Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, polakis21 είπε

Καλα δεν πηρε το rdr2 το game of the year και το πηρε το god of war; Γελαει ο κοσμος...

Για ποιο λογο ακριβως γελαει ο κοσμος?

Υποτιθεται οτι σε καποια βραβεια ολα τα παιχνιδια που ειναι υποψηφια σε μια κατηγορια τους αξιζει να παρουν τον τιτλο του παιχνιδιου της χρονιας(ή στην κατηγορια που ειναι υποψηφια).Και για μενα το προσωπικο μου goty ειναι το Red Dead ,αλλα μιας και ηταν υποψηφιο το gow το αποδεχομαι και το σεβομαι σαν επιλογη που βγηκε.

Το ιδιο φυσικα ισχυει και για τα υπολοιπα παιχνιδια που βγηκαν στις αντιστοιχες κατηγοριες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνιδαρες  και τα δυο-η αποψη μου τα καλυτερα του 2018 με διαφορα,ισως να ηθελα και εγω στην συνειδηση μου το rdr αλλα πιθανον γιατι το εχω και πιο φρεσκο.

Για μενα το κριμα ειναι που βγηκαν  2 τοσο ομορφοι τιτλοι που τους θεωρω παραπανω απο παιχνιδια   μαζι στην ιδια σεζον ενω στο  παρελθον κερδιζε το καθε dragon age inquisition

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλα παιχνιδια/υπερπαραγωγες θελουν δυστηχως ή ευτυχως περαν απο χρημα και μερακι,χρονο.

Εκει διαφερουν απο τις αρπαχτες των ΕΑ/Activision/Ubisoft που στην ουσια αυτο πανε να εκμεταλλευτουν.

Κοινως υπαρχουν οι εταιρειες που πανε με την νοοτροπια Quantity(ποσοτητα)>Quality(Ποιοτητα) οπως οι παραπανω,και υπαρχουν και εταιρειες οπως η Rockstar ή των exclusive της Sony που πανε αναποδα και βγαζουν 1(αντε 2) παιχνιδι καθε γενια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω, άμα εξαιρέσεις το Spiderman που θα το έβαζα πρώτο λόγο well...it's Spidey, τότε RDR2, GOW και μετά Spidey. Παρόλα αυτά μονο το evolution που έγινε στο game σε σχέση με τα παλιά και η uncut camera είναι αρκετή για να δικαιολογήσει το GOTY.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, polakis21 είπε

Καλα δεν πηρε το rdr2 το game of the year και το πηρε το god of war; Γελαει ο κοσμος...

Μη βιάζεσαι θέλει το χρόνο του για να αναδειχθει πχ το ονline βρομούσε . Αν κόσμος είναι τα 15χρονα του fortnite / battlefield / fifapro άστο τι ποιότητα να εκτιμήσουν .... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/12/2018 στις 8:29 ΜΜ, polakis21 είπε

Καλα δεν πηρε το rdr2 το game of the year και το πηρε το god of war; Γελαει ο κοσμος...

παιχνιδαρες και οι δυο ειναι

γιατι δεν αξιζε να το παρει το gow?

μην λεμε οτι θελουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί το gow είναι ξαναζεσταμένο φαγητό και αυτά που κάνει για gow δεν τα κάνει σωστά (βλ. βαρετά boss fights). Το RDR2 είχε innovation στο open world κομμάτι, χαλαρά το άξιζε περισσότερο το goty. Τεχνικά επίσης θεωρώ πολύ ανώτερο το RDR2. Το GOW όπως έχω ξαναπεί έχει την πολυτέλεια να είναι pseudo-open world και το art του είναι πιο στατικό άρα και πιο ευκολο να το αποδώσεις εικαστικά . Με άλλα λόγια το βουνό που βλέπεις στο RDR2 είναι βουνό που πας , στο gow είναι απλά ένα background asset. Για μένα το gow έχει πιο ωραίο περιτύλιγμα αλλά σαν ουσία το RDR2 είναι έτη φωτός μπροστά.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω, παρόλα αυτά το RDR2 είναι σαν το πρώτο αλλα πολύ πιο advanced και expanded, το GOW δεν έχει σχεδόν καμια σχέση με τα παλιά. Οποτε στα δικά μου ματια νομίζω είναι πιο δύσκολο να start from scratch και αυτό ίσως να δικαιολογεί το GOTY. Αλλα ναι λίγα games μου έχουν προκαλέσει στερητικό σύνδρομο και το GOW δεν ήταν ένα από αυτά ενώ το RDR2 είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Που να κερδιζε κανενα αλλο παιχνιδι τυπου monster hunter ή Celeste ποιος ξερει τι θα διαβαζαμε....

Εγώ πάντως ψήφισα AC:Odyssey :P :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Που να κερδιζε κανενα αλλο παιχνιδι τυπου monster hunter ή Celeste ποιος ξερει τι θα διαβαζαμε....

ΠΟΥ να κερδιζε το fortnight ,θα ξεσπουσε 3ος παγκοσμιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, di maria kun είπε

ΠΟΥ να κερδιζε το fortnight ,θα ξεσπουσε 3ος παγκοσμιος

Το Fortnite δεν ηταν καν υποψηφιο παιχνιδι της χρονιας και ασε που κερδισε ως καλυτερο Multiplayer της χρονιας και οπως ειδες δεν πειραξε κανενα :)

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...