Προς το περιεχόμενο

Οι χρήστες Android θα μπορούν να δοκιμάζουν για 10 λεπτά τα apps στο Google Play πριν τα αγοράσουν


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άσε το σκότωσες. Δεν έχεις πιάσει ακόμα το νόημα και σαφώς δεν είσαι προγραμματιστής γιατί αν ήσουν δεν θα σκεφτόσουν έτσι.

Εντάξει 250000 παραπάνω εφαρμογές και συνεχίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει 250000 παραπάνω εφαρμογές και συνεχίζει

250000 παραπάνω Junk και συνεχίζει. Εκεί θέλω να καταλήξω, υπάρχει πολύ σκουπίδι και εφαρμογές που δεν έχουν ενημερωθεί εδώ και χρόνια στο Play Store.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε με το καλό να ακολουθήσουν και apple Microsoft όπως πάντα :)

Το κάνουν ήδη για 14 ημέρες. Πού αλλού ακολούθησαν; Game Center πρώτα το iOS είχε. iTunes, πρώτα το iOS, app store πρώτο το iOS. Το android ακολουθεί, όχι το iOS.

 

Τώρα με το Pixel αντιγράφουν κατασκευαστική πολιτική της Apple. Μέχρι και το design αντιγράφουν.

 

Και παρακάτω γράφεις δεν υπάρχουν δωρεάν εφαρμογές σε iOS (ενώ υπάρχουν και συνήθως είναι και καλύτερες) με έναν απίθανο ορισμό.

 

Βρες μου μία εφαρμογή ουσιώδεις που να έχει free έκδοση και μία no free και να είναι ίδια!

Για ποιό λόγο να το κάνει κάποιος αυτό; Βάζεις donation button! Γραφειοκρατία για την φάση;

 

Γράψε μας 3 (τρία) προγράμματα όπως αυτά που περιγράφεις από το Play Store. Δεν ξέρω κανένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε ανακοινωθεί και κάτι που έλεγε ότι θα αγοράζει ένας την εφαρμογή και θα μπορεί να την χρησιμοποιεί "όλη" η οικογένεια η εγω δεν είχα καταλάβει καλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε ανακοινωθεί και κάτι που έλεγε ότι θα αγοράζει ένας την εφαρμογή και θα μπορεί να την χρησιμοποιεί "όλη" η οικογένεια η εγω δεν είχα καταλάβει καλά?

Υπάρχει ήδη αν δεν κάνω λάθος, είναι κάτι παρόμοιο με το Family Sharing της Apple που χρησιμοποιώ. Απλά χρειάζεται να βάλεις ένα τρόπο πληρωμής τον οποίο θα μοιράζεται όλη η οικογένεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει 250000 παραπάνω εφαρμογές και συνεχίζει

 

Από το σύνολο, βγάλε περίπου 500.000 που είναι εφαρμογές συντήρησης για το λειτουργικό (antivirurs, καθαριστές μνήμης, optimizers, το ένα, το άλλο) που αν δε το προσέχεις και δε το χαϊδεύεις θα κρεμάσει απ' το πρώτο εξάμηνο εξάωρο χρήσης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι ότι στον κόσμο του Android πολλοί χρήστες και αποδείχτηκε μάλιστα με διάφορες γνωστές εφαρμογές που συγκέντρωσαν στατιστικά ότι πολλοί προτίμησαν να κατεβάσουν την εφαρμογή από τον θείο αντί να την πληρώσουν ή απλά να κατεβάσουν εφαρμογή κάποιου κινέζου που κακοαντέγραψε την Original και μιας και η Google δεν έχει αυστηρούς όρους, τους αφήνει και τις ανεβάζουν. Φυσικά και υπάρχουν άτομα που πληρώνουν το 1 ή τα 3€ για την εφαρμογή αλλά σπανίζουν. Αυτός είναι μάλιστα και ένας από τους λόγους που κάποιοι Developer σταμάτησαν να γράφουν εφαρμογές για Android. Θα πρέπει επιτέλους η Google να κάτσει κάτω και να ανανεώσει τους όρους υποβολής των εφαρμογών για τους Developer.

Τα πιστεύεις αυτα που λες?αν τα πιστεύεις εισαι μεγάλη περίπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πιστεύεις αυτα που λες?αν τα πιστεύεις εισαι μεγάλη περίπτωση

Η ίδια η UsTwo πόσταρε τα στατιστικά από τις πωλήσεις του Monument Valley. Μόνο το 5% είχε πληρώσει για να κατεβάσει την εφαρμογή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το σύνολο, βγάλει περίπου 500.000 που είναι εφαρμογές συντήρησης για το λειτουργικό (antivirurs, καθαριστές μνήμης, optimizers, το ένα, το άλλο) που αν δε το προσέχεις και δε το χαϊδεύεις θα κρεμάσει απ' το πρώτο εξάμηνο εξάωρο χρήσης.

 

εντάξει καλό το hate αλλά μόνο κάτι άσχετα ανθρωπάκια. βαζουν antivirus clean master battery saver κλπ.Αστο 8 μήνες με 85 εφαρμογές δεν με κρέμασε ποτέ δίχως συντήρηση και με πολλές δοκιμές νέων εφαρμογών.Sorry σου σκότωσα το όνειρο.

 

Έγινε και 6ωρο χαχα τυφλοπόντικας θα είσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ίδια η UsTwo πόσταρε τα στατιστικά από τις πωλήσεις του Monument Valley. Μόνο το 5% είχε πληρώσει για να κατεβάσει την εφαρμογή.

 

Ίσως επειδη βρίσκει φρεε εφαρμογές
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συγνωμη ποιο το νοημα να το δοκιμαζεις για 10 λεπτα..εδω ολοι στο νετ τα κατεβαζουν ολοκληρα τα παιχνιδια με το crack και με της φπυλ εκδοσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συγνωμη ποιο το νοημα να το δοκιμαζεις για 10 λεπτα..εδω ολοι στο νετ τα κατεβαζουν ολοκληρα τα παιχνιδια με το crack και με της φπυλ εκδοσεις..

Βασικά δεν υποστηρίζουν όλοι την πειρατεία. Εγώ προσωπικά αν δοκιμάσω ένα Game και μου αρέσει, θα τα δώσω τα 2-3 ευρώ μα το αγοράσω. Έχω κατεβάσει πειρατικά, το δοκίμασα, μου άρεσε και μετά έπεσε απεγκατασταση και αγορά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέκα λεπτά μαζί με τα updates που χρειάζεται η εκάστοτε εφαρμογή- παιχνίδι; :P

Αν το κατεβασεις, αυτοματα κατεβαινουν και οτι updates υπαρχουν μεχρι εκεινη την στιγμη, οποτε....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ίδια η UsTwo πόσταρε τα στατιστικά από τις πωλήσεις του Monument Valley. Μόνο το 5% είχε πληρώσει για να κατεβάσει την εφαρμογή. 

Και οχι αδικα. Για 2 ωρες παιχνιδι και κοστιζε 5 ευρω. λολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το σύνολο, βγάλε περίπου 500.000 που είναι εφαρμογές συντήρησης για το λειτουργικό (antivirurs, καθαριστές μνήμης, optimizers, το ένα, το άλλο) που αν δε το προσέχεις και δε το χαϊδεύεις θα κρεμάσει απ' το πρώτο εξάμηνο εξάωρο χρήσης. 

 

Στο android δεν χρησιμοποιείς ούτε antivirus, ούτε καθαριστές μνήμης ούτε optimizers. Δεν είναι windows. Το οτι το κάνουν άσχετοι χρήστες νομίζοντας ότι χρησιμοποιούν windows είναι άλλο θέμα.

 

Και συγνωμη ποιο το νοημα να το δοκιμαζεις για 10 λεπτα..εδω ολοι στο νετ τα κατεβαζουν ολοκληρα τα παιχνιδια με το crack και με της φπυλ εκδοσεις..

 

Το νόημα είναι ότι δεν είμαστε όλοι παρτάκηδες.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...