Προς το περιεχόμενο

επιλογή φωτογραφικής μηχανής


procostas1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζητα τους να την στειλουν σε οποιο καταστημα θελεις. Μου εχουν στειλει ετσι εκθεσιακο tablet. Εχουν και κουτια και τα παντα. Ζητα πληρη εγγυηση ομως απο την ημερα της πωλησης και να ελεγθει πριν την παραλαβη για καλη και πληρη λειτουργια.

 

Θα σου αρεσει σαν καμερα. Εχει πολλες δυνατοτητες εαν θελησεις να ασχοληθεις περισσοτερο απο το αυτοματο

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H J4 ειναι πιο μικρη (ειδικα με τους φακους πανω), εχει σαφως καλυτερο βιντεο και εχει πολυ καλύτερο AF και εκπληκτικο burst mode με 20fps με AF και 60fps με locked focus στην πρωτη!!! Πληρης γκαμα πολυ αξιολογων φακών σε λογικη τιμη.

 

H ΝΕΧ 3Ν ειναι το μικροτερο μοντελο στην εκπληκτικη σειρα NEX. Πολυ μεγαλύτερος αισθητηρας επιπεδου DSLR (APS-C) και καλύτερη αποδοση σε low-light. Λιγότεροι και ακριβότεροι φακοι.

 

Δεν υπαρχει νικητής. Εξαρταται απο τις δικες σου αναγκες.

 

Για street photo, για φωτογραφησεις παιδιων σε κινηση, για να την εχεις παντα μαζι, για φωτογραφησεις σπορ, για βιντεο, απο τις δυο η καλύτερη ειναι μακράν η J4.

 

Για πιο στατικες φωτογραφήσεις, για landscape, για μεγαλύτερο cropping, για Low-light φωτογράφηση, καλύτερη ειναι σαφως η NEX 3N.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηγα απο το plaiso στην μεταμορφωση και προς μεγαλη μου εκπληξη παρελαβα την Nikon s2 σε χρωμα κοκκινο σφραγισμενη.αγοραστηκε στα 129 ευρο και το προιον εχει 2 χρονια εγγυηση.το καταστημα δεν ειχε καμια σε μαυρο χρωμα.

μονο ασπρη για δοκιμη και Κιτρινο και κοκκινο.

 

νομιζω οτι ειναι πολυ VFM επιλογη για αρχαριο και ανθρωπο που κανει τα πρωτα βηματα στην φωτογραφια,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ που πήρα τηλ την προηγούμενη εβδομάδα σε κατάστημα Θεσσαλονίκης μου είπαν πως δεν υπάρχει πλέων σε κανένα κατάστημα....

και ότι μάλλον μεταφέρθηκαν όλα στο στοκ house (βαριόταν να ψάξει!!!)

θα πάρω τηλ στο κατάστημα στη μεταμόρφωση

thanks ktikti

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Σαββατο το καταστημα της Λάρισας ελεγξε μπροστα μου το συστημα και υπηρχαν 2 κομματια σε καταστηματα της Αθηνας (1+1 εκτος της μεταμορφωσης) πιθανότατα εκθεσιακα. Οποτε τα κομματια της μεταμορφωσης ειναι επιπλεον αυτων των δυο.

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παιδιά θα τρελαθώ, εκεί στο πλαισιο δεν ξέρουν τι τους γίνετε!!!!

παίρνω τηλ με συνδέουν με τις πωλήσεις ψάχνει εκεί ο τύπος μου λέει δεν υπάρχει, μόνο στο Stock house λέω φίλος μου είπε ότι υπάρχει στη μεταμόρφωση μου λέει δεν βλέπω τίποτα.......... ότι νάναι

τον βάζω να με συνδέσει με το κατάστημα της μεταμόρφωσης και απο το κατάστημα μου λέει δεν την έχουμε.... τη φάση???? 

 

δεν έχω και κάνα γνωστό αθήνα να τον στείλω να τσεκάρει!!! :cry:  :cry:  :cry:

Επεξ/σία από procostas1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρεπει να μπουν στο συστημά τους και να γραψουν τους κωδικούς. Καθε χρώμα εχει ξεχωριστό κωδικό. Μαυρη δεν υπαρχει πχ σε καταστημα εαν χτυπανε τον δικό της κωδικό. Πρεπει να ελεγξουν στο συστημα ξεχωριστά για κοκκινη, για κιτρινη και για ασπρη. Εαν εχεις καταστημα εκει κοντα πηγαινε επι τοπου να σου ελεγξουν. Φαινεται και σε ποιο μαγαζι υπαρχει. Απο το τηλεφωνο ειναι θεμα.

 

Την αλλη φορα με τα χιλια ζορια μιλησα με το stockhouse και με αλλα τοσα για να μου εξηγησουν το κομματι που ειχαν εκει απο τι προερχονταν (επισκευη, χωρίς πλήρη παρελκόμενα, εκθεσιακό, με αλλοιωμένη συσκευασία, επιστροφη πελατη χωρίς ελάττωμα). Σωνει και καλά να παω απο εκει για να μου πουνε. Ρε καλέ μου ανθρωπε, πες μου που σε ρωτάω και εαν μου κανει θα ερθω εκει. Λαρισα βρισκομαι. Απο τηλεφωνική εξυπηρετηση ειναι αστα να πανε.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα παω εγω αν προλαβω και σημερα να ρωτησω.γιατι αυριο φευγω.και θα σου πω.

οσο για τηλεφωνικη εξηπηρετηση ειναι κακη.εγω τους πηρα τηλ...και μου πανε μονο stockhouse και τους ειπα απο το τηλεφωνικο κεντρο να με συνδεσουν.και μετα πολλα η ευγενικη κοπελα το σηκωσε..και μου ειπε οτι η μια μηχανη υπαρχει και ειναι μονο η εκθεσιακη.δεν υπαρχει stock.και πηγα και βρηκα την εκθεσιακη  και αλλες 5 φωτογρφικες.(-) μια την δικη μου.

Επεξ/σία από ktikti
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παω εγω αν προλαβω και σημερα να ρωτησω.γιατι αυριο φευγω.και θα σου πω.

οσο για τηλεφωνικη εξηπηρετηση ειναι κακη.εγω τους πηρα τηλ...και μου πανε μονο stockhouse και τους ειπα απο το τηλεφωνικο κεντρο να με συνδεσουν.και μετα πολλα η ευγενικη κοπελα το σηκωσε..και μου ειπε οτι η μια μηχανη υπαρχει και ειναι μονο η εκθεσιακη.δεν υπαρχει stock.και πηγα και βρηκα την εκθεσιακη  και αλλες 5 φωτογρφικες.(-) μια την δικη μου.

thanks... 

θα περιμένω μνμ σου :-)  :-)  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις γυρισα απο το καταστημα stockhouse και σημερα ειχε 3 καινουργιες.μαυρη και κιτρινο και αλλες μεταχειρησμενες...ανοιγμενες.ρωτησα αν υπαρχει σε καταστημα αλλο και μου ειπανε οτι μονο εδω τις εχουν.και ειπα γιατι η μαυρη δεν υπηρχε...γιατι σημερα φερανε αλλες 2 και μια απαυτες ηταν η μαυρη.

επισης η ασπρη δεν υπηρχε σημερα και με αυτη που επαιζες ηταν η κιτρινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα υπαρχει. Εχει μηνες αυτη η προσφορα που κατεβαινει ανα τριμηνο η τιμη της.

 

Η Nikon 1 ειναι ενα πολυ παρεξηγημενο συστημα λογω του μικρότερου αισθητηρα παροτι στην πραξη ειναι υπερεπαρκες για το 90% των φωτογραφιων που βγαζει ο μεσος ερασιτεχνης φωτογραφος. Σε τιμες αντιστοιχες φυσικα των 4/3" δυσκολα την επελεγε κανεις εκτός ισως εαν προτεραιότητα του δεν ήταν το super fast AF και burst mode και η μικρές διαστασεις με τους φακους πάνω. Σε τιμές ομως εως και 300€ το κιτ ειναι εξαιρετική επιλογη. Σε τιμη 150€ ειναι κλοπή. Πολυ μετριες compact οχι καλυτερες απο κινητα βρισκεις σε αυτη την τιμη.

 

Εγω την εχω σχεδον μονιμα στο τσαντακι μου και περισσεύει και χωρος. Απο βαρος και ογκο ουτε το καταλαβαινω εαν την εχω μαζι μου ή όχι. Εχει αντικαταστήσει πληρως την compact αλλα με ποιοτητα mirrorless.

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...