Προς το περιεχόμενο

ΜΟΝΙΜΗ χάραξη στοιχείων σε κάμερα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

 

Ψάχνω έναν τρόπο να γράψω/χαράξω τα στοιχεία μου πάνω στην κάμερα μου μόνιμα έτσι ώστε σε περίπτωση κλοπής να μην μπορεί ο κλέφτης να τα διαγράψει με ΤΙΠΟΤΑ.

 

Ίσως και ότι και να κάνω να μπορέσει κάπως να το μπαλώσει αλλά θέλω να του δυσκολέψω τη ζωή όσο περισσότερο μπορώ!

 

Έχω την Nikon D5100 σκέφτομαι να τα χαράξω στην επιφάνεια όπου θα ήταν η οθόνη αν δεν ήταν αποσπώμενη

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί νόημα θα έχει όμως?

Δε θα μπορεί να τη χρησιμοποιήσει? Θα μπορεί.

Δε θα μπορεί να τη "σκοτώσει"?  Θα μπορεί (όποιος πάει να την αγοράσει, το γνωρίζει ότι προφανώς είναι κλεμμένη)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ουτως ή αλλως υπαρχει το serial number. Μια συγκεκριμενη μικρη χαρακια σε ενα τυχαιο σημειο του κελυφους ειναι επισης αποδεικτικο σε περιπτωση που βρεθει η μηχανη. Εαν στην κλεψουν ομως απλα δεν υπαρχει περιπτωση να την βρεις. Τζαμπα το παιδευεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ίσως και ότι και να κάνω να μπορέσει κάπως να το μπαλώσει αλλά θέλω να του δυσκολέψω τη ζωή όσο περισσότερο μπορώ!

 

Τι μπορώ να πω τώρα copy paste συμπεριφοράς θα κάνει και ο νέος κάτοχος δεν έχει άλλη επιλογή.

Ευκολότερη του κάνεις τη ζωή ούτε που θα καθίσει να το σκεφτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οπως γράφουν παραπάνω αν κάποιος βρει την φωτογραφική σου θα την κρατήσει για πάρτη του κατα πάσα πιθανότητα, ακόμα και να την πουλήσει αυτά τα λίγα ευρώ που αναφέρουν πάλι κερδισμένος θα βγει,γενικά την μηχανή σου δεν θα την πάρεις ΠΟΤΕ πίσω!

επίσης δεν είναι απο την επαγγελματική σειρά της nikon.απλά αναφέρω αν αξίζει τον κόπο για να το κάνεις...

Επεξ/σία από elenit24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά, βέβαια δεν ήθελα να μάθω αν είναι καλό ή όχι να το κάνω, θα το κάνω όπως και να 'χει :P

 

Αυτό που θα 'θελα να μου πείτε είναι αν έχετε καμιά καλή ιδέα για το πως... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονος σου η καλυτερη λυση ειναι με ενα dremel. Αλλιως πηγαινε σε ενα χρυσοχοείο να σου κανει μια απλη χαραξη σε οποιο σημειο επιλεξεις εσυ.

 

 

δεν θα το σκεφτόμουν ποτέ και έχω και γνωστό σε χρυσοχοείο, thank you! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...