Προς το περιεχόμενο

proxies tool (list,scan,check,anonymity check)


SV8XXX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το script απαιτει εγκατεστημενα το "curl" και προαιρετικα το "nmap" E..και το "dialog"

απαιτει επισεις να δηλωσετε το path του sctipt στο αρχειο proxies.sh,

παραδειγμα: DIR="/home/chris/My_apps/proxies/"

To 1,2 και το 5 απαιτουν curl

​To 3 απαιτει nmap

​To 4 απαιτει curl και nmap.

​Το script το τρεχουμε πηγαινοντας στο directory και ./proxies.sh

 

Ηθελα ενα εργαλειο που ευκολα και γρηγορα θα μου εδεινε οταν χρειαζομουν εναν ανονυμο προξυ

Εψαξα να βρω κατι ετοιμο αλλα οσα δοκιμασα η ηταν παναρχαια (και δεν δουλευαν) η δουλευαν αλλα οχι οπως ηθελα εγω.

Καπως ετσι αρχισα να σκεφτομαι να φτιαξω ενα δικο μου.Τελικα εγινε και κανει τα εξης :

  • 1) to ProxylistChecker,  απο μια λιστα της μορφης: "proxy:port"  (το αρχειο proxylist), ξεχωριζει τα ψωφια απο τα ζωντανα proxy και εαν κατα τη λειτουργια το ματι μας ειναι πανω στο script που τρεχει θα δουμε και θα καταλαβουμε ποιο ειναι και γρηγορο, απο τον ρυθμο ανταποκρισης του "curl"

Παρατηρηστε οτι το script,

  1. αριθμει την proxylist,
  2. για την καθε ip:port προσπαθει να κανει συνδεση σε ενα proxy judge που εχουμε ορισει,
  3. αν παρει απαντηση μας επιστρεφει  το REMOTE_ADDR= σημαδι οτι ο server  ανταποκρινετε.

Αν δεν πετυχει συνδεση προχωραει για την επομενη.

Εμεις τωρα παμε στην απο πανω σειρα απο το "REMOTE_ADDR=IP.ΧΧ.ΧΧΧ.ΧΧ", που υπαρχει η ιδια ip και το port και τα ανιγραφουμε.

Μεχρι εδω τσεκαραμε αν ο σερβερ ειναι ζωντανος.Δεν ξερουμε αν ειναι ανονυμος!

 

Για να δουμε αν ειναι ανονυμος επιλεγουμε την επιλογη 5 Manually proxycheck την τρεχουμε και μας ζηταει να γραψουμε την ip:port,κανουμε επικολληση, παταμε enter.

Το script θα παει και θα φερει την εξωτερικη μας ip και θα την συγκρινει με την επιστροφη του proxy judge. Αν δουμε το παραθυρο της φωτο χωρις κοκκινα στην επιστροφη του proxy judge ο proxy ειναι ανονυμος.

 

Αν στην επιστροφη του proxy judge υπαρχει η "ip μας"  ή  το "HTTP_VIA="  ο proxy σημαινεται με κοκκινα και ειναι transparent

  • Το Proxyleecher  σκαναρει μια συγκεκριμενη ιστοσελιδα για proxies και φτιαχνει το αρχειο proxylist
  • To IP leech and scan, μας ζηταει να δωσουμε ενα url σελιδα με proxies  Προσοχη κοιταμε με το view page source για ips ακρυπτογραφητες.

Κατεβαζει την IPlist και το "nmap" την σκαναρει για πορτες που εχουμε ορισει.

Βρισκουμε ips με open ports τις δοκιμαζουμε με την 5η επιλογη

  • IP list checker μονο δοκιμαζει την IPlist δεν κατεβαζει καινουργια.

post-164150-0-03804000-1475428275_thumb.png

proxies.tar.gz

Επεξ/σία από SV8XXX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν εχω ιδεα απο git ..ειμαι ερασιτεχνης script writer το κανω ετσι για δημιουργικο χασομερι :-)

Γιατι αν κρινω απο τον αριθμο download του κωδικα ..Μαλλον μονο εμενα ενδειαφερει το θεμα (το 1 download ειναι δικο μου το εκανα για να δω αν δουλεβεουν τα κοντερια η μπουκωσανε απο τα απειρα  κατεβασματα  :-D :-D :-D )

Ασε που δεν εχω την αδεια, απο το site που κανω leeching του περιεχομενου του. :huh:

Παντως το δουλευω συνεχεια και ισως μια μερα ανεβει.

Σε ευχαριστω παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο το γεγονος οτι ειναι ελαχιστη η αναγκη χρησης proxy (για ανωνυμια) , στην Ελλαδα , ισως ξενιζει το γεγονος οτι εχει πολλα χειροκινητα βηματα το σκριπτ.

Μηπως να αυτοματοποιουνταν ? :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο για την αναγκη χρησης στην Ελλαδα.

Πολλα χειροκινητα βηματα δεν εχει, κατα τη γνωμη μου αλλα εχει αξιοπιστια κατι πολυ βασικο.

Αν και δεν ειναι απο τα εργαλεια που ολη την ωρα παιζεις μ αυτα.. Προσπαθω να το κανω οσο πιο αυτοματο γινεται :-)

socks testing κτλπ.

Να σαι καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...