Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Masma είπε

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια.  Αυτό θα κάνω θα δω τι ταιριάζει περισσότερο στο μάτι το δικό μου . Λέω να δοκιμάσω και αυτό το calibration που βγήκα https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6100/settings βέβαια δεν είναι το ίδιο μοντέλο τηλεόρασης αλλά είναι της ίδιας σειράς νομίζω.  θα "παίξω" βέβαια με τις επιλογές για να δω αν μου κάνει. 

Ναι σε ευχαριστώ για την απάντηση θα το ψάξω όσο μπορώ μόνος μου. Μπορείς να βάλεις link από το forum ? Να ψαχτώ και εκεί για περαιτέρω tips 

Υ.Γ Εχθές που έπαιξα κανένα 2ωρο  είχα την επιλογή HDR και ανέβασα τη φωτεινότητα στο 1 και η εικόνα ήταν αρκετά καλή νομίζω(στα μάτια μου τουλάχιστον). Επίσης στις επιλογές τις tv επέλεξα  μια επιλογή που λέγεται θερμό1 (είχε θερμό 2 στις εργοστασιακές ρυθμίσεις)  

-το avforum ειναι ελληνικο και ψαξε την υποενοτητα της τβ σου(λογικα 61χχ)-εχει ερωτησεις και απαντησεις για τις περισσοτερες αποριες που εχεις σαν νεος κατοχος και φυσικα που ειχα και εγω

-να ξερεις παντως οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος το να ανοιξεις το hdr η να βαλεις ενα mode με φανταστικη πολυχρωμια που εντυπωσιαζει(που ειναι σημα κατατεθεν της σαμι γενικα)δεν σημαινει οτι ειναι σωστο για το ματι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδιά το Red dead redemption 2 ultimate edition με το steelcase που το είχε ο Γερμανός, το πήρε κανείς?

Μου φαίνεται περίεργο που δεν υπάρχει πουθενά σε αγγελίες! Τόσο λίγα κομμάτια έφερε ή είναι τόσο μεγάλος ο έρωτας αυτών που το πήραν και το έχουν βάλει στο μαξιλάρι τους! 😛

Μόνο στην Κύπρο είναι διαθέσιμο (τελευταία κομμάτια) --->> https://www.public-cyprus.com.cy/product/gaming/games/ps4/red-dead-redemption-2-ultimate-edition-ps4-game/prod9380222pp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Daemonos είπε

Εντάξει, εσύ που είσαι ειδικός δώσε λύση στο παλικάρι. 

Ο ειδικος ειναι αυτος που θα καλιμπραρει την τηλεοραση του,οχι εγω ουτε και εσυ..

Τωρα εσυ που πηγες να ''βοηθησεις'' τον εκανες να μπει καπου και να περασει ρυθμισεις μιας καλιμπραρισμενης τηλεορασης αλλου μοντελου..

Αυτα απο εμενα γιατι ειμαστε οφ τοπικ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hasiotis_john είπε

Ρε παιδιά το Red dead redemption 2 ultimate edition με το steelcase που το είχε ο Γερμανός, το πήρε κανείς?

Μου φαίνεται περίεργο που δεν υπάρχει πουθενά σε αγγελίες! Τόσο λίγα κομμάτια έφερε ή είναι τόσο μεγάλος ο έρωτας αυτών που το πήραν και το έχουν βάλει στο μαξιλάρι τους! 😛

Μόνο στην Κύπρο είναι διαθέσιμο (τελευταία κομμάτια) --->> https://www.public-cyprus.com.cy/product/gaming/games/ps4/red-dead-redemption-2-ultimate-edition-ps4-game/prod9380222pp/

Συνήθως ο κόσμος αγοράζει τέτοιες εκδόσεις για να τις κρατήσει, επίσης το game είναι τεράστιο dude, αν δεν κάνω λάθος μονο δυο άτομα από εδώ μέσα το έχουν τελειώσει. Εγώ το έχω αφήσει chapter 4 στο 57% και παίζω από release, give it time αλλα μάλλον μονο οι απλές θα παίζουν στις αγγελίες.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, hasiotis_john είπε

Ρε παιδιά το Red dead redemption 2 ultimate edition με το steelcase που το είχε ο Γερμανός, το πήρε κανείς?

Μου φαίνεται περίεργο που δεν υπάρχει πουθενά σε αγγελίες! Τόσο λίγα κομμάτια έφερε ή είναι τόσο μεγάλος ο έρωτας αυτών που το πήραν και το έχουν βάλει στο μαξιλάρι τους! 😛

 

Το εχω παρει εγω .

Εμενα παλι μου φαινεται περιεργο γιατι να παρει καποιος την ultimate εκδοση και γενικοτερα τετοιου τυπου  εκδοσεις  με σκοπο να τις  πουλησει μολις τερματισει το παιχνιδι .Δεν βρισκω καποια λογικη πισω απο αυτο .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, hasiotis_john είπε

Ρε παιδιά το Red dead redemption 2 ultimate edition με το steelcase που το είχε ο Γερμανός, το πήρε κανείς?

Μου φαίνεται περίεργο που δεν υπάρχει πουθενά σε αγγελίες! Τόσο λίγα κομμάτια έφερε ή είναι τόσο μεγάλος ο έρωτας αυτών που το πήραν και το έχουν βάλει στο μαξιλάρι τους! 😛

Το γιατι να αγορασει καποιος(περαν του αν ειναι τεραστιος οπαδος του παιχνιδιου/σειρας)μια steelbook εκδοση παιχνιδιου με 100ευρω δεν σου κανει παραπανω εντυπωση? :)

Στις μερες μας μπορει καποιος με λιγοτερα απο 100ευρω να βρει collectors editions(ειδικα απο εξωτερικο και σε περιοδους εκπτωσεων/γιορτες)παιχνιδιων με πολλα περισσοτερα απο ενα steelbook

https://www.skroutz.gr/c/1413/playstation_4_games.html?from=catspan&keyphrase=collectors+edition&order_by=pricevat&order_dir=asc

Το βασικο παιχνιδι εννοειται οτι αξιζει καθε ευρω της απλης εκδοσης(εχω γραψει την γνωμη μου κατι σελιδες πιο πισω γιατι ειναι το προσωπικο μου GOTY για το 2018),απλα οπως ειχαμε γραψει και πιο παλια οι 2 επιπλεον εκδοσεις(περαν της collector προφανως με το μπαουλο που ηταν οντως πολυ ωραια και θεματικη)Special και Ultimate edition για τα επιπλεον χρηματα που ζητανε δεν τα αξιζουν (απο πλευρας φυσικου επιπλεον περιεχομενου παντα),χωρις φυσικα αυτο να σημαινει οτι καποιος απαγορευεται να τις αγορασει.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά η Rockstar η οποιαδήποτε άλλη εταιρία θα έπρεπε να δίνει έστω το ελάχιστο κάνα in-game reward για όσους παίξαν την Beta (my ass). Τζάμπα testing ffs greedy pricks. Εκατομμύρια γλιτώνουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Κανονικά η Rockstar η οποιαδήποτε άλλη εταιρία θα έπρεπε να δίνει έστω το ελάχιστο κάνα in-game reward για όσους παίξαν την Beta (my ass). Τζάμπα testing ffs greedy pricks. Εκατομμύρια γλιτώνουν.

Συνήθως δίνουν κανένα icon η κανένα bannerάκι... μλκιες

ΥΓ. Η κανένα σκουριασμένο revolver της πλάκας έτσι για να το έχεις να το βλέπεις 😂

Επεξ/σία από Daemonos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προς την στιγμή για διάλειμμα από το SP μια χαρά είναι imho. Ειλικρινά πάντως το game έχει το χειρότερο tutorial system ever (καλά σίγουρα υπάρχει χειρότερο), πως είναι δυνατόν να μην έχει gamepad layout των controls?! Επίσης wtf δεν έχει stats?! Τα προηγούμενα games είχαν από τα πιο λεπτομερή stats που έχω δει σε SP games. Anyways είναι εκνευριστικό όταν δεν ξες όλα τα controls, χτες ανακάλυψα ότι αλλάζεις ωμο στο aim με τον σταυρο...ffs. Παραθέτω το link με όλα τα controls λεπτομερώς γιατί έχει πολλά που δεν σου λέει.

Red Dead Redemption 2 Controls

p.s. Το παραπάνω δεν αναφέρει το χαλαρά πατημένο R2 για να μπεις αυτομάτως σε quick shoot dead eye. ;)

p.s.2 Τελικά δεν κάνει μονο η καραμπίνα dismember...άμα αδειάσεις όλες τις σφαίρες (dead eye) από το εξάσφαιρο στο κεφάλι για παράδειγμα αφαιρείται :D

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και από μένα παλικάρια ότι και να πω είναι λίγο, συμφωνώ απόλυτα με τα δεκάρια και τα θετικά σχόλια που διάβαζα εδώ και που πριν ξεκινήσω μου φαίνονταν ακόμη και λίγο υπερβολικά. Έχει μπει σε μια ιδιαίτερη θέση στη Gaming συνείδηση μου πλάι σε witcher 3/breath of the wild και λίγα ακόμα. Το παράξενο μάλιστα είναι ό,τι δεν μου άρεσε το πρώτο παιχνίδι το δοκίμασα 2 φορές μάλιστα και το παράτησα. 

Τρελή λεπτομέρεια η ροκσταρ τι να πρώτοξεχωρίσεις.Ειχε τόσο έντονες στιγμές. 

 

Θα αναφερθώ σε μια πολυ άκυρη κωμικη φράση που περιεργως μου κόλλησε 

Spoiler

Σε ένα side mission με την γυναίκα τον μάγο νάνο και τον γίγαντα πού ξεκινάει στο μπαρ να πλακώνονται στα μπουνιδια, όλα γίνονται τόσο βιαστικά και μόλις τελειώνει λέει στο μπάρμαν πιάσε και μια μπύρα. Μου θύμισε τον Μάκη από ευτυχισμένοι μαζί. Πέθανα στο γέλιο. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Προς την στιγμή για διάλειμμα από το SP μια χαρά είναι imho. Ειλικρινά πάντως το game έχει το χειρότερο tutorial system ever (καλά σίγουρα υπάρχει χειρότερο), πως είναι δυνατόν να μην έχει gamepad layout των controls?! Επίσης wtf δεν έχει stats?! Τα προηγούμενα games είχαν από τα πιο λεπτομερή stats που έχω δει σε SP games. Anyways είναι εκνευριστικό όταν δεν ξες όλα τα controls, χτες ανακάλυψα ότι αλλάζεις ωμο στο aim με τον σταυρο...ffs. Παραθέτω το link με όλα τα controls λεπτομερώς γιατί έχει πολλά που δεν σου λέει.

Red Dead Redemption 2 Controls

p.s. Το παραπάνω δεν αναφέρει το χαλαρά πατημένο R2 για να μπεις αυτομάτως σε quick shoot dead eye. ;)

p.s.2 Τελικά δεν κάνει μονο η καραμπίνα dismember...άμα αδειάσεις όλες τις σφαίρες (dead eye) από το εξάσφαιρο στο κεφάλι για παράδειγμα αφαιρείται :D

Εδω εφτασα μεχρι τη μεση χωρις DeadEye ..... Μετα βρηκα και το autoaim και καθαριζει μονο του :P Ποιος το μπιπ το εξάσφαιρο οταν εχεις ολα τα shotguns και rifles ....

Μετα στα duels τα μαζεψα ολα τα ρεβολβερ μαπα .... Ρε σεις ποσο κανει να αγορασεις το Mauzer στο online ειπαμε ? 

 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...