Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Προς την στιγμή για διάλειμμα από το SP μια χαρά είναι imho. Ειλικρινά πάντως το game έχει το χειρότερο tutorial system ever (καλά σίγουρα υπάρχει χειρότερο), πως είναι δυνατόν να μην έχει gamepad layout των controls?! Επίσης wtf δεν έχει stats?! Τα προηγούμενα games είχαν από τα πιο λεπτομερή stats που έχω δει σε SP games. Anyways είναι εκνευριστικό όταν δεν ξες όλα τα controls, χτες ανακάλυψα ότι αλλάζεις ωμο στο aim με τον σταυρο...ffs. Παραθέτω το link με όλα τα controls λεπτομερώς γιατί έχει πολλά που δεν σου λέει.

Red Dead Redemption 2 Controls

p.s. Το παραπάνω δεν αναφέρει το χαλαρά πατημένο R2 για να μπεις αυτομάτως σε quick shoot dead eye. ;)

p.s.2 Τελικά δεν κάνει μονο η καραμπίνα dismember...άμα αδειάσεις όλες τις σφαίρες (dead eye) από το εξάσφαιρο στο κεφάλι για παράδειγμα αφαιρείται :D

Manual υπάρχει και στην επίσημη εφαρμογή στο Play Store. Θα έπρεπε βέβαια να υπάρχει και σε μενού του παιχνιδιού. Εγώ δεν είχα ανακαλύψει πως μπορείς να μαρκάρεις πολλούς στόχους στο Dead Eye και το δούλευα μόνο για μια σφαίρα κάθε φορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

48 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Best narrative,best score/music και best audio design για το Red Dead.

Α και best performance ο Voice Actor του Arthur :P

https://thegameawards.com/awards/

Για εμας θα ειναι παντα GOTY ! 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Είμαι στο 62% του RDR2 και είναι σίγουρα ότι καλύτερο έχω παίξει ποτέ μαζί με The witcher 3 που βέβαια είχα παίξει σε pc.( ναι οκ έχω δρόμο μπροστά μου ακόμα αλλά δεν νομίζω να βιάζομαι να μιλήσω). To παιχνίδι είναι φουλ ατμοσφαιρικό και καταπληκτική μα καταπληκτική  μουσική. Γενικά στο ακουστικό κομμάτι έχουν κάνει θαύματα.

Σε βάζει κανονικά στο concept της εποχής.  Πολύ καλός χαρακτήρας ο Arthur. Η λεπτομέρεια και ο σχεδιασμός του κόσμου του Red Dead Redemption 2 βρίσκονται  σε τρομερό επίπεδο.  Πραγματικά αποτελεί παιχνίδι σταθμό στη βιομηχανία των games. 

Υ.Γ.  Για το god of war όντως διαβάζω τα καλύτερα και θα είναι το επόμενο που θα ασχοληθώ μαζί με το horizon zero down.(νέος στο κόσμο του ps4) 

Επεξ/σία από Masma
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να παίξεις πρώτο το Horizon γιατί μετά το RDR2 θα σου φανεί κάπως believe me. Και μιας που είσαι νέος PS user συμβουλή μου είναι να ξεκινήσεις πρώτα από τα παλιά games.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Ειμαι αρχη chapter 4 με το ρολοι να γραφει 31%.ειμαι στα μισα του παιχνιδιου? Ποσο εχω ακομα?

Άλλο "παιχνίδι" άλλο "main story"

Tο 31% που βλέπεις αφορά στα main missions και όχι το σύνολο του παιχνιδιού (τα γκρι κυκλάκια είναι τα side missions ενώ τα χρυσά τα main).

οπότε στο 50% θα είσαι στα μισά του main story (όχι του παιχνιδιού, του main story μονο - το παιχνίδι έχει άπειρα πράγματα να κάνεις)

Επεξ/σία από Daemonos
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Έπρεπε να παίξεις πρώτο το Horizon γιατί μετά το RDR2 θα σου φανεί κάπως believe me. Και μιας που είσαι νέος PS user συμβουλή μου είναι να ξεκινήσεις πρώτα από τα παλιά games.

Ίσως να έχεις δίκιο :D. Απλά πήρα το RDR2 πακέτο με ps4 και spiderman οπότε είναι τα μόνα παιχνίδια που έχω αυτή τη στιγμή και έτσι το RDR2 ήταν μονόδρομος 😛 

Βασικά στο μυαλό μου έχω αυτά τα παιχνίδια αυτή τη στιγμή για να παίξω σε βάθος χρόνου.  : bloodborne,  Monster Hunter ,  Uncharted 4 A Thief's End  , God of War  , Shadow of the Colossus , The Evil Within 2 , Horizon Zero Dawn και όταν βγει   Sekiro: Shadows Die Twice.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Masma είπε

Ίσως να έχεις δίκιο :D. Απλά πήρα το RDR2 πακέτο με ps4 και spiderman οπότε είναι τα μόνα παιχνίδια που έχω αυτή τη στιγμή και έτσι το RDR2 ήταν μονόδρομος 😛 

Βασικά στο μυαλό μου έχω αυτά τα παιχνίδια αυτή τη στιγμή για να παίξω σε βάθος χρόνου.  : bloodborne,  Monster Hunter ,  Uncharted 4 A Thief's End  , God of War  , Shadow of the Colossus , The Evil Within 2 , Horizon Zero Dawn και όταν βγει   Sekiro: Shadows Die Twice.

Καλη επιλογη ,παιχνιδαρες ολα αυτα .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα το ΜΗ και TEW2 να τα παίξεις στο pc. Από εκεί και πέρα όλα άψογα games αλλα για παράδειγμα εγώ θα ξεκινούσα από το collection του Uncharted 1,2,3 και μετά θα έπαιζα το 4 με το expansion. Στο λέω γιατί άμα πας ανάποδα η διαφορα στα graphs και gameplay είναι τρελή σε μερικούς τίτλους όπως το Uncharted. ;) Have fun!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Θα σου πρότεινα το ΜΗ και TEW2 να τα παίξεις στο pc. Από εκεί και πέρα όλα άψογα games αλλα για παράδειγμα εγώ θα ξεκινούσα από το collection του Uncharted 1,2,3 και μετά θα έπαιζα το 4 με το expansion. Στο λέω γιατί άμα πας ανάποδα η διαφορα στα graphs και gameplay είναι τρελή σε μερικούς τίτλους όπως το Uncharted. ;) Have fun!

Για το   MH το είχα σκεφτεί και εγώ. Πχ δεν ξερω πόσοι παίξατε the witcher 3 σε ps4 αλλά εγώ που το έπαιξα σε pc μόνο εκεί μπορώ να το φανταστώ. 😛 

Ναι σίγουρα έχεις δίκιο σε αυτό. Όσα είναι σειρές και δεν τα έχω παίξει λογικά θα τα παίξω από την αρχή.  Ευχαριστώ

20 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Καλη επιλογη ,παιχνιδαρες ολα αυτα .

Σε ευχαριστώ :D  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίτλοι τέλους και για μένα.
Το παιχνίδι το καταευχαριστήθηκα. Αν είχα να πω κάτι αρνητικό αυτό θα ήταν ότι κατά την άποψη μου ο επίλογος δεν χρειαζόταν να είναι τόσο μεγάλος. Για μένα θα μπορούσε να είναι ο μισός σε διάρκεια. Ψιλοκούρασε σε κάποια σημεία. Δεν θα γίνω αναλυτικότερος για να μην κάνω spoilers άθελα μου.
Κατά τα άλλα παιχνιδάρα με τα όλα της. Έχει να κάνω ακόμα πραγματάκια βέβαια μιας και τελείωσα μόνο το story. Νομίζω ήταν το πρώτο παιχνίδι που αγόρασα σχεδον D1 full price, και δεν το μετανιώνω. Σειρά τώρα για εμένα έχει το GoW το οποίο επίσης δεν έχω παίξει και αγόρασα στο BF. Για να δούμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Fulgore είπε

Best narrative,best score/music και best audio design για το Red Dead.

Α και best performance ο Voice Actor του Arthur :P

https://thegameawards.com/awards/

Συμφωνω απολυτα σε αυτα, το GoW παντως δικαια πηρε το GOTY ειναι το καλυτερο "παιχνιδι" απο τα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...