Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Daemonos είπε

Μαν μου δεν θεωρείται γεγονός ο χειρισμός καθώς έχει να κάνει με τις προσωπικές προτιμήσεις του κάθε ένα

Το HDR ναί ήταν ένα fact, υπερβολικό για μένα μέν, αλλα ήταν.

Οταν λεω γεγονος,εννοω οτι οταν βλεπουμε παραπανω απο 1 ατομα να αρχισουν να λενε οτι εχουν προβλημα με αυτον,τοτε δεν ειναι οτι χαλασε μονο 1 ατομο ο χειρισμος και κανεις αλλος δεν εχει θεμα να μιλαμε για μεμονομενα πραγματα και οτι δεν ειναι αναξιο αναφορας ή οτι καποιοι ψειριζουν τα παντα για να βρουν ψεγαδια.Ειναι δηλαδη γεγονος/πραγματικοτητα οτι αρκετος κοσμος αντιμετωπιζει προβληματα οσον αφορα τον χειρισμο του παιχνιδιου.

Εγω προσωπικα δεν εχω καποιο σοβαρο θεμα με αυτον,αλλοι ομως μπορει να εχουν.

Για το Hdr δεν διαφωνω προσωπικα.Ουτως ή αλλως κλειστο το εχω.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οταν λεω γεγονος,εννοω οτι οταν βλεπουμε παραπανω απο 1 ατομα να αρχισουν να λενε οτι εχουν προβλημα με αυτον,τοτε δεν ειναι οτι χαλασε μονο 1 ατομο ο χειρισμος και κανεις αλλος δεν εχει θεμα να μιλαμε για μεμονομενα πραγματα και οτι δεν ειναι αναξιο αναφορας ή οτι καποιοι ψειριζουν τα παντα για να βρουν ψεγαδια.Εγω προσωπικα δεν εχω καποιο σοβαρο θεμα με αυτον,αλλοι ομως μπορει να εχουν.

Για το Hdr δεν διαφωνω προσωπικα.Ουτως ή αλλως κλειστο το εχω.

Μα αυτό λέω, αν στα 10 άτομα που το αγόρασαν π.χ. είχαν παράπονο οι 7 τότε θα ήταν... αν όμως στα 20 milion που θα πάρουν το παιχνίδι οι 100.000 έχουν παράπονο με τον χειρισμό, καταλαβαίνεις είναι αμελητέα ποσότητα..... Δηλαδή τεχνικά/προγραμματιστικά ο χειρισμός δεν έχει λάθος, ενώ το HDR απο την άλλη, τεχνικά, είχε θέμα. 

Επεξ/σία από Daemonos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol τι ειναι αυτα που λες? Απο αυτους που το αγορασαν 20 μυρια, οι 100k πχ εχουν προβλημα με το χειρισμό και ειναι αμελητέα ποσότητα?? Οχι το νουμερο που ειπες ειναι τεραστιο. Δεν βαζεις μεσα απο τα 20 μυρια ποιοι θα μπουν στον κοπο να γραψουν τη αποψη τους, ποιοι το εχουν ξεκινησει καν :P ποιοι το παρατησαν στο tutorial, ποιοι εχουν τη στοιχειωδη gaming εμπειρια να κρινουν controls, ποσοι απο αυτους θα ενοχληθουν απλα δεν θα γραψουν τιποτα,.. Πραγματικά σε οποιο site και να παω οτι stream και να δω, ακομα και εδω απο fans που τους αρεσει το παιχνιδι βλεπεις παραπονα για τα conrols και εσυ σφυρίζεις αδιαφορα με επιχείρημα τα 20m πωλησεις??  

Χαιρομαι που σου αρεσουν και δεν εχεις προβλημα με αυτα αλλα ουτε next-gen ειναι ουτε αλλες εταιρείες θα ακολουθήσουν το παράδειγμα (εκτος αν θελουν να χαντακωσουν το παιχνιδι τους) γιατι ειναι απλα bad και οι ιδιες δεν λεγονται R*  να παιρνουν free pass στα παντα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ADHD είπε

lol τι ειναι αυτα που λες? Απο αυτους που το αγορασαν 20 μυρια, οι 100k πχ εχουν προβλημα με το χειρισμό και ειναι αμελητέα ποσότητα?? Οχι το νουμερο που ειπες ειναι τεραστιο. Δεν βαζεις μεσα απο τα 20 μυρια ποιοι θα μπουν στον κοπο να γραψουν τη αποψη τους, ποιοι το εχουν ξεκινησει καν :P ποιοι το παρατησαν στο tutorial, ποιοι εχουν τη στοιχειωδη gaming εμπειρια να κρινουν controls, ποσοι απο αυτους θα ενοχληθουν απλα δεν θα γραψουν τιποτα,.. Πραγματικά σε οποιο site και να παω οτι stream και να δω, ακομα και εδω απο fans που τους αρεσει το παιχνιδι βλεπεις παραπονα για τα conrols και εσυ σφυρίζεις αδιαφορα με επιχείρημα τα 20m πωλησεις??  

Χαιρομαι που σου αρεσουν και δεν εχεις προβλημα με αυτα αλλα ουτε next-gen ειναι ουτε αλλες εταιρείες θα ακολουθήσουν το παράδειγμα (εκτος αν θελουν να χαντακωσουν το παιχνιδι τους) γιατι ειναι απλα bad και οι ιδιες δεν λεγονται R*  να παιρνουν free pass στα παντα..

Μην πιάνεσαι εκεί, ανέφερα οτι τεχνικά/προγραμματιστικά ο χειρισμός είναι σωστός. Τώρα το εάν δεν βολεύει κάποιους αυτό είναι προσωπική προτίμηση του κάθε ενός. Εκεί είναι η ουσία. Όπως το HDR που τεχνικά είχε θέμα, δεν ήταν σωστό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις σωστος?? οτι πηγαινει εκει που του λες? Ακομα και στα 10/10 reviews καποια λενε για τα clunky controls (και οχι με την καλη έννοια του ρεαλισμού) και για το "not fun" του πραγματος απλα λογο ολων των υπολοίπων εξαιρετικα θετικων δινουν 10/10. Μην κολλατε σε μια βαθμολογία καντε τον κοπο και διαβαστε και το review, σε μερικα λες οτι σχεδον το θαβει πως στο καλο βαζει 10/10??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το να απαρνιεστε την R* είναι σαν να απαρνιεστε το ρεαλισμό της ίδιας της φύσης μας. 

 

 

Καλό εεε 

Επεξ/σία από TitanX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας ξεπεράσει τις 15 ώρες στο παιχνίδι θα πω και εγώ με την σειρά μου ότι ο χειρισμός είναι κακός. Εχει σοβαρά θέματα, ελλείψεις, είναι μπλεγμένος και γενικά νιώθω ότι όλα δουλεύουν με χρονοκαθυστέρηση. Μετά από τόσες ώρες δεν τον έχω συνηθίσει και συνεχίζει να με μπερδεύει. Σαφώς δεν θα αφήσω το παιχνίδι για αυτό, άλλα μου χαλάσει την συνολική εμπειρία. Το παιχνίδι κατα τα άλλα είναι απίστευτο σχεδόν σε όλους τους τομείς και αξίζει να το παίξει κάποιος. Για μένα μέχρι τώρα λόγω κακού χειρισμού και λόγω αδιάφορου story και χαρακτήρων που δεν γίνεται τίποτα σημαντικό (μέχρι τώρα τουλάχιστον που παίζω) θα του έδινα ένα 8,5. Φυσικά περιμένω να το τελειώσω για να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασυζητητί ο χειρισμός είναι ότι χειρότερο έχει κάνει η rockstar σε αυτό το κομμάτι.τουλάχιστον αν γινόταν να μειωθεί το input lag ίσως να έφτιαχνε λίγο το πράγμα.

 

Δυστυχώς μου έκοψε τη ανυπομονησία για το online μιας κ δεν θέλω να φανταστώ με τέτοια controls τι θα γίνει στο multiplayer...

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Thanofski είπε

ασυζητητί ο χειρισμός είναι ότι χειρότερο έχει κάνει η rockstar σε αυτό το κομμάτι.τουλάχιστον αν γινόταν να μειωθεί το input lag ίσως να έφτιαχνε λίγο το πράγμα.

Δυστυχώς μου έκοψε τη ανυπομονησία για το online μιας κ δεν θέλω να φανταστώ με τέτοια controls τι θα γίνει στο multiplayer...

Σκέψου στην αρχή από το lag νόμιζα ότι είχε πρόβλημα το χειριστήριό μου!!! Πάντως είναι ντροπή από τα μεγάλα sites να μην αναφέρεται αυτό το θέμα στα Reviews τους. Σε κάθε περίπτωση όσο παίζεις συνηθίζεις και κάπως το ξεπερνάς άλλα θέλει σίγουρα δουλίτσα και είναι αμαρτία γιατί ο κόσμος του παιχνιδιού και οι δυνατότητες που σου δίνει είναι φανταστικός και είναι συνολικά τρομερή εμπειρία το παιχνίδι.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το ιδιο με το controller lol, το εβαζα wired μηπως και ειχα κανενα interference η κατι αλλο και εφταιγε η συνδεση αλλα τιποτα, απλα εχει το χειροτερο input lag που εχω συναντησει σε παιχνιδι.. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας κλεισει κανα 12ωρο, προσωπικα δεν με ενοχλει ο χειρισμος. Σαφως θα μπορουσε να γινει πιο αμεσος, αλλα το παιχνιδι ειναι τοσο αψογο που δεν με ενοχλει. Στο ονλαιν οντως φανταζομαι οτι θα εχει πολυ περισσοτερα θεματα λογω μη αμεσοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω και εγώ ότι δεν είμαι fanboy τις Rockstar, καλά games αλλα την προτιμώ σε φάση Manhunt. Επίσης δεν είπα ποτε ότι ο χειρισμός είναι άψογος αλλα σίγουρα δεν χαρακτηρίζεται κακός επειδή σε κάποιον νιώθει slow και non-responsive. Είμαστε συνηθισμένοι στο buttom mashing/sprint χωρίς stamina και bunnyhopping πια και τέτοιου είδους games όπως και το Bloodborne θέλουν λίγο υπομονή και slower pace. Το ξαναλέω ότι μιλάμε για gaming "ρεαλισμό", ο οποιος έχει όρια και στο συγκεκριμένο game το προσπαθούν η έστω δοκιμάζουν κάτι διαφορετικό από το arcade style τον GTA. OK δεν σε άρεσε σε όλους έτσι πάει. Anyways κύκλους κάνει η συζήτηση, enjoy the game :)

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το κλεισουμε, τα controls του bloodborne ειναι υποδειγματικα, responsive και σιγουρα οχι slow paced ισα ισα θα ελεγα οτι ειναι το πιο "γρηγορο" soulsborne, επισης ειναι ενα παιχνιδι που βασιζεται στο challenge και οχι σε tedious mechanics οποτε δεν μπορεις να το συγκρινεις για κανενα λογο. Στα αλλα και αλλα studio πηγαινουν για το slow paced realism δεν το ανακαλυψε η R*, οπως η naughty dog για παραδειγμα αλλα με τη διαφορα οτι τα καταφέρνουν πολύ καλύτερα. Μπορει να μη με τρελαινουν τα παιχνίδια της και να ειχα θέμα με το free aim στο shooting αλλα η κίνηση του χαρακτήρα δεν είχε κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα δεν μου αρεσε καθολου το shooting των uncharted ηταν πολυ ψευτικο για τα γουστα μου αντιθετως το last of us ειχε πολυ καλο και βαρυ gunplay οπως και το red dead,δεν γινεται ρε παιδια να εχεις απεναντι ενα χωριο αντιπαλους και να τους σκοτωνεις σε δευτερολεπτα για την πλακα σου,αυτο που εχουν κανει στο red dead εχει το λογο του,πρεπει καθε φορα να σιημαδεψεις με ρισκο και προσπαθεια για να σκοτωσεις καποιον οσων αφορα τον ρεαλισμο που λετε οτι υπερβαλει το παιχνιδι σου εχει δωσει το dead eye οποτε μην λεμε και οτι να ναι....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτο κανεις στο rdr2 τους σκοτωνεις σε δευτερολεπτα για την πλακα σου με το aimbot auto aim και το deadeye 'η δεν μπορεις να πετυχεις τιποτα, στο last of us το shooting ηταν δυσκολο αλλα ειχες την επιλογη να το αποφυγεις αρκετες φορες οπως θυμάμαι, για εμενα προσωπικά ηταν πιο ρεαλιστικό. Η κριτικη στο shooting και αυτο ισχυει και στα GTA ειναι οτι δεν εχουν βρει ποτε τη χρυσή τομή, ειτε θα ειναι unplayable με free aim ειτε γελοία ευκολο με auto aim.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...