Προς το περιεχόμενο

Κοπτικο για βιβλια για να σκαναριστουν


kotlousko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω αρκετα παλια βιβλια που ειναι out of stock και πλεον δεν εχω χωρο. Εχω σκαννερ με αυτοματο τροφοδοτη για να τα σκαναρω και να τα εχω στο tablet παρολα αυτα πρεπει να τα κοψω στη ραχη. Επειδη ειναι αρκετα το να παω σε τυπογραφειο δεν ξερω αν το κανει με ακριβεια κι αν ασχοληθει. Υπαρχει κανενας που να ξερει που μπορω να βρω κοπτικα στην ελλαδα; Εχει καποια το πλαισιο αλλα ειναι για πολυ λιγες σελιδες και δεν κανουν.Η αν σκεφτειτε αλλη λυση ευπροσδεκτη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοπτικό με πρέσα θέλεις. Κατά την γνώμη μου ασύμφορο για ιδιωτική χρήση.Είναι επαγγελματικό μηχάνημα. Κάνει κάποιες εκατοντάδες ευρώ που δεν θα αποσβέσεις ποτέ.

 

Πάρε έναν χάρακα και ένα κοπίδι και ξεκίνα χειροκίνητα να κόβεις την ράχη. Δεν θα είναι τέλειο το αποτέλεσμα αλλά μην νομίζεις ότι θα ξεφύγεις πάνω απο 1-2 χιλιοστά διαφορά στις σελίδες αν είσαι προσεκτικός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν έχεις πρόβλημα να πληρώσεις γι αυτή τη δουλειά, αγόρασε μία γκιλοτίνα. Θα μπορείς να κόψεις μερικές δεκάδες φύλλα τη φορά και θα τα βγάζεις ολόισια - ολόιδια χωρίς κόπο, ενώ με κοπίδι & χάρακα τα δουλεύεις αναγκαστικά 1-1 και με μεγαλύτερη πιθανότητα για λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αρκετα παλια βιβλια που ειναι out of stock και πλεον δεν εχω χωρο. Εχω σκαννερ με αυτοματο τροφοδοτη για να τα σκαναρω και να τα εχω στο tablet παρολα αυτα πρεπει να τα κοψω στη ραχη. Επειδη ειναι αρκετα το να παω σε τυπογραφειο δεν ξερω αν το κανει με ακριβεια κι αν ασχοληθει. Υπαρχει κανενας που να ξερει που μπορω να βρω κοπτικα στην ελλαδα; Εχει καποια το πλαισιο αλλα ειναι για πολυ λιγες σελιδες και δεν κανουν.Η αν σκεφτειτε αλλη λυση ευπροσδεκτη !

 

H μόνη αξιόπιστη επιλογή που έχεις είναι να τα πας σε τυπογραφείο ή φωτοτυπείο. Αν τα πας θα καταλάβεις τι εννοώ. Αφού συνενοηθείς πρώτα μαζί του. Αν μένεις Θεσσαλονίκη μάλλον βρήκες και τον φίλο που μπορεί να το κάνει για σένα (κι αν είναι σχετικά κοντά σου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...