Προς το περιεχόμενο

Google plus στο Linux?


Le Perv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η εφαρμογη youtube android ανοιξε χτες καινουριο λογαριασμο στο site του youtube. Λογικα μεσω google plus. Δε ζητησε κωδικο, εγιναν ολα αυτοματα.
Τωρα για να μπω στο λογαριασμο μου, βαζω κωδικο του plus, στο λινουξ web browser?


(Ωρες-ωρες η ρουφιανια εχει τα καλα της, μεγαλη εξυπηρετηση)

 

Y.Γ. ναι, εβαλα το password του google plus.

AΚΥΡΟ το thread. Καποιος mod να σβησει το thread. Βιαστηκα.

Επεξ/σία από Le Perv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογη youtube ΓΙΑ το android χρησιμοποιει τον google account που εχεις δωσει στο κινητο για να εχεις προσβαση στις υπηρεσιες της google (play store, maps, gmail, google drive κλπ). Και επειδη το youtube και το g+ ειναι και αυτα υπηρεσιες της google, σε συνδεει σε αυτα με τον υπαρχον λογαριασμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαλει firewall σε ολες τις android συσκευες μου. Ειναι μπλοκαρισμενες ολες οι εφαρμογες. Μετα αφηνω μια-μια εφαρμογη να εχει προσβαση στο ιντερνετ. Κι ετσι εκανα δουλεια μου.

Τα προβληματα αρχισαν προσφατα. Το youtube app αρχισε να μουλαρωνει. Τωρα πλεον απαιτει την προσβαση του google plus app για να δουλεψει. Εχεις/δεν εχεις account στο youtube. Δοκιμασα παλαιοτερες εκδοσεις youtube, καποιες δουλεψαν για λιγο, μεχρι να κολλησουν κι αυτες.

Ειμαι ο μονος που το παρατηρησα?

 

Φοβαμαι οτι το firewall γινεται ολο και πιο αχρηστο. Στην πραγματικοτητα φιλτραρω μονο τις μη-google εφαρμογες. Πρεπει να βαλω linux(?) κι ας πληκτρολογω για vα παρω τηλ,

 

sudo access catalogue

sudo phone home -t

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω...

Εχω κανει root στο κινητο μου (βασικα σε ενα y530 που καβατζωσα για να μαθω το android) και απο τις εφαρμογες της google εχω αφησει μονο το play store και τα services που θελει για να παιξει. Και την ιδια τακτικη θα ακολουθησω οταν παρω καινουριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...