Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει....δεν ειναι και τόσο τραγικά τα πράγματα...με λίγη προσοχή τον αποφεύγεις τον καβγά.. τουλάχιστον δεν μου έχει τύχει κάτι το αναπόφευκτο μέχρι τώρα.... εκτός από μια φορά που πυροβόλησα κατα λάθος, γιατί πάτησα άλλο κουμπί....τότε ναι... άρχισαν να μου την πέφτουν όλοι.
Επίσης δεν ειναι όλοι το ίδιο ευέξαπτοι στο να βγάλουν πιστόλι αμέσως.. υπάρχουν και πιο χαλαροί τύποι.

Αυτό που δεν έχω καταλάβει ακόμα είναι  το πως λειτουργεί το boxing.... πατάω τετράγωνο και κύκλο... και λίγο mash τον μοχλό, και τους καταφέρνω στο τελός..οκ....αλλα χωρις να πολυκαταλαβαίνω πως παίζει ακριβώς..... δεν ειναι τόσο ξεκάθαρο όπως στο Witcher που ήξερες ποιο ειναι το Attack, to Block και τo Dodge... εδώ ειναι λίγο περίεργος ο χειρισμός.

Επεξ/σία από InfinitySurfer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Indeed, σε μένα οι περισσότεροι ζητάν συγγνώμη :D Ίσως φταίει το bounty/infamy :D Βασικά με το παίρνεις bounty με την μια θέλει να το πληρώσεις γιατί χαλαρά ξεχνιέσαι και φτάνει 300+$ όπως έγινε σε μένα. :D

p.s. by the way το max bounty είναι 1500$ :D proof:

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο κακο με το Bounty που προσωπικα το θεωρω ψιλο πατατα απο πλευρας Rockstar ειναι οτι σου κλειδωνει το fast travel μεσα στις πολεις με τις αμαξες.

Ευτυχως που τις αμαξες αυτες τις εχουν βαλει διπλα σε mailbox για να το ξεπληρωνεις οταν χρειαζεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Εσύ θα τον έβαζες στην άμαξα άμα τον καταζητούσε όλη η πολιτεία?! :D

Ε καλα υποτιθεται οτι δεν το γνωριζει ο αλλος ρε συ μιας και κανονικα κυκλοφορεις μεσα στην πολη ,και επισης εγω σου λεω ακομα και για αστεια μικρο ποσα κατω απο 100δολλαρια.

Α και κατι ψιλο ασχετο αλλα ο χειρισμος της αμαξας(κυριως στις στροφες)ειναι ωρες ωρες για κλωτσιες😡

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλησιαζω παντως στα τελειωματα του παιχνιδιου(2 εβδομαδες τωρα μονο με το Red Dead ασχολουμαι)και παρολο που μου εχει μεινει ο Επιλογος μονο, μπορω με σιγουρια πλεον να πω οτι το Red Dead Redemption 2 ειναι το Game of the year για φετος για μενα(και οσοι με γνωριζουν και απο αλλα θεματα ξερουν οτι γενικα σπανια κανω δηλωσεις για goty).

Κυριολεκτικα ακομα και με τα οποια μικρο θεματακια και τους περιορισμους εχει με καλυψε σε ολα.

Παρολα αυτα αξιζει να αναφερω(βαση και των βαθμολογιων που πηρε)οτι δεν ειναι παιχνιδι για ολους,ειδικα τα Red Dead redemption σε σχεση με τα πιο συγχρονα GTA.

Ειδικα για οσους περαν του setting της Αγριας Δυσης,δεν εχουν πολυ ελευθερο χρονο αλλα και υπομονη(απειρα quest,μεγαλο σε διαρκεια,πιο βαρυ/αργο στον ελεγχο και στην κινηση με πολλους διαλογους),τοτε μην πανε και το αγορασουν τσαμπα και μετα απο λιγες μερες το βαλουν τσαμπα στις αγγελιες.Το λεω αυτο γιατι κοστιζει ακριβα σαν καινουργιο παιχνιδι.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ε καλα υποτιθεται οτι δεν το γνωριζει ο αλλος ρε συ μιας και κανονικα κυκλοφορεις μεσα στην πολη ,και επισης εγω σου λεω ακομα και για αστεια μικρο ποσα κατω απο 100δολλαρια.

Α και κατι ψιλο ασχετο αλλα ο χειρισμος της αμαξας(κυριως στις στροφες)ειναι ωρες ωρες για κλωτσιες😡

Αστεια ποσα τα 100$  αλλος για 100$  δουλευει 4 μερες ...

Spoiler

πλακα κανω fulgore επειδη λες ολο για τιμες αχαχαχ

 

Τα 100 $ για εκεινη την εποχη ειναι σαν να λεμε 10.000 $  σημερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Αστεια ποσα τα 100$

Ναι εννοω για ποσα τυπου 30δολλαριων σε συγκριση ομως με το μεγιστο που ειναι τα 1500δολλαρια παντα :P

4 λεπτά πριν, InfinitySurfer είπε

Τι να σου πούνε τα 100$ όταν είσαι Bank Robber?:-D

Στην αρχη παντως δεν βγαζεις ευκολα χρηματα μεχρι να γινουν οι μεγαλες ληστειες αργοτερα.

Ακομα και τα upgrades στην βαση ειναι πανακριβα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω 100χιλ δολλαρια στην ακρη δεν εχω θεμα. Εχω παρει ολα τα upgrade camp. Δεν εχω κανει τιποτα με pelts ομως. Δεν εχω ασχοληθει. Ειναι ευκολα; Βλεπω εχει αρκετα upgrades o pearson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:
Που στο καλό είναι ο πιτσιρικάς στο 2ο Camp?
Εχω φάει τον κόσμο να τον βρώ, για να του δώσω το βιβλίο.
Η κάπου χωμένος είναι,  ή έχει Bug το παιχνίδι, και δεν μου τον εμφανίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, InfinitySurfer είπε

έχει Bug το παιχνίδι, και δεν μου τον εμφανίζει.

αυτο. και αλλοι χαρακτηρες λοιπουν. καπου διαβασα ξαναεμφανιζονται στο 4 chapter για αλλους λογους ο καθε χαρακτηρας αλλα δε εχω φτασει για να στο επιβεβαιωσω 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...