Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

to fornaitg δεν εχει λογο υπαρξης αα κατσε να μου πεις με κατι πρεπει να απασχολουνται και οι μικροι φιλοι μας οταν σχολανε απο το δημοτικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το τερμάτισα και ειμαι στο τελος του epilogue 2.

Δεν ξερω εκει στη R* το dev team του rdr πρεπει να εχουν καταθλιψη η κατι τετοιο (ισως απο το πολυ overwork :P), δεν υπηρχε ουτε μια στιγμη χαρας σε ολο το παιχνιδι για κανεναν απο τους χαρακτηρες ουτε τους NPCs ουτε τιποτα, ειδικα αν ξερεις και το τελος του RDR1 τοτε τα βλεπεις ακομα πιο μαυρα ολα και χωρις λογο υπαρξης, στην ουσια για εμενα δεν υπαρχει closure. Δεν θα γραψω κατι παραπανω ουτε θα βαλω βαθμο γιατι δεν το εχω τελειωσει εντελως και δεν εχω χωνεψει αυτο που εγινε.

Ο Arthur ειναι πολυ καλυτερος χαρακτηρας απο τον John Marston τον οποιο πραγματικα για καποιο λογο εχω αντιπαθήσει παρα πολυ ενω στην αρχη ελεγα το αντιθετο.

Η ιστορια ειναι απο τις καλυτερες που εχω παίξει/δει σε οποιοδήποτε μέσο αλλα ξεκινάει παααρα πολυ αργα, στο τελος σε αποζημιώνει σιγουρα και με το παραπανω αλλα αρκετοι δεν θα μεινουν για το finale.

Ειναι μια εμπειρια που ελαχιστα παιχνιδια καταφέρνουν να στη δωσουν χωρις να λειπουν ομως τα αρνητικα που εχουμε τονισει αρκετες φορες και δεν εχει νοημα να επαναλαβω (gameplay βασικα).

 

Spolier για το τελος:

Ενταξει για τον Arthur το περιμεναμε και σε σχεση με τους αλλους μπορω να πω οτι ειχε και "καλο" τελος αλλα το αλογο μου το οποιο εκανα μια ωρα tame και το φροντιζα συνεχεια για level 4 bond(το φροντιζα ακομα και οταν ειχα φτασει lv4..) τι σου εφταιγε ρε R* πραγματικά?

😪 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στη σκληρή πραγματικοτητα του ' Wild West ' με χίλιους τρόπους να πας θυμαρακια σου λένε φαντάζομαι οτι δεν είναι το μικρο σπίτι στο λιβάδι με ροζ μονοκερους  να θες και ''happy end " Το dev team του rdr2  σίγουρα  έχουν κατάθλιψη  από το πολύ overwork - και χάσανε και από το gow βαρύ ρε γμτο :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

70%  αισιως  ,το game  δεν μπορω να αποφασισω αν ειναι το Νο1 η' το Νο2  της  καλυτερης gaming εμπειριας   που ειχα  ποτε .Θα περιμενω να το τελειωσω  αν και σπανια πεφτω εξω στο τι μου αρεσει  .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, panther_512 είπε

To άλλο game που έχεις στο Νο1 και μπορεί να γίνει Νο2 ποιό είναι?

Δεν θελω να το αποκαλυψω ακομα χααχχα .

Επειδη και εσυ δεν εισαι μικρος αντιλαμβανεσαι πως μιλαμε για τεραστια γκαμα τιτλων  που εχω παιξει τοσα χρονια .

Θα το αναφερω μολις τελειωσω το RDR 2   μαζι με την ολοκληρωμενη κριτικη μου αν δεν βαρεθω .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 minutes ago, Fotis13 said:

70%  αισιως  ,το game  δεν μπορω να αποφασισω αν ειναι το Νο1 η' το Νο2  της  καλυτερης gaming εμπειριας   που ειχα  ποτε ,θα περιμενω να το τελειωσω  αν και σπανια πεφτω εξω στο τι μου αρεσει  .

Ξεκινάει πολυυυυ αργά. Από την μέση και μετά δεν σε αφήνει να πάρεις ανάσα με την φρενήρη δράση των αποστολών. Οι μηχανισμοί γίνονται στον παίκτη δεύτερη φύση και η ιστορία αποκτά νόημα. Το μόνο που θες είναι ποτέ να γυρίσεις από τη δουλειά για να χαθείς στον κόσμο του. Και εγώ στο ίδιο δίλλημα ειμαι με εσένα αλλά για να μην αδικήσω τόσα αλλά αγαπημένα μου παιχνίδια το τοποθετώ μαζί με το breath of the wild στα μακραν πιο αγαπημένα μου παιχνίδια αυτής της γενιάς. Μακάρι να έβγαζαν 1 DLC κάθε χρόνο να επιστρέφουμε στον κόσμο του. Τι να παίξεις μετά από αυτό το παιχνίδι....ολα τ αλλά μοιάζουν με προχειροδουλειες διπλα στο RDR2. 

Επεξ/σία από DJTaurus
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Ξεκινάει πολυυυυ αργά.

Ένα παιχνίδι με αυτούς τους μηχανισμούς στο gameplay και αυτό το βάθος αν ξεκινούσε πιο γρήγορα θα χανόμασταν. Προσωπική μου άποψη είναι πως ξεκινάει όσο αργά πρέπει για να μπεις στο κλίμα και να το κατακτήσεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Δεν θελω να το αποκαλυψω ακομα χααχχα .

Επειδη και εσυ δεν εισαι μικρος αντιλαμβανεσαι πως μιλαμε για τεραστια γκαμα τιτλων  που εχω παιξει τοσα χρονια .

Θα το αναφερω μολις τελειωσω το RDR 2   μαζι με την ολοκληρωμενη κριτικη μου αν δεν βαρεθω .

Από τα σχόλια σου  που έχω διαβάσει κατά καιρούς  κάνω μια υπόθεση: 

 Λίγα παιχνίδια μπορούν να σου προσφέρουν αυτό που προσφέρει το red dead redemtion 2 παρόλο που καταλαβαίνω πως έχεις πολύ μεγαλύτερη γκάμα τίτλων που έχεις ασχοληθεί από εμένα 😛 . Παρόλα αυτά ένα έχω στο μυαλό μου ως επικρατέστερο που θεωρώ ότι έχεις στη θέση νούμερο 1. Βέβαια το gaming είναι καθαρά θέμα γούστου παρόλα αυτά αν πεις  τα 5 καλύτερα που έχεις παίξει και πω και εγώ,   σίγουρα 1 που μου έρχεται στο μυαλό θα συμπεριλάβουμε και οι δύο.  Φυσικά δεν μπορώ να ξέρω αν είναι αυτό στη θέση 1 αλλά λέμε.... 😛 ( δεν θα αποκαλύψω τη πρόβλεψη μου). 

 

Υ.Γ Και θα πεις κανένα που δεν θα το ξέρω καν στο τέλος 😛 

Επεξ/σία από Masma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Μπλά μπλά μπλά..........Επειδη και εσυ δεν εισαι μικρος.......μπλα μπλα μπλα

Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι εσυ παππούλη, εγώ πάντως είμαι 17 από το 1996 μέχρι σήμερα.

Σχεδόν 18, δεν με λές μικρό, αλλά ούτε και μεγάλο.

Για μένα το πρόβλημα είναι ότι όταν τελειώνεις ένα game που πραγματικά σου άρεσε πολύ, τα συναισθήματα είναι έντονα στην αρχή. Με τον καιρό όμως ξεθωριάζουν και μένει η ανάμνηση, η οποία αλλοιώνεται όσο περνάει ο καιρός. Άλλοτε ο χρόνος λειτουργεί σωστά, κάνοντάς σε να βλέπεις πιό αντικειμενικά το game, άλλοτε σε κάνει να εξυψώνεις το παιχνίδι σε δυσθεώρητα ύψη.

Για μένα η σειρά Witcher είναι στην κορυφή επί του παρόντος, με πάρα πολλά παιχνίδια να του κάνουν παρέα λίγο πιό κάτω (Mass Effect, The last of Us, Baldur's Gate, Xenoblade Chronicles 2, Zelda κλπ κλπ κλπ)

Πάντως είναι ενδιαφέρον που βλέπω ακόμα και άτομα όπως o ADHD, που άσκησαν εντονότατη κριτική για τα αρνητικά του RDR2, να λένε ότι το παιχνίδι έχει κάτι που είναι best ever ή κάπου εκεί κοντά. Καταλαβαίνεις ότι το παιχνίδι είναι must play σε κάθε περίπτωση.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, panther_512 είπε

 

Για μένα το πρόβλημα είναι ότι όταν τελειώνεις ένα game που πραγματικά σου άρεσε πολύ, τα συναισθήματα είναι έντονα στην αρχή. Με τον καιρό όμως ξεθωριάζουν και μένει η ανάμνηση, η οποία αλλοιώνεται όσο περνάει ο καιρός. Άλλοτε ο χρόνος λειτουργεί σωστά, κάνοντάς σε να βλέπεις πιό αντικειμενικά το game, άλλοτε σε κάνει να εξυψώνεις το παιχνίδι σε δυσθεώρητα ύψη.

 

Συμφωνω απολυτως  με αυτο που λες ,  συνηθως ετσι  συμβαινει.

Για αυτο  εκανα προωρη εκτιμηση χωρις να το εχω τελειωσω, γιατι ειναι σχεδον βεβαιο οτι θα κορυφωθει δραματικα  και σεναριακα στο τελος και δεν θελω να μιλησω  εν θερμω !

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Alejandro said:

Ένα παιχνίδι με αυτούς τους μηχανισμούς στο gameplay και αυτό το βάθος αν ξεκινούσε πιο γρήγορα θα χανόμασταν. Προσωπική μου άποψη είναι πως ξεκινάει όσο αργά πρέπει για να μπεις στο κλίμα και να το κατακτήσεις.

Απλα κάποιοι κομπλεξικοί το έκραξαν για το πρώτο μισό ότι η ιστορία δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο νόημα και δεν σε πείθει να ασχοληθείς και ότι οι αποστολές είναι μια από τα ίδια με αυτές που παίζουμε τόσα χρόνια σε παιχνίδια της rockstar. Το παιχνίδι μετά την μέση απογειώνεται. Οι αποστολές ξεπερνούν σε ρεαλισμό ότι έχουμε ξαναπαίξει και η ιστορία χωρίς force feed συναισθηματικά κολπάκια  που κάνουν αλλά παιχνίδια σου δίνει γροθιά στο στομάχι. Ποιος να το περίμενε ότι η rockstar θα ξεπερνούσε το έπος του RDR1. Όχι απλα είναι ανώτερο σε κάθε τομέα αλλά δεν αφήνει κανένα περιθώριο σύγκρισης η αμφισβήτησης περί τούτου. 

Αυτά περί game awards είναι στο ύφος της political correct εποχής που διανύουμε και που δυστυχώς πλέον τέτοια φαινόμενα εισήλθαν και στην gaming βιομηχανία. Γιαυτο και ανησυχώ για την καυστικότητα του επόμενου GTA. Ένα σωρό βραβεία πήρε και το RDR2. Απλα στην checklist τους έπρεπε να τους ικανοποιήσουν όλους και μοίρασαν την τράπουλα. 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ωραια οποιος κραζει τη μαμα Rockstar ειναι κομπλεξικος

political correct τι εννοεις??

πρεπει να ειμαστε ολοι φασιστες δλδ?

download.jpg

Επεξ/σία από ileos10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, ileos10 είπε

ωραια οποιος κραζει τη μαμα Rockstar ειναι κομπλεξικος

Διολου τυχαιο γιατι δεν πηρες καποια απαντηση και στο προηγουμενο σου σχολιο

Γιατι ειναι εμφανες οτι στο θεμα απλα ψαχνεις ατομα να κραξετε παρεα το εν λογω παιχνιδι.

Τωρα τι σχεση εχει το Bloodborne και το Nioh με το Red Dead Redemption(τελειως διαφορετικα παιχνιδια)μονο εσυ ξερεις.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...