Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους δεν έχουν προχωρήσει πολύ στο story (αρχή chapter 4).

Kinda Huge Spoiler!

 

Spoiler

 

Υπάρχει glitch που σε αφήνει να εξερευνήσεις το New Austin με τον Arthur που σε διαφορετική περίπτωση είναι πρακτικά αδύνατο. Με το παρόν glitch μπορείτε επίσης να τελειώσετε συλλογές που δεν θα μπορούσατε διαφορετικά (legendary pelts, dino bones, herbs, uniques ktl). Για καλό κακό κάντε ένα extra save γιατί δεν είναι ακόμα σίγουρο τι επιπτώσεις θα έχει στο epilogue. Επίσης για τους completionists μη ξεχάσετε οτι στο Guarma υπάρχουν ζώα που μπορείς να τα βρεις μόνο εκεί, και το κακό είναι απαξ και τελειώσεις το chapter δεν έχει επιστροφή. 🤠

 

 

 

Επεξ/σία από fr4ntic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

31 λεπτά πριν, icenex είπε

Και για να μην βγω εκτος θεματος προσωπικα αν κ μου αρεσει και το immersion στα παιχνιδια νομιζω απο ενα σημειο και μετα  αυτο δεν πρεπει να ξεφευγει δηλαδη αν ειναι να ζω στο παιχνιδι αντι να διασκεδαζω που αυτος ειναι ο αυτοσκοπος των παιχνιδιων θεωρω οτι χανεται το νοημα και απο παιχνιδι γινεται simulation.Δεν ξερω κατα ποσο η rockstar εχει πετυχει την συνταγη να παντρεψει αυτα τα 2 αρμονικα χωρις το ενα να γινεται βαρος στο αλλο. Ολοι λενε και ολα οσα εχω δει( επιτηδες εχω δει λιγα) δειχνουν οτι το εχει καταφερει και απλα μενει να το ανακαλυψω και μονος μου.

Ειμαι 46% και το συνεχιζω απλα για να δω το story, δεν εχω διασκεδάσει σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, τα controls είναι απαίσια το pacing το ίδιο, τα story missions ειναι αθλια  απιστευτα scripted τα περνας με απλα prompts και τιποτα αλλο και το "realism" πρακτικα δεν ισχύει, για παράδειγμα ειμαι σε μια επαυλη στον πανω οροφο η οποια εχει παρει φωτια  και μου φωναζουν "Arthur let's go!" συνέχεια ε εκει απλα ο χαρακτήρας κινείται όπως συνήθως στο camp και indoors με βάδισμα 90χρονου με μπαστούνι. Οχι αυτο δεν ειναι realism και immersion ειναι απλα χαζο..

Για εμενα ειναι η απογοήτευση της χρονιας αλλα θα γραψω αναλυτικα οταν το τερματισω, καμια φορα αυτα τα παιχνιδια εχουν τοσο ωραιο conclusion που κερδιζουν 2-3 points παραπάνω για την αισθηση που σου αφησαν. :P 

  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, icenex είπε

Το ξερεις οτι μιλας για παιχνιδι 5+ χρονων εκτος αυτου το last of us δεν ητανε μονο παιχνιδι για το οποιο στεκεσαι στο τεχνικο τομεα ή στο ποσο εξυπνοι ειναι οι εχθροι αλλα το πως ξεδιπλωνει μια ιστορια με ενα εκπληκτικο σεναριο και για αυτο αλλωστε αποτελει διαμαντι απο την πλεοψηφια των gamers.

 

το ξέρω ότι είναι 5 χρόνων παιχνίδι και γι'αυτό δεν μίλησα μόνο για το TLOU αλλά και για το 2ο που θα βγεί και επίσης για το Death Stranding. Είναι παιχνίδια που κατα ένα μεγάλο βαθμό βασίζονται στο immersion και στο πόσο ρεαλιστικά θα αποδωθεί αυτό μέσο gameplay. Αυτό που απλά λέω είναι ότι το πήχη τον πήγε ψηλότερα η rockstar και αυτά τα παιχνίδια τώρα θα πρέπει να κάνουν κάτι αντίστοιχο ή κάτι περισσότερο innovative για να ξεχωρίσουν. Το TLOU2 όπως το κόβω θα είναι η κλασσική συνταγή με καλύτερα graphics και animations και ίσως μεγαλύτερες περιοχές προς εξερεύνηση , δεν περιμένω open world elements και πολλά μικρο-συστήματα όπως έχει το RDR2. Για το DS έχω ελπίδες μιας και είναι τρελός ο κοτζίμας.

Επεξ/σία από shadowlike
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ειμαι 46% και το συνεχιζω απλα για να δω το story, δεν εχω διασκεδάσει σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, τα controls είναι απαίσια το pacing το ίδιο, τα story missions ειναι αθλια  απιστευτα scripted τα περνας με απλα prompts και τιποτα αλλο και το "realism" πρακτικα δεν ισχύει, για παράδειγμα ειμαι σε μια επαυλη στον πανω οροφο η οποια εχει παρει φωτια  και μου φωναζουν "Arthur let's go!" συνέχεια ε εκει απλα ο χαρακτήρας κινείται όπως συνήθως στο camp και indoors με βάδισμα 90χρονου με μπαστούνι. Οχι αυτο δεν ειναι realism και immersion ειναι απλα χαζο..

Για εμενα ειναι η απογοήτευση της χρονιας αλλα θα γραψω αναλυτικα οταν το τερματισω, καμια φορα αυτα τα παιχνιδια εχουν τοσο ωραιο conclusion που κερδιζουν 2-3 points παραπάνω για την αισθηση που σου αφησαν. :P 

Δεν πρεπει να σε καλουσαν μικρο σε παρτυ οι φιλοι σου ε? 

 

Spoiler

χαχαχα πλακα κανω ετσι ,ειναι η αποψη σου σεβαστη .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ADHD είπε

Ειμαι 46% και το συνεχιζω απλα για να δω το story, δεν εχω διασκεδάσει σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, τα controls είναι απαίσια το pacing το ίδιο, τα story missions ειναι αθλια  απιστευτα scripted τα περνας με απλα prompts και τιποτα αλλο και το "realism" πρακτικα δεν ισχύει, για παράδειγμα ειμαι σε μια επαυλη στον πανω οροφο η οποια εχει παρει φωτια  και μου φωναζουν "Arthur let's go!" συνέχεια ε εκει απλα ο χαρακτήρας κινείται όπως συνήθως στο camp και indoors με βάδισμα 90χρονου με μπαστούνι. Οχι αυτο δεν ειναι realism και immersion ειναι απλα χαζο..

Για εμενα ειναι η απογοήτευση της χρονιας αλλα θα γραψω αναλυτικα οταν το τερματισω, καμια φορα αυτα τα παιχνιδια εχουν τοσο ωραιο conclusion που κερδιζουν 2-3 points παραπάνω για την αισθηση που σου αφησαν. :P 

 

13542fdf61091b2bc14eef15209a720280d35e5005b0ba82bf9f41549b861342.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ειμαι 46% και το συνεχιζω απλα για να δω το story, δεν εχω διασκεδάσει σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, τα controls είναι απαίσια το pacing το ίδιο, τα story missions ειναι αθλια  απιστευτα scripted τα περνας με απλα prompts και τιποτα αλλο και το "realism" πρακτικα δεν ισχύει, για παράδειγμα ειμαι σε μια επαυλη στον πανω οροφο η οποια εχει παρει φωτια  και μου φωναζουν "Arthur let's go!" συνέχεια ε εκει απλα ο χαρακτήρας κινείται όπως συνήθως στο camp και indoors με βάδισμα 90χρονου με μπαστούνι. Οχι αυτο δεν ειναι realism και immersion ειναι απλα χαζο..

Για εμενα ειναι η απογοήτευση της χρονιας αλλα θα γραψω αναλυτικα οταν το τερματισω, καμια φορα αυτα τα παιχνιδια εχουν τοσο ωραιο conclusion που κερδιζουν 2-3 points παραπάνω για την αισθηση που σου αφησαν. :P 

πες μου σε παρακαλω το αγαπημενο σου open world παιχνιδι. σε παρακαλω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, shadowlike είπε

το ξέρω ότι είναι 5 χρόνων παιχνίδι και γι'αυτό δεν μίλησα μόνο για το TLOU αλλά και για το 2ο που θα βγεί και επίσης για το Death Stranding. Είναι παιχνίδια που κατα ένα μεγάλο βαθμό βασίζονται στο immersion και στο πόσο ρεαλιστικά θα αποδωθεί αυτό μέσο gameplay. Αυτό που απλά λέω είναι ότι το πήχη τον πήγε ψηλότερα η rockstar και αυτά τα παιχνίδια τώρα θα πρέπει να κάνουν κάτι αντίστοιχο ή κάτι περισσότερο innovative για να ξεχωρίσουν. Το TLOU2 όπως το κόβω θα είναι η κλασσική συνταγή με καλύτερα graphics και animations και ίσως μεγαλύτερες περιοχές προς εξερεύνηση , δεν περιμένω open world elements και πολλά μικρο-συστήματα όπως έχει το RDR2. Για το DS έχω ελπίδες μιας και είναι τρελός ο κοτζίμας.

Ωραια ολα αυτα που λες και σε πολλα συμφωνω απλα να εχεις στο μυαλο σου οτι immersion σε ενα παιχνιδι δεν ειναι ενα πραγμα...Υπαρχει και το συναισθηματικο οχι μονο το οπτικοακουστικο,κτλ... Εκει νομιζω ελαμψε το last of us περα απο τα γραφικα της εποχης κτλ.Δεν ξερω τι στορυ εχει και δεν θελω να με σποιλαρω το εν λογω παιχνιδι αλλα επι το πληστον καλα λογια ακουμε οποτε λογικα πρεπει και να ισχυει.Νομιζω δεν τιθεται θεμα συγκρισης με τετοια παιχνιδια προσωπικα δεν θα ηθελα στο last of us να εχω να ψαχνω και για τροφη η να ψαρευω  και διαφορα αλλα τετοια ρεαλιστικα.Νομιζω δεν ταιριαζουν σε ολα τα παιχνιδια τετοια πραγματα μονο κ μονο για να σε αναγκασει να γεμισεις ωρες gameplay.

 

14 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ειμαι 46% και το συνεχιζω απλα για να δω το story, δεν εχω διασκεδάσει σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, τα controls είναι απαίσια το pacing το ίδιο, τα story missions ειναι αθλια  απιστευτα scripted τα περνας με απλα prompts και τιποτα αλλο και το "realism" πρακτικα δεν ισχύει, για παράδειγμα ειμαι σε μια επαυλη στον πανω οροφο η οποια εχει παρει φωτια  και μου φωναζουν "Arthur let's go!" συνέχεια ε εκει απλα ο χαρακτήρας κινείται όπως συνήθως στο camp και indoors με βάδισμα 90χρονου με μπαστούνι. Οχι αυτο δεν ειναι realism και immersion ειναι απλα χαζο..

Για εμενα ειναι η απογοήτευση της χρονιας αλλα θα γραψω αναλυτικα οταν το τερματισω, καμια φορα αυτα τα παιχνιδια εχουν τοσο ωραιο conclusion που κερδιζουν 2-3 points παραπάνω για την αισθηση που σου αφησαν. :P 

Αυτο με το controls το λενε πολλοι και επειδη ειμαι που ειμαι αναπηρος με το ντουαλ το σκεφτομαι μηπως και το παρω οταν/αν βγει σε pc.Ε καλα πολλες φορες διαβαζουμε κ υπερβολες σε καποιες κριτικες για αυτο και ο καλυτερος κριτης για την παρτη μας ειναι ο ιδιος μας ο εαυτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Δεν πρεπει να σε καλουσαν μικρο σε παρτυ οι φιλοι σου ε? 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

χαχαχα πλακα κανω ετσι ,ειναι η αποψη σου σεβαστη .

Δεν εχω φιλους.. :P 

15 λεπτά πριν, Daemonos είπε

13542fdf61091b2bc14eef15209a720280d35e5005b0ba82bf9f41549b861342.jpg

Τι απο αυτα σου φαινεται troll? Τα controls ειναι υποδειγματικα, τα story missions επαναστατικα και δενουν με το open world τελεια, ο ρεαλισμος ειναι πραγματικος γιατι αν σε πυροβολανε 10 ατομα και πας απο cover σε cover σηκωνεσαι like a sir και προχωρας αργα αργα η αν εχει πιασει φωτια και θες να βγεις απο μια επαυλη πας αργα αργα μην αγχωθεις κιολας.. Τελος παντων τελικη γνωμη δεν εχω πει ακομα, το παιχνιδι δεν ειναι κακο οπως εχω ξαναπει ειναι υποδειγματικο σαν production values αλλα στην καλυτερη για εμενα για τους λογους που ανεφερα ειναι flawed gem, απο κει και περα troll η οχι παρτο οπως θες.

 

2 λεπτά πριν, katman2000 είπε

πες μου σε παρακαλω το αγαπημενο σου open world παιχνιδι. σε παρακαλω

Σε αυτη τη γενια το botw με διαφορα.

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Δεν πρεπει να σε καλουσαν μικρο σε παρτυ οι φιλοι σου ε? 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

χαχαχα πλακα κανω ετσι ,ειναι η αποψη σου σεβαστη .

Τι να τους κανει τους φιλους εισαι σοβαρος?? Εχει εμας εδω μεσα. 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Daemonos είπε

ADHD Περιμένω Review λοιπών... 

Ειρωνικα το λες αλλα δεν πειραζει, σε καποιες αποψεις θα διαφωνησουμε ειναι συνηθισμένο φαινόμενο σε VGs και ταινιες με τρελο hype και προσδοκίες.

Ο λογος που γραφω τοσο αρνητικα σχολια ειναι οτι το rdr ηταν ισως το αγαπημενο μου παιχνιδι της προηγουμενης γενιας και απλα το 2 δεν ειναι αυτο που περίμενα. Φανταζόμουν ενα ζωντανο κοσμο, πολυ καλυτερα controls να φύγουμε επιτέλους από τα κλασσικα tank και button mash, ελευθερία στα missions, action packed sequences, περισσότερες δυνατότητες στο camp (πχ recruit gang members και παμε μαζι για το heist), customization αναλογα με το loot που βρισκεις (το οποιο btw δεν χρειαζεται καν, εχεις 100 διαφορετικα αντικειμενα και απλα τα πουλας αυτο ειναι ολο..) και αλλα πολλα.

Αυτο που πηρα ηταν ενα cowboy simulator με slow main story και scripted μεχρι αηδιας, σχετικα "αδειο" κοσμο (αν και πανεμορφο οπτικα) οποτε οπως καταλαβαινεις η απογοητευση μου μπορει να οφειλεται και στις τεραστιες προσδοκιες που ειχα απο άποψη gameplay/game design. 

Σαν γραφικά, λεπτομέρεια εστω θα πω και immersion ειναι υποδειγματικο, φαινεται η τρελη δουλεια που εχουν ριξει για αυτο καταλαβαινω πως αρεσει τοσο πολυ απλα ισως εγω εχω αλλες προτεραιοτητες στο gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλαιω τα 70 γουρια που εσκασα...μετα απο 1000 ωρες bloodborne και 600 στο Nioh αυτο το game μου φαίνεται οτι ειναι για κατατονικους

πιο αργο κ απτο replay

πολυ καλο το περιτύλιγμα(κοσμος γραφικα open world κτλπ)

αλλα η ουσια(gameplay controls) απουσα

 

 

για πιο επος μιλαμε???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ειρωνικα το λες αλλα δεν πειραζει, σε καποιες αποψεις θα διαφωνησουμε ειναι συνηθισμένο φαινόμενο σε VGs και ταινιες με τρελο hype και προσδοκίες.

Ο λογος που γραφω τοσο αρνητικα σχολια ειναι οτι το rdr ηταν ισως το αγαπημενο μου παιχνιδι της προηγουμενης γενιας και απλα το 2 δεν ειναι αυτο που περίμενα. Φανταζόμουν ενα ζωντανο κοσμο, πολυ καλυτερα controls να φύγουμε επιτέλους από τα κλασσικα tank και button mash, ελευθερία στα missions, action packed sequences, περισσότερες δυνατότητες στο camp (πχ recruit gang members και παμε μαζι για το heist), customization αναλογα με το loot που βρισκεις (το οποιο btw δεν χρειαζεται καν, εχεις 100 διαφορετικα αντικειμενα και απλα τα πουλας αυτο ειναι ολο..) και αλλα πολλα.

Αυτο που πηρα ηταν ενα cowboy simulator με slow main story και scripted μεχρι αηδιας, σχετικα "αδειο" κοσμο (αν και πανεμορφο οπτικα) οποτε οπως καταλαβαινεις η απογοητευση μου μπορει να οφειλεται και στις τεραστιες προσδοκιες που ειχα απο άποψη gameplay/game design. 

Σαν γραφικά, λεπτομέρεια εστω θα πω και immersion ειναι υποδειγματικο, φαινεται η τρελη δουλεια που εχουν ριξει για αυτο καταλαβαινω πως αρεσει τοσο πολυ απλα ισως εγω εχω αλλες προτεραιοτητες στο gaming.

Χαχα όχι μαν μου, καμια ειρωνία!! ειλικρινά περιμένω να το διαβάσω. Δεκτές ΟΛΕΣ η απόψεις απο την στιγμή που είναι τεκμηριωμένες. 

Επεξ/σία από Daemonos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...