ειναι φανταστικο και δεν κουραζει καθολου ομως

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αν εχεις παιξει προηγούμενα παιχνιδια της R* τοτε ξερεις οτι με το shooting δεν το εχουν και παρα πολυ, ειναι το κλασσικο auto aim - lock on και βαράμε. Αν δεν σε ενοχλησε στο GTA V δεν θα σε ενοχλήσει και εδώ, αλλοι λενε οτι ειναι ελαφρως καλυτερο (και λογο deadeye) αλλοι ελαφρως χειροτερο, λιγο πολυ ομως πρεπει να εχεις μια ιδεα.

Για τα υπολοιπα που εχουν αναφερθεί καποια ισχύουν αλλα δεν ειναι game breaking, τα controls ειναι clunky αλλα για εμενα δεν ηταν αυτο το προβλημα τοσο πολυ οσο το input lag το οποιο πραγματικά ηταν ισως οτι χειροτερο εχω δει σε console game. Δεν ειναι μονο δικη μου αποψη το reddit/gamefaqs κτλπ ειναι γεματα με αυτο το θεμα μια μικρη αναζητηση να κανεις θα δεις και διαφορα "guides" οπως πχ να κλεισεις το game mode της TV και αλλα τετοια. Οποτε gameplay/controls/shooting δεν ειναι και τα καλυτερα στον κοσμο αλλα κανουν τη δουλεια και δεν ειναι game breaking σε καμια περίπτωση εφοσον τα συνηθίσεις.

Εκει που λαμπει το παιχνιδι ειναι στην ατμοσφαιρα, στην ιστορια, στους χαρακτήρες, στη λεπτομερεια, στο OST με λιγα λογια σε ολα τα υπόλοιπα. :P Σαν πακετο αν μπορεις να ξεπερασεις η μπορει να εισαι στην κατηγορια που τους αρεσει/δεν τους ενοχλει αυτα που αναφέραμε τοτε θα σου αρεσει πάρα πολυ. Να ξερεις ομως οτι πρεπει να επενδύσεις στο παιχνιδι, ξεκιναει παρα πολυ αργα εχει πολλους διαλογους και downtime δεν ειναι τιγκα στη δραση τουλαχιστον στην αρχη.

Για εμενα προσωπικα μπορει να μπαινει και στο top 10 μου ever, ειναι επειδη το εχω προσφατο και ακομα το σκεφτομαι δεν ξερω, παντως σιγουρα θα σου ελεγα να το δοκιμασεις και να του δωσεις αρκετο χρονο.

Εχεις δίκιο για το "ειρωνεία και ιστορία" ειναι σύνηθες φαινόμενο εδω μεσα, μην ασχολείσαι απλα απομόνωσε και άκου αυτούς που θεωρείς οτι κάνουν χρήσιμα posts.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pakmanis είπε

Kυκλοφορησε φημη, λογω data mine και επισης λογω ενος γκλιτς στο παιχνιδι, η R* ετοιμαζει ριμεικ του 1 και θα το κουμπωσει σαν dlc για να συνεχιζεις το στορυ καπακι.... Βασικα το γκλιτς ειχε να κανει με την φωνη του πιτσιρικα Jack που ακουγεται σε καποια στιγμη σαν του μεγαλου Jack απο το 1. Και μετα διαβασα οτι βρηκαν μεσω ντατα μαινινγκ στοιχεια για τον χαρτη απο το 1. Ελπιζω να ισχυει γιατι το 1 δεν το χω παιξει και το γκειμ μεχρι τωρα ειναι φανταστικο και δεν κουραζει καθολου ομως

Είναι πολύ πιθανό, δεν πιστεύω ότι υπάρχει περίπτωση να το κυκλοφορήσουν στα PC έτσι στο ξεκάρφωτο. Ενώ μια κυκλοφορία του RDR2 μαζί με Remake του πρώτου βγάζει νόημα. Επίσης δεν πιστεύω ότι είναι τυχαίο που βάλανε ολόκληρο τον χάρτη του πρώτου Red Dead στο Red Dead 2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Ναι βγαζει..εχουμε 2018 οχι 2009 η νωριτερα.Αλλα οικονομικα τοτε αλλα τωρα αλλα προπερσι κλπ.

Και ελεος πια εδω μεσα μωρε με τα ψυχολογικα σας.

Μονο ο αλεξανδρος και ο Φωτης απαντησαν και με βοηθησαν καπως η μου εδωσαν ενα πατημα στην αποφαση μου παραπανω.

Ολοι οι αλλοι το μακρυ τους και το κοντο τους.Δε μπορει να σας μιλησει ανθρωπος εδω μεσα ολο ειρωνια και ιστορια.Αντε σας βαρεθηκα τοσα χρονια καποιους.

Τότε μάθε να λειτουργείς σε forum μετά από τόσα χρονια, επειδή βαριέσαι να διαβάσεις μερικές σελίδες πίσω μας την λες και από πάνω επειδή δεν σου αρέσει ο τρόπος που σε βοηθάμε επειδή εσύ βρίσκεις νόημα στο να δίνεις σημασία στο ελάχιστο ποσοστό αρνητικών γνωμεων?! ’ντε αφού βαρέθηκες τα λέγαμε. ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, ADHD είπε

Τι σε μπερδεύει @Fulgore ?? να στο εξηγήσω.

Το τελευταιο κατω κατω κομματι που φυσικα και δεν συμφωνω και το γιατι γραφτηκε στο μεθ επομενο σχολιο.

Στα του παιχνιδιου μια χαρα τα γραφεις(και πιο πισω φυσικα)στο τελευταιο ομως μου τα χαλασες :P

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το smash Bros στο Switch έχει πιο πολύ input lag από το RDR2.

Στο RDR2 το lag οφείλεται στα μακροσκελή "animations" στυλ Prince of Persia δεκαετίες πριν..

Όπως και να έχει η "κίνηση" είναι αργή - αλλά input lag ΔΕΝ είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το τελευταιο κατω κατω κομματι που φυσικα και δεν συμφωνω και το γιατι γραφτηκε στο μεθ επομενο σχολιο.

Στα του παιχνιδιου μια χαρα τα γραφεις(και πιο πισω φυσικα)στο τελευταιο ομως μου τα χαλασες :P

Δεν αναφέρομαι σε αυτό το topic μόνο ούτε συγκεκριμένα σε αυτή την περίπτωση, είναι γενικό φαινόμενο στο insomnia και σε κάθε άλλο φόρουμ με μεγάλη κίνηση να γίνεται αυτό.

Τώρα τελευταία όμως το παρατηρώ ιδιαίτερα και ήθελα να το αναφέρω.

4 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Το smash Bros στο Switch έχει πιο πολύ input lag από το RDR2.

Στο RDR2 το lag οφείλεται στα μακροσκελή "animations" στυλ Prince of Persia δεκαετίες πριν..

Όπως και να έχει η "κίνηση" είναι αργή - αλλά input lag ΔΕΝ είναι.

Το εχω διαβασει απειρες φορες αλλα και παλι με μια πολυ γρηγορη αναζητηση:

https://www.kotaku.com.au/2018/11/red-dead-redemption-2-input-delays/

Για το smash bros δεν ξερω μολις το πηρα αλλα και εκει διαβασα παραπονα για μεγαλο input lag.

 

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, ADHD είπε

Το εχω διαβασει απειρες φορες αλλα και παλι με μια πολυ γρηγορη αναζητηση:

https://www.kotaku.com.au/2018/11/red-dead-redemption-2-input-delays/

Άλλο input delays για να προσδώσω βάρος - ρεαλισμό και άλλο input lag.

Αμφότερα απέχουν παρασάγγης. Το ένα είναι feature - το άλλο bug/κακός code για να στο πω απλά.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sir_Teraflop είπε

Άλλο input delays για να προσδώσω βάρος - ρεαλισμό και άλλο input lag.

Αμφότερα απέχουν παρασάγγης. Το ένα είναι feature - το άλλο bug/κακός code για να στο πω απλά.

Το input lag/delay είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα στην περίπτωση που αναλύουμε, τώρα αν η R* το έκανε "feature" όπως λες για να δώσει επιπλέον βάρος στον χαρακτήρα είναι εντελώς άλλη ιστορία.

Αναφορά σε κείμενο

In video games, input lag is either the delay between the television or monitor receiving a signal and it being displayed on the screen (see display lag below), or the delay between pressing a button and seeing the game react.

Εδω αναλύουμε τη δεύτερη περίπτωση εφόσον το test έγινε στο ίδιο setup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Επίσης δεν πιστεύω ότι είναι τυχαίο που βάλανε ολόκληρο τον χάρτη του πρώτου Red Dead στο Red Dead 2. 

To New Austin βαλανε οχι και το New Mexico. Παρ'ολα αυτα αν θελουν να κοτσαρουν rdr1 δεν ειναι τιποτα να βαλουν και τον υπολοιπο χαρτη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...